İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Engin Deniz yazdı:

Diğerlerini cilalasan hocam? 

Bir detaycıya danışıp onları da olması gereken parlaklığa getireceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Maun bana da hitap etmiyor ama işçilik güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

valla yaptırasım geldi

benim arabanın  direksiyon + ön trimleri aynı tona kaplatmak harika bir hava katabilir

şu teyp çerçevesi vs de direksiyon tonuna kaplatman mümkünmkü  olurmu acaba  harika durur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Valla çok beğendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İşçiliğe ve emeğe saygı duyuyorum güzel olmuş. Uyum için bir şeyler yapaan iyi olacak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ali Gök yazdı:

valla yaptırasım geldi

benim arabanın  direksiyon + ön trimleri aynı tona kaplatmak harika bir hava katabilir

şu teyp çerçevesi vs de direksiyon tonuna kaplatman mümkünmkü  olurmu acaba  harika durur 

Bir tane B8 gördüm. Harika olmuş. Öyle böyle değil yani :) aklın kalır :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

FisGauges devam...

Hararet uyarısı; motor soğutma suyu sıcaklığı 102 dereceyi (şimdilik 102 derece uygun gibi, duruma göre güncellerim tekrar) geçtiğinde hararet uyarısı veriyor. Buzzer da eklediğimde aynı zamanda sesli uyarı da verecek.

(Foto çekmek için uyarıyı manuel yazdırdım. Yoksa denemek için hararet yaptırmıyorum :) @Metin Akbal)

50501084001_741bd76f58_c.jpg

• Beğen 8
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Elim değmişken bir de akü düşük voltaj uyarısı ekleyeyim dedim.

Hararet uyarısından farklı olarak sadece kontak ilk açıldığında akü gerilimini kontrol edip eğerki 12V'un altında ise ekranda uyarı veriyor.

Hararet uyarısı ise araç çalıştığı süre boyunca sürekli motor soğutma suyu sıcaklığını kontrol edip 102 derecenin üzerine çıkarsa uyarı veriyor.

Her iki uyarı da artı veya eksi tuşlarından herhangi birine basıldığında ekrandan kayboluyor.

50500553033_268d5649a2_c.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

Elim değmişken bir de akü düşük voltaj uyarısı ekleyeyim dedim.

Hararet uyarısından farklı olarak sadece kontak ilk açıldığında akü gerilimini kontrol edip eğerki 12V'un altında ise ekranda uyarı veriyor.

Hararet uyarısı ise araç çalıştığı süre boyunca sürekli motor soğutma suyu sıcaklığını kontrol edip 102 derecenin üzerine çıkarsa uyarı veriyor.

Her iki uyarı da artı veya eksi tuşlarından herhangi birine basıldığında ekrandan kayboluyor.

50500553033_268d5649a2_c.jpg

İnsanı paranoya eder :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnsanı paranoya eder :) 

Yok yahu :) Normal kullanımda bir şey yok. Akü kritik seviyenin altına düşerse uyaracak sadece. 

Ama hararet işi önemliydi bence. Hayat kurtarabilir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

Yok yahu :) Normal kullanımda bir şey yok. Akü kritik seviyenin altına düşerse uyaracak sadece. 

Ama hararet işi önemliydi bence. Hayat kurtarabilir. 

Bu arabanın hararet yaptığı götülmüş mü hiç

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu arabanın hararet yaptığı götülmüş mü hiç

Dizel de duymadım açıkçası ama benzinlilerde denk geliyor.

İnsanlarda genelde hararet göstergesini takip etmiyor. Ama sesli uyarı olursa daha iyi olur. 

Modülü ticari olarak da pazarladığım için geliştirmeleri önce kendi aracımda deneyip daha sonra modüllere ekliyorum. 
Sadece kendi aracım için düşünmeyin yani. Mesela şuan bir pist aracı için hazırlıyorum. Onun için neredeyse olmazsa olmaz bir şey hararet uyarısı. Üstelik de sesli olmak zorunda. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

Dizel de duymadım açıkçası ama benzinlilerde denk geliyor.

İnsanlarda genelde hararet göstergesini takip etmiyor. Ama sesli uyarı olursa daha iyi olur. 

Modülü ticari olarak da pazarladığım için geliştirmeleri önce kendi aracımda deneyip daha sonra modüllere ekliyorum. 
Sadece kendi aracım için düşünmeyin yani. Mesela şuan bir pist aracı için hazırlıyorum. Onun için neredeyse olmazsa olmaz bir şey hararet uyarısı. Üstelik de sesli olmak zorunda. 

Şimdi anlaşıldı :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sanayide kimleri görüyoruz :) 

WUAyx8.jpg

Bir tane de Passat’ın yol bilgisayarını değiştirdim.

86iU8i.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Arıkan yazdı:

Bir tane de Passat’ın yol bilgisayarını değiştirdim

Bilgili bir abiye benziyorsunuz :) kayinbilader Fiesta aldı 2006 makyajlı, otomatik vites. Gösterge ortasındaki ekran ortası kararmış, bırakın ekranı gösterge resmini bile bulamadım internette 🤪 nerede temin ediyorsunuz ekranı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Alpay Sumer yazdı:

mustafa hocam Menü dili değişmiş?

Dil değişmedi Alpay hocam. Yeni eklediğim özellikleri kendim yazdığım için istediğim dilde yazabiliyorum 😛

FisGauges diye bir modül yapmıştım. Onun nimetleri :) 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bilgili bir abiye benziyorsunuz :) kayinbilader Fiesta aldı 2006 makyajlı, otomatik vites. Gösterge ortasındaki ekran ortası kararmış, bırakın ekranı gösterge resmini bile bulamadım internette 🤪 nerede temin ediyorsunuz ekranı.

:) Aliexpress’ten alıyorum. Her araç için neredeyse bu ekranların Çin üretimleri satılıyor. Bahsettiğiniz araç için de muhakkak vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Arıkan yazdı:

Aliexpress’ten alıyorum

Ne diye aratmak lazım, bulamadım ben, görseli buldum ama sonunda bir Rus sitede, araç çok az satılmış sanırım :)

images?q=tbn:ANd9GcR8TkdKpIzEJURcT6ETVxd

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ne diye aratmak lazım, bulamadım ben, görseli buldum ama sonunda bir Rus sitede, araç çok az satılmış sanırım :)

Biraz bakındım ama bulamadım. Genelde Focus'larda kullanılan kırmızı ekrandan çıkıyor. "fiesta cluster lcd" diye aratıyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Arıkan yazdı:

Sanayide

Vw’ler nedense sanayide buluşuyor 🤤

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Emre Şimşek yazdı:

Vw’ler nedense sanayide buluşuyor 🤤

:)

Sanayi evimiz gibi bizim. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

bu skoda kadrani olmali. rakamlar donuk duruyor 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

bu skoda kadrani olmali. rakamlar donuk duruyor 

Fiesta bu ya.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

102 az mı olmuş.. Fan kaç derecede açıyor ki ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...