İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Jetta grubundanda z rot ile rot başları'nı değiştiren biri bu hataları almış. Göstergedede direksiyon uyarı ışığı yanıyor. Henüz baktırmamış aracı.
W7lr42.jpg

Kalibrasyonla düzelir bu muhtemelen. Kendisi de yapabilir youtube’da videolar var. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

ESP n mi var derdin var [emoji16]
İnşallah çözersiniz, gıcık bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Gerçekten sinir bozucu bir problem.

Kayseri'de Was Auto var, stadın karşısında cadde üstünde, Lukoil yanında...

Bu grup araçlarda deneyimli, güvendiğim insanlar, ellerinden gelen yardımı yapacaklardır. Kadir bey var orada, selam söyleyin elinden gelen desteği verecektir, ihtiyaç olursa yetkili servisten lojistik destek te alabilirler. Ortaklarından Levent bey Özsa'nın uzun yıllar servis müdürlüğünü yapmış bir arkadaş.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Dün ışıkta önümdeki aracın hareket ettiğini geç fark ettiğim için biraz hızlı kalktım. İlk gaz anında turbo boşluğu olayını fazlasıyla hissedip araç bir anda fırladı ve arkama baktığımda siyah duman bulutunu gördüm :)  Audici kaçmaya çalıştı ama nafile :) 

Çok sık değil ama arada yapıyor bu olayı. İlk fırsatta enjektörlere baktıracağım. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Motorcu biraz saygıyla anmıştır sizi kesin :)

Würth dizel enjektör temizleyici kullanın bir isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Motorcu biraz saygıyla anmıştır sizi kesin :)

Würth dizel enjektör temizleyici kullanın bir isterseniz.

Hakkını helal eder inşallah istemeden oldu ben de tahmin etmiyordum. :) 

Enjektör temizleyiciyi düzenli olarak kullanıyorum. En son 5000km önce kullanmışım. Ben biraz devirsiz kullanıyorum. Sanırım onunda etkisi oluyor artık zamanla.

51 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Tam vites değişme anı değil mi o? İyi dumanmış ama :D

Değil sanırım abi çünkü araç ilk gaz anında çok tepkisiz iken bir anda sanki nefesi açılmış gibi dumanla birlikte yürümeye başladı. Normalde de turbo boşluğu denen olay oluyor ama bu kadar hissedilir değildi. İlk kez bu kadar bariz hissettim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
19 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Enjektör temizleyiciyi düzenli olarak kullanıyorum. En son 5000km önce kullanmışım. Ben biraz devirsiz kullanıyorum. Sanırım onunda etkisi oluyor artık zamanla.

Değil sanırım abi çünkü araç ilk gaz anında çok tepkisiz iken bir anda sanki nefesi açılmış gibi dumanla birlikte yürümeye başladı. Normalde de turbo boşluğu denen olay oluyor ama bu kadar hissedilir değildi. İlk kez bu kadar bariz hissettim.

Emmiye bırak bikaç gün ciğerleri açılsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

5 litre ortalama ile gezen passattan bu beklenir zaten.. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Normal normal :∆ içini dökmüş araba :) tapa gaz giderken atmıyorsa devam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

arabada problem yoksa kurcalatma enjektörünü hiç. sıfır enjektör taksan yine duman atar belli ölçüde 

bu dizeller böyle cümlesi doğru

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
2 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

tiguan ile uğraşırken n75 valfini söktüm, o olmayınca superchargere rağmen bariz şekilde alt devirde ölüyordu. belki o valf tıkalıdır. n75 wastergate i açıyor.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ciğerini de sökebilir :) 

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

5 litre ortalama ile gezen passattan bu beklenir zaten.. 

Onu da tutturamıyorum artık. Diyarbakır daha düzlüktü. Buralarda yokuş var. 

2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Normal normal :∆ içini dökmüş araba :) tapa gaz giderken atmıyorsa devam

Böyle nadiren anlık atıyor. Onun dışında bariz duman yok.

1 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Ne kadar duman, o kadar randuman mı diyorlardı :) 

Aynen öyle :) 

1 saat önce, Ali Gök yazdı:

arabada problem yoksa kurcalatma enjektörünü hiç. sıfır enjektör taksan yine duman atar belli ölçüde 

bu dizeller böyle cümlesi doğru

250.000km oldu. Bi söküp temizlesek diyordum? :) 

1 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

tiguan ile uğraşırken n75 valfini söktüm, o olmayınca superchargere rağmen bariz şekilde alt devirde ölüyordu. belki o valf tıkalıdır. n75 wastergate i açıyor.

O da olabilir VGT ile de alakalı olabilir sanırım. Çünkü kış içinde bir kez de basınç hatası almıştım. Kurumdan dolayı VGT rahat hareket edemiyor takılıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Esp olayi noldu

Cenazeden dolayı vakit bulamadım uğraşmaya. Sorun devam ediyor. Haftaya sanayide biraz para harcar gelirim :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Her gaza yüklendiğinizdemi bukadar yoğun duman atıyor yoksa uzun süre sakın kullandıktan sonramı?
Sürekli bu kadar duman atma yoksa bencede kurcalatmayın aracı ara sıra devirli kullanıp kendi kendine temizlemesine imkan verin yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Soğuk motorda dip gaz yaparsam atıyor sanırım. Sürekli olan bir durum değil.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Birdaki enjektör temizleyici kullanınca bir süre devirli kullanın sonrasında duman atma durumu devam ederse o zaman alternatif yöntemleri denersiniz bence. Sürekli sakin kullanılan dizellerin arasıra gaza yüklenince yoğun duman atması normal karşılanabilir bence.
Sürekli devirsiz kullanıyorsanız haftada 1-2 kere devirli kullanmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

turbo mı kesti basınc kaybında hata kodu bu sekildemi

17964 -  Charge Pressure Control: Negative Deviation
            P1556 - 35-10 -   - - Intermittent
Readiness: N/A

bu hata kodun varsa vesgate hatası yada vnt sıkısmıstır kurumdan.

duman normal birde yazılımlı araba dip gazlarda illaki verir. sen okşaya okşya basıyorsan göremezsin buda normal tabi

enjektörler kısmına gelirsek aracın sabah ilk calısmasında veya rolantide stabil bir sekildeyse hiç anahtar vurdurma diyorum diyecegimde.

aynı arabanın bizim carsıda bir kuyumcuda var oda sıkıntıya düşmüş yurtdısından 2.el almıs ama bir türlü düzene girmedi diyor illaki sıfır alacaksın oda bir dünya para.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Negatif değil de pozitif sapma vardı. Ama bir kez yaptı bir daha yaşamadım o sorunu. Araştırdığımda o hata için de vnt sıkışmasından kaynaklı olabilir diyordu. 

İlk marş da filan hiç problem yok çok şükür. 

Biraz devirli kullanıp kurum atmam lazım sanırım. 

22 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

turbo mı kesti basınc kaybında hata kodu bu sekildemi

17964 -  Charge Pressure Control: Negative Deviation
            P1556 - 35-10 -   - - Intermittent
Readiness: N/A

bu hata kodun varsa vesgate hatası yada vnt sıkısmıstır kurumdan.

duman normal birde yazılımlı araba dip gazlarda illaki verir. sen okşaya okşya basıyorsan göremezsin buda normal tabi

enjektörler kısmına gelirsek aracın sabah ilk calısmasında veya rolantide stabil bir sekildeyse hiç anahtar vurdurma diyorum diyecegimde.

aynı arabanın bizim carsıda bir kuyumcuda var oda sıkıntıya düşmüş yurtdısından 2.el almıs ama bir türlü düzene girmedi diyor illaki sıfır alacaksın oda bir dünya para.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Negatif değil de pozitif sapma vardı. Ama bir kez yaptı bir daha yaşamadım o sorunu. Araştırdığımda o hata için de vnt sıkışmasından kaynaklı olabilir diyordu. 

İlk marş da filan hiç problem yok çok şükür. 

Biraz devirli kullanıp kurum atmam lazım sanırım. 

saf aseton koy 1 litre.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

saf aseton koy 1 litre.

Önce sıfır enjektör fiyatlarına bi bakayım :) :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

asetondan birşey olmuyor. seyreltik olacak ve depoda kalmayacak. yani koyup bitireceksiniz. önce HDI motorlu pejo van da, sonra 1.5 dci dokker da en son da mercedes motorlu WK 3.0 da denedim. Yüzde 5 e kadar ekonomi de sağlıyor ilginç şekilde.  Tabi bunun yinelenebilirliği tartışılır.

ben 60 litreye 1 litre gibi uyguladım. karışım da Yüzde 70 aseton yüzde 30 selülozik tiner idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

-K&N kutu içi filtremi temizleyip geri taktım.
-MAF sensörünü temizledim.
-Tavan temizliği için köpük almıştım. Onu deneyeyim dedim. Baktım çok güzel temizliyor. Yarısını yaptım ama sıcakta zor oluyor. Akşamları filan yapmak gerek.
Arka tarafı yaptım;

7d49d33e3411f992508442c7f9c6c81a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...