İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Erkan Işık yazdı:

Benim platformda  düşücegini düşüyorsanda satmak serbest düşüşden para kazanılır ama ben paslandım  eski cesurluklarım yok 

Yok valla her gün artıyor geçen hafta bi günde %16 geldi şuan çok memnunum, 6. Ayda askere gitmeden satarım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

ripple in başına gelen btc nin başına gelmeyecek diye birşey yok. Eğlencesine alır satarım, kaybedecek olduğum para beni hiçbir zaman sıkıntıya sokmayacak paradır. Çunki lale soğanından farksızdır bence.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
ben boncuk çıkaracağım. 1 çay 1 boncuk. 1 kahve 3 boncuk.

Onun için geç kalmışsınız hocam [emoji23]
O tedavülden kalkalı çok oldu [emoji16]
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bir akademisyen arkadaşım var, okullar kapalı olduğundan kriptoya kafayı taktı. Yükselme ve düşüşlere bakmıyor, farklı borsalar arası coin transferi ile pariteden kazanıyor. Örneğin A borsası ile B borsası arasında btc de %2 fark var. Ucuz borsadan alıp , diğer borsaya btc olarak transfer edip bozduruyor. Bu arada düşmemesi lazım tabi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ercüment Yıldırım yazdı:

Onun için geç kalmışsınız hocam emoji23.png
O tedavülden kalkalı çok oldu emoji16.png

bunlar 2021 pro..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Bir akademisyen arkadaşım var, okullar kapalı olduğundan kriptoya kafayı taktı. Yükselme ve düşüşlere bakmıyor, farklı borsalar arası coin transferi ile pariteden kazanıyor. Örneğin A borsası ile B borsası arasında btc de %2 fark var. Ucuz borsadan alıp , diğer borsaya btc olarak transfer edip bozduruyor. Bu arada düşmemesi lazım tabi. 
Borsalar arası transferde komisyonu ne oluyor? Küçük karlar ile satıyordur diye düşünüyorum.

bunlar 2021 pro..
Pro ise tamam
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Erhan Doruk yazdı:

https://www.google.com/search?q=arbitraj+nedir

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
üç boyutlu yazıcıdan basicem..takliti imkansız.

Farklı renklerde farklı değerlerde olabilir mesela.
1 kırmızı 1 çay
3 kırmızı 1 sarı 1 kahve
6 kırmızı 2 sarı 1 siyah 1 kola
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

Geçmiş yıllarda dediğiniz gibi yatırım aracı olarak çok kullanıldı. Yurtdışından para göndermek isteyenler kripto paraları çok kullanırdı. Bu fabrikalar nedir? Mesela. Ne olduğunu bu kavramın ne ile elde edildiğini soruyorum. Hadi ben saldım 1000coin fiyatı 1tl deyip kenara çekilmiyorum herhalde, nerden çıkıyor bu 1000coin?

Coin dediğimiz şey bir kod aslında, sen coin üretmenin birkaç yolu var  temelde sen bilgisayarını coin serveri ile entegre edip açık hale getiriyorsun, bu server senin ekran kartı ve işlemcini kullanıyor, karşılığında da verdiğin işlem gücüne göre cüzdanına kripto para kodu yüklüyor. İlk zamanlarda atıyorum 100 birim enerjiye 1 kod veryorsa şimdi 100 birim enerjiye 0,0001 para veriyor. Ülkemiz elektrik fiyatlarına göre düşünürsen, kazanacağın coin harcadığın elektrik parasını çıkarmayacak hale geldi.

Ama çin hükümeti koin üretimi için teşvikler veriyor. Hatta okuduğum kadarı ile bazı bölgelerde elektriği bile bedava veriyormuş.

Dünyanın en büyük coin madeni de çinde. 21.000 sistem eş zamanlı çalışıyor. 

https://spectrum.ieee.org/computing/networks/why-the-biggest-bitcoin-mines-are-in-china

Türkiye de elektrik fiyatları bu kadar artmamışken bir ama madencilik o kadar popüler  olmuştu ki piyasada üst sınıf ekran kartı bulunmuyordu. Hatta doğuda kaçak elektrik bağlı bitcoin madenleri ortaya çıkarılmıştı😀😀

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ercüment Yıldırım yazdı:

Borsalar arası transferde komisyonu ne oluyor? Küçük karlar ile satıyordur diye düşünüyorum.Pro ise tamam

Aynen, büyük para çeviriyor,  kar az, genelde yabancı  coin borsaları arası yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Şuraya şu haberi koyayım, yakında her alanda olacak dijital paralar.

devlet coin ler başka. cebimizdeki kağıt coin lerin sanal hali. muhatabı var, ilgili devletin merkez bankası

devlet coin de sorun şuarada: kara para oraya gelmez, dolayısı ile böyle yükselmez değeri

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Ama çin hükümeti koin üretimi için teşvikler veriyor. Hatta okuduğum kadarı ile bazı bölgelerde elektriği bile bedava veriyormuş.

eskidendi, şu an çin interneti içinde bitcoin bile çalışmıyor,

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

devlet coin ler başka. cebimizdeki kağıt coin lerin sanal hali. muhatabı var, ilgili devletin merkez bankası

devlet coin de sorun şuarada: kara para oraya gelmez, dolayısı ile böyle yükselmez değeri

Bir kararname ile devletteki koynler veya paramız uçarsa n'olacak? Zentralbankın da bir özerkliği kalmadı netekim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yurdaer Elay yazdı:

Bir kararname ile devletteki koynler veya paramız uçarsa n'olacak? Zentralbankın da bir özerkliği kalmadı netekim.

kıbrıs ta bankalar bile uçtu, uçar uçar ama koynlerin riskine oran ile %0...1 dir konvertibıl dan çıkış demek olur o , piston kol çıkarmışsa, tavandaki vernik yanığı kadar önemsiz olur teknik olarak

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

ha şöyle anlayacagimiz sekilde.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

1 Bitcon anlık değer 244.070 TL ( 31.067 Usd)

O bir saat önceydi canım :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

O bir saat önceydi canım :)

32.888USD olmuş . Vay 😀

Ben dogecoin almıştım. Şans işte . uçmuş gitmiş. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Biraz daha yükselir, sonrası düzeltme başlar. Ancak 3-5 bin dolarlara düşmez artık.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Birçok pc uygulaması arka planda bilgisayarınızın işlemcisini kullanarak madencilik yapıyor. Çok eskiden kullandığım utorrent geçenlerde lazım oldu. İndirdim kurdum. Pc fanı ve işlemcisi deli gibi çalışmaya başladı. Bir türlü durmuyor. Biraz araştırınca farkettim ki adamlar benim bilgisayarın işlemcisine iş yaptırıyorlar. 

bu kadar yayılmış bir hisse’nin (ben ona hisse senedi diyorum) düşmesi zor. Bir anda olmaz. Ytd

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu kadar yayılmış bir hisse’nin (ben ona hisse senedi diyorum) düşmesi zor. Bir anda olmaz. Ytd

bir anda yok olursa? kimden hesap sorabilirsin? hisse senedi ile uzaktan yakından alakası yok,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...