İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - 1.6 Otomatik TDCI Yakıt Tüketimi

Burak Karadeniz

Recommended Posts

Fatih Aldemir

Ankara-Kayseri arası yol ekranı ortalama tüketim 5.0 gösterdi. Ortalama hızım 130 civarlarında idi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Erhan Demir

Cmax 1.6 TDCI

Ankara-Kuşadası 674 km,

Ortalama hız 98 km/s (yol bilgisayarındaki veri)

Klima hep açık, izmire girince kuşadasına gidiş dağ bayır.

Yol bilgisayarında gösteren 5.2 lt - CC hep kapalı

Yorum bağlantısı
Cengiz Ozan

Arkadaşlar araç 2006 C max ghia dizel manuel uzunyolda 5.6 şehir içinde 6,8 gösteriyor sizce nasıl arabayı alalı 2 ay oldu.Yorum yaparsanız memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Şehir içi değer bana göre çok iyi. Benim 8,5 falan :D

Ama ben araca biniyorum, en uzak 600-700 m mesafeye gidip kontak kapatıyorum.

Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı

dizel otomatik 2007 aracım yeni test ettim 100 km hızla 5.1  140 km hızla 5,6 karma 6,1 tüketim 

1 depo 850 km yapıyor şu an yaklaşık 23 kuruş ortalama

Yorum bağlantısı
Cengiz Ozan

Bugün 650 km uzun yol yaptım kayseri Akçakoca arası 33 litre yakmış yeri geldi hız 180 km sizce nasıldır?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alptuğ Özcan

D37601.jpg

Bu sabah Samsun Ordu arasındaki ortalama yakıt tüketimim. Bu güzergahta sürekli malum radarlar çok olduğu icin ortalama hızım yüksek degil. Yolculuk sonunda 4.0lt/100 km. Araçta 4 yetişkin vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Ben henüz o kadar dusuk bir değer göremedim ama 4.0 ı görmek bile etkiledi beni bu cussede bir araç icin.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Düz yolda hız sabitleyici ile giderseniz, aşırı hızlanma ve fren olmaz ve araç çok dolu değilse yapar. Ama tabi, yolun durumu, mevsim vb. şartlar etkileyecektir yakıt tüketimini...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

son gezimde, bir defa 198 krş. yakaladım, normalde 200 krş. depo dolumu. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

750 km yol yaptım bugün. 2004 ghia. Yaklaşık 300 - 400 km si hız hız sabitleyici açık saatte 130 km hızla, gerisi 120 km hızla. Bi 200-300 km klima açık. Bilgi ekranı 5.1 gösterdi.

İki yetişkin iki çocuk ve bagaj ve arka koltuk önleri tıka basa dolu :D

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Akyol

Geçen hafta Gebze'den full depo ile yola çıktım Samsun'a gittim, tahminen 80-100 KM kadar şehir içi kullandım ve geri dönüş için aynı gün geri yola çıktım ve Çankırı Ilgaz'da Shell'den yakıt almak için girdim. 1050 küsür KM yol kat ettim ve 46 LT yakıt aldım. Yol bilgisayarı 3,9 gösteriyordu. Genelde 100 - 120 arası hızla gittim geldim

Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

Geçen hafta Gebze'den full depo ile yola çıktım Samsun'a gittim, tahminen 80-100 KM kadar şehir içi kullandım ve geri dönüş için aynı gün geri yola çıktım ve Çankırı Ilgaz'da Shell'den yakıt almak için girdim. 1050 küsür KM yol kat ettim ve 46 LT yakıt aldım. Yol bilgisayarı 3,9 gösteriyordu. Genelde 100 - 120 arası hızla gittim geldim

Maşallah. 46 lt/1050 km yani 4,38 lt/100 km. Çok güzel bir değer. Yolun büyük bir kısmını otobanda gittiğinizi düşündüğümüzde 4 lt civarına rahat inebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

Maşallah. 46 lt/1050 km yani 4,38 lt/100 km. Çok güzel bir değer. Yolun büyük bir kısmını otobanda gittiğinizi düşündüğümüzde 4 lt civarına rahat inebilirsiniz.

Turgay ustam Gebze - Gerede arasi otoyol, gerisi radarlarla dolu kurtlar vadisi yolu :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

Turgay ustam Gebze - Gerede arasi otoyol, gerisi radarlarla dolu kurtlar vadisi yolu :)

[emoji48][emoji48] [emoji48] Ben yedim, herkes yesin istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Akyol

[emoji48][emoji48] [emoji48] Ben yedim, herkes yesin istiyorum.

Turgay abi mutlu musun,

senin dua tuttu [emoji2]

henüz makbuz elime geçmedi. E devletten görünüyor

6635d33ec3104abc3018251ec85001d1.jpg

Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

Turgay abi mutlu musun,

senin dua tuttu [emoji2]

henüz makbuz elime geçmedi. E devletten ....

Üzüldüm gerçekten. Ben de bugün birkez daha yedim.[emoji57]

fb565b5ea6402afae4f3fd1d8a11885a.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arif Aydın

Ortalama yakıt tükemi bizim (2005 - dizel) araç yanlış hesaplıyor. Çünki genelde benim aracım şehir içi Samsun da 650 km yol yapar (yakıt bitiyor ışığı yandığı anda). Buda aşağı yukarı 43 lt yakıt eder. Lt/4 tl den hesaplar isek 172 tl ile km ye 26 kr yakmış olur. ama benim araç şehir içi ortalama yakıt tüketimi hiç bir zaman 7.2 100/km nin altına düşmediği gibi 7.6 - 8.0 arası değişir. Bu hesapla benim aracım en iyi ihtimal ile 47 lt yakıt yakıyor olması ve km ye 29 kuruş toplam 190 tl yakmış olması gerekir. Ortalama yakıt hesabı üzerinden her zaman yanılmıştır aracım. Uzun yolda kafa kafaya olmasa da hesabı nispeten tutar gibi görünse de şehir içinde % 8-9 arası bir yanılma payı var. 

Şehirler arası çok ağır gitmem ancak 800 km/depo yi yakalayabiliyorum bu 0.21 kr/km tekabül eder. tabi şu an yakıt 4.53/lt olduğu düşünülürse artık bu rakamlar da hayal olmaya başlıyor. o yüzden depo fullemek yerine hep 100 liralık almak lazım. :)

Yorum bağlantısı
Hacı Hasan Karakaya

Merhaba arkadaşlar araç yakıt değerlerinde herkesin tespiti farklı görünüyor.şartlar öyle gerektiriyor her halde birbirine yakın değerler çok kafaya takılacak şey değil. Ben şehir dışında 2006 cmax da  cc ile 60-80 km süratle  3.8 lt.anlık değeri, 80-100 km arasında 4.2-4.6 lt.anlık değeri. 120-140 km arası 5.6 lt anlık değeri hep görüyorum. şehir dışı için çok normal ve istenilen değerler. Ancak şehir içinde ( Eskişehir) kısa mesafe kullanıyoruz özellikle kışın 9-11 lt arası anlık değer gösteriyor. bakımlarımı zamanında yaptırıırm. Bu değerin aşağıya çekilmesi mümkünmü yakıt değerine ençok etki eden elemanlar nelerdir. fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum. 2017 yılının herkese hayırlı olmasını dilerim.

Birbaşka sorum da şu Torbo 1800 devir den sonra çalışmaya başladığında ışıklarda veya seyir halindeyken devir 1800 ün altına düştüğünde devre dışı kalırmı.birkere devreye girdimi kontağı kapana kadar çalışırmı, 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

yakıt bence normal. 

Bildiğim kadarıyla turbo marşa basınca çalışır,stop edince kapanır. 

1800 devir turbonun çalışma devri değil de aracın maximum torka ulaştığı devir olarak biliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar araç yakıt değerlerinde herkesin tespiti farklı görünüyor.şartlar öyle gerektiriyor her halde birbirine yakın değerler çok kafaya takılacak şey değil. Ben şehir dışında 2006 cmax da  cc ile 60-80 km süratle  3.8 lt.anlık değeri, 80-100 km arasında 4.2-4.6 lt.anlık değeri. 120-140 km arası 5.6 lt anlık değeri hep görüyorum. şehir dışı için çok normal ve istenilen değerler. Ancak şehir içinde ( Eskişehir) kısa mesafe kullanıyoruz özellikle kışın 9-11 lt arası anlık değer gösteriyor. bakımlarımı zamanında yaptırıırm. Bu değerin aşağıya çekilmesi mümkünmü yakıt değerine ençok etki eden elemanlar nelerdir. fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum. 2017 yılının herkese hayırlı olmasını dilerim.

Birbaşka sorum da şu Torbo 1800 devir den sonra çalışmaya başladığında ışıklarda veya seyir halindeyken devir 1800 ün altına düştüğünde devre dışı kalırmı.birkere devreye girdimi kontağı kapana kadar çalışırmı, 

Yakıtınız normal. Hiç bir sıkıntı yok. Bende bandırmada sürekli kısa mesafede kullanıyorum. Yol bilgisayarı 8.8 diyor ama bence pompa ölçümü 10 olmuştur.

Turbonun 1800 devirde çalışması diye birşey yok, o devir max. tork devri olduğu için siz onu o sırada açıldı sanıyorsunuz. Kışın aracı çalıştırınca ilk 1 dakika rölantide bekletin, stop etmeden öncede yine aynı şekilde min. 30 sn bekletin.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Her gün 50-52 km yol yapıyorum.Bu yolu gidip geliyorum. Yani aracımla, soğuk motorla 2 kontak yapıyorum. Bu yolun seçtiğim güzargâha göre 18- 22 km si ş.içi. Ortalama yakıt sarfiyatım 6,5 L. ile 6,8 L. arası oluyor. Yazın bu oran 0,7 L. ile 1,0 L. arasında düşüyor. Düz yolda Samsun dan yola çıkıp Ordu ya geliyorum. 15-20 km yapıp km yi sıfırlıyorum. Araç ısındıktan sonra hız sabitleyici ile 80-100 km hız ile 4,0 L. değerini çok rahat yakalıyorum. Hatta ara ara ışıklarda da durduğum oluyor. Bu değeri elde ettiğim zamanlarda aracı hiç sıkıştırmıyor, tabiri caizse otobüs şoförleri gibi ideal devirde vites atıyorum. Aracım 102 000 km de.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...