İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Mustafa abi hayranlıkla izliyorum seni :)

Şu alide satılan ekranlı lastik basınç sensörlerinden takmayı düşünüyormusun, sağlıklımıdır ? Yavaş yavaş anca fırsat buluyorum multivana onu da eklemek istiyorum donanım dolu olması için :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Mustafa abi hayranlıkla izliyorum seni :)

Şu alide satılan ekranlı lastik basınç sensörlerinden takmayı düşünüyormusun, sağlıklımıdır ? Yavaş yavaş anca fırsat buluyorum multivana onu da eklemek istiyorum donanım dolu olması için :)

Teşekkür ederim.
Güzel donanım aslında ama keşke aracımda olsa demedim hiç. 
Bu projeye entegre edilebilir aslında. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

Teşekkür ederim.

Satarken değerini yükseltecek şeyler hep hoşuma gitmiştir. Sen oem ekrana bunu entegre edebilirsen çok daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Akşam da Xiaomi’nin taşınabilir hava pompasından sipariş vermiştim :) 

Tesadüf oldu konu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Teşekkür ederim.

Eski arabada lastige civi girmis uzun yolda biz anlayana kadar lastik yarildi janti da yamulttuk. Kislikta sensor yok Rize de iken kisligi taktim aksam cebre yoluna ciktim biraz cigeri nefes alsin diye sonra evin onune park ettim baktim jant yerde. Evin onunde dibi gormus. Allahtan lastikte sorun olmadi. Bir sefer ikaz verdi 2 tekere birden civi girmis. Faydasini ve farkini gordum ve belki olmazsa olmaz degil ama ayni kislik lastik gibi 1 sefer lazim olur hayat kurtarir tarzda bir donanim. Hakikaten entegre edebilirsen yazilima muthis olur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Şuraya da bir seramik yansıması bırakayım :) 

49882940216_e5b50b1a69_c.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tampon boyandı, stoplar değişti arka kısımı toparladım. Bir tek yazı kötüydü. Şimdi tamam oldu!

49896837503_cf13995463_z.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

Mustafa abi direksiyon hidrolik yağını değiştireceğim, 4 5 yılda bir değişmesi gerektiğini okudum, multivana kaç litre yağ alayım 1 litre yetermi ? Kırmızı renk olanlar keçeleri patlatıyormuş yeşil renkli olandan alın yazıyor internet sitelerinde. Castrol atf2 buldum ama rengi yazmıyor. Senin önerdiğin bi yağ varmı ? 

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
Ebrar Tüfek yazdı:

Mustafa abi direksiyon hidrolik yağını değiştireceğim, 4 5 yılda bir değişmesi gerektiğini okudum, multivana kaç litre yağ alayım 1 litre yetermi ? Kırmızı renk olanlar keçeleri patlatıyormuş yeşil renkli olandan alın yazıyor internet sitelerinde. Castrol atf2 buldum ama rengi yazmıyor. Senin önerdiğin bi yağ varmı ? 

Aracınız için özellikleri sağlıyormu bilmiyorum ama focus 2 için Liqui Moly'nin şu ürününü aldım yeşil renkli. https://urun.n11.com/motor-yag-katkisi/liqui-moly-direksiyon-ve-merkezi-sistem-hidrolik-yagi-1-lt-1127-P314223010?gclid=CjwKCAjw2a32BRBXEiwAUcugiM9eRZurcCmzB6EawkKIAztoSPuoIqIBRmXMbLZEKL15vM3MlxaAGhoCzjIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Enes Ayan yazdı:

Vw uygun olmalı bunu bulmak kolay yüksek ihtimalle castrol alacağım ama kaç litre alıyor onu bilmiyorum, hiçbir yerde bilgi bulamadım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

ATF koyulmuyor T5'lere, hidrolik sistem yağı alman gerek.

https://www.liquimolyturkey.com/direksiyon-ve-merkezi-sistem-hidrolik-yagi

G 002 000 onay kodlu yağlar uyar.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Sen değiştirdinmi yada düşünüyormusun değiştirmeyi abi, kaydettim bunu.

Direksiyon basınç hortumu ve direksiyon pompasını değiştirdim ben, çünkü ötüyordu dönüşlerde yağ değişimi çare olmadı. Uzun süre değişmeyenlerde ses yapar diyorlar bazen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Direksiyon basınç hortumu ve direksiyon pompasını değiştirdim ben, çünkü ötüyordu dönüşlerde yağ değişimi çare olmadı. Uzun süre değişmeyenlerde ses yapar diyorlar bazen.

Sırf biyere zarar vermesin diye değiştiricem, amortisör üst takozlarım hafiften ses yapmaya başladı çevirirken.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Sırf biyere zarar vermesin diye değiştiricem, amortisör üst takozlarım hafiften ses yapmaya başladı çevirirken.

Basınç hortumu yüzünden ses yapıyor olabilir, ben hortumu değişince ses kesildi ama ufaktan devam ediyordu. Sertlik var mı? Benim direksiyon da sertti park ederken kas gücü kullanıyordum artık, değiştirdim. Tamir yoluna gittik ama bunların pompasının tamiri de farklıymış.

Basınç hortumu her yerde bulunmuyor. Ben eski hortumu tamir ettirdim, 1 tane de yeni aldım eskisini sattım. Hortum tamirinde de iyi yer lazım, randıman alabilmek için.

Hortum şu tipte bir şey ama iki çıkışlı uzun ve ağır bir hortum:

Hidrolik-Direksiyon-s%C4%B1v%C4%B1s%C4%B

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Amortisör üst takozlarından gelen sesin kesilmesi için oradaki rulmanların değişmesi lazım. Yol tutuşuna etki edebiliyormuş servis ustasının ifadesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Basınç hortumu yüzünden ses yapıyor olabilir, ben hortumu değişince ses kesildi ama ufaktan devam ediyordu. Sertlik var mı? Benim direksiyon da sertti park ederken kas gücü kullanıyordum artık, değiştirdim. Tamir yoluna gittik ama bunların pompasının tamiri de farklıymış.

Basınç hortumu her yerde bulunmuyor. Ben eski hortumu tamir ettirdim, 1 tane de yeni aldım eskisini sattım. Hortum tamirinde de iyi yer lazım, randıman alabilmek için.

Hortum şu tipte bir şey ama iki çıkışlı uzun ve ağır bir hortum:

Hidrolik-Direksiyon-s%C4%B1v%C4%B1s%C4%B

Abi direksiyonu çevirirken yarım turu falan geçince park ederken takır takır vuruntu yapıyor. Sertlik yok normal, yolda giderkende birşey yok, park ederken hissediliyor sadece.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Amortisör üst takozlarından gelen sesin kesilmesi için oradaki rulmanların değişmesi lazım. Yol tutuşuna etki edebiliyormuş servis ustasının ifadesi.

Direksiyonun sesi için şüpheleniyordum takozlardan, ordan da yapabiliyormuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Testi basittir. Biri direksiyon çevirirken avucunuzla amortisör üst kuleye bastırın. Elinizde vuruntu titreşim hissediyorsanız bilya bozuktur. Takoz değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Febi 06162 kullandım ben. 1 litre alıyor yaklaşık.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ben atfyi boşaltıp orjinal yağ doldurunca pompa ötmeye başlamıştı [emoji3] amortisör üst takozu rulmanını değiştirdim orjinaliyle kışın yine aynı oldu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Febi 06162 kullandım ben. 1 litre alıyor yaklaşık.
Vw de yeşil oluyor kırmızı koymayın diyorlar, bugün kapağı açtım kırmızı çıktı :)
Ben atfyi boşaltıp orjinal yağ doldurunca pompa ötmeye başlamıştı [emoji3] amortisör üst takozu rulmanını değiştirdim orjinaliyle kışın yine aynı oldu.
Sonra ne yaptınız ? Tekrar atf koymayı denedinizmi :) yağın cinsini değiştirmek yerine aynısından koymak daha doğru olacak galiba.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Farlar ve stoplar PPF şeffaf folyo kaplandı.

49945243061_efeb14d178_c.jpg

49945536247_17830e7de7_c.jpg

49945536292_1ab5e9d96c_z.jpg

49944742288_2ee91d9b87_z.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Emre Şimşek yazdı:

Nası satacaksın bunu?

Binmeye devam Allah'ın izniyle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...