İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben bonustan çekecektim ama

Zeki özel istedi. Mercedes olsun benimki dedi.

Yıldız olsun dedi.

Ben de napiim. Seni mi kıracağım dedim. Kaskoyu mercedes logolu platin renkli karttan çektim. emoji847.pngemoji3059.pngemoji8.png

Zeki de çok öpüyor seni.

Haa, öpüyosa taam ya :)

Sen zaten sürekli öpüyosun,bugünkü gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Kaskocunun öptüğü yerden gül biter.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Yıl 2020. Video göndereyim

tel örgü arkasından ekmek beklerken neyin havası o derler? fax falan yeterli....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Önder Özcan yazdı:

Saygılar Önder abi :thank_you2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
tel örgü arkasından ekmek beklerken neyin havası o derler? fax falan yeterli....

Duman?
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yola çıkmayınca risk düşmüştür tabi ama böyle şeylere alışkın değiliz, derhal zam yapılmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Duman?

kibritin olsa kesin ıslanmıştır, çakmağın olsa gaz taşı bitiktir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Arda Bülent Güzel yazdı:

Böyle birşey duydum doğrumu

Zorunlu Trafik Sigortasına ilişkin TSB Tavsiye Kararı Hakkında

Türkiye Sigorta Birliği, üyeleriyle birlikte Korona virüs küresel salgınının getirdiği riskleri ve etkilerini yakından takip etmekte; üzerine düşen sorumluluklar doğrultusunda gerekli adımları atmaya devam etmektedir. 

Bu çerçevede sektörel açıdan yeni iş ve yenilemelerde yaşanan daralma ve başta yedek parça ve yargılama giderleri olmak üzere maliyetlerde artış temayülüne rağmen,  Birlik Yönetim Kurulumuz,  sigortalılarımıza yönelik  aksiyonlar konusunu görüşmüş ve  daha önce almış olduğumuz tavsiye kararlarına ilave olarak Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamına girmeyen araçların Karayolları Motorlu Araçlar  Zorunlu Mali Sorumluluk  (Trafik ) Sigortalarında ve Otobüs Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortalarında,  uygulama yöntemi  şirketlerimizin insiyatiflerinde olmak üzere; öncelikle,  yenilenen poliçe primlerinde indirim ve/veya  gerekli durumlarda teminat sürelerinin uzatılması ile şirketlerimizin gerekli göreceği diğer kolaylaştırıcı uygulamaları tavsiye etmiştir. 

o haber, bu açıklamaya binaendir. Uygulamanın gerçekliği hakkında kesin bilgiyi @Mehmet Ozyurek abim verebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
085da028afdc1f39fbfc5ac7e3ba0819.jpg
Böyle birşey duydum doğrumu

Kısmen evet doğru.
Mesela belirli bir markada piyasa 550-600 iken 800 e trafik yapmaya çalışanlardan %30 indirip 560 a düşenler oldu.

%30 kısmı geneli bağlamaz ama
Genele bakınca indirim yapıldığı doğru.

Bunun sebebi, ekonomik daralma veya daralma korkusu sebebiyle kalite tercihinin arka plana itilmesi ve ucuz şirketlerin tercih edilmeye başlanması diye düşünüyorum ben.
Yola çıkmayınca risk düşmüştür tabi ama böyle şeylere alışkın değiliz, derhal zam yapılmalı.

Bu da bir etken tabi ama şu an yapılan indirim tamamen pastadaki payı kaybetmemek veya dilimi büyütmek çabası.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

o haber, bu açıklamaya binaendir. Uygulamanın gerçekliği hakkında kesin bilgiyi [mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] abim verebilir.

Sağol Ahmet
Bu tavsiye ile fiyat indirimleri paralel gelişti.

Ancak şöyle algı oluşmasın.
Tüm fiyatlar %30 düşmüş gibi bir şey yok.
Pahalı olanlar normale geldi diyebiliriz.
Yani 700 lira olan kasko 500 e düşmedi. Düşmez de.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Az önce Koalay'dan aradılar. Aracımın zorunlu trafik sigortası önümüzdeki ay sonunda bitiyormuş. "Dilerseniz teklif alıp bilginize sunalım." dediler. "Olur" dedim ve bana gelen teklifler arasından 543,00 TL ile Quick Sigorta'nın teklifini tavsiye ettiler. Diğer firmaların teklifinden farklı olarak ücretsiz çekici hizmeti olduğu söylendi.Fiyatın zorunlu trafik sigortasının zamanı yaklaştıkça artacağı konusunda da beni uyardı.

Bu arada; aracımın kaskosu için de Aksigorta'dan 1800,00 TL  (Peşin fiyatına 9 taksit) olarak fiyat verdi. İMM için Aksigorta'da 200 Bin TL ve üzeri tercih edildiğinde "limitsiz " olarak tanımladığını söyledi. İçeriğinde Yetkili Servis ve aracın camlarına kadar Orijinal yedek parça kullanımı ile anahtarlı çalınmaya karşı güvence de var. Hasarsızlık indirimi %40 ve Kamu Çalışanı indirimi var.

Aracım:

2013

Citroen 

C5 1.6 e-hdi Confort

Düşünmek için süre istedim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Az önce Koalay'dan aradılar. Aracımın zorunlu trafik sigortası önümüzdeki ay sonunda bitiyormuş. "Dilerseniz teklif alıp bilginize sunalım." dediler. "Olur" dedim ve bana gelen teklifler arasından 543,00 TL ile Quick Sigorta'nın teklifini tavsiye ettiler. Diğer firmaların teklifinden farklı olarak ücretsiz çekici hizmeti olduğu söylendi.Fiyatın zorunlu trafik sigortasının zamanı yaklaştıkça artacağı konusunda da beni uyardı.

Bu arada; aracımın kaskosu için de Aksigorta'dan 1800,00 TL  (Peşin fiyatına 9 taksit) olarak fiyat verdi. İMM için Aksigorta'da 200 Bin TL ve üzeri tercih edildiğinde "limitsiz " olarak tanımladığını söyledi. İçeriğinde Yetkili Servis ve aracın camlarına kadar Orijinal yedek parça kullanımı ile anahtarlı çalınmaya karşı güvence de var. Hasarsızlık indirimi %40 ve Kamu Çalışanı indirimi var.

Aracım:
2013
Citroen 
C5 1.6 e-hdi Confort

Düşünmek için süre istedim. 

Kaskon var. Trafik sigortasındaki yol yardımı seni etkilemesin Barış.

Yaşını bilmiyorum ama memur indirimi ile Kasko bana yüksek geldi.
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Gün içinde SMB üzerinden almış olduğum tekliflere dair ekran görüntüsü de burada. Gelen tekliflere bakınca en uygun 4. teklif gibi görünüyor ancak bir Sigorta acentesi ile görüştüğümde bu fiyatlarda oynama olur mu bilmiyorum:/ Tekliflere sadece bedel olarak görebiliyoruz. Detaylarda farklar var mıdır? 

1uN4q7.png

Araç Kaskosu duruma gelirsek de. Normalde kaskom geride bıraktığımız yılın Eylül ayında sona erdi. Kaskomun süresi dolarken çalıştığım sigorta yetkilisi beni arayıp yeni dönem için teklifini de sundu ancak o dönemde elim sıkışık olduğundan devamını getiremedim. Aralarda da bu konu ile ilgili teklif istedim. Hatta bir teklifi sizin de mesajınız ertesinde pas geçmiştim. Şimdi o mesajdaki tavsiyeleriniz doğrultusunda AKSigorta'dan gelen teklif uygun gibi görünmüştü gözüme. Siz böyle diyince bir duraksadım şimdi. Yaşım 40. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Barış Göktürk yazdı:

Gün içinde SMB üzerinden almış olduğum tekliflere dair ekran görüntüsü de burada. Gelen tekliflere bakınca en uygun 4. teklif gibi görünüyor ancak bir Sigorta acentesi ile görüştüğümde bu fiyatlarda oynama olur mu bilmiyorum:/ Tekliflere sadece bedel olarak görebiliyoruz. Detaylarda farklar var mıdır? 

Trafik sigortası ana teminatlarında farklılık yok. 

Her şirket belirlenen minimum şartları sağlamak zorunda. 

Bu tablodaki quick fiyatı muhtemelen doğru ancak, geneli yorumlamak gerekirse, bu rakamlar doğru olmayabilir.. 

Şirketler orada fiyat vermek zorunda olduğu için fiyat veriyor. 

690 görünen 630 olabilir veya 784 görünen o fiyata bile yapmayabilir.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Barış Göktürk yazdı:

Araç Kaskosu duruma gelirsek de. Normalde kaskom geride bıraktığımız yılın Eylül ayında sona erdi. Kaskomun süresi dolarken çalıştığım sigorta yetkilisi beni arayıp yeni dönem için teklifini de sundu ancak o dönemde elim sıkışık olduğundan devamını getiremedim. Aralarda da bu konu ile ilgili teklif istedim. Hatta bir teklifi sizin de mesajınız ertesinde pas geçmiştim. Şimdi o mesajdaki tavsiyeleriniz doğrultusunda AKSigorta'dan gelen teklif uygun gibi görünmüştü gözüme. Siz böyle diyince bir duraksadım şimdi. Yaşım 40. 

Muhtemelen hasarsızlık indirimin bozulmuş. Yani iki yıllık geçmişin artık yok. 

Bazı şirketler hasarsızlık indirimini açabilir.. Detaylı çalışmak gerek. 

Yada kaskodaki ihtiyacın olamayacak detayları çıkarak rakamı aşağılara çekebilirsin.. 

Hangi şirket kimi nasıl fiyatlıyor tam olarak biz de bilemiyoruz Bezer iki sigortalının fiyatları arasında ciddi farklılıklar çıkabiliyor. 

Dün bir çalışma yaptım, yeni tescil. indirimi yok, polis memur. megane araç.. 1125 lira kasko primi çıktı.. Aynı araç bir başkasına 2750 lira da çıkabiliyor.. 

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen hasarsızlık indirimin bozulmuş. Yani iki yıllık geçmişin artık yok. 

Bazı şirketler hasarsızlık indirimini açabilir.. Detaylı çalışmak gerek. 

Yada kaskodaki ihtiyacın olamayacak detayları çıkarak rakamı aşağılara çekebilirsin.. 

Hangi şirket kimi nasıl fiyatlıyor tam olarak biz de bilemiyoruz Bezer iki sigortalının fiyatları arasında ciddi farklılıklar çıkabiliyor. 

Dün bir çalışma yaptım, yeni tescil. indirimi yok, polis memur. megane araç.. 1125 lira kasko primi çıktı.. Aynı araç bir başkasına 2750 lira da çıkabiliyor.. 

Mayıs ayının ilk haftasından sonra sizinle hem Zorunlu Trafik Sigortası hem de kasko özelinde görüşmek isterim Mehmet Bey.

Sizin için de mümkünse tabi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mayıs ayının ilk haftasından sonra sizinle hem Zorunlu Trafik Sigortası hem de kasko özelinde görüşmek isterim Mehmet Bey.
Sizin için de mümkünse tabi...

Tabi ki. Mümkün.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahir Yıldız

81 plaka 7 basamak peugeot 3008 2011model
trafik 497 tl
kasko 1041 tl

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...