İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Bilmiyoz ki emoji16.png Kesin arabayi satiyon.

O araba satılamaz, satılması dahi teklif edilemez! Ekran bilgisayarları piyasaya sürülecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

1 hafta kadar bekletecem sizi malesef :)

Neyse ben ufak tefek gelişmeleri paylaşayım.

Dün EGR valfini temizledim. 

Aslında emme manifoldu dahil komple sökecektim. Herşeyi hazırdı ama havanın aşırı sıcak olduğu bir günü seçmişim. Bir de youtube'da izlediğim videolardan farklı olarak benim araçta EGR'nin altında kocaman bir soğutucusu var. Antifirizi filanda boşaltmam gerekiyordu. O sıcakta gözüm yemedi açıkçası. 

Neyse EGR'yi kucakladım :)

Vaziyeti böyle. Contası sertleştiği için oradan yağ da bırakıyordu. 

50132028638_9bdfe890a3_c.jpg

Temizlik henüz bitmeden çekmiştim. Yeni conta aldım.

50132814337_c25623c271_c.jpg

2 litre benzinin içinde beklettikten sonra fırça ile güzelce temizledim. Tertemiz oldu. Yerine geri taktım. Egzos tarafının contaları sağlamdı ama sıvı conta ile destekledim.

50132814352_1a12dbeca7_c.jpg

Akşam serinliğinde de bir güzel temizledim yağını kirini.

50132842042_4f8aa30c73_c.jpg

Sonuç; gaza bastığımda turbo lag varmış gibi gücün geç gelmesi sorunu kayboldu, daha seri oldu. Motor yükte iken ayağımı gazdan çekince yığılma kayboldu. Sonuç gayet tatmin edici oldu benim için. 

Alpay Sumer yazdı:

Fazla cesurca 😂

Yürek yemiş sabah kahvaltıda :)

Metin Uzunoğlu yazdı:

O araba satılamaz, satılması dahi teklif edilemez! Ekran bilgisayarları piyasaya sürülecektir.

Kesinlikle ağıza bile alınamaz :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bi ara ortada 1.0 Ecotsi laflari dolaniyordu, teklif dahi edilemezmismismis [emoji16]

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Egr kapali olsaydi orda o is kurum yapisik kalmazdi sadece yag buhari olurdu. Conta ile kapatmiyacakmisin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Bi ara ortada 1.0 Ecotsi laflari dolaniyordu, teklif dahi edilemezmismismis emoji16.png

Yok yok kimseye umut vermeyelim şimdi durduk yere :) Satış filan yok :) 

Okay Kaygusuz yazdı:

Egr kapali olsaydi orda o is kurum yapisik kalmazdi sadece yag buhari olurdu. Conta ile kapatmiyacakmisin.

Yok şu an EGR aktif. Yazılımdan kapattırıp ondan sonra körlemem gerek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Yapılan her işlem harikulade.

Ellerinize sağlık.

Maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yeniden Boya Badana İşleri

Bu defa boya işlerini profesyonele ellere bıraktım. @Hasan Karabekiroglu abinin referans ve sponsorluğunda boya işlerimizi yaptırdık.

Aracı aldığımda arka iki çamurluk ve sağ ön çamurlukta çizik/ezik/göçük vardı. Şimdiye kadar herhangi bir işlem yaptırmamıştım.

Bu yaz bunları yaptırayım dedim.

Kaportacı da düzelttirdikten sonra güzelce boyattık.

Öncesi fotoları;

50145467187_7f1f513389_c.jpg

50145228186_e1ff6b0dda_c.jpg

50145227761_64333ec28c_c.jpg

Kaporta sonrası;

50144873376_969dcc30e9_c.jpg

50144873406_c87b3c06e2_c.jpg

50145466652_3ae2917e2f_c.jpg

Boya öncesi;

50144873106_fa8c615a5f_c.jpg

50145467162_da68191894_c.jpg

50144873231_2463ec7bbb_c.jpg

Boya Sonrası;

50145466557_9643d6baa7_c.jpg

50145227736_dd74da0a7e_c.jpg

50145228131_bb4db09c1f_c.jpg

50145228181_61c24b081e_c.jpg

50145227856_f3a583fa54_c.jpg

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aha önden arkadan kazalı. 20 bin tl vereyim. saçma sapan muhabbet için arayanı üzerim. keyfe keder alırım. alırım dediysem alırım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Okay Kaygusuz yazdı:

Tertemiz.

Temiz ve bol boyalı artık :) 

Mert Gulkokan yazdı:

Offf tam satmalık olmuş

Satmak yok :) 

Aydın Sert yazdı:

Maşallah çok düzgün olmuş.

Teşekkürler

Emre Şimşek yazdı:

Keyfe keder dediğin budur işte 

Keyfi boyatacağım yerlerde var aslında ama bu kadar para harcadığım yeter.

Alpay Sumer yazdı:

mis

Teşekkürler

Dogan Arsiray yazdı:

aha önden arkadan kazalı. 20 bin tl vereyim. saçma sapan muhabbet için arayanı üzerim. keyfe keder alırım. alırım dediysem alırım.

Boyacı müşteri oldu, W202 C230K’sı var. Olmaz dedim :)

Selçuk Bakış yazdı:

Yanıyor maşallah

Teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Boya sonrası yıkayıp cilalayıp bir bakayım dedim boya nasıl olmuş. :) Komple boyatmadığıma pişmanım :) 

Bir daha yaşı büyük, ezikli göçüklü araç alırsam ilk işim komple boyatmak olacak sanırım. O kadar hoşuma gitti yeni boyalı yüzeyler.

50151264271_e83c604359_z.jpg

50151264316_1aa7470ba8_c.jpg

50151498612_f4d9e84d03_c.jpg

50150715948_5de22c52a8_c.jpg

50151498702_de471f5f89_z.jpg

50150716008_87da567eb8_c.jpg

50151498732_b4fc7611bb_c.jpg

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Maşallah abi, çok harika duruyor, satmaya kıyılmaz bu :) en güzel motor var zaten üzerinde. Evladiyelik araba :)

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

hayırlı olsun abi, geçen yazdan bu yana 307'nin sağ tarafını , ön-arka tamponlarını ve sol ön kapıyı boyattım, güncel bekleyen sağ marşpiyel ve ön tamponun solu da var. dediğin gibi insan tertemiz işçilik de olmuşsa bayağı rahatlıyor. ayrıca önceki yaz farları yeniledim, kışın sol stop kırılmıştı, şimdi de sağ stop sipariş ettim :D oem ön lip, ön tampon ızgaraları ve plaka lambalarına kadar aldım. en son tavan hariç sıfırdan gireceğim nirvanayı yaşamak için, vesilenle ben de bu güzel duyguyu her araç sahibine tavsiye ederim. sıfır alan bile boyatsın, yıkılsın tabular :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ebrar Tüfek yazdı:

Maşallah abi, çok harika duruyor, satmaya kıyılmaz bu :) en güzel motor var zaten üzerinde. Evladiyelik araba :)

EGR’yi temizledim mis gibi oldu motor. Fırsat bulursam bi de emmeyi temizlersem çok rahatlayacak. Sadece EGR bile baya etki etti. Dizelden nefret ederdim ama bu motor bana dizeli sevdirdi.

Umut Taşlı yazdı:

hayırlı olsun abi, geçen yazdan bu yana 307'nin sağ tarafını , ön-arka tamponlarını ve sol ön kapıyı boyattım, güncel bekleyen sağ marşpiyel ve ön tamponun solu da var. dediğin gibi insan tertemiz işçilik de olmuşsa bayağı rahatlıyor. ayrıca önceki yaz farları yeniledim, kışın sol stop kırılmıştı, şimdi de sağ stop sipariş ettim :D oem ön lip, ön tampon ızgaraları ve plaka lambalarına kadar aldım. en son tavan hariç sıfırdan gireceğim nirvanayı yaşamak için, vesilenle ben de bu güzel duyguyu her araç sahibine tavsiye ederim. sıfır alan bile boyatsın, yıkılsın tabular :D 

Sen de en güzelini yapmışın. 
Bir anda masraf yapamadığımdan peyderpey harcadım 5 yılda bu hale geldi.

Ama akıl ağacı oldu gerçekten yine eski bir araç alırsam komple boyatacağım. Far stop plastik aksam yenileyip sıfır gibi kapıya koyduktan sonra doya doya bineceğim :)  Boya takıntısını böyle böyle aşmamız lazım :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

EGR’yi temizledim mis gibi oldu motor. Fırsat bulursam bi de emmeyi temizlersem çok rahatlayacak. Sadece EGR bile baya etki etti. Dizelden nefret ederdim ama bu motor bana dizeli sevdirdi.

Abi bende egr yi körlediğimde hissetmiştim düşük devirlerdeki rahatlamayı. Bende emmeyi söküp temizleticem sanayiye rot ayarına girdiğimde haftaya falan hallederim. Katalizörü iptal edeyim mi sence ? 270 bine geldi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bence iptal etme. Bu defa egzos muayene zamanı uğraşacaksın

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Egzozcu karşımda hemen, arabaya bi zarar vermeyecekse direk sökeyim, muyaneden önce takarım. İptal edip saklarım her sene tak çıkar.

Motora bi zararı olmaz dimi ? Yazılımda var, katı sökünce aynı sendeki gibi duman atacak o çok önemli değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bence yine de iptal mantıklı değil. Dolu ise söktürüp yenisini taktır. Kat iptali aracı rahatlatır belki ama dumanlı gezmekte çok mantıklı değil bana kalırsa.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

bu arabanın satılığa çıkmasını bekleyen kaç kişi var acaba :) 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Iste simdi en uzak gozlerden arabalardan irak park yeri ara dur [emoji16] Kazasiz belasiz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...