İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Elimde şahane tampon tasarımları vardı oysa ki emoji4.png 

Alalim

Eski diskleri bi karıştırayım, benim varkene yabancı sitelerden toplamıştım çizimleri...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tamponlar boyandı.

Ön panjur yenisi ile değişti.

49769058146_ce0c0c55d1_c.jpg

49769382697_bcc1dd6b76_c.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Metin Akbal yazdı:

Jantlar :)

Kışlıklar takılı halen, kışlık lastiklerin dibini sıyırıp atacak, sonra yazlıklara geçecek, daha sonra sıfır kışlık alacak.

Öyle dedi, kendi dedi, bende onun yalançısıyım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Maşallah bakımlı arabanın hali başka. Eskimeyen güzellik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Jantlar :)

El-cevap:

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kışlıklar takılı halen, kışlık lastiklerin dibini sıyırıp atacak, sonra yazlıklara geçecek, daha sonra sıfır kışlık alacak.

Öyle dedi, kendi dedi, bende onun yalançısıyım.

Aynen öyle.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Maşallah bakımlı arabanın hali başka. Eskimeyen güzellik.

Teşekkürler hocam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

800-1500-2000-2500-3000 Zımpara + Pasta + PlastX + H9 Seramik

49774823862_71e1161aaf_c.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

800-1500-2000-2500-3000 Zımpara + Pasta + PlastX + H9 Seramik

49774823862_71e1161aaf_c.jpg

Kaput ayarı yapmak lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

v0.5.4

-Veriler yeniden düzenlendi.
-Hata düzeltmeleri yapıldı.
Artık daha kararlı.

Bir sonraki versiyona 0-100km/h, 80-140km/h gibi süre ölçer eklemeyi düşünüyorum.
Çin’de yaptırdığım pcb kartlarım gelmedi henüz. Onlar geldiğinde ufaktan üretime başlamış olacağım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Tamponlar boyandı.

Ön panjur yenisi ile değişti.

Sen boyarsın diye bekliyordum ben.. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mert Gulkokan yazdı:

İzledim ama keşke gerçek sahibi ile çekselermiş. Daha fazla detay verebilirdi. 
Bir yandan da bu kadar çok km yapmışını görünce bi sevinmedim değil. :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mustafa abi bakım parçalarını sanayiden mi alıyorsun yoksa parçacıdan mı ? İnternetten baktım 2.5 tdi nin yağ, hava, polen filtresi 99 tl, ama yakıt filtresi ile alırsam 210 küsür tl. Sanayiye daha gidip sormadım, bazen dış kabı bosch olup içindeki filtre yan sanayi olabiliyormuş güvenemiyorum o yüzden. Distribütör tanıdık da bi süredir göremedim parçaları kendim alacağım o yüzden. Sence ne yapayım n11 den sipariş edeyim mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ebrar Tüfek yazdı:

Mustafa abi bakım parçalarını sanayiden mi alıyorsun yoksa parçacıdan mı ? İnternetten baktım 2.5 tdi nin yağ, hava, polen filtresi 99 tl, ama yakıt filtresi ile alırsam 210 küsür tl. Sanayiye daha gidip sormadım, bazen dış kabı bosch olup içindeki filtre yan sanayi olabiliyormuş güvenemiyorum o yüzden. Distribütör tanıdık da bi süredir göremedim parçaları kendim alacağım o yüzden. Sence ne yapayım n11 den sipariş edeyim mi ?

Sanayide güvenilir bir parçacım var. Yeri geliyor ondan alıyorum yeri geliyor N11'den alıyorum. N11'de de FZRulman, Mekato ve Sileceksepeti satıcıları dışında pek bakım parçası almadım. Liqui Moly yağ bir kere uygun denk geldiği için başka satıcıdan almıştım sadece. Dün Mekato'dan Ceratec aldım mesela. 

Sanayide parçacım Mahle satıyor filtreleri. İnternetten alırsam da Bosch veya Mahle tercih ediyorum. Bir sorun yaşamadım şu ana dek.

Emre Demir yazdı:

@Mustafa Arıkan hocam dökümanları paylaşır mısınız , kodlar vs , teşekkürler. (hex cihazı ile ilgili yapılabilecek olanlar )

Emre hocam özür dileyerek kodları paylaşamayacağımı belirtmek isterim. Çünkü yakın zamanda ürünü ticari bir ürün haline getirme niyetindeyim. 

Ancak kaynakları paylaştım. Biraz kod bilgisi ile rahatlıkla bir şeyler yapabilirsin. Elimden geldiğince de yardımcı olurum. Yabancı kaynaklarda paylaştım aynı projeyi. Bana ulaşanlar oldu. Onlara da elimden geldiğince çat pat ingilizcem ve google translate ile yardımcı oldum. Yardımımı esirgemem.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Çok ciddi km. Motor revizyon görmemiş. Turbo sıkıntılı. Yine de çok çok iyi. En dayanıklı tdi olabilir belkide

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Arıkan yazdı:

Liqui Moly Ceratec

49805615232_06ed739380_c.jpg

project farm diye bir youtube kanali var. bunun hic bir faydasi yokmus.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

project farm diye bir youtube kanali var. bunun hic bir faydasi yokmus.

O adam kraldır. Kac tane çim biçme makinesi motorunu helak etti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

https://urun.n11.com/diger/oto-ses-yalitim-arac-ses-yalitim-sungeri-9mm-kendinden-yapiskanli-P235196071

4 kapı ve koltuk altı için 300x120cm almıştım. Ona göre hesap et nereye kullanacaksan.

Sadece ön iki kapıya düşünüyordum bende, hem yol sesi azalır hemde öndeki midlerin sesi daha güzel gelir. Bagaj kapağı içerdeki döşemesini sökebilirsem ona da yapmak istiyorum, subwoofer plakalığı laçkalaştırdı. 

Yorumlar pek iç açıcı değil :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...