İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Tahir İlter

Berberler ile güvenlikçiler yaktı çoğu milleti. Berber dedi diye arabasını satıp alan var bildiğim. Arabanın primi, coin düştüğü için zararını falan hesaplayınca iyi kafayı yemedi diyoruz. 

Berberler çok tehlikeli ama temas ile arkadan kulağa coin al diye fısıldayınca basiret bağlıyorlar galiba 😂😂

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bitcoin geçmişte bir çok kez aynı hareketi yapmış. 

20.000 dolarlardan 3000 dolar civarına düşmüş. Bunun gibi bir kaç örneği daha var ama rakamları tam hatırlayamadım şuan. Düşmüş, düştüğü yerden daha fazla yükselmiş

Tarih tekerrürden ibarettir derler. Bence yine geçmişte yaşanan olaylar yaşanacaktır diye düşünüyorum.

Tabiki şahsi görüşüm. YTD

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

Bitcoin geçmişte bir çok kez aynı hareketi yapmış. 

geçmişte fakir amerikalılara karşılıksız para yardımı yapılmıştı, bir de coinlerde kural olarak dolara korelasyonu yok sanılıyordu,bu ikisi de şu an yok .Yani bir değil iki kriter de şu an değişti,dolayısı ile  sonuç aynı olamaz. coinlerde yeni kurallar yazılıyor diyebiliriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Tuğberk Avar

Merhaba, başlığı yeni gördüm üç beş kelam edeyim dedim. 

Ağlama konusuyla başlarsak 50k dolardan alan adam oturup ağlasın mantıksız hareketine, 7kdan aldığım BTCm var 50kda da bozmadım 58de de yarın bigün boğa başladığı zaman silkelenen çok olacak yine. 

Aptal insan düşüşte yani ayıda da silkelenmeye mahkum yükselişte de. 

Son dönemde benim için önemli olan şey 13k dolar altına inmemesiydi çünkü hesaplarıma göre bu seviyenin altına indiğinde madencilikte kazanç bitip eksiye düşecektim maliyet yüksek çünkü. Olmadı olacağını da sanmıyorum piyasa oturdu iyice. 

1 site içi 3+1 istanbul, 1 tane memlekette bahçeli 5+1 ev artı 2 de araba kazandırdı bugüne kadar. Arabaları sermaye yaptım al sat yapıyorum ordan da akarımız var. Bunlar riske etmeden kazanılanlar 3-4 pişmanlığım var yoksa biraz riske edip 3-4 katını kazanabilirdim ama açgözlülük bir yerden sonra bitirir adamı bunu bildiğim için en az riskle devam ettik. Biz zarar etmeyi bırak kazanacağımızı kazandık. Daha fazlasında gözüm yok tüm piyasa batsa bile bu saatten sonra umrumda değil. 

Buradan ciddi para kazanmak istiyorsanız biraz borsa ekonomi filan bilgi olacak artı olarak dünya gündemini takip edip ona göre hareket edeceksin. 

En basit örnek, ayı başlamadan önce ne oldu? Ekonomide gündem ABD faiz artırımına gidecek konusuydu. Faiz artıran ülkenin parası değerlenir başta bunu bileceksin, kripto piyasası dolarla alım satım yapıyor doların değerindeki belirgin değişiklikler piyasayı etkileyecekti bunu gördüm. Zaten kripto piyasası uzun bir boğadan çıktığı için şişmişti artık düşüşü öngörüp ufak tefek değersiz shitleri filan sıfırlayıp nakde çevirdim tertemiz oldu. Baba coinlere de yatın uyuyun la dedik ayıda yatışa bıraktım piyasayı sadece madencilik devam durmadan. 

Dünya genelinde kripto düşmanı belli zümreler var, bunlar kriptodan korkan insanların her şeyini her finansal harcamasını vs kontrol etmeye çalışan, kripto piyasasını baskılamaya çalışan tipler. Bu tip hareketleri yasaklama vb gördüğün anda o anki oluşan duruma göre hareket edilmeli. 

Kısacası zerre kadar para, ekonomi, piyasa bilgisi yoksa güvenlikçinin berberin demesiyle kripto piyasasına giren adam batar zaten, batmaya mahkumdur. Bu sade kriptoda değil borsada da böyle başka finansal işlerde de. Olaylardan bihabersen al şu coini uçacak diyene elinde tuzla koşuyorsan kusura bakma öyle bi bitersin ki gözünün önünde 1 dkda -200,300 binlik oluverirsin anlayamadan. Biraz olaylardan anlamak şart. 

Tabi bizim bir şansımız da seneler önce BTC ile tanışmış olmak çoğu vatandaşa bakıyorum adamlar 2020de haberdar filan olmuş bu işten bazısı da biliyordum ama girmedim eskiden önemsiz diye düşündüm filan diyor. Gördük önemsizi. 

Risk ise bu paranın döndüğü her şeyde az veya çok risk vardır. 

Son olarak yine bizim kazandığımız hiçbir şey yüzlerce trilyon para kazananlar var.. Bu arada kripto piyasasında bugüne kadar en zevk aldığım şey düşerken parayı katlamak. Tanımsız bir zevk. :)

Şu anki durum da önemsiz sadece amatörler ve kripto düşmanlarınca mutluluk kaynağı. Bizim gibi işi bilen yıllardır takip edenler 20klardan 3klara düştüğü günleri de yaşadığı için bu büyük geri çekilmeyi umursamıyor bile. :)

Beni asıl ayar eden şey şu, bilen de konuşuyor bilmeyen de madem kripto piyasasında yoksun madem dolandırıcılık filan vs sana göre o zaman kripto hakkında neden konuşuyorsun fikir sahibisin? Etrafınızda onlarcasını görebilirsiniz. Bir de insanların para kaybetmesinden zevk alan tuhaf bir kafa var. Klasik aşağılık kompleksi. Tedavi şart. İnsan bir düşünmeli ben neden insanların zararından zevk alıyorum diye kendine sormalı..

Bu tip basit organizmalar sinek ısırığı kadar etki yaratmamalı bizde çünkü bu ülkede bir grup organizma her konuda fikir sahibi olup her şeyi biliyor kendince. Önemsizler bu yüzden. Takılmayın size laf edene. Araştırın ne biliyorsanız onu yapın. İster girin ister girmeyin bu piyasaya ama siz kendiniz karar verin. 

Kazansanız da kaybetseniz de o para sizin sizden başka kimsenin konuşmaya bile hakkı yok. 

Bu piyasada neyin ne olduğu ne anlama geldiği ile ilgili bilgi verici bir yazı yazarım buraya geniş bir zamanda. Piyasada olun veya olmayın önemli değil en azından yıllardır işin içinde olan birinden piyasa dinamikleriyle ilgili bilgi almış olursunuz. Size uyanı alır uymayanı bırakırsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Çağlar Bayur yazdı:

korelasyonu yok

Yanlış, kripto piyasası dolarla her zaman bağlaşım içindeydi. Mesela bir kripto borsasında doları hesaba yatırıp kripto alırsın o hesaba yatan dolar ne olur bunu araştırın. 

TL ile bile az buçuk ilişkisi var. Zaten kripto temelinde takip edilemezlik ucuz transfer ücretleri vb. gibi günümüz bankacılık sistemini bitirebilecek avantajların olması var. Türk kripto borsalarının da bizim hükümetle ilişkilerini biraz araştırın kafanızda birşeyler oturur. 

Fakir amerikalılara yapılan karşılıksız yardımla da hepsi btc almadı aç karnını doyurdu insanlar bu nedenle bu etkisiz eleman. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Tuğberk Avar yazdı:

1 site içi 3+1 istanbul, 1 tane memlekette bahçeli 5+1 ev artı 2 de araba kazandırdı bugüne kadar.

Fazlasında gözümüz yok

1 daire kazandırsa yeter, aşırı lüksünde de gözüm yok.

Biz çok geç tanıştık orası ayrı konu tabi

Ali Tuğberk Avar yazdı:

Bu piyasada neyin ne olduğu ne anlama geldiği ile ilgili bilgi verici bir yazı yazarım buraya geniş bir zamanda. Piyasada olun veya olmayın önemli değil en azından yıllardır işin içinde olan birinden piyasa dinamikleriyle ilgili bilgi almış olursunuz. Size uyanı alır uymayanı bırakırsınız. 

Memnun oluruz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

heheh fazla çıktımı satacaksın ve evet dipten topluyoruz, her geri çekilmde ufak ufak, aylardı beklemedeyiz al sat yapsak kazanırmıydık evet, ama zor iş şuanki ortamda, uğraşılmaz yada ben uğraşamam, yorucu iş,  neyse güzel düşüşlerde ilave yapmaya hodl a devam, elbet eski yerine gelir, bence rekorlar bile görürüz, özetle karlar alnıp yeniden stok oluşturulmuş hodl a yatılmıştır, uygun geri çekilmelerde ufaktan eklemeler yapılıp izin verilen conlerde stake edilmiş faiz işler halde oto stake moduna alınmıştır, gerisi yatıp beklemeye bakar :D

YTD :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

heheh fazla çıktımı satacaksın ve evet dipten topluyoruz, her geri çekilmde ufak ufak, aylardı beklemedeyiz al sat yapsak kazanırmıydık evet, ama zor iş şuanki ortamda, uğraşılmaz yada ben uğraşamam, yorucu iş,  neyse güzel düşüşlerde ilave yapmaya hodl a devam, elbet eski yerine gelir, bence rekorlar bile görürüz, özetle karlar alnıp yeniden stok oluşturulmuş hodl a yatılmıştır, uygun geri çekilmelerde ufaktan eklemeler yapılıp izin verilen conlerde stake edilmiş faiz işler halde oto stake moduna alınmıştır, gerisi yatıp beklemeye bakar :D

YTD :)

Ne diyorsun abi sen. Plaza da mı çalışmaya başladın. Read edemedim valla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Ne diyorsun abi sen. Plaza da mı çalışmaya başladın. Read edemedim valla.

yok yatış modundayım sevdim emekliliği, bundan sonra sevdiğim işlerden birini yapayım diyorum, şuan canım Land restorasyon işinde takılmak istiyor, bakıcaz artık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sorma, bununda zamanı gelir, şimdi sıra çöküş gerçekleşirse tabii şöyle: altın ve gümüş tarımsallar füze mod, çöküş sonrası mecburi MB ler para basmaya başladığı an herşeyi boşalt dön tekno hisslere borsaya, tabii bunu uçuş başlamadan yapmak lazım, gayet basit aslında, sabır geçinecek kadar para ve zamanlama varsa iş kolay :)  YTD

tabii işin ww3 e evrilme durumu olabilir o zaman iş değişir, şuan gergin ama stabil gibi ortam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben karşı kafenin çay markalarını topluyorum daha çok değerli. En azından çay içerim artmasa bile.. stable coin.

image.png.20ce02e8e1eb6519c070ec1086f2fe45.png

• Beğen 1
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ama stabil gibi ortam...

bunlar iyi günlerimiz de ondan. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sorma, bununda zamanı

Süreç beklenenden uzun sürebilir. Dünya genelindeki arz düşüşü ve yükselen enflasyon insanları şu aşamada risk almak yerine elindekini korumaya itiyor. Kripto, borsa vb risklere girmeye pek yanaşmıyor birçok insan. 

ABD ve Çin gibi iki devden gelen sağlam darbelere rağmen piyasa ayakta kaldı ve belli bir düzeyi korudu oturdu. Bundan sonraki çıkış sağlam olacak. Ama baskılar da artacak diye öngörüyorum. 11 yıldır bu piyasayı ipleyen yoktu son 2 yılda baskılamaya başladılar büyüdüğü ve bu büyüme bazılarının işine gelmediği için. 

Şu an ABD dahil dünyada ilginç bir ekonomi politikası izleniyor. Enflasyondan kurtulmanın kalıcı yolu üretimi artırmaktır fakat bu yol yerine faiz artırımı gibi kolay ve ateşi daha da körükleyecek bi yola gidiliyor. Faiz arttıkça kredi almak zorlaşıyor bu zorlaştıkça da yatırımlar yavaşlıyor yatırımlar yavaşladıkça da artan talebe hiç yetişilemiyor bu böyle gidiyor.. Dünya yakın zamanda dönülmez bir krize girebilir. 

Savaş mevzuu ayrı bir boyut tabi. 

2 Dünya savaşı da tüm dünyayı etkileyen finansal krizlerden sonra çıktı. 3.sü de benzer şekilde olacak gibi. 

Umarım savaş filan çıkmaz da yaşamımıza keyifle devam ederiz. Konu coin nerelere geldik bağlantılı hepsi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Umarım savaş filan çıkmaz da yaşamımıza keyifle devam ederiz. Konu coin nerelere geldik bağlantılı hepsi :)

savaşa evrilmezse iyi, çünki bu Nükleer bir savaş olacak gibi, yani finito...

durumun düzelmesi bana 5 sene gibi geliyor hatta, işimiz zor, bizim ülkenin gidişatta iyi değil, burada yazılmayacak planlar dönüyor ülkede, neyse bu millet akıllanırmı bilmem ama umudum yok aslına bakarsan, sağlam bir dayak şart bize, neyse göreceğiz bakalım nelere olacak, dikkat edersen inşallah düzelir demiyorum, ne yaparsak kendimiz yaparız çünki, bile bile lades diyene Allahta yardım etmez sanırım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

savaşa evrilmezse iyi, çünki bu Nükleer bir savaş olacak gibi, yani finito...

tefeci gibi düşün: sana borçlu olan müşteriyi direkt betona mı gömersin, önce kolunu bacağını mı kırarsın? borcu kim ödeyecek?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tefeci gibi düşün: sana borçlu olan müşteriyi direkt betona mı gömersin, önce kolunu bacağını mı kırarsın? borcu kim ödeyecek?

mala el koyarsın ;)

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Ali Cihangiroğlu yazdı:

durumun

Reis BOP'a bi bak, sonra Suriye'den gelenlerin sayısının hangi illerde türk vatandaşı sayısını geçtiğini hangi illerde yakın olduğunu ve gelecek 5-10 yılda eğer gönderilmezlerse hangi illerimizde türk vatandaşı kadar nüfus edineceklerini incele. Demografik yapımız değiştiriliyor açıkça. Bu topsuz tüfeksiz istila hareketi. 

Kanla alınan toprakları babalarının malı gibi yurt ediniyorlar 1.5 milyondan fazla Suriyeliye vatandaşlık vermek nedir? 

Bize kimse saldırıpta uğraşmaz bizle çünkü herkes istediği gibi at koşturuyor zaten Türkiye üzerinde. 

2. DS Almanyası gibiyiz, Berlinli Almanlar Rus topları berlini dövmeye başlayana kadar savaşı kazandıklarını sanıyordu. Bizimkiler de dünya lideriyiz sanıyor.. 

Neyse hocam coine gelirsek şu piyasada ufak tefek alım satım yapılabilir eski seviyesini görmesi uzun bi süreç bunda hemfikiriz. Sizin de batarsam biterim diye bir derdiniz yoksa o kadar miktarlar yoksa sıkıntı yok demektir. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Reis BOP'a bi bak, sonra Suriye'den gelenlerin sayısının hangi illerde türk vatandaşı sayısını geçtiğini hangi illerde yakın olduğunu ve gelecek 5-10 yılda eğer gönderilmezlerse hangi illerimizde türk vatandaşı kadar nüfus edineceklerini incele. Demografik yapımız değiştiriliyor açıkça. Bu topsuz tüfeksiz istila hareketi. 

Kanla alınan toprakları babalarının malı gibi yurt ediniyorlar 1.5 milyondan fazla Suriyeliye vatandaşlık vermek nedir? 

Bize kimse saldırıpta uğraşmaz bizle çünkü herkes istediği gibi at koşturuyor zaten Türkiye üzerinde. 

2. DS Almanyası gibiyiz, Berlinli Almanlar Rus topları berlini dövmeye başlayana kadar savaşı kazandıklarını sanıyordu. Bizimkiler de dünya lideriyiz sanıyor.. 

Neyse hocam coine gelirsek şu piyasada ufak tefek alım satım yapılabilir eski seviyesini görmesi uzun bi süreç bunda hemfikiriz. Sizin de batarsam biterim diye bir derdiniz yoksa o kadar miktarlar yoksa sıkıntı yok demektir. :)

kural neydi, kaybı etkilemeycek tutarla gir-sabret :)  sorun yok yani...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mala el koyarsın ;)

mal yok ki, garson çorba satacak ordan gelecek olan bahşiş ile borcunu ödüyecek anca.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

mal yok ki, garson çorba satacak ordan gelecek olan bahşiş ile borcunu ödüyecek anca.

öyle değil yahu :D ülkeye herşeye el koyacaksın, savaştayızya :D

uc-kral.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

öyle değil yahu :D ülkeye herşeye el koyacaksın, savaştayızya :D

uc-kral.jpg

yahu ne gereği var o kadar uğraşamya senin elkoyasın gelmiş

sen hiç çay ocağında demlikle çalışan leasing firması gördünmü

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Mehmet Göktürk yazdı:

Biri çıkar da "bu ne len" derse yahut "vergi koyacaz" derse iskambil kağıdı gibi gider.

Yıllar önce bir arkadaşımın dedesi, kendi babasını bir sandık paranın başında ağlarken görmüş. 1917 ihtilalinde. Dedesinin babası rusya ile ticaret yapıyormuş. ihtilal olunca para tedavülden kalkmış.

konu  eski ama kimse vergi koyamaz . xmr var mesela ,gizlilik üzerine. neyi alıp verdiğini göremiyorsun bile . bizimkiler binance in kurucusuyla görüştüler ama adam yauv yörü git dedi bunlara . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Rüzgar Atay yazdı:

konu  eski ama kimse vergi koyamaz . xmr var mesela ,gizlilik üzerine. neyi alıp verdiğini göremiyorsun bile . bizimkiler binance in kurucusuyla görüştüler ama adam yauv yörü git dedi bunlara . 

Xmr a koyduğun parayı takip eder aldığın arabayı takip eder vs. Devlet reele bakar. Oyun parası gibi duracaksa ona çok etki etmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...