İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Yağ Kaçakları ve Sonrası Yapılanlar

Mustafa Liman

Recommended Posts

Mustafa Liman
3 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Abi eline sağlık. Baya uğraşmışsın ve güzel iş çıkarmışsın.Aracı satma zamanı gelmiş demek ki :D 

Eyvallah Tahir'ciğim.
Evet yakındır :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

18b7a94b964367572bfe72c687725927.jpg

Enjektörler sokuldu memeleri hariç bütün takım değişecek mis....

Pompada işlem görecek onuda sökeceğiz oda yenilenecek yada değişecek dediler... en az 3 bin tl beni bekliyor sanırım [emoji17]

Mars dinamosuda sokuluyor oda tamir görecek...

Masrafın sınırı yok galiba, yakalayan şemsiye yi eline almış bekliyor gibi... [emoji1]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
2 saat önce, Said Çiftci yazdı:

Abi çok fena ya,enjektörler söküldü kontrol edildi,enjektörün valfleri 11 yıldır hiç değişmemiş. Tamir takımı valf değişimi kod verilmesi işçilik 1600 tl olur dediler...

Ama pompaya da bakmak lazım dediler... pompa basınc hatası veriyor dediler...

Oda 1200-2000 tl arası tutar dediler...

Şoktayım şuan.. toplam 3000 tl yi geçer vs dediler... enjektör kesin yapılacak ta... gerisi pompa işini düşünüyorum... emoji26.pngemoji26.pngemoji26.pngemoji26.png

Benim anlamadığım şey bu arabanın enjektörü bu değil mi?

https://orjinalfordparca.com/mondeo-enjektor-2001-2006-130-ps-orjinal?search=enjektör

Sıfırına 590 tl yazmışlar. 4 tane sıfır enjektör alsan 2400 tl tutuyor. Belki pazarlıkla aşağı çekilebilir. Niye tamire 1600 tl veresiniz ki.

Aradım sordum senin arabanın enjektörü bu değil dediler. Seninkinin enjektörleri 115-130ps arası enjektör bu direkt 130ps enjektörü dediler. Ne alakadır anlamadım. Benimkinde olması gereken 3S7Q9K546BB olmalıymış. Bu benim verdiğim sitedeki enjektör ise 2001-2003 arası motorların enjektörüymüş. enteresan.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Ek bilgi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Ilginç adamlar ya... muhtemelen revize görmüş enjektörler bunlar.... yoksa fiyatlar çok yüksek diye hatırlıyorum...
c78fa21becef9b0f6acd5bd0e2c0d68c.jpg6e309bed71463ae57b0f4fdba950653d.jpg
Pompa söküm çalışmaları son gaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile internet ekran rakamı telefonda genelde değişir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Pompa söküldü
41a751d1e87a4bef9d28712a539b7042.jpg
Içi dağıtıldı....rulmanlar bitik denildi değişecek bi sürü şey saydılar...
1550 tl cik de onun maliyeti...
Allah'tan marş dinamosu kömürleri değişti sokma takma 150 tl [emoji1]
Şimdi firma bana renault florasan verdiler aydına dönüyorum yarın aracı alicam..
79b35d109774e4112a86a9ca76858466.jpg
Inşallah yarın aracı aldığımda yaptığım masrafa değer [emoji28] [emoji28] [emoji28]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hocam hakkınızda hayırlısı olsun inşallah, 3000tl ciddi bir meblağ gerçekten. Umarım yarın tertemiz, mis gibi olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Teşekkür ederim hocam sağolun,

3000 tl sadece pompacı istiyor...

150 elektrikci(mars dinamosu tamiri) onu iyi yirttim gibi...

Bide klasik küçük mercekli far sorunu var onuda yarın bakicaklar... fiyat vermediler.

Yapilacak hala bi sürü iş var...

Gecenin bu vakti oldu düşünüyorum hala.... acaba parçalar mi çok pahalı,yoksa yine kaziklaniyor muyum diye.... [emoji53][emoji53]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
11 saat önce, Said Çiftci yazdı:

Abi çok fena ya,enjektörler söküldü kontrol edildi,enjektörün valfleri 11 yıldır hiç değişmemiş. Tamir takımı valf değişimi kod verilmesi işçilik 1600 tl olur dediler...

Ama pompaya da bakmak lazım dediler... pompa basınc hatası veriyor dediler...

Oda 1200-2000 tl arası tutar dediler...

Şoktayım şuan.. toplam 3000 tl yi geçer vs dediler... enjektör kesin yapılacak ta... gerisi pompa işini düşünüyorum... emoji26.pngemoji26.pngemoji26.pngemoji26.png

Allah yardımcınız olsun malesef çok sorunlu bir model bu mk3 ler büyük küçük birçok mide bulandırıcı sorunu var ben aracı satışa koydum inşallah satılırda kurtulurum aldığım hiçbir malda bu kadar pişman olmadım sizi anlıyorum imkanınız varsa satın kurtulun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Teşekkürler hocam,ben hala inat ediyorum 1 yıldır...
12-13.000 tl ye ulaştı masrafım...
Sadece turboyu 3 kere revize ettirdim en son sıfırladım,,
Krank kasnağı,gergi kütüğü,bilyasi,v kayışı vs setlerini 2 defa degistirdim,
4 lastik sıfır,jant doğrultma vs...
Amortisörler,balatalar,diskler,turbo hortumlarının değişimi,kaç defa alt takım on düzen yapımı... emme manifold sıfırı vs vs...
Şimdi motor bitik enjektör bitik diyip duruyorlar...
Sadece enjektör ve pompaya 3000 tl yi geçicek... motor durumu soru işareti ? ? ?
Bunların karşılığı ne; hani sürüş zevkim,
Az yakar çok kaçar nerede,
Bari çok yakıyor tamam da yaktığı kadar da kaçsa oda yok...
Velhasıl haklısınız benim de pişman olmama ramak kaldı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile 2.elde alırken temizini dertsizini almak sonradan kar ettirir

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ülkemizde araç almak zor, iyi usta bulmak zor, alırken 1 2 lira ucuz alıp sonradan 5 lira masraf etmek insanı daha çok yıpratan bir durum. Eş, dosttan tanıdıktan bilindik araç almak çok elzem gerçekten...
Sizin bu yaşadığınız sıkıntıyı Passat aracımda yaşamıştım daha önce, gerçekten çok zor ve yorucu bir süreç...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

5 tane mk3 kullandim 1 tanesi hala otopark ta en büyük masrafım amortisör degisimi oldu şu anda alacak olsam tanidiktan 2-3 bin pahaliya geçmişi bilineni yine alirim sizinki biraz sansizlik olmuş tanidik guvenilir usta yoksa isler daha da zor

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

3000 ile kurtarmaya çok insan razıdır. Eniştem Fiesta için bir sürü masraf yaptı yine olmadı motor yaktı. 8000 lira civarında harcaması olmuş. Bütün bunların müsebbibi devirdaim pompasını ise en son gittiği Tuncay usta buldu değiştirdi. Tam oldu artık ağız tadıyla binelim derken ufak bir kaza yaşadı ve artık ugrasamayacağım diyerek kazalı halde sattı..
Sabır işi gerçekten. Bir de doğru insanlarla karşılaşmak lazım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Aracı aldım,performans bi miktar değişmiş ama araç çok gürültülü çalışıyor.... motor çok fazla titriyor... kabin içinde acayip ses var...
Acaba kod mu almadı diyecem... onuda bilmiyorum... ???kafamda deli sorular....

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
Aracı aldım,performans bi miktar değişmiş ama araç çok gürültülü çalışıyor.... motor çok fazla titriyor... kabin içinde acayip ses var...
Acaba kod mu almadı diyecem... onuda bilmiyorum... ???kafamda deli sorular....

1250 1750 devir arasında, yüksek viteste kerkme, sarsıntı varsa kod sorunu olabilir.

Sakin kullanımda hissedilir.
Düşük hız, yüksek vites durumu.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
5 tane mk3 kullandim 1 tanesi hala otopark ta en büyük masrafım amortisör degisimi oldu şu anda alacak olsam tanidiktan 2-3 bin pahaliya geçmişi bilineni yine alirim sizinki biraz sansizlik olmuş tanidik guvenilir usta yoksa isler daha da zor

Bizde öyle yapmaya çalışıyoruz :D
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Onu deneyemedim... aldıktan sonra izmir-aliağa arası bastım sikistirdim biraz... 60-70 km yaptım... demin bi yerde durdum stop ettim-çalıştırdım,hala gürültülü çalışıyor... alt viteslerde 2de 3de felan pati durumu yok.. motor boğuk gibi geldi.... kurbutor kapağının oradan yoğun takırtı sesi geliyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Bizde öyle yapmaya çalışıyoruz [emoji3]

Birisi şu bebeye kur yaparak araç alınamayacağını söylesin.
Gidip çök tepesine, koy masaya canlıyı vermezse o vakit anlatırsın.
Onu deneyemedim... aldıktan sonra izmir-aliağa arası bastım sikistirdim biraz... 60-70 km yaptım... demin bi yerde durdum stop ettim-çalıştırdım,hala gürültülü çalışıyor... alt viteslerde 2de 3de felan pati durumu yok.. motor boğuk gibi geldi.... kurbutor kapağının oradan yoğun takırtı sesi geliyor....

Normal değil.
Keşke dönseydiniz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Ctesi geç almış oldum... dükkan kapalı şimdi... ptesi ye kadar aynı olursa,mecbur dönecem tekrar galiba [emoji52][emoji52][emoji52]

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Bu aracı ustaeller gördü mü hiç?
Teşhis için en azından.

Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Evet abi 3 ay önce gittim... hortumları değiştirmeden önce... dedim benzer araçlara bindim performans çok iyi benim araç hantal ve gürültülü dedim,sabri ustanın ortağı vardı o baktı bindi bu araba bu kadar olur... gayet iyi dedi... hata kodlarına sağına soluna baktılar... kontrol ettiler gönderdiler...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Normal değil.
Keşke dönseydiniz.

Takayı satsam hesabına haberi olmadan havale yapacam da :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ucuz ilanlara itibar etmeyin. 

Sahibi ile irtibatta olabilecek bir araba almaya çalışın.. 

2.5 yıl kullandım. Sadece bakım yaptım. Sorunla boğuşmadım.. Satarken de, alacak kişi en az 3 yıl sorunsuz kullanacak şekilde sattım.. 

2 fazla verip temiz araba bulmaya çalışın.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...