İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Furkan Bakırel

Benzerini olumlu ve olumsuz yaşayan müşterilerim oldu. 
Bir müşterim otobüse çarptı.. Otobüs yoldan çıktı ve devrildi. ihtiyari mali mesuliyeti 100 bin lira falandı. 
Kasko yaptırırken, benim aracım pert olursa ödesin yeter.. küçük kazalar bile istemem diyordu.. 
10 yıldır otobüsün kasko şirketinin haciz dosyalarından kaçıyor, elinde olanları kaybetti, yeni mal edinemiyor.. resmi geliri olan bir işte çalışamıyor. çünkü resmi olan her şeyi haczediliyor. 
Bir başka müşterim, forumda da konuşuldu. Doğan'dan alınan jeep, Servet'in bir yakınına alınmıştı. otoyolda bir kazada bir çok araca çarptı, tamamen kusurlu idi. 1 milyona yakın hasar ödendi ve bunların hiç birinden haberi olmadı. Trafik sigortasındaki teminat otoyoldaki bariyerleri bile ödemeye yetmedi. 

Hayatı kaymış ya çok kötü [emoji3525] .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

2011 model peugeot 3008 81 plaka
trafik 417 tl
kasko 1000 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile araç kullanımı 1 yılı aşkın azaldı, kasko da trafikte bir güzelik göremedik ama primlerde, kaza da hali ile azalmıştır

Abi bizim astranın ve hususi kullanım kangoonun(yılda 1 muayene) sigortaları düştü geçen yıla göre. Emmi çekirdeği nakit düşmüş galiba :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Abi bizim astranın ve hususi kullanım kangoonun(yılda 1 muayene) sigortaları düştü geçen yıla göre. Emmi çekirdeği nakit düşmüş galiba :D

bizim gariban durmadan yükseliyor şu poliçeyi inceleyeyim ben :tirs:

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Yok be fındıkla ödedin ya bir kısmını.. onu düşmüştüm ben.. 

Yoksa hediyemiydi fındık. 

Mert Yeldan yazdı:

Benim poliçe fiyatları yükseliyor habire. Şikayetçiyim.

Sen bunlara bakma kuzum, doğrusu seninki.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Şu an hatırlayacak protein yok vücudumda, olabilir Emmi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Köksal Yılmaz yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok be fındıkla ödedin ya bir kısmını.. onu düşmüştüm ben.. 

Yoksa hediyemiydi fındık. 

Benim sonraki poliçeleri de şimdiden Köksal'a keptirsek hazır hatırlamıyorken :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

alianz eğitim merkezinde ne veriyorlar damara?

Köksal Yılmaz yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

alianz eğitim merkezinde ne veriyorlar damara?

Süreklilik... 

Her hafta eğitim var.. Damarımı kessen Allianz mavisi akar artık.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Damarımı kessen Allianz mavisi akar artık.. 

vesile ile aslında mavidir, marsta kes parmağını izle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
vesile ile aslında mavidir, marsta kes parmağını izle

Gidemedik ki bi.
Ayda kessek olmaz mı. Uzay projemiz var. Gönüllü olsam ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gidemedik ki bi.
Ayda kessek olmaz mı. Uzay projemiz var. Gönüllü olsam ?

ay ın modası geçti, ama orada da olur

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Merak etmeyin, uzaya çıkalım helede, çıkan geminin dışına kurban kanı süren bir akıllı mutlaka çıkar zaten, o zaman görürsünüz rengini :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Karadağ

Merhaba, 

Bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

25 ağustos 2020 de Sıfır Civic alırken bir miktar Garanti Bankasından 18 ay kredi kullanmıştım. Bayi içinde bulunan garanti müşteri temsilcisi kaskoyuda kendilerinden yaptırmayı şart koşmuştu. 

Kasko biteceği için bankadan mail ve mesaj geldi. Vade sonunda kaskonun yenilenmesi gerektiğini söylüyorlar.

Aynı poliçeyi devam mı ettirmek gerekiyor, yoksa farklı bir sigorta şirketi veya acentadan yapılabiliyormu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Murat Karadağ yazdı:

Merhaba, 

Bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

25 ağustos 2020 de Sıfır Civic alırken bir miktar Garanti Bankasından 18 ay kredi kullanmıştım. Bayi içinde bulunan garanti müşteri temsilcisi kaskoyuda kendilerinden yaptırmayı şart koşmuştu. 

Kasko biteceği için bankadan mail ve mesaj geldi. Vade sonunda kaskonun yenilenmesi gerektiğini söylüyorlar.

Aynı poliçeyi devam mı ettirmek gerekiyor, yoksa farklı bir sigorta şirketi veya acentadan yapılabiliyormu.

istediğin yerden yaptırırsın, banka birşey diyemez, bende zamanında yapmıştım çünki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yasal olarak böyle bir dayatma yapma hakları yok. 

Onlardan fiyat alın, daha düşük bir rakama onlar yapmadan önce yaptırın.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kişilerin, sigorta şirketini seçme hakkı sınırlandırılamaz. Bir sözleşmenin unsurları içinde, taraflardan birinin bu sözleşmede yer alan herhangi bir hususta sigorta yapmaya zorunlu tutulduğu hallerde, söz konusu sigortanın belli bir şirkete yaptırılmasına ilişkin sözleşmeye konulmuş her türlü şart hükümsüzdür.

https://www.segem.org.tr/sgrKanunu9.asp

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yasal olarak böyle bir dayatma yapma hakları yok. 

Onlardan fiyat alın, daha düşük bir rakama onlar yapmadan önce yaptırın.  

Bilgi için teşekkürler Mehmet abi. Onlar otomatik yenileyebilirmi? Kredi işlemlerini yaparken kaskoyuda aynı krediye dahil etmişlerdi. Sonuçta benim onayım olmadan onlar yenileyemez diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Karadağ yazdı:

Bilgi için teşekkürler Mehmet abi. Onlar otomatik yenileyebilirmi? Kredi işlemlerini yaparken kaskoyuda aynı krediye dahil etmişlerdi. Sonuçta benim onayım olmadan onlar yenileyemez diye biliyorum.

Yenilerler ve hesabından çekerler, çünkü pek yasal davranmıyorlar, sürekli dayatmalar ile iş götürüyorlar. 

Onlar yapmadan önce yaptır rehin alacaklı kısmına kredi aldığın şubeni yazdır ve poliçeyi resmi olarak kendilerine ilet. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ömer Budak

2022 de sigorta yaptıran oldu mu? Babamın sigortacısı geçen sene 455 TL yaptığı sigortaya 953 TL vermiş en düşük 🤐 Haberlere bakıyorum 2022 de %20 zam geldiği yazılmış ama bize verilen teklif %100 😲

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ömer Budak yazdı:

Haberlere bakıyorum 2022 de %20 zam geldiği

o şöyle mesela sizinki 953, onun aynısı  ilk defa yaptıran 1200 ödeyecek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ömer Budak yazdı:

2022 de sigorta yaptıran oldu mu? Babamın sigortacısı geçen sene 455 TL yaptığı sigortaya 953 TL vermiş en düşük 🤐 Haberlere bakıyorum 2022 de %20 zam geldiği yazılmış ama bize verilen teklif %100 😲

Henüz zam gelmedi Ömer Bey.. 

953 zaten liste fiyatı idi ve o fiyattan indirim yapıyorlardı. Dolar artışı sonrasında indirimi yapmaz oldular.. 

% 20 zam 1 şubat itibari ile gelecek.. + %1,5 her ay artacak.. Şubat için artış 953 + % 20 + %1,5 diyebiliriz.. 

Çağlar Bayur yazdı:

o şöyle mesela sizinki 953, onun aynısı  ilk defa yaptıran 1200 ödeyecek :)

Poliçe vadesi şubat olan muhtemelen 1200 ödeyecek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Mehmet bey peki geçen sene 455 TL olan sigorta için bu sene 953 TL normal mi? (Not herhangi bir kaza vs. olmadı)

Bir de babam sigortasının neden benden daha yüksek olmasına şaşırıyor. "Yaşlı olanların sigortası gençlerden daha düşük olması lazım" diyor 😁 

(Babam 76 ben 52 yaşındayım).

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...