İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Mehmet Ali Çelik

Benim aracım 2012 titanium x c max aracın üzerindeki cihaz sony tiz seslerinde çoğu zaman kısılma oluyor sesi kapatıp açında düzeliyor, bu sıkıntıyı genelde ses kademesi 18-20 civarındayken gerçekleşiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Vefa

Arkadaşlar bildiğiniz gibi titanium p.şhift pakette sony standart geliyor.Telefonu araca tanıttığınızda gelen ve giden aramaları arac içi hoparlörü kullanarak yapabiliyorsunuz.Herhangi bir telefon geldiğinde sony sistem müziği kapatıp telefonu devreye alıyor ve araç içi hoparlöre veriyor sesi.Çok kullanışlı olduğu aşikar.Bir kaç gün önceye kadar bu sistem çalışıyordu.Ancak şimdi gelen yada giden aramalarda müzik kapanıyor ama telefonun sesi araç içi hoparlörden gelmiyor.Telefonun kendisinden geliyor.Müzik ekranında 'özel' seçeneği seçili olarak beliriyor.Özel seçeneğini kaldırdığımda ses araç iç hoparlöre geçiyor.Ben bunu eskisi gibi sesi doğrudan hoparlöre verecek şekilde nasıl ayarlarım.Fordun ana sitesinde sync sesi otimatik tanır ve araç içi hoparlöre verir herhangi birşeye gerek yok diyor ama ben de doğrudan hoparlöre vermiyor.Sırf bunun için de servise gitmek istemiyorum.Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

telefondan eski bağlantınızı silip yeniden denediniz mi? ayrıca sıkıntı büyük ihtimal telefon ile ilgili gibi, eğer denemediyseniz başka bir telefon ile denemenizi öneririm...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kullanma kılavuzu ile beraber cihaz için bir kılavuz verilmiştir sanıyorum ve % 99,9 ihtimalle bu sorunun cevabı orada vardır

Yorum bağlantısı
Mehmet Vefa

Bağlantıyı tekrar tekrar kurdum düzelmedi.Farklı bir telefonla denemedim.Onu bir deneyeyim.Telefon ve araba ayarlarında oynamadığım yer kalmadı.Kitabı ve sync klavuzu tekrar tekrar okudum yine düzeltemedim.Ben mi gözden kaçırıyorum bir şeyleri yoksa sistemle alakalı bir sorun var onu çözemedim.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bağlantıyı tekrar tekrar kurdum düzelmedi.Farklı bir telefonla denemedim.Onu bir deneyeyim.Telefon ve araba ayarlarında oynamadığım yer kalmadı.Kitabı ve sync klavuzu tekrar tekrar okudum yine düzeltemedim.Ben mi gözden kaçırıyorum bir şeyleri yoksa sistemle alakalı bir sorun var onu çözemedim.

Daha önce kullanıyor muydunuz bu telefonu bilmiyorum ama bağlantı kurulduğunda dun özelliğinin etkinleştirilmesini telefondan onaylamanız gerekiyor. Yani bir nevi bluetooth kulaklık bağlar gibi bağlantı kurulması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Vefa

Arkadaşlar hepinize teşekkürler.Sorun telefondan kaynaklanıyormuş.Format attım düzeldi.Sorun bu şekilde çözüldü.Konu kapatılabilir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kamil Güneyli

Herkese iyi forumlar, 

Bugun ford yetkili serviste navigasyon lu teyp taktırdım. Aracı test ettik herşey güzel calısıyordu sıkıntı yok.

Servisten cıktım daha köşeyi dönmeden, kapı kilit 4lü ve ses acma kapama tusları calısmıordu direksionda. Geri döndüm bakalım dediler soket cıkmıs diyip gönderdiler. Eve doğru giderken sorun yoktu. şimdi 4 lu ve kilit tusu calısıor ancak direksiondaki tuslar yine calısmıor. 

Şimdi içim hiç rahat değil. Cihaz serviste takıldı. Doğa bilecek her sorundan servis sorumlu şu durumda değilmi?

Elimde Plazanın kesmiş oldugu fatura ve fiş mevcuz. ?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Cihazı servisten mi satın almıştınız?  Şayet dışarıdan temin edip, serviste montaj ettirdiyseniz, servisin sorumluluğu montaj hataları ile sınırlı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Kamil Güneyli

Servisten satın alıp, Serviste taktırdım cihazı. 

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Servisten satın alıp, Serviste taktırdım cihazı. 

Kamil Bey  o zaman içinizi ferah tutun.  Her konuda servis sorumlu.  Ayrıca cihazı Türkiye'ye kim ithal etti ise o firmanın da ayıplı maldan ötürü sorumluluğu mevcut.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Canbus'u takmamış olabilirler.

Servisten dahi alınsa Çin malı cihaz bunlar.

Sıkıntı olmaz ama bir pioneer bir sony kadar da tat vermez.

Yorum bağlantısı
Kamil Güneyli

- Yarın sabah erkenden gidip binicem kafalarına, 1 saat kullanamadan hevesimizi kursağımızda braktılar. Cihaz değişimi isticem, Gerekirse paramı geri alıcam.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bende düşünüyordum böyle ford servisiyle ilgili olumsuz yorum lar okuyunca servisten ürkmeye başladim.. sağlam arabayi bozmasınlar bide :D aman vazgeçtim.. 150-200 liralık bi navigasyon alırım daha iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Vefa

Ben de böyle bir şeyler düşünüyorum.Hacım bir kaç resim eklesen olmaz mı.Sony den vazgeçmeye değer mi bakalım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Gökhan Ateş

Merbaha arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aldığım 2012 1.6tdcı style focus'umun usb bağlıyken teybin sesini açınca rahatsız edecek derecede cızırtı geliyor cd takılıyken veya radyo açıkken yapmıyor şarkılar bozuk olabilir diye aynı şarkıları cdye yazdım denedim şarkılarda sorun yoktu usbyide değiştirdim ama ses devam ediyor son çare servise gittim tabi ki her zamanki gibi ilk defa rastladıkları bir durum oluyormuş yapabilecekleride bir şey yokmuş az çok forumdan edindiğim bilgiye göre birçok kişi yaşamış aynı problemi....(ayrıca söylemeden edemeyeceğim Trabzon ford yetkili servisinde ilgi alaka sıfır Trabzon'a yakın farklı servis önerisi olan arkadaşlar var mıdır ilgili alakalı)

Yorum bağlantısı
Gökhan Ateş

orası kesin ama servis onarımla alakalı hiçbir tavsiyede bulunmuyor..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Başka bir usb stick ile denediniz mi? Tam standartlara uygun imal edilmiyor maalesef usbler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...