İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Yağ Kaçakları ve Sonrası Yapılanlar

Mustafa Liman

Recommended Posts

Said Çiftci

Hocam oralardan olmuyor boşa uğraşmayın, ön panjuru sökün, anahtar deliği yanında 2 adet perçim var onları bi şekilde sökün vidalı ama kafası düz biraz uç açsın sonra sökülüyor onlar çıkınca kilit boşa çıkıyor

Ömer hocam teşekkürler... şifreyi çıkardık... yazdığınız yazıyı kaportaciya gösterdim... panjurun kırılmasını son anda kurtardık....
Somunlar sokuldu anahtarcidayiz şimdi
91d2f1c01f7a7e33b4035bdef69b4598.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ömer hocam teşekkürler... şifreyi çıkardık... yazdığınız yazıyı kaportaciya gösterdim... panjurun kırılmasını son anda kurtardık....
Somunlar sokuldu anahtarcidayiz şimdi
91d2f1c01f7a7e33b4035bdef69b4598.jpg

Ne demek dostum çok geçmiş olsun, aracında çok güzel maşallah ama nazara gelmişsin...
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
20 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Bu arabaların dertleri bitmez geçmiş olsun 

Yanlış ellerde bakım onarım görürse tüm arabalar sıkıntı çıkarır. Mk3 Mondeo ben de kullanıyorum. 264000 km. de şu an. İsteyene test sürüşü yaptırırım.. ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yanlış ellerde bakım onarım görürse tüm arabalar sıkıntı çıkarır. Mk3 Mondeo ben de kullanıyorum. 264000 km. de şu an. İsteyene test sürüşü yaptırırım.. [emoji6]

Konum alabilir miyim?
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Yanlış ellerde bakım onarım görürse tüm arabalar sıkıntı çıkarır. Mk3 Mondeo ben de kullanıyorum. 264000 km. de şu an. İsteyene test sürüşü yaptırırım.. [emoji6]

F16 taştır maşallahı var iyi usta, dilinden anlayan usta şart.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Konum alabilir miyim?

Çift egzos olan benim F16.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih Kuslar

ellerinize sağlık turbo hortumlarını değiştirdiğiniz yeri söyleyebilir misiniz? ben de parçalar elime ulaştıktan sonra aynı yerde değiştirteyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
6 dakika önce, Semih Kuslar yazdı:

ellerinize sağlık turbo hortumlarını değiştirdiğiniz yeri söyleyebilir misiniz? ben de parçalar elime ulaştıktan sonra aynı yerde değiştirteyim.

Teşekkürler.

Ben değişimi Bursa'da kendi iş yerimiz olan DerinGarage'da yaptım. Ankara için arkadaşlar yönlendirme yaparlar muhtemelen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Said kardeşim İstanbul maslak ta Osman ve Fatih ustaya gelin bir baktırın derim. Ustalar sana çözüm bulacaktır inşallah. Daha fazla zaman ve para harcamayın derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Semih Kuslar

Sonunda elime 1 ay önce gelen turbo hortumlarını değiştirme fırsatı buldum.

Q7vdBv.jpg

ZEMyE0.jpg

aGdZ1R.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Hocam nasıl oldu,performans anlamında bi değişiklik var mı..?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersin Alan
On 07.07.2017 at 01:41, Said Çiftci yazdı:

Hocam nasıl oldu,performans anlamında bi değişiklik var mı..?

Sizin aracın akıbeti nr oldu 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Benim aracında altından bir iki haftadır damlama var ancak yağ vs eksilme yok geçen ücretsiz yaz kontrolü için ford servise gittiğimde fren vakum pompası o civarlarında yağ birikmesi olmuş demişlerdi motoru yıkayıp sonra bir iki hafta binilir kaçak olup olmadığına bakılacaktı o bakımdan sonra yağ damlamaya başladı şimdi motoru yokatmayo düşünüyorum ama çekiniyorum doğrusu yıkadıktan sonra duruma göre burdaki mustafa abinin aldığı hortumlardan alıp tüm turbo hortumlarını değiştireyim diyorum aklımdaki sorular

Motoru yıkanmak sıkıntı olur mu 

Bu turbo hortum setini alıcam ancak performans seti diyor bizim mk3 e sıkıntısız ekstra bir müdahale olmadan takılabilir mi (Ağustos sonu corumda turbocuya aracı göstercem burda samsunda malesef usta bulamadım)

Hazır bu seti değişmişken performans hava filtresi k&n filtre alsam nasıl olur mu 

On 06.04.2017 at 15:00, Mustafa Liman yazdı:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 31.07.2017 at 13:57, Ersin Alan yazdı:

Motoru yıkanmak sıkıntı olur mu 

Tespit için alttan yıkanması gerek.. soketleri koruyarak yıkamalısınız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...