İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Ali Darbaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

İlk müşteri çıktı ama 25€ kurtarmaz haberin olsun😂

Ben 3 ay autool x50 kullandım. Dikkatimi dağıttığı için söktüm. Sattım. Sadece kontrol ve ölçüm maksatlı telefon bağlıyorum. Normal zamanda kullanmıyorum. Defansif sürüşe ters kalıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu arada 2005 sonrası Vag’lar için şu an hazır ürünler var. 
Çok daha fonksiyonel üstelik. Ancak fiyatlar biraz uçuk; 275€’dan başlıyor. Kargo vergi hariç.

https://www.autopolar.net/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mustafa abi, yaza doğru paralanınca benim multivana da bişeyler yapalım :) tam ekran+dijital hız çok istiyorum mesela. CC de yok arabamda. Far anahtarını halledeceğim şu hastalık işi geçince. 

Bide en çok yapmayı istediğim şey, standalone tarzı bi harici beyin ile 3 farklı yakıt haritası ekleyip eco, normal, sport mod yapmak. Eco da yakıt basıncı kısık, normalde orjinal loglar kullanılacak. Sportta ise stage 1 yazılım haritası yüklü olacak. Pd130 cupralara yapıyorlar, sinyal kolu ile yakıt haritası değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa abi, yaza doğru paralanınca benim multivana da bişeyler yapalım [emoji4] tam ekran+dijital hız çok istiyorum mesela. CC de yok arabamda. Far anahtarını halledeceğim şu hastalık işi geçince. 
Bide en çok yapmayı istediğim şey, standalone tarzı bi harici beyin ile 3 farklı yakıt haritası ekleyip eco, normal, sport mod yapmak. Eco da yakıt basıncı kısık, normalde orjinal loglar kullanılacak. Sportta ise stage 1 yazılım haritası yüklü olacak. Pd130 cupralara yapıyorlar, sinyal kolu ile yakıt haritası değiştiriyor.
Bana kadran parca nonu soyle sana ne uyar soyliyim :) Ama bunun icin vagcom ve vag tacho lazim.

CC isi kolay. Onu herkes yapiyor. Bu CC furyasini Turkiyede ilk kim baslatti saniyorsun [emoji41]

Benim araçta fonksiyonel direksiyon var. Bu sebeple CC tuşları direksiyonda. 
Normal direksiyona sahip modellerde ise CC tuşları sellektör kolunda. 
Bu kollar birbirinin yerine uyuyor. Genelde CC olmayanlar bu koldan alıp CC aktif edebiliyor.
Konuyla alakası ne? Şöyle; bu koldaki + ve - tuşları benim yeni projemin ileri geri tuşları olacak [emoji4]
Hemen aliexpressten siparişi geçtim. 
O gelene kadar da ben sistemi kararlı düzgün çalışır vaziyete getiririm. [emoji4]

Cok cok mantikli akillica hee.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Bana kadran parca nonu soyle sana ne uyar soyliyim :) Ama bunun icin vagcom ve vag tacho lazim.

CC isi kolay. Onu herkes yapiyor. Bu CC furyasini Turkiyede ilk kim baslatti saniyorsun emoji41.png

Metin abi benimkine uyan vagcom kablosunun satışı bitmişti en son, vag tacho ne olduğunu bi araştırırım :)

kadran parça numarasını bulayım hemen atacağım sana. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Benim araçta fonksiyonel direksiyon var. Bu sebeple CC tuşları direksiyonda. 
Normal direksiyona sahip modellerde ise CC tuşları sellektör kolunda. 
Bu kollar birbirinin yerine uyuyor. Genelde CC olmayanlar bu koldan alıp CC aktif edebiliyor.
Konuyla alakası ne? Şöyle; bu koldaki + ve - tuşları benim yeni projemin ileri geri tuşları olacak [emoji4]
Hemen aliexpressten siparişi geçtim. 
O gelene kadar da ben sistemi kararlı düzgün çalışır vaziyete getiririm. [emoji4]

EA470FDE-2C63-42DB-981D-F57BC3C1E0708e7215e555c9c1a7.jpg

Teşekkürler Sinan hocam.
Keşke benden isteseydin kolu neyse sağlık olsun [emoji846]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Metin abi benimkine uyan vagcom kablosunun satışı bitmişti en son, vag tacho ne olduğunu bi araştırırım [emoji4]

kadran parça numarasını bulayım hemen atacağım sana. 
10.6 is gorur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vagcom bulunmuyor eskisi gibi. Aliexpress’te yok. Bir haller olmuş ama bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

v0.4

*Hata düzeltmeleri yaptım. Az biraz daha kararlı. 
*Ondalık kısımları düzenledim.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yolda deneme şansı buldum bugün. 100km kadar test ettim.

Ufak tefek düzenleyeceğim şeyler var. 
Kontağı kapatıp açınca artık başa dönmüyor. En son hangi veride kaldıysa oradan devam ediyor. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bozulmadı mı hala :)

Yooo 😂

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

eline sağlık çok iyi  bunun bir ileri boyutu polarfis  zaten dizel turbo benzinli big turbolu  leonlara golflere takıyorlar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Serkan Karakoca yazdı:

eline sağlık çok iyi  bunun bir ileri boyutu polarfis  zaten dizel turbo benzinli big turbolu  leonlara golflere takıyorlar :) 

Teşekkürler. Polarfis benim araçtan sonraki platformlar için. 
Fiyatları da çok güzel :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mustafa Arıkan yazdı:

Teşekkürler. Polarfis benim araçtan sonraki platformlar için. 
Fiyatları da çok güzel :) 

seri üretime geç satar bu söyleyim hele birde 2.0 tfsı 1.8 t pd 130 gibi uğraşılan motorlara göre yapıp çalıştırırsan köşeyi dönersin bknz maxı gauge hakan ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Serkan Karakoca yazdı:

seri üretime geç satar bu söyleyim hele birde 2.0 tfsı 1.8 t pd 130 gibi uğraşılan motorlara göre yapıp çalıştırırsan köşeyi dönersin bknz maxı gauge hakan ...

Şu an yaptığım pd130 için. 1.8T için de rahatlıkla uyarlıyabilirim. 2005 sonrası malesef farklı bir protokol. Ona hakim değilim.

Üretim planım var açıkçası. Kararlı hale getirdiğim de ufaktan üretmeye başlamayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mustafa Arıkan yazdı:

Şu an yaptığım pd130 için. 1.8T için de rahatlıkla uyarlıyabilirim. 2005 sonrası malesef farklı bir protokol. Ona hakim değilim.

Üretim planım var açıkçası. Kararlı hale getirdiğim de ufaktan üretmeye başlamayı düşünüyorum.

bence mantıklı yol olur.Hatta egt iat turbo boost afr gibi tüm bileşenleri okuyup küçük  tek bir ekranda bütün değerleri gösteren birşey yapsan piyasadaki bütün bu saat satanları ekarte edersin fiyatı ugun olup düzgün ölçerse ciddi anlamda iş yaparsın :9 maxigauge sayfasını incele bir ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Serkan Karakoca yazdı:

bence mantıklı yol olur.Hatta egt iat turbo boost afr gibi tüm bileşenleri okuyup küçük  tek bir ekranda bütün değerleri gösteren birşey yapsan piyasadaki bütün bu saat satanları ekarte edersin fiyatı ugun olup düzgün ölçerse ciddi anlamda iş yaparsın :9 maxigauge sayfasını incele bir ...

Hakan abiyi başka bir forumdan takip ediyorum. Hatta o ısrarla karakter lcd kullanıyordu. Neden güzel bir renkli ekran kullanmıyorsun dediğimde böyle iyi filan diyordu. :) 

Şimdi renkli dokunmatik ekranlı modellerde yapmaya başlamış.

Şu an bende bu projeyi dokunmatik ekranlı bir modele çok rahat çevirebilirim. Bir çok farklı sayfalardan oluşabilir. Farklı özellikler vs ekleyebilirim. (0-100, 100-200 süre ölçümü gibi.)

Bakalım tuttuk ucundan hocam, bi yere getirecez. Zaman gösterecek :) 

İyi dileklerin için teşekkürler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Hakan dediginiz tech teki degil mi?

Evet

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bugün biraz temizlik yaptım;

Öncesi

0f937c7d82777e73e4e190cd1a9d9751.jpg

Sonrası

3f5d9179a7bc9b6018074392549d3a75.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Asprin ve buhar makinesinin işi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Etrafına taşırmadan hafifce yağladım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bizim araçlarda anten ile kaporta arasındaki conta güneşten gevreyip parçalanır. Passat ve Bora’ların %90’nında bu conta yoktur. Parçalanıp düşmüştür.
Alıp takması da zor olduğu için kimse alıp uğraşmaz. Tavan döşemesi ve anteni sökmek gerekiyor.
Ben daha önce bir kez değiştirmiştim. O da parçalanmış. Yeniden aldım iki tane.

Sağdaki orijinal hali, soldaki benim içini traşladığım. Bu conta sıvı geçirmezlik için değil de sırf anten ile kaporta arasını doldursun diye yapılmış. Olmasa da içeri su geçmiyor bu arada.

08902e841d96b406c76ec2701b43887f.jpg

İçini traşladığım contayı kaynar suya atıp bir güzel yumuşamasını bekliyoruz ve antenin üstünden contayı geçiriyoruz. :)

Sonuç;
1fd4b56ac5aa1075bab8eddb43f7bf63.jpg
Conta soğuyup sertleşince olduğu yerde sapasağlam kalıyor :)
Maliyet; 4TL

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...