İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

Son haftalarda sadece takipte kaldığım, kripto para denen ne olduğunu bir türlü kafamın basmadığı haltı ancak arkasından seyretmekle yetiniyorum. Bu nedir böyle acayip yükseldi. Sadece Aralık ayı içerisinde bile 11bin$ civarı kar ettiren bir halt.

Anlayan eden mantığa sığar şekilde bana anlatabilir mi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bana da lütfen.

hala da anlamayan olursa Doğan Coin satışımız başlamıştır. :)  eh artık başına geleni hak etmiştir yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Allahtan hiç param yok. Olmadığı içinde yatırım yapamıyorum. Sonrada böyle artışlarda "zaten param yoktu alamazdık" diyerek kendimi ezikce teselli ediyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Allahtan hiç param yok. Olmadığı içinde yatırım yapamıyorum. Sonrada böyle artışlarda "zaten param yoktu alamazdık" diyerek kendimi ezikce teselli ediyorum [emoji3]
En iyi yaklaşım [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ali Darbaz yazdı:

Allahtan hiç param yok. Olmadığı içinde yatırım yapamıyorum. Sonrada böyle artışlarda "zaten param yoktu alamazdık" diyerek kendimi ezikce teselli ediyorum :D

Para = Sorun demek Ali, bence haline şükretmelisin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ercüment Yıldırım yazdı:

Anlayan eden mantığa sığar şekilde bana anlatabilir mi?

anlamak için var olması gerekir, var olmayana da mantık yürütmek imkansız. sosyal algıda değeri olması dışında 1 kuruş değeri olmayan bir şey.... 2019 da tün dünya evdekalacak deseler levye ile kovalarlardı, 2021 de birgün (tüm) coin hesapları buharlaşacak desek? fenalık geçiren çok olabilir,

ancak soruyu şöyle soralım: hesap uçtu diyelim, kimden ne talep edilebilir

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
anlamak için var olması gerekir, var olmayana da mantık yürütmek imkansız. sosyal algıda değeri olması dışında 1 kuruş değeri olmayan bir şey.... 2019 da tün dünya evdekalacak deseler levye ile kovalarlardı, 2021 de birgün (tüm) coin hesapları buharlaşacak desek? fenalık geçiren çok olabilir,
ancak soruyu şöyle soralım: hesap uçtu diyelim, kimden ne talep edilebilir
Var oluş ya da somut birşey olması gerekliliğini sormadım aslında. What is a cryptocurrency? Diyorum doğrudan.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Türkiye dahil birçok ülke yakında dijital paraya geçecek, işte o zaman bitcoin ve diğer resmi olmayan para birimlerine savaş açacaklar. Karşılıklı para çevrimini yasaklayacaklar.

O zamana kadar kripta paralar dalgalı seyrini sürdürecek.

BTC neden artıyor, piyasada belirli bir sayıda var ve hem yatırım hem de aktif kullanıldığı için talep çok. Kripto paralar ile hiçbir denetime takılmadan istediğiniz yere transfer yapabiliyorsunuz. Bu da onu cazip kılıyor. Düşünsenize ambargolu ülkelerde ambargoyu kırmak için uçak ile altın transfer edilirdi , artık gerek kalmadı, Ancak başta Abd olmak üzere buna dur demek üzereler.

BTC ye yatırım yapmadan önce geçmiş grafiğini inceleyin, 24bin usd ye kadar çıkıp 3500 usd düşmüştü , şimdi yine yükselişte ve hayatta sonsuz birşey olmadığı gibi her yükselişin bir inişi de olacaktır.

Buradan yatırım yapılır mı? tüm paranızı bağlamadığınız sürece yapılır, bazı uzmanlar önümüzdeki yıl için 51bin usd tahmin ederken diğerleri ABD ve Çin in baskısı ile 2bin USD ye düşeceğini söylüyor. Ne olacağını bilinmez.

yatırım tavsiyesi değildir.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bankadaki hesap ta soyut, ama muhatabı var. coin ler insanların algısındaki değer kadar değerli, yani yarın 100 misli de artabilir, 0 a da düşebilir buhar da olabilir. dogancoin çıksa alacam bekliyorum, vesile ile birçok ülkede coin lere erişim yasaklanmakta

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bankadaki hesap ta soyut, ama muhatabı var. coin ler insanların algısındaki değer kadar değerli, yani yarın 100 misli de artabilir, 0 a da düşebilir buhar da olabilir. dogancoin çıksa alacam bekliyorum, vesile ile birçok ülkede coin lere erişim yasaklanmakta

Şuraya şu haberi koyayım, yakında her alanda olacak dijital paralar.

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/isvec-dijital-paraya-geciyor-tarih-verildi,Fzt9eOWXsEmtJd79REFd5g

ben hükümetin yerinde olsam köprü yerine kripto para fabrikaları kurmuştum.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Türkiye dahil birçok ülke yakında dijital paraya geçecek, işte o zaman bitcoin ve diğer resmi olmayan para birimlerine savaş açacaklar. Karşılıklı para çevrimini yasaklayacaklar.
O zamana kadar kripta paralar dalgalı seyrini sürdürecek.

BTC neden artıyor, piyasada belirli bir sayıda var ve hem yatırım hem de aktif kullanıldığı için talep çok. Kripto paralar ile hiçbir denetime takılmadan istediğiniz yere transfer yapabiliyorsunuz. Bu da onu cazip kılıyor. Düşünsenize ambargolu ülkelerde ambargoyu kırmak için uçak ile altın transfer edilirdi , artık gerek kalmadı, Ancak başta Abd olmak üzere buna dur demek üzereler.

BTC ye yatırım yapmadan önce geçmiş grafiğini inceleyin, 24bin usd ye kadar çıkıp 3500 usd düşmüştü , şimdi yine yükselişte ve hayatta sonsuz birşey olmadığı gibi her yükselişin bir inişi de olacaktır.
Buradan yatırım yapılır mı? tüm paranızı bağlamadığınız sürece yapılır, bazı uzmanlar önümüzdeki yıl için 51bin usd tahmin ederken diğerleri ABD ve Çin in baskısı ile 2bin USD ye düşeceğini söylüyor. Ne olacağını bilinmez.

yatırım tavsiyesi değildir.

Geçmiş yıllarda dediğiniz gibi yatırım aracı olarak çok kullanıldı. Yurtdışından para göndermek isteyenler kripto paraları çok kullanırdı.
Şuraya şu haberi koyayım, yakında her alanda olacak dijital paralar.

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/isvec-dijital-paraya-geciyor-tarih-verildi,Fzt9eOWXsEmtJd79REFd5g

ben hükümetin yerinde olsam köprü yerine kripto para fabrikaları kurmuştum.
Bu fabrikalar nedir? Mesela. Ne olduğunu bu kavramın ne ile elde edildiğini soruyorum. Hadi ben saldım 1000coin fiyatı 1tl deyip kenara çekilmiyorum herhalde, nerden çıkıyor bu 1000coin?
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

olurda batarsak beraber batalım diye, değilmi. seviyorum sizi. :)

Çağlar Bayur yazdı:

dogancoin çıksa alacam bekliyorum,

"çünkü neden? muhattabı var. çünkü karşınızda doğan güneş gibi doğan bey var.

satıcınızdan israrla doğancoin isteyiniz. doğancoin, ailenizin coini. "

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Abi sizin cümleler tamamen "ben bilmediğim şeye düşmanım"cı cümleleri [emoji16]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ercüment Yıldırım yazdı:

Abi sizin cümleler tamamen "ben bilmediğim şeye düşmanım"cı cümleleri emoji16.png

doğancoin e güveniyor ama? şaka biryana bitcoin i doğancoin den ayıran fark nedir? tanınırlığı mı?

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
doğancoin e güveniyor ama? şaka biryana bitcoin i doğancoin den ayıran fark nedir? tanınırlığı mı?
Ethereum da tanınmış ama bitcoin kadar değerli değil. Bu ya piyasada dönen miktarından kaynaklı ya da aktif olarak kullanımındandır diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:

Ethereum da tanınmış ama bitcoin kadar değerli değil. Bu ya piyasada dönen miktarından kaynaklı ya da aktif olarak kullanımındandır diye düşünüyorum.

nerede kullanabiliyorlar bu sanal parayı? afrika ülkelerine tank filan almak için mi? yoksa bitcoin ile satın alınabilen fiziksel neler olabilir ki?

yıllardır dönüp duran bir konu bu bitcoin, bizim arkadaş 10 sene önce 20 tane ekran kartı bilgisayar filan alıp çiftlik işine girdi, dedim oğlum olmaz bu iş sana yedirmezler gel şunları SLI yapıp networkdan unreal filan oynattıralım insanlara, yok dedi bitcoin kazacağım, kazanacağım... elektrik faturası hesapları yapmış vsd sürümden kazanılıyormuşmuş da... eh iyi dedim ne halin varsa gör parana yazık gel bizim firmaya yatır sana kar payı verelim hiç olmazsa kesin olur risk az vs. kabul etmedi( ciddiyim de bu yazdıklarımda) neyse 1.5 sene sonra "sarısiteye ilan verdim kredi kartı borcunu ödemem lazım, ekran kartı lazımmı, bisiklet ile takas da olur vs" diye geziyordu :D

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
nerede kullanabiliyorlar bu sanal parayı? afrika ülkelerine tank filan almak için mi? yoksa bitcoin ile satın alınabilen fiziksel neler olabilir ki?
yıllardır dönüp duran bir konu bu bitcoin, bizim arkadaş 10 sene önce 20 tane ekran kartı bilgisayar filan alıp çiftlik işine girdi, dedim oğlum olmaz bu iş sana yedirmezler gel şunları SLI yapıp networkdan unreal filan oynattıralım insanlara, yok dedi bitcoin kazacağım, kazanacağım... elektrik faturası hesapları yapmış vsd sürümden kazanılıyormuşmuş da... eh iyi dedim ne halin varsa gör parana yazık gel bizim firmaya yatır sana kar payı verelim hiç olmazsa kesin olur risk az vs. kabul etmedi( ciddiyim de bu yazdıklarımda) neyse 1.5 sene sonra "sarısiteye ilan verdim kredi kartı borcunu ödemem lazım, ekran kartı lazımmı, bisiklet ile takas da olur vs" diye geziyordu [emoji3]
Malum sitede çok vardı bir zamanlar makinalar. Saçma sapan şunu yap bilmem kaç satoşi bunu paylaş bilmem kaç satoşi diye çok paylaşım gördüm. Hala pek anlam veremiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Dogan Arsiray yazdı:

195nerede kullanabiliyorlar bu sanal parayı? afrika ülkelerine tank filan almak için mi? yoksa bitcoin ile satın alınabilen fiziksel neler olabilir ki?

yıllardır dönüp duran bir konu bu bitcoin, bizim arkadaş 10 sene önce 20 tane ekran kartı bilgisayar filan alıp çiftlik işine girdi, dedim oğlum olmaz bu iş sana yedirmezler gel şunları SLI yapıp networkdan unreal filan oynattıralım insanlara, yok dedi bitcoin kazacağım, kazanacağım... elektrik faturası hesapları yapmış vsd sürümden kazanılıyormuşmuş da... eh iyi dedim ne halin varsa gör parana yazık gel bizim firmaya yatır sana kar payı verelim hiç olmazsa kesin olur risk az vs. kabul etmedi( ciddiyim de bu yazdıklarımda) neyse 1.5 sene sonra "sarısiteye ilan verdim kredi kartı borcunu ödemem lazım, ekran kartı lazımmı, bisiklet ile takas da olur vs" diye geziyordu :D

19800 Dolar ilk yükseldiginde yurtdısı cme şikago borsasına kote olmus ve o sevıyeden satıslar gelıp 4000 usdye kadar gerılemısdı ama bir türlü işlem yapmaya cesaret edıp alamadıgım bır urun olmusdu benım platformda 5 adet btc den aşagı alıs satıs yok  yanı 1,1 trl  lık işlem yapmak gerekiyor diger platformlarada ben guvenmedıgımden gıremedık varsa cok ıyı bırı acıklasın 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ben parayı bankaya yatırıp, ordaki rakamların yükseldiğinde bile kıllanıyorum, üretilen bir paradan da hayır beklemiyorum.

Benim için para Altın demek :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ercüment Yıldırım yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:

Malum sitede çok vardı bir zamanlar makinalar. Saçma sapan şunu yap bilmem kaç satoşi bunu paylaş bilmem kaç satoşi diye çok paylaşım gördüm. Hala pek anlam veremiyorum

aliexpress de SLI yapılmış farmlar için monitör şeklinde davranan hdmi soketleri var, geçen gördüm. enerji tasarrufu yapmak amaçlı. o kadar parayı bilgisayara gömeceğime toprağa gömerim altın olarak. :D

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
aliexpress de SLI yapılmış farmlar için monitör şeklinde davranan hdmi soketleri var, geçen gördüm. enerji tasarrufu yapmak amaçlı. o kadar parayı bilgisayara gömeceğime toprağa gömerim altın olarak. [emoji3]
Altın olarak göm yerini bize maps ten konumlu gönder 10 sene sonra gör ne kadar değerlenmiş [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

7 ekimde 11000 usd imiş şimdi 30000 usd diyelim :(( 1 kontrat alıp unutabılsem 55000 usd yatırım  bugun su  dkda 150 ,000 usd oluyormusdu :(( tabi ter kalırsanda paran sıfırdı

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bende aldım, kısa zamanda 15 bin tl ye 10 bin tl kâr şeklinde bir iş oldu, hala elimde kalanları atıyorum seneye bozdururum düşmezse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ebrar Tüfek yazdı:

Bende aldım, kısa zamanda 15 bin tl ye 10 bin tl kâr şeklinde bir iş oldu, hala elimde kalanları atıyorum seneye bozdururum düşmezse.

Benim platformda  düşücegini düşüyorsanda satmak serbest düşüşden para kazanılır ama ben paslandım  eski cesurluklarım yok 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...