İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

sen şimdi kime dürüm borçlusun?

Viop kaldıraçlı dürüm borsası 😁 bizdeki  gerçek karşılıksız dürüm :) kim isterse ona borçluyuz hocam. Geri çevirmek yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Mehmet Pınar yazdı:

Biraz daha yükselir, sonrası düzeltme başlar. Ancak 3-5 bin dolarlara düşmez artık.

Tam da dediğim gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

239.000 den alıp 311.000 den sattım, şimdi 251.000 civarı geziyor, yavaş yavaş yine topluyorum. Aşşağıya düştükçe daha da çok alıyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

239.000 den alıp 311.000 den sattım, şimdi 251.000 civarı geziyor, yavaş yavaş yine topluyorum. Aşşağıya düştükçe daha da çok alıyorum.

Ben haftsonu düşüş başlayınca çıktım .  Zarar yok neyseki  . Biden göreve gelene kadar epey dalgalı olacaktır diye düşünüyorum. Ne olacağı şu an çok belirsiz. Yön belli olana kadar uzaktan bakacağım. 

Birde tam birşeyler olacakken servera kedi girmesi çok canımı sıktı. Paribu ve btcturk te 1 haftada iki uzun kesinti oldu. Tekrar işlem yapmak istersem başka bir platform bulacağım. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erhan Doruk yazdı:

Ben haftsonu düşüş başlayınca çıktım .  Zarar yok neyseki  . Biden göreve gelene kadar epey dalgalı olacaktır diye düşünüyorum. Ne olacağı şu an çok belirsiz. Yön belli olana kadar uzaktan bakacağım. 

Birde tam birşeyler olacakken servera kedi girmesi çok canımı sıktı. Paribu ve btcturk te 1 haftada iki uzun kesinti oldu. Tekrar işlem yapmak istersem başka bir platform bulacağım. 

Ben düştükçe ufak ufak alıyorum, parayı uzun kısa ayırdım, testere dişi şeklini gördüğümde, ufak dalgalanmada kısayı satıp aşşağı inince tekrar alıyorum, long için de dibe indikçe %20 %20 şeklinde topluyorum nereye kadar inerse artık.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Paribu ve btcturk te 1 haftada iki uzun kesinti oldu.

İşlem kapasitesine dayanamıyorlarmış. İlk kez sınırları aşmış işlemler diye duydum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ebrar Tüfek yazdı:

Ben düştükçe ufak ufak alıyorum, parayı uzun kısa ayırdım, testere dişi şeklini gördüğümde, ufak dalgalanmada kısayı satıp aşşağı inince tekrar alıyorum, long için de dibe indikçe %20 %20 şeklinde topluyorum nereye kadar inerse artık.

Son bir ayda nereden nereye geldi. Siz daha iyi bilirsiniz ama yine birkaç yıl önceki gibi sert inebilir. Düşen kılıç tutulmaz, keser eli. 

Sani Gerşon yazdı:

İşlem kapasitesine dayanamıyorlarmış. İlk kez sınırları aşmış işlemler diye duydum.

Valla ben bu olaya pek inanmıyorum. İşlem hacmi milyar olmuş çökmüyor da , sert ineceği zaman çöküyor sistem. Dün gece de kesinti oldu , hacim de öyle fazla değildi  Binance çökmüyor da , paribu ile btc çöküyor nedense. Yapıyorlarsa birşey günahları boynuna. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Binance en iyi borsadır. Türk borsaları gereksiz fazla komisyon alıyor ve en ufak harekette server gümm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erhan Doruk yazdı:

Son bir ayda nereden nereye geldi. Siz daha iyi bilirsiniz ama yine birkaç yıl önceki gibi sert inebilir. Düşen kılıç tutulmaz, keser eli. 

İnsin abi, uzun dönem için sıkıntı yok, daha askere gideceğim uzun bi süre ellemem zaten, bekleriz bu sefer 310 u da ikiye katlaması hayal değil. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mahmut Yıldız yazdı:

Bakır mı alsaydık acaba?

Demir acaip arttı bu sene, borsada da kardd iyi gitti, iki ayda ikiye katladı. 

Mehmet Pınar yazdı:

Binance en iyi borsadır. Türk borsaları gereksiz fazla komisyon alıyor ve en ufak harekette server gümm.

.Şu kripto piyasası tekrar yükselmeye başlayınca Bende binance  geçmeye karar verdim. Papara nın %1 komisyonu dışında güzel görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ebrar Tüfek yazdı:

İnsin abi, uzun dönem için sıkıntı yok, daha askere gideceğim uzun bi süre ellemem zaten, bekleriz bu sefer 310 u da ikiye katlaması hayal değil. 

Hayal değil takibi de sadece zaman meselesi. 3 gün mü 3 ay mı 3 yıl mı?

Uzun vade için getirisi daha stabil bir fon bulmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Tefas.gov.tr  den. Ben az birikimim ile IPJ kodlu fonda duruyorum. 1 ayda %10 yaptı. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erhan Doruk yazdı:

Hayal değil takibi de sadece zaman meselesi. 3 gün mü 3 ay mı 3 yıl mı?

Uzun vade için getirisi daha stabil bir fon bulmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Tefas.gov.tr  den. Ben az birikimim ile IPJ kodlu fonda duruyorum. 1 ayda %10 yaptı. 

Ypk fonlar bayaa düştü, global teknoloji vardı %10 civarı yapınca sattım btc aldım, ben sattıktan sonra bayaa düştü. Altın fonları da aynı şekilde. Bu dönem fonlar düşük, yurtdışı hisselerini nasıl alcağımı bilmiyorum tesla hissesi almayı çok isterdim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ebrar Tüfek yazdı:

Ypk fonlar bayaa düştü, global teknoloji vardı %10 civarı yapınca sattım btc aldım, ben sattıktan sonra bayaa düştü. Altın fonları da aynı şekilde. Bu dönem fonlar düşük, yurtdışı hisselerini nasıl alcağımı bilmiyorum tesla hissesi almayı çok isterdim. 

Bu ilettiğim fon yurtdışı borsası elektrikli araçlar kağıtlarına bağlı. Yurtdışından kağıt almak birz uğraştırıcı ve masraflı olur. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erhan Doruk yazdı:

Bu ilettiğim fon yurtdışı borsası elektrikli araçlar kağıtlarına bağlı. Yurtdışından kağıt almak birz uğraştırıcı ve masraflı olur. 

Ben sadece banka üzerinden fon alıyordum, yarın tefas'a bir bakayım, uzun vadede ço iyi yatırım olur, korona bitimi araba üretimleri tam gaz devam, elektriğe talep yüksek. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

korona bitimi araba üretimleri tam gaz devam

1. bitme kriteri nedir

2. kaç işletme iflas açıklamak  için bitmesini bekliyor?

gibi krtierleri de hesap etmeli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

1. bitme kriteri nedir

2. kaç işletme iflas açıklamak  için bitmesini bekliyor?

gibi krtierleri de hesap etmeli

Benim "fon, şirket hissesi almak için" bitme kriterim; yaşlılar ve kronik hastalardan sonra, fabrikalarda üretim yapan işçilerin tamamı aşılanıp üretim bölümünde virüs korkusu olmadan çalışıldığında, hangi alanda olursa olsun üretim performansı eski seviyeye geldiğinde. Adı geçen bir şahıs olsam yaşlı ve hastalardan sonra ülke ekonomisi için üretim yapan işçilere öncelik verirdim. Beklediğim de bu, inşallah olursa bitme kriterime ulaşmış olurum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Erhan Doruk yazdı:

Demir acaip arttı bu sene, borsada da kardd iyi gitti, iki ayda ikiye katladı. 

.Şu kripto piyasası tekrar yükselmeye başlayınca Bende binance  geçmeye karar verdim. Papara nın %1 komisyonu dışında güzel görünüyor. 

Türk borsalarından tether veya kripto olarak transfer yapabilirsiniz.

Ebrar Tüfek yazdı:

Foreks platformlarından kolayca alırsınız.

Kaldıracı düşük tutturun anlaştığınız firma ile. Türk yabancı hisseleri alabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Benim "fon, şirket hissesi almak için" bitme kriterim; yaşlılar ve kronik hastalardan sonra, fabrikalarda üretim yapan işçilerin tamamı aşılanıp üretim bölümünde virüs korkusu olmadan çalışıldığında, hangi alanda olursa olsun üretim performansı eski seviyeye geldiğinde. Adı geçen bir şahıs olsam yaşlı ve hastalardan sonra ülke ekonomisi için üretim yapan işçilere öncelik verirdim. Beklediğim de bu, inşallah olursa bitme kriterime ulaşmış olurum. 

grip te mi olmayacaklar? bu kriter çok üst seviyede

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

grip te mi olmayacaklar? bu kriter çok üst seviyede

Kaç tanesi grip olur ki, ona göre önlem alınabilir. Evet belkide hiç olmayacak birşey ama insan bekliyor işte, bu olmadan şirkete hisseye yatırım yapmam. 2 defa ucundan döndüm, 3.de patlarım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Kaç tanesi grip olur ki, ona göre önlem alınabilir.

bir formülde sabit katsayılar vardıri bunlar değişmez kabul edilerek hesap yapılır, tüm insanlığı bunca zaman izole ettikten sonra, dışarı salınca var olan gribe karşı antikorların hala sabit kaldığını mı kabul ediyoruz?

2 yıl tecrit et sonra sokağa çıkar, ilk gün 40 türlü hasatlık riski olur vucudda, özü: kriterlerini değiştrimen lazım zira dünya değişti, daha da hızla değişecek.

dolayısı ile yatırım hesabı tercihleri de değişecek, yatırım kelimesi bile son 5 yıldır tartışmalı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

3 senedir paribu'dayım, ilk defa yaşandı. Arkadaşım da stellar'da kârdan zarar yaşamış.

paribu ve btctürk, ikisinide sildim gitti, direk kapatıyorlar sistemi, daha düzgün çalışan çok daha fazla detayı vs. olan binance dayım şimdi, bu daha az sorunlu ve enazında daha çabuk kendine geliyor....

btc geçen tam çakılırken al satta bakıyordumki yakaladım, anında sattım ve ve şak gitti paribu, dibe indik alacağım yok server error iş işten geçti başladı  çalışmaya, tabi  direk sildim, paramı tutuyor ohh keka, fiyatlarda birer ikişer şişik dolar kuruylada oynuyorlar, işim olmaz...

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Şu yazılanları okuyorum zerre bir bilgim yok. Kendimi garip hissediyorum. Bende mi bir eksiklik var diye düşünüyorum(kocaeli üni iktisat mezunuyum)
.sadece param varsa altın aldım sattım o kadar.
Allah hepinize kolaylık versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gürbüz yazdı:

Şu yazılanları okuyorum zerre bir bilgim yok. Kendimi garip hissediyorum. Bende mi bir eksiklik var diye düşünüyorum(kocaeli üni iktisat mezunuyum)
.sadece param varsa altın aldım sattım o kadar.
Allah hepinize kolaylık versin.

Öyle demeyin, ilk başlarda karışık geliyor. Sonra okudukça terimler, isimler daha yakın gelmeye başlıyor. Sonra bir bakıyorsunuz hala hiç bir şey anlamamışsınız. (kendimden biliyorum)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...