İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Karar veremedim nasıldır ne değildir. İlk kasko olacak. 

Arif şartları görmeden bişey diyemem ki :(
Tc, plaka ve ruhsat numarası ile ben de çalışmalı ve durumu görmeliyim.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arif şartları görmeden bişey diyemem ki :(
Tc, plaka ve ruhsat numarası ile ben de çalışmalı ve durumu görmeliyim.

Gönderiyorum abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bugün kasko ve Sigorta işimizi hallettik çok şükür. Allah razı olsun @Mehmet Ozyurek abi çok yardımcı oldu. Allah işini gücünü rast getirsin. Kasko 1816 tl, Sigorta ak Sigorta 856 tl Sigorta basamak 6 %5 cezalı gecikme olduğundan. Aracımı 15 gün sonra satmak varmış ama yapacak bir şey yok akılsız başın cezasını cüzdan ödüyor😃😃

7BdPEr.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun.. lazım olmasın inşallah.. 

İnşallah abi allah kullandırtmasın inşallah

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vasfi Gişten

Arabayı değiştirdim 2015 polodan 2013 civic 488tl kasko farkı çıktı. Halbuki kasko değerleri aynı gözüküyor bu araçların fark neden kaynaklanıyor ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Vasfi Gişten yazdı:

Arabayı değiştirdim 2015 polodan 2013 civic 488tl kasko farkı çıktı. Halbuki kasko değerleri aynı gözüküyor bu araçların fark neden kaynaklanıyor ?

Birinin profilinde daha çok kaza var ya da yedek parçası daha pahalı mesela.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sani’nin de dediği gibi.
Hasar prim oranları ve parça fiyatları belirleyicidir.
Araç bedelinin önemi çok düşüktür.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

@Mehmet Ozyurek slmlar. 

Kasko ile ilgili sorun olacak müsaadenizle. Geçen sene 2800 gibi bir rakama axa’dan full kasko yaptırmıştım. Hanım sağ olsun ufak ufak arabayı sürttü vurdu. Neyse, 5 tane hasardan toplam 11 bin hasar tutarı çıktı. Kasko bitince kimse kasko yapmadı. Yine axa’dan devam ettik. 6250 lira full kasko yaptık. 

sorum şu; bu sene hiç kaza yapmazsak, yenilemede yaklaşık ne kadar öderim, indirim tutarı ne olur? Arabayı hanımın üstüne yapsam bir nebze daha kasko azalır mı? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] slmlar. 

Kasko ile ilgili sorun olacak müsaadenizle. Geçen sene 2800 gibi bir rakama axa’dan full kasko yaptırmıştım. Hanım sağ olsun ufak ufak arabayı sürttü vurdu. Neyse, 5 tane hasardan toplam 11 bin hasar tutarı çıktı. Kasko bitince kimse kasko yapmadı. Yine axa’dan devam ettik. 6250 lira full kasko yaptık. 

sorum şu; bu sene hiç kaza yapmazsak, yenilemede yaklaşık ne kadar öderim, indirim tutarı ne olur? Arabayı hanımın üstüne yapsam bir nebze daha kasko azalır mı? 

Ne zaman bitiyor.
Çalışmadan net konuşamam, meslek , araç, ikamet, yaş, araç tipi gibi bir çok kriter var ama.
Bu yılı sağlam olarak bitirirsen 2000 lere inmen gerekir.
Poliçe bitimine 20-30 gün kala bakılmalı.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne zaman bitiyor.
Çalışmadan net konuşamam, meslek , araç, ikamet, yaş, araç tipi gibi bir çok kriter var ama.
Bu yılı sağlam olarak bitirirsen 2000 lere inmen gerekir.
Poliçe bitimine 20-30 gün kala bakılmalı.

2018 eylülde 2800’e full kasko

2018 içinde 5 hasar 11500tl

2019 de yenileme 6250tl full kasko. Zaten diğer firmalar 5 hasar kaydı görünce kasko teklifi vermedi. Mecbur axa yaptırdım. Memnunum da. 
daha öncesinde kendi adıma kasko hiç yaptırmadım. 2016-2018 arası başka arabayla Trafik sigortası varsı üstüme. Onda da hiç hasar kaydı tutmadım. 
istanbul-inş müh memur-32-mazda3. tecrübelerine dayanarak zaten yazdım abi. Eylülde size yazarım yenileme için

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

istanbul-inş müh memur-32-mazda3. tecrübelerine dayanarak zaten yazdım abi. Eylülde size yazarım yenileme için

Bu yılı sağlam geçirirsen güzel şeyler sunabilirim diye düşünüyorum :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu yılı sağlam geçirirsen güzel şeyler sunabilirim diye düşünüyorum :)

🤲 🙏 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vasfi Gişten

Bu yıl ikinci kaskom geçen sefer Ankara sigorta idi çok firma seçemedim diğerleri çok fiyat çıkartıyorlardı 2500 e yaptırmıştım. Bu yıl Aksigorta 1750 TL fiyat verdi ve yaptırdım sizce  nasıl ? 

2. senem 2013 Honda civic orijinal ön cam dediğişim hakkı yetkili servis orijinal parça ve sınırsız imm hakkı var.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Vasfi Gişten yazdı:

Bu yıl ikinci kaskom geçen sefer Ankara sigorta idi çok firma seçemedim diğerleri çok fiyat çıkartıyorlardı 2500 e yaptırmıştım. Bu yıl Aksigorta 1750 TL fiyat verdi ve yaptırdım sizce  nasıl ? 

2. senem 2013 Honda civic orijinal ön cam dediğişim hakkı yetkili servis orijinal parça ve sınırsız imm hakkı var.

Birçok sigorta firması orjinal cam ve yetkili servis var diyor ama policeyi detaylı inceleyince hasarsızlık indirimini bozmadan değiştirilen ön camda anlaşmalı servis zorunluluğu oluyor(anlaşmalı serviste orjinal takılıyor). Yetkili serviste değiştirmek isteyince %20 veya 25 fark istiyor(policede yazıyor)

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Uğur Kamil yazdı:

Birçok sigorta firması orjinal cam ve yetkili servis var diyor ama policeyi detaylı inceleyince hasarsızlık indirimini bozmadan değiştirilen ön camda anlaşmalı servis zorunluluğu oluyor(anlaşmalı serviste orjinal takılıyor). Yetkili serviste değiştirmek isteyince %20 veya 25 fark istiyor(policede yazıyor)

Çok detayını kurcalamadım İnş kullanma zorunda kalmayız 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uğur Kamil yazdı:

Uğur anlaşmalı cam servisi diyenler orjinal vermiyor. Çünkü camcılar orijinal cam temin etmekte zorlanıyor. Geneli bir markanın bayisi olarak çalışıyorlar. 

Ancak yetkiliye gideceksen anlaşmalı yetkiliye gitmelisin diyenler var. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Uğur anlaşmalı cam servisi diyenler orjinal vermiyor. Çünkü camcılar orijinal cam temin etmekte zorlanıyor. Geneli bir markanın bayisi olarak çalışıyorlar. 

Ancak yetkiliye gideceksen anlaşmalı yetkiliye gitmelisin diyenler var. 

Sadece cam hasarı ile yapılan 1 yıl ücretsiz değişimde yetkili servis seçeneği olan sigorta şirketleri varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sadece cam hasarı ile yapılan 1 yıl ücretsiz değişimde yetkili servis seçeneği olan sigorta şirketleri varmı?

Doğru anladım mı bilmiyorum ama.
Aradığın şey şu mu.

Camı orijinal olarak yetkili serviste değişeyim, fark ödemeyeyime ve hasarsızlık indirimim bozulmasın.

Bu ise evet var.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Doğru anladım mı bilmiyorum ama.
Aradığın şey şu mu.

Camı orijinal olarak yetkili serviste değişeyim, fark ödemeyeyime ve hasarsızlık indirimim bozulmasın.

Bu ise evet var.

Evet o Mehmet abi. 
Kaskoda yetkili servis ve orijinal parça seçeneği olduğu halde sadece cam değişiminde anlaşmalı servis dışına gidince %20 veya 25 fark istemeleri saçma zaten adam orijinal parça ve yetkili servis hizmetini istemiş ve bedelini ödemiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evet o Mehmet abi. 
Kaskoda yetkili servis ve orijinal parça seçeneği olduğu halde sadece cam değişiminde anlaşmalı servis dışına gidince %20 veya 25 fark istemeleri saçma zaten adam orijinal parça ve yetkili servis hizmetini istemiş ve bedelini ödemiş.

Camı seçimlik sunuyor.
Minik bir fark ile camı da yetkili servise dahil edebiliyoruz.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Camı seçimlik sunuyor.
Minik bir fark ile camı da yetkili servise dahil edebiliyoruz.

Araba firmaları gibi, bir türlü full(en dolusu) diyemiyoruz yani. Hep bir + seçenek olacak hayatımızda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araba firmaları gibi, bir türlü full(en dolusu) diyemiyoruz yani. Hep bir + seçenek olacak hayatımızda.

Aynen. Full yok. Diyene de inanmayın. Hep bi eksik illaki var.
İhtiyaçlara göre doğruyu bulmaya çalışıyoruz.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil
Uğur Kamil yazdı:

Kasko ve sigortayı dün yenilettim. 2. senem.
Halk sigorta: 878.82 tl
Doğa kasko: 1316 tl , orjinal parca, istenilen servis, mini onarım, çekici vs vs bir kaskodan beklenen herşey mevcut.

Ne zaman geçti 1 sene.

3. senem oldu ve Allaha şükür kaza bela vs yok.
Trafik sigortasını 730 tl yaptırdım.
Kaskoda 900-1000 tl arası tutacak. Birkaç maddede değişiklik yaptım pazartesi yeni fiyat alınacak. 250bin tl ve yetkili servis ve orjinal parça(ön cam değişimi dahil) olarak düzenleme yapılacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ne zaman geçti 1 sene.

3. senem oldu ve Allaha şükür kaza bela vs yok.
Trafik sigortasını 730 tl yaptırdım.
Kaskoda 900-1000 tl arası tutacak. Birkaç maddede değişiklik yaptım pazartesi yeni fiyat alınacak. 250bin tl ve yetkili servis ve orjinal parça(ön cam değişimi dahil) olarak düzenleme yapılacak

İstanbuldaki kaza yapmış lamborghiniyi gördün mü ?
İmm’i yüksel al Uğur. Ucuzdur.

İkame araç süreni kontrol et. Gereksiz ise alma gerekli ise uzat.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Önder Özcan
  • Yeni Oluştur...