İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Yağ Kaçakları ve Sonrası Yapılanlar

Mustafa Liman

Recommended Posts

Said Çiftci
Ucuz ilanlara itibar etmeyin. 
Sahibi ile irtibatta olabilecek bir araba almaya çalışın.. 
2.5 yıl kullandım. Sadece bakım yaptım. Sorunla boğuşmadım.. Satarken de, alacak kişi en az 3 yıl sorunsuz kullanacak şekilde sattım.. 
2 fazla verip temiz araba bulmaya çalışın.. 

Haklısın abi,bazen yaşamak gerekiyor öğrenmek için [emoji1]
Pompaciyada uğramadan öğrenemeyecez..
Yorum bağlantısı
Said Çiftci
Pompasi bozulan mk3 hic gormedim duymadim

Yapma abi ya,pompacı bize mi gösterdi pompayi.... sonra motorun zayıf zaten senin dedi gönderdi.... ahh ah

Pompa yaptıktan sonra mi motor zayıf diyorsun canım evlâdım çocuğu [emoji36]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yöresel mazot lardan mıdır buralarda pompanın yerini bile bilen yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Said Çiftci
Yöresel mazot lardan mıdır buralarda pompanın yerini bile bilen yok

Abi öyle demeyin pompaciya dua lar okuyorum içimden.... good dua değil ama bad dua [emoji58][emoji58]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Takayı satsam hesabına haberi olmadan havale yapacam da [emoji3]

Neden ki?
Vw piyasası zayıf mı?
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İlan süresi bitti para verip ilana koymak istemiyorum. Bir arkadaş var da isteyen referandumdan sonra bakalım

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Okudukça ürpermeye başladım.:unsure2::unsure2::unsure2: ALLAH kolaylık versin, işini rast getirsin Said kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Teşekkürler Serhat abi.... kaç yüz km yaptım ses değişmedi,gürültülü çalışıyor...
Yakıtta düşmedi,yaptırmadan önce ne yakıyorsam şimdi de aynı,çok az bi performans artışı var... verdiğim paraya değecek gram artış yok...

Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Enjektörler tikaliydi,işeme yapmaya yakındı,o zaman motoru yerdin....
Yakit Pompasının zaten valfleri rulmanı içerisindeki bilimum parçalar kötü durumdaydı degistirdik.... bunları yapman lâzımdı zaten...
Senin motorun bitik başka bi sıkıntı yok diyor....

Yorum bağlantısı
Said Çiftci
Geçmiş olsun.. Peki işlemi yapan ne söylüyor bunun hakkında?

Teşekkürler abi
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Abi inan dudaklarımı ısırarak okudum yazdıklarını. Bu kadar sorunu üst üste çıkaracak araba değil mondeo diye düşünüyorum. O kadar paranın karşılığını alman için artık tabiri caizse yapan ustaların başında eşkimen gerekiyor. Ayrıca usta arabayla uğraşırken mümkün olduğunca başında durursan iyi olur diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Said Çiftci
Abi inan dudaklarımı ısırarak okudum yazdıklarını. Bu kadar sorunu üst üste çıkaracak araba değil mondeo diye düşünüyorum. O kadar paranın karşılığını alman için artık tabiri caizse yapan ustaların başında eşkimen gerekiyor. Ayrıca usta arabayla uğraşırken mümkün olduğunca başında durursan iyi olur diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şimdi motor boğuk ilk 3 vites te zor ivmeleniyor... takır takır takır motor sesi var...
Ilk çalışma esnasında titreme yapıyor,sanki çalışamayacakmış gibi davranıyor rölanti devrine ulaşamıyor 500-600 devirde sarsılarak devam ediyor, 4-5 saniye sonra kendine gelip rölanti düzeliyor... ustalar volant arızası,volan değişmesi lazım diyorlar... oda baskı balata ile değişiyor muş...
motor zaten sıkıntılı anlamadım ki bu nasıl iş yahu [emoji25] [emoji43] [emoji44]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Şimdi motor boğuk ilk 3 vites te zor ivmeleniyor... takır takır takır motor sesi var...
Ilk çalışma esnasında titreme yapıyor,sanki çalışamayacakmış gibi davranıyor rölanti devrine ulaşamıyor 500-600 devirde sarsılarak devam ediyor, 4-5 saniye sonra kendine gelip rölanti düzeliyor... ustalar volant arızası,volan değişmesi lazım diyorlar... oda baskı balata ile değişiyor muş...
motor zaten sıkıntılı anlamadım ki bu nasıl iş yahu [emoji25] [emoji43] [emoji44]

Said bey boşa zaman kaybediyorsunuz çıkın ya Ankaraya gelin ya İzmire ya İstanbula. Forumca bilinen tanınan ustalar var, belki paranız boşa gidiyor, psikolojiniz yıpranıyor bi yandan maddi külfet...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek

Öncelikle ellerinize emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.Vermiş olduğunuz linkten baktım 250 tl gibi bir fiyata geliyor bunu Türkiyeden başka bir yerde alma şansımız yokmu. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Bendeki mondeonun davranışlarını yazayım kıyaslamak amacıyla belki yardımcı olur abi.

- ivmelenme 1. Vites de 2. Vites de hatta 3. Vites de dip gaz yaptığımda patinaj çekerek zıplıyor. Tabi bu 3. vites de daha az, küçük viteslerde daha fazla.
- ilk çalışma esnasında soğuklar da ilk 1 saniye 700 devirde çalışıyor sonrasında 1200 devire çıkıp 10 saniye ye varan ısınma süreci oluyor.
Hava sıcaksa 1200 devirde yaklaşık 3-5 saniye durup tekrar 1000 devire hatta 900 devire düşüyor orada kalıyor.

Buradaki ustaların da dediği gibi ankara İstanbul bilindik ustalarla çözüleceğini düşünüyorum.
Ayrıca o kadar para alan ustalarla konuşmuyor musun bu sorunlar yine niye aynı?
O kadar paranın karşılığında tamir olmak yerine daha da bozulmuş araç teslim alıyorum diye çıkışmıyor musun abi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
22 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Said bey boşa zaman kaybediyorsunuz çıkın ya Ankaraya gelin ya İzmire ya İstanbula. Forumca bilinen tanınan ustalar var, belki paranız boşa gidiyor, psikolojiniz yıpranıyor bi yandan maddi külfet...

Said Ankara' ya geldi geçen yaz. Tuncay usta tesadüf Kıbrıs' a gidiyordu. Parça aldığı yerden değişim falan yapıldı bir kısım sorun çözülür gibi oldu ama tam çözüm sağlayamadık maalesef.

Adam pompa enjektör yapıp sonra bunun motor bitik diyorsa baştan söyleyecekti bunu. Ben bu arabanın enjektörlerini yaparım ama faydası olmaz motordan başlamalı demeliydi.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Simdi de kaput kilidi bozuldu açamıyoruz... 4ee487d1c5ca95d00f1f8ccc9957d66a.jpg

Hocam oralardan olmuyor boşa uğraşmayın, ön panjuru sökün, anahtar deliği yanında 2 adet perçim var onları bi şekilde sökün vidalı ama kafası düz biraz uç açsın sonra sökülüyor onlar çıkınca kilit boşa çıkıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Panjuru sökemedik ya... 4 tane kaportaci dolastik,bütün bağlantıları söküldü hala sonuç yok...

sabaha kaldı saatlerdir uğraşı sonucu...

Tornavida ile açılsa yine yeter...

Bu sorunda şimdi cıktı,

Motor silk almıştım

7a6f93da56d3ee1121718f23a9d7e06c.jpg

onu ekleyeyim dedim kaput açılmadı... [emoji43] [emoji43]

Bahtsız bedevi mode activated....

Yorum bağlantısı
Said Çiftci
Motorsilk i geri verin. Kaput açılmıyor diyin. [emoji4]

[emoji1] [emoji1]

Mehmet abi motor silk işe yarar mi acaba..? [emoji53]
Şimdi de sigorta vs zamanı geldi... yatırmışken kasko da yaptirayim(oda yapılıyorsa [emoji1]) onlara vereyim onlar tamir ettirsjnler perte çıkarsa... temizini alırım [emoji12]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...