İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Eyüp Gökmen

Peki abi normalde style pakette bluetooth olmuyor diye biliyorum fakat bugün arabaya bindiğimde bluetooth işareti gördüm ekranda :s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Donanım değişikliği yaptılar, bazı şeyleri kaldırıp paketlerin içine soktular. Benim 2011 paketsiz style olmasına rağmen bt var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki abi normalde style pakette bluetooth olmuyor diye biliyorum fakat bugün arabaya bindiğimde bluetooth işareti gördüm ekranda :s

Şşşşt çaktırma :D Ford bu hangi araca ne koyacağı belli olmaz. Arkadaş yok diye koydurtmaya uğraşıyo, sende de olmaması lazım diye geri almasınlar ses çıkartma :D :D :D

Yorum bağlantısı
Eyüp Gökmen

Amanın pardon abi olur mu olur Ford un ajanlarına yakalanmayalım editleyim ben yazıyı ahahah :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Benim 2011 style focus'da da bluetooth var. Makyajsız ford alınmaz deniyor ama ilk çıkan focusların donanımları daha güzelmiş valla :) Otomatik park asistanı ve park sensörleri 2011'de style araçlarda standarttı mesela. Artık opsiyonel..

Yorum bağlantısı
Eyüp Gökmen

Otomatik park ve sensörler style pakette mevcut, yanlışınız var :)

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Bir tarihte forumda bir arkadaşın trend c-max' ında yağmur far sensörü çıkmıştı. Bir arkdaşında standart focus 2.5 almıştı ondada ESP çıkmıştı. Bazende böyle olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Benim 2011 style focus'da da bluetooth var. Makyajsız ford alınmaz deniyor ama ilk çıkan focusların donanımları daha güzelmiş valla :) Otomatik park asistanı ve park sensörleri 2011'de style araçlarda standarttı mesela. Artık opsiyonel..
Otomatik park ve sensörler style pakette mevcut, yanlışınız var :)

Style pakette yoktu style plus paket içinde idi otomatik park ve sensörler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Üstün
(düzenlendi)

Gökhan bey arabanız gerçekten çok süper. bt eklenecek olması da ayrıca çok hoş olmuş. basit bir pürüz bile 0 km aracın tadını çıkarmanızın önünde tatsız bir durum olabilirdi. ben paspasları alıncaya kadar bayi ev arasında 1 hafta mekik dokumuştum. :D :D :D hayırlı uğurlu olsun.

Bluetooth kiti eklemek? pardon bu nasıl oluyor?

tarihinde İsmail Üstün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Sarı

Arkadaşlar Merhaba,

BT sorunu çözdüm derken, bu forumda okuduğum bir konu aklıma geldi 0 km araçların boyalı olduğunu duymuştum, Ve Tanıdığım bir servise giderek Boya ölçümü yaptırdım, aracın tavanıda dahil tüm değerler, 200 ün üzerinde çıkıyor, normalde 120-170 arası çıkması gerektiğini söylediler,

Hemen Otokoç a giderek durumu ilettim, kendileride ölçüö yaptılar ve onların ölçümleride aynı çıktı, Önümüzdeki günlerde Ford İzmit fabrikasından mühendislerin gelip aracı inceleyeceğini söylediler, Bu konuda bilgisi olan varmıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar Merhaba,

BT sorunu çözdüm derken, bu forumda okuduğum bir konu aklıma geldi 0 km araçların boyalı olduğunu duymuştum, Ve Tanıdığım bir servise giderek Boya ölçümü yaptırdım, aracın tavanıda dahil tüm değerler, 200 ün üzerinde çıkıyor, normalde 120-170 arası çıkması gerektiğini söylediler,

Hemen Otokoç a giderek durumu ilettim, kendileride ölçüö yaptılar ve onların ölçümleride aynı çıktı, Önümüzdeki günlerde Ford İzmit fabrikasından mühendislerin gelip aracı inceleyeceğini söylediler, Bu konuda bilgisi olan varmıdır?

Kaç çıktı? 220 ye kadar falan normal. 120 olamaz. Benim naylonum bile 160 :s

Yorum bağlantısı
Gökhan Sarı

aracın tamamı 200-220 aralığında çıkıyor, elimizde cihazla showroom a girip tüm 0 araçları ölçtük en yüksek değer 180 di diğer araçlarda, boyada bir sorun olduğunu kalın olduğunu kabul etti servis, fakat bana verdikleri cevap daha ilginçti, Kalın boya iyidir, diğerleri 10 senede paslanır sizinki 15 senede gibi bir cevap verdi adam bana...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aracın tamamı 200-220 aralığında çıkıyor, elimizde cihazla showroom a girip tüm 0 araçları ölçtük en yüksek değer 180 di diğer araçlarda, boyada bir sorun olduğunu kalın olduğunu kabul etti servis, fakat bana verdikleri cevap daha ilginçti, Kalın boya iyidir, diğerleri 10 senede paslanır sizinki 15 senede gibi bir cevap verdi adam bana...

evet doğru demişler :)

bence tüm boya aynı değerdeyse sorun yok. sonuçta fabrikasyon boya olduğu için. ama sadece kaput tavan yada tek bir yanda var ise o zaman sıkıntı. çünkü fabrika öyle boya yapmaz daha sonra müdahale edilmiş demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Sarı

evet doğru demişler :)

bence tüm boya aynı değerdeyse sorun yok. sonuçta fabrikasyon boya olduğu için. ama sadece kaput tavan yada tek bir yanda var ise o zaman sıkıntı. çünkü fabrika öyle boya yapmaz daha sonra müdahale edilmiş demektir.

sorun yaşamaktan çekindiğim nokta aracı satarken, boyalı gibi düşünüp fiyat vermeleri.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

otosandan bir yazı alın ve iş emri ile servis geçmişinede bir not düşsünler. bu aracın boyası fabrikasyon 200microndur diye bence sorun yaratmaz 2. elde

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuğrul Ersoy

Bu olayın aynısı bizim başımıza geldi aracı alırken ki showroom modelinde bagaj keçesi arka kol dayama ve kapı altı aydınlatması vardı 1 hafta sonra bizim araç geldi ve bende farkettim aradım donanım değişikliği hakkı saklıdır dediler gittim sordum bu donanımlar(bana göre malzeme) katalogda yazmadığı için herhangi bir hakkımız olmadı.

Yorum bağlantısı
Cemil Yalçınkaya

Arkadaşlar işim gereği elazığ'da yaşıyorum.focus 3-stle plus aracıma multimedıa ekran ve geri görüş kamerası taktırttım ancak otomatik park sistemi ve sesli kontrol sistemi çalışmadığı için geri söktürdüm. ( otamatik park düğmesine basıldığında ve ya geri vitese taktığımızda, yeni takılan ekranda sadece arka sensörleri gösteriyor,ön sensörleri göstermiyor )

usta getirttiği firma ve başka bir kaç firma ile görüşmüş, şubat sonunda tam uyumlu olanları piyasaya çıkacakmış.

focus 3 için (otomatik park ve fren paketli olanlara) tam uyumlu multimedıa ekran var mı şu an piyasada ? bilgisi olan varsa acil yazarsa çok sevinirim,saygılar.

Yorum bağlantısı
Mert Keskin

Yazıların hepsini okudum. Durumu şöyle izzah edeyim. Focus 3 ler 2012 yılınının son çeğreğinde bir değişlime uğradı.Bunu sizin ve satış danışmanı arkadaşın anlayabileceği ince nüans ise Y.style ve Style ayırımı olacaktı. Yeni style araçlardan bluethooth teknolojisi kaldırıldı. Malesef otosan araçlarında çok sık ufak tefek değişimler yapıyor. Çoğuda bayi tarafı ile paylaşılmıyor. Bir başka örnek verecek olursak;

2012 model fiestaların belli bir üretim tarihinden sonra yol bilgisayarına eklenen hararet göstergesi... Bir çalışan olarak kendi aldığım arabada bile otosanın bu kazığını yemiş biri olarak ( kendime getirttiğim aracın hararet ibresi yopk :( ) bu tip yanlışlar olabiliyor. Ama Y.stye ve style ayırımı dikkat edilmesi gereken bir husus olmalıymış...

Aracınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..

Syg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Yalçınkaya

Aracı aldığınız bayiiye götürün,Müdürü ile muhatap olun,baktınız işi yokuşa sürüyorlar Km'yi bir yere not alın araba ve anahtarlarını Müdürün masasına bırakın," bu hatanızı telafi edin aracımı getirin deyip çıkın " sonra da Ford Otosan Kocaeli Gen.Mrk.Satış-Pazarlama Departmanı yöneticisi ile temasa geçmeye çalışın.

Haklı durumdasınız

Yorum bağlantısı
Cemil Yalçınkaya

Arkadaşlar bu konuda hiç bilgisi olan yok sanırım :i-ih:

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Ne marka taktırdığınızı yazıp takıldığındaki görünümü foto çekseydiniz daha iyi olurdu. Benim bu konuda bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.

Bu arada 2. mesajınızı küçük harflerle yazarsanız herkes sevinecektir sanırım. Özellikle Modlar :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Piyasada bu tip cihazlar var.

Acele etme net öğrenir bilgi veririm.

Yorum bağlantısı
Cemil Yalçınkaya

Eyvallah Murat bey, İstanbul sonuçta orası,muhtemelen vardır ama , hatta uyum problemini ortadan kaldıran elektronikçiler de vardır kafası çalışan ama.

Haber bekliyorum sizden,ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...