İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Metin Akbal
Hem egzos hemde normal muayeneyi yaptırdım.
Egzos için korkuyordum, yazılımdan dolayı hafif duman vardı.
2 gün önceden Liqui Moly duman kesici katkı koydum depoya. Muayene öncesi de biraz gazladım. Sorunsuz geçti egzos muayenesinden 
Sonra normal muayeneye gittim. Orada da sorunsuz geçtim.
Muayene öncesi D3S xenonları söküp H7 takmıştım merceklere. Hemen geri xenonları taktım.  Bi-xenon candır.

CSdgIh.jpg
Amerikan park guzel mi durur ne :)
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence orijinali iyidir. amerikan park amerikan araçlarında iyi duruyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tozlu hali bile güzelmiş. Maşallah kazasız belasız her seferde demekten yorulmayacağım sanırım 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
bence orijinali iyidir. amerikan park amerikan araçlarında iyi duruyor.
VW grubuna yakistiriyorum ben :) Arkadasimin arabasi bende de fikir olusturdu ama bir turlu faaliyete gecmedi :)

7027c023918903a728ae4f8e637a2e10.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
sarı yanan parklar yasak ama. gerçi bakan varmıdır emin değilim.
O zaman ulkedeki tum orijinalinde olan Amerikan arabalarindakileri sokmeleri gerekir abi :)
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Akbal yazdı:

O zaman ulkedeki tum orijinalinde olan Amerikan arabalarindakileri sokmeleri gerekir abi :)

bu tuvturk ilk çıktığında, lincoln SUV leri muayeneden geçrimiyorlardı, sahipleride arka farların içine yuvarlak sarı sinyal lambaları gömüyorlardı. acınası bir durum.

bu arada muayene ücretleri 410 tl olmuş!?

Metin Akbal yazdı:

orijinali öyleyse birşey demiyorlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Uğur Kamil yazdı:

Direksiyonun sol tarafında 1 karış kadar hafif soyulma başlayınca direksiyon için boya seti sipariş ettim. Boya, temizleme ürünü, koruyucu ve zımpara var.

Direksiyonda sadece sol üst kısımda soyulma var onun dışında kozmetik olarak bir sorunu yok. Zımpara sonrası temizleme ürününü uyguladıktan sonra 3-4 kat boya uygulamak dışında dikkat etmem gerek bir durum varmı uygulamada?

Buralarda hakkıyla direksiyonu deri kaplayan bir usta bulamayınca mecburen boya yapıcam. herkes üsten hazır kılıf dikiyor işin kolayına kaçıp.

Alt zemini ne kadar düzgün yaparsan boya da o kadar güzel olur. Aşırı bir yıpranma yoksa içinde yazan yönergelere göre yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Dogan Arsiray yazdı:

orijinali öyleyse birşey demiyorlar.

Fabrida yapınca sorun yok, sonradan yapılınca yasak. O olayada bir anlam veremiyorum.

Sinyal ve geri vitesi kırmızı yapanlara uyuz oluyorum ama. İlk anda sinyal veya geri vitese taktığı anlaşılmıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Amerikan park guzel mi durur ne :)

Ben sevmiyorum amerikan park malesef

Sinan Akgöl yazdı:

Tozlu hali bile güzelmiş. Maşallah kazasız belasız her seferde demekten yorulmayacağım sanırım 

Teşekkürler hocam. :) 

Metin Akbal yazdı:

Orijinalinde varsa bir şey demiyorlar. Amerikan araçları sorun yaşamıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

Alt zemini ne kadar düzgün yaparsan boya da o kadar güzel olur. Aşırı bir yıpranma yoksa içinde yazan yönergelere göre yapabilirsiniz.

Hiçbir yıpranma veya ele takılan bir deformasyon yok. Sadece sol tarafta elin yoğun temas ettığı yerde siyah renk griye dönmeye başladı 1 karış uzunluğunda 1-2 mm genişliğinde. Onun dışında deride herhangi bir dökülme derin soyulma iz vs yok.

Ben 94binde aldığımda göze batan bir durum yoktu çok inceden bir soyulma belirtisi vardı 2.5 sene sonra 113 bin oldu ve artık gözüme batmaya başladı. 0 Dan kaliteli deri yaptırmayı düşündüm yakın çevrede yapan birini bulamadım. herkes işin kolayına kaçıyor hazır dikiyor. Onu bende yapıyorum biraz kaba oluyor ve vw kalitesine yakışmadığını düşünüyorum.

Satıcı işlem sonrası 1-2 saat geçsin aracı kullanabilirsiniz diyor nekadar doğru?

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Uğur Kamil yazdı:

Hiçbir yıpranma veya ele takılan bir deformasyon yok. Sadece sol tarafta elin yoğun temas ettığı yerde siyah renk griye dönmeye başladı 1 karış uzunluğunda 1-2 mm genişliğinde. Onun dışında deride herhangi bir dökülme derin soyulma iz vs yok.

Ben 94binde aldığımda göze batan bir durum yoktu çok inceden bir soyulma belirtisi vardı 2.5 sene sonra 113 bin oldu ve artık gözüme batmaya başladı. 0 Dan kaliteli deri yaptırmayı düşündüm yakın çevrede yapan birini bulamadım. herkes işin kolayına kaçıyor hazır dikiyor. Onu bende yapıyorum biraz kaba oluyor ve vw kalitesine yakışmadığını düşünüyorum.

Satıcı işlem sonrası 1-2 saat geçsin aracı kullanabilirsiniz diyor nekadar doğru?

1-2 saat sonra kullanılabilir ama ben en azından 12 saat bekletiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Metin Akbal yazdı:

VW grubuna yakistiriyorum ben :) Arkadasimin arabasi bende de fikir olusturdu ama bir turlu faaliyete gecmedi :)

7027c023918903a728ae4f8e637a2e10.jpg

Led gündüz farının yanına amerikan far yapmak bana hep apaçi işi gelmiştir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mustafa Arıkan yazdı:

50037262882_cb59788ea2_c.jpg

Güzel oldu, olmuş yani, olabilir yani :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Köksal Yılmaz yazdı:

Led gündüz farının yanına amerikan far yapmak bana hep apaçi işi gelmiştir.

Apaçi leonlarda görüyorum bende sevmiyorum.

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Güzel oldu, olmuş yani, olabilir yani :D 

Bir dahakine kırmızı araba alacam :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mustafa Arıkan yazdı:

Bir dahakine kırmızı araba alacam

Kesinlikle, bir daha almam kategorisine ben siyah dan sonra gri yi de ekledim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Fren Hidroliği Değişimi

Motul DOT5.1 ile fren hidroliğini değiştirdim. Değişim çok kolaymış. 

Fren hissiyatı daha güzel oldu. Çok memnun kaldım.

50080262366_420b9a64f6_z.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mustafa Arıkan yazdı:

Fren Hidroliği Değişimi

Motul DOT5.1 ile fren hidroliğini değiştirdim. Değişim çok kolaymış. 

Fren hissiyatı daha güzel oldu. Çok memnun kaldım.

YouTube bildirimi geldi videoyu açamadım 😂 meğer resim imiş sonra anladım 😊

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Fren hidroliğini değiştireli 3 gün oldu şu an frenlerden çok memnunum. Çıkan yağın renginden mütevellit daha önce hiç değişmediğini düşünüyorum.

Daha önce fren pedalının sanki üst kısımlarında boşluk varmış gibiydi, fren zayıftı. Şu an pedala basmaya başladığım andan itibaren fren balataların ısırdığı hissediliyor.

Hatta dün Bursa'dan bir takipçim geldi. Onun aracını da kullandım ve gerçekten benim aracın frenler ile arasında baya fark vardı. O da aradaki farkı gördü.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Motul 5.1 kesinlikle farkediyor, serviste standart hidrolikle değişmiş hidroliği bir daha değiştirdiğimde bile fark hissettim ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Motor ön sarsıntı takozu değişti.

Aracımda gaz verip çektiğimde hafif bir vuruntu yapıyordu. Önce aks lalelerini kontrol ettik. Çok hafif boşluk olduğu görüldü ancak ustam aks başları (iç-dış toplam 4 tane) pahalı olduğu için hemen değiştirmeyelim biraz daha bin böyle dedi. Yan sanayi tavsiye etmiyorum dedi. Tanesi 1000TL civarı özellikle iç aks başları. Dış daha ucuz.

Velhasıl motor ön sarsıntı takozu yıpranmış vuruntunun çoğunluğu ondan kaynaklı dedi ve değiştirdik. Baya düzeldi şu an çok hafif hissedebildiğim bir vuruntu var. Onu da biraz uğraşırsam filan hissediyorum. 

Değişen takoz da bu; orijinal servisten aldık; 130TL. 30'da işçilik ödedim. 

motor-sarsinti-takozu-on-passat-01-avf-a

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Bu hafta güzel şeyler olacak inşallah. Bilenler spoiler vermesin lütfen :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu hafta güzel şeyler olacak inşallah. Bilenler spoiler vermesin lütfen [emoji4] 
Bilmiyoz ki [emoji16] Kesin arabayi satiyon.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...