İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Çağlar Bayur
(düzenlendi)

link veremiyorum, ama billa doğru, bircoin (bit değil başka bir coin) kazmak için alınan ekran kart maliyeti ve elektrik masraflarına baktım, 2021 ocak (taze bilgi) 1 aylık kazmış bir türk yutbr (asıl videoları bilgisayar üstüne)

sonuç:

120 bin TL lik ilk yatırım ile kazdığı bircoin (bit değil) 12bin TL değerinde. kazdığı coin iner çıkar bilmem, kazma getirileri her gün //hafta değişiyor sonraki ay ne verir bilmem. ancak faturaları ile gösterdği rakam bu. evinin aylık elektrik faturası artışı 800 TL civarı.

kazma için kullandığı ekran kartı 3 ayda 4 misli zam yemiş (%400 artmış fiyatı)

giden elektriğe acıdım.... dünya (doğa) namına, meblağ olarak değil

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

link veremiyorum, ama billa doğru, bircoin (bit değil başka bir coin) kazmak için alınan ekran kart maliyeti ve elektrik masraflarına baktım, 2021 ocak (taze bilgi) 1 aylık kazmış bir türk yutbr (asıl videoları bilgisayar üstüne)

sonuç:

120 bin TL lik ilk yatırım ile kazdığı bircoin (bit değil) 12bin TL değerinde. kazdığı coin iner çıkar bilmem, kazma getirileri her gün //hafta değişiyor sonraki ay ne verir bilmem. ancak faturaları ile gösterdği rakam bu. evinin aylık elektrik faturası artışı 800 TL civarı.

Elektrikten para mı üretti bu adam şimdi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sonuç:

Tarih tekerrürden ibarettir diye bir laf vardır. Bundan 4-5 yıl önce yine bir madencilik işi popüler olmuştu, piyasada ekran kartını geçin işlemci bile bulunmuyordu. birçok kişi ciddi yatırımlar yaptı ancak birkaç ay sonra coinler gümeyince herkes zararla çıkmıştı.

Şimdi durum biraz daha farklı artık büyük yatırım firmaları da işin içinde , BTC nin önü açık gibi görünüyor. Ancak olur da kontrolü elinde bulunduran kişi/kişiler BTC nin 21 milyonluk arzını 50 milyona çıkarırsa o zaman fiyatı da yarı yarıya düşer.

Dip not. Elon Musk Tesla dan yıllık 791 milyon USD kar etmiş. Bu yıl aldığını 39.000 BTC den ise 750 milyon USD kar etmiş. Emeksiz para tatlı geldi tabi :) Paylaşım yapıp duruyor.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Ancak olur da kontrolü elinde bulunduran kişi/kişiler BTC nin 21 milyonluk arzını 50 milyona çıkarırsa o zaman fiyatı da yarı yarıya düşer.

btc nin arz sayısı sınırlı dendi, ona ulaşamadım tabii, bu arz sayısnın nereden bakıp kontrol edeceğiz? global halüsünasyon devri...

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Elektrikten para mı üretti bu adam şimdi? 

tedaş bedaş bilimuum SAaş bunu sevdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

btc nin arz sayısı sınırlı dendi, ona ulaşamadım tabii, bu arz sayısnın nereden bakıp kontrol edeceğiz? global halüsünasyon devri...

İnvesting ve yatırım firmalarının sitelerinde bilgi var. Mevcut arz ve toplam arz. 

https://m.tr.investing.com/crypto/bitcoin

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhittin Kaplan

Luna yı duymayan kalmamıştır. 2 gün içinde 118USD den, şu an 0.0209 usd ye indi. Korkunç bir kayıp.

Eğer hala ekmek, peynir, mazot, benzin hesabı yapmayıp yatırım yapabiliyorsanız bir alım satım Stratejiniz olsun. Bu stratejiyi hergün backTest ler ile test edin. Doğruluğuna güvendiğiniz bu strateji ile devam edip, kati kurallarından dışarı çıkmayın.

En basit sistem olan EMA Kesişmeleri bile sistemsiz alım satımdan, kulaktan "dolma" bilgilerle aldı ha al, sattı ha sat tan iyidir.

Yukarıda yazdıklarım kendi görüşlerim olup, bir yatırım tavsiyesi değildir.

Herkese güzel bir haftasonu diliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Luna, Binance da delist oldu zaten. 
Fena bir durum.  
Haftabaşı 10 bin doların var.  Şimdi yok. 

Satmadıkça zararda değilsin tezi de işlemiyor 😅

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fena bir durum.  

Gelen tepkiler üzerine Binance tekrar Busd bazında işleme açtı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

fibo ne diyor bu konuda?

Muhittin Kaplan yazdı:

Luna yı duymayan kalmamıştır. 2 gün içinde 118USD den, şu an 0.0209 usd ye indi. Korkunç bir kayıp.

vakıf bu konuda açıklama yaptı mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

fibo ne diyor bu konuda?

Fibo çaresiz. 

Koray Demir yazdı:

Gelen tepkiler üzerine Binance tekrar Busd bazında işleme açtı. 

Bu da bir şeydir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fibo çaresiz. 

SS alıp A3 e basıp çerveleteceğim

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Aslına bakarsan çaresiz değil. İnsanoğlu aç gözlü. Teknik Analizde Basit bir Kesişme Yönetminin Sat dediği noktaya bakarsanız görürsünüz.

Ama olmaz bizler hep dip ve tepe avlarız. 92Usd civarlarında Sat demiş.

3mrs390.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

Birden yüze kadar kaç tamsayı var?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Birden yüze kadar kaç tamsayı var?

bi tek 100 usd olarak biliyorum :)

Muhittin Kaplan yazdı:

92Usd civarlarında Sat demiş.

2022 ocakta mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

Aslına bakarsan çaresiz değil. İnsanoğlu aç gözlü. Teknik Analizde Basit bir Kesişme Yönetminin Sat dediği noktaya bakarsanız görürsünüz.

Ama olmaz bizler hep dip ve tepe avlarız. 92Usd civarlarında Sat demiş.

3mrs390.png

Ben btc de çirkin bir obo görünce elimdekileri satmıştım.  Satmadaydım şu an %80 zararda olurdum.  

Çağlar Bayur yazdı:

2022 ocakta mı

Yok.  Yakın. Nisan sonunda. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok.  Yakın. Nisan sonunda. 

ocakta da 92 imiş , luna vakfı nın  açıklmasını okdun mu :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ocakta da 92 imiş , luna vakfı nın  açıklmasını okdun mu :rofl:

Yok okumadım.  Vaktim olmadı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

okuma zaten vakit kaybı , bilemedik yahu falan demişler, halbuki bayağı da inandırmıştık ama ters köşe olduk falan gibi

diğer bir görüş te var, aslında gördüğümüz rakamlar gerçek değilmiş , birden hack edildik falan olabilirmişiz artarmışş falan

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

Soru anlaşılmadı...

1 ile 100 arasındaki sayılara TAPU veriyor olsam... 1 ile 100 arasında yeni sayı üretebilir miyim?

cevap:  Hayır..

Ben sana 68 i satayım be..herkese de duyurayım başkası alamasın.  (blokzincir)

Gençler.... 68 Çağlar abinizin...duyduk duymadık demeyin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Çağlar Bayur yazdı:

2022 ocakta mı

Grafikte İsaretlediğim yerde hem tarih hem fiyat var. 11Nisan Görüyorum ben.

Mehmet Göktürk yazdı:

Soru anlaşılmadı...

1 ile 100 arasındaki sayılara TAPU veriyor olsam... 1 ile 100 arasında yeni sayı üretebilir miyim?

cevap:  Hayır..

Ben sana 68 i satayım be..herkese de duyurayım başkası alamasın.  (blokzincir)

Gençler.... 68 Çağlar abinizin...duyduk duymadık demeyin.

Genel itibariyle (blokZincir ile mevcut haliyle kriptopara takasını ayrı tutarak konuşuyorum) bende bu işlemlerin lale soğanından ileri gitmeyeceğini, bir çoğunun "delist" olacağını düşünüyorum. Ama hocam bir sorum var size,

İtibari kağıtların (para özelinde) karşılıksız basılmasıyla ki karşılıklı para basılması yok artık, kriptoParanın üretilmesi ve 0-100 arasında yenilerinin üretilmesi aynı değilmi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

11Nisan Görüyorum ben.

ondan öncede ocakta da  benzer formasyon var orada satsak ne olurdu yani grafiğe aralık 2021 bakıyor gibi yaparsak?, vakıf güzel açıkladı, biz de şaşkınız falan dedi.

lakin giden milyarlar atta oldu gitti

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...