İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Henüz zam gelmedi Ömer Bey.. 

953 zaten liste fiyatı idi ve o fiyattan indirim yapıyorlardı. Dolar artışı sonrasında indirimi yapmaz oldular.. 

% 20 zam 1 şubat itibari ile gelecek.. + %1,5 her ay artacak.. Şubat için artış 953 + % 20 + %1,5 diyebiliriz.. 

Poliçe vadesi şubat olan muhtemelen 1200 ödeyecek.. 

karışık kuruşuk yazıon anlamıoz, sadece en sondaki 1200 ü anladım ama bak :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ömer Budak yazdı:

Mehmet bey peki geçen sene 455 TL olan sigorta için bu sene 953 TL normal mi? (Not herhangi bir kaza vs. olmadı)

Bir de babam sigortasının neden benden daha yüksek olmasına şaşırıyor. "Yaşlı olanların sigortası gençlerden daha düşük olması lazım" diyor 😁 

(Babam 76 ben 52 yaşındayım).

Anormal olan 455 idi Ömer Bey. Liste 950 iken rekabet ile 450 lere poliçe yaptılar. Yükseltemediler de.. 

Dolar yükselmesini fırsat bilip, normal seviyeye çıktılar. 

Siz de 7. basamakta iseniz, yeniletirken 900-1000 li rakamlarla yenileteceksiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Serkan Maden yazdı:

Yüzde 20 güncelleme gördüm haberlerde trafik sigortası için.

%20 1 şubatta oldu.  + her ay %1.5

Neden şimdi haber yaptılar anlamadım.  

Ancak başka bir sorun var.  
Artış %20 ile kalmadı.  
Şöyle ki; sizler geçen yıl 400-500-600 liralara sigorta yaptırırken. Sigorta aslında 900 liraydı.  
Sigorta şirketleri rekabet yapıp indirim yapıyorlardı.  
Artık yapmıyorlar.  
Geçen yıl 400-500-600 e sigorta yaptıranlar bu ay 1100-1200 e yaptırıyor. 
Tüm şirketler açıklanan tavan fiyata çıktı.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Hiç 400-500'e sigorta yaptıramayanlar kaç kişiyiz*

Seninki de 690 idi şimdi yenilesek % 20 zam geldiğine göre 1199 olur.. :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Seninki de 690 idi şimdi yenilesek 1199 olur.. 

O Golf, Audi 1.160 imiş geçen sene, Mart'ta yenileyeceğiz bakalım 2.000 gelir o da herhalde. :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

O Golf, Audi 1.160 imiş geçen sene, Mart'ta yenileyeceğiz bakalım 2.000 gelir o da herhalde. :) 

O 1160 olan rakam şu an 2300 lira.. 

Ama sen indirim alacaksın inşallah bu yıl.. 2000 altına olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

O 1160 olan rakam şu an 2300 lira.. 

Ama sen indirim alacaksın inşallah bu yıl.. 2000 altına olur. 

Bedel neyse öderiz. :kehribartesbih: 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Babamın 2009 model connect'in sigortası 15 Şubatta dolacak. SBM'den teklif aldım almaz olaydım. Geçen yıl 650'ye filan yaptırmıştı.

pxyqzyy.JPG

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Murat Gedik yazdı:

Babamın 2009 model connect'in sigortası 15 Şubatta dolacak. SBM'den teklif aldım almaz olaydım. Geçen yıl 650'ye filan yaptırmıştı.

Aynı sancıyı daha 3-4 gün önce ben yaşadım.. Geçen sene 750 TL idi bu sene en ucuz 1400 küsüre ancak bulabildik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Gedik yazdı:

650 saçma idi.  Bu ortamda 3 yıl öncesinin fiyatından daha düşük bir rakamdı.  
Sürdürülemez bir fiyat politikasına çektiler kendilerini.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Araçların rayiç değeri de diğer her şey (parça ve servis fiyatları) gibi yükselmedi mi sigorta fiyatları artınca neden şok oluyoruz ki.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

biraderin eczaneye 99 model broadway aldık, sigorta teklifi aldım 1900 küsür...:unknw:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

650 saçma idi.  Bu ortamda 3 yıl öncesinin fiyatından daha düşük bir rakamdı.  
Sürdürülemez bir fiyat politikasına çektiler kendilerini.

Aslında sıkıntı sigorta fiyatının çok olması değil emmi.. Sorun minnak bir arabanın kamyonet muamelesi görüp sigorta ve vergisinin yüksek olması. Satın alırkenki ÖTV avantajı ilerleyen yıllarda kabusa dönüşüyor. Sistem tamamen en çok yağı nasıl çıkarırım prensibine göre tasarlanmış.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Aslında sıkıntı sigorta fiyatının çok olması değil emmi.. Sorun minnak bir arabanın kamyonet muamelesi görüp sigorta ve vergisinin yüksek olması. Satın alırkenki ÖTV avantajı ilerleyen yıllarda kabusa dönüşüyor. Sistem tamamen en çok yağı nasıl çıkarırım prensibine göre tasarlanmış.

Yani alacağını bir şekilde alıyor.  

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Konu bence aslından uzaklaşıyor.

ZTS 'de benim prensibim, olası kusurumda karşı tarafla muhatap olmamaktır.

Mevcut durumda zarar verebileceğim karşı tarafın masrafının karşılanabilmesi önemli olmalı.

Aktif güvenlik donanımı zayıf bir araç ile karşı tarafa verebileceğim zarar doğal olarak daha mümkündür.

Örneğin otomatik fren yapabilen, şerit takibi olan bir aracın ZTS 'si benim aracımdan daha düşük olabilir ve bunu anlarım.

ZTS 'de araç başına ödenecek en yüksek tutarın günümüz şartlarında düşük olmasını anlayamam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Recep Selim Kaya yazdı:

ZTS 'de araç başına ödenecek en yüksek tutarın günümüz şartlarında düşük olmasını anlayamam.

50 bin lira.. 

Ama bedeni zararlarda yüksek, kişi başı 500 bin lira. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Haberlerde seyrettim az önce tavan fiyat 5550 TL gibi bir rakam söyledi. Ama hangi araç için hangi hasarsızlık seviyesinde onu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Konu birden hareketlenince ne ödemişim diye bir bakayım dedim. Geçen sene 5 Nisanda 490₺ vermişim. 

Tedirgin olmaya başladım. Buradan 4 basamaklı rakamlara çıkarsam @Mehmet Ozyurek sağlık masraflarım size aittir. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Haberlerde seyrettim az önce tavan fiyat 5550 TL gibi bir rakam söyledi. Ama hangi araç için hangi hasarsızlık seviyesinde onu anlamadım.

5592 lira.. 

İstanbul, otomobil. 1. basamak

Isparta da çok düşük değil, çok düşük olsa 5000 lira olur.. 1. basamağa düşmeyin :)

Gencay Bengli yazdı:

Konu birden hareketlenince ne ödemişim diye bir bakayım dedim. Geçen sene 5 Nisanda 490₺ vermişim. 

Tedirgin olmaya başladım. Buradan 4 basamaklı rakamlara çıkarsam @Mehmet Ozyurek sağlık masraflarım size aittir. :)

3 basamaklı sayıları trafik sigortasında da hepimiz unutabiliriz artık.. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...