İçeriğe Yönlendir

Hadi Hayırlısı Olsun, Yerli Otomobil İmzaları Atıldı

Serkan Aktay

Recommended Posts

Murat Gedik

Arkadaşlar böyle fotoğraflar paylaşılmış. Acaba karşımıza nasıl bir tasarım bir otomobil çıkacak. 27 Aralık'ta tanıtımı yapılacakmış. İnşallah o tarihte de bir sıkıntı çıkmaz. 

bakan_3508.jpg

varank_3011.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Nasıl olsa kimse beğenmeyecek, herkes bir kulp bulacak, bir çok farklı modellere benzetilecek :) 

Branda kalkınca bakalım neler olacak :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mustafa Arıkan yazdı:

Nasıl olsa kimse beğenmeyecek, herkes bir kulp bulacak, bir çok farklı modellere benzetilecek :) 

Branda kalkınca bakalım neler olacak :) 

Ben beğendim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arkadaşlar böyle fotoğraflar paylaşılmış. Acaba karşımıza nasıl bir tasarım bir otomobil çıkacak. 27 Aralık'ta tanıtımı yapılacakmış. İnşallah o tarihte de bir sıkıntı çıkmaz. 

bakan_3508.jpg

varank_3011.jpg
Eyvah şimşek mcqueen
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Söylenene göre Pininfarina'nın 2018'de K350 Concept diye gösterdiği model olacakmış.

https://www.netcarshow.com/pininfarina/2018-hk_k350_suv_concept/

Eğer bu ise gayet güzel araç bu arada. Maserati Levante, Alfa Romeo Stelvio gibi. Menzil ve alt yapı olursa neden olmasın.

Savunma sanayisinde ilerlediğimiz gibi İHA SİHA içinde böyle diyorlardı yada MİLGEM projesi, şimdi FNSS Anadalu ISUZU Seyit vb. Çok umutlu değilim çok boşluk hala ahlaksızlık haksız kazanç vs var ülkede ama;

Bir yerde okuduğum yazıda bir gazeteci Atatürk'e Türk halkında en zorlandığınız şey ne diye sorduğunda cevap olarak "Harekete geçirmek demiş" daha zoru var mı sorulduğunda "Harekete geçirdikten sonra durdurmak" demiş.

İmkan destek "doğru kişilere ve ahlaklı adil şekilde verilir ise"  olmayacak bir şey yok yeter ki kazandığımız her şeye göz koyup, cebimizden çalıp bize hayal satmasınlar. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Evren Erakçora yazdı:

Çok güzel bu ,ama çok pahalı olmaz mı?

Valla bir fikrim yok araç güzel, tasarımı yapan Pininfarina'yı Hintli Mahindra 28m$ a satın almış, biz tank ağırlığındaki Saab modeline 40m euro verdik :D  Eğer bu euroları bizden çıkarırlarsa güzel makam arabası olur biz gene bakarız :) 

Bu arada aynı aracın gene Pininfarina tasarımı sedan modeli de bu.

https://www.netcarshow.com/pininfarina/2018-hk_h500_sedan_concept/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
görünüm önemsiz üretimdeki hedefi bilmiyoruz onu göreceğiz.

Fabrika nerede, forum olarak gezi düzenleyelim.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sadece iç piyasayı düşünmemek lazım. Ekonomimize de bir katkısı olacaksa ihraç edebilmemiz şart. Gelecek elektrikli arabalarda ise biz de elektrikli araba üretmeliyiz. İnşallah sorunsuz güzel modeller üretilir de bir nebze ülkemizin kalkınmasına faydası olur. Üretmekten başka çıkış yolumuz yok.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Artık üretilsin şu araba. Madagaskar'ın bile kendi araba markası olduğunu öğrendiğimden beri şoktayım zaten.

twFLDw.jpg

Karenjy

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O değil de brandada boş duran ayna detayı gerçekten kötü olmuş. temsa falan münübüs lansmanı yapsa kabul edilebilirdi sadece

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fabrika nerede, forum olarak gezi düzenleyelim.

Senin mahallede olabilir diyorlar :)

Millet olarak zaten elektrikli suv a yoğun bı ihtiyaç ve talebimiz var. 

Şu otomobil işini devletin de alabilecegi  bişi yapsalardi. Daha kompakt bişi ne olurdu acaba. Polis arabası belediye arabası makam arabası olacak şekilde. Adetli üretim ile "halkın" ihtiyaçlarina da uygun bir şey olsaydı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

O değil de brandada boş duran ayna detayı gerçekten kötü olmuş. temsa falan münübüs lansmanı yapsa kabul edilebilirdi sadece

Koca ayna koyacak değil ya. Kamera koymuştur.. İçeriye de monitör. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Şu otomobil işini devletin de alabilecegi  bişi yapsalardi. Daha kompakt bişi ne olurdu acaba.

Aynen, emniyete, diğer resmi dairelere hizmet aracı vs.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen, emniyete, diğer resmi dairelere hizmet aracı vs.. 

Hizmet aracı iyi fikir.  Hatta direk makam aracı diyelim biz ona.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

By Bayur bugün güzel bir şey söyledi bana. 

Bir yük veya yolcu treni ne kadar yakıt yakar ve kara taşıtlarına göre oranı nedir? 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Branda altında bu araç var diye bir yerde gördüm ama doğruluğu nedir bilemiyorum. 

Hf5dUr.jpg

1dGclL.jpg

EQlpHy.jpg

Bunu mu gördüydüm acaba? 😁

Güzel görünüyor,  ötv siz ve uygun fiyatlı olursa alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Kemal Korkmaz yazdı:

Seri üretim ne zaman başlayacak

2022 de showroom larda olacakmış galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu araç ise güzel değil. Bence biraz "pimp" aracı olmuş. Önden balina ağzı görünümlü. "kalender" görünüm yok. Bu tutmaz. Bunu plaza bebeleri değil plaza ağaları anca alabilir ve alır. Model olarak. Fiyatı kastetmiyorum. 

Misal, freelander2 deki albeni nedir? hatta freelander 1, yahut duster. bunlar kalender görünümlüdür.  Yumuşak hatlar çekik gözler,  vs bunlar olmaz. Bunlar seksidir. Kalender değildir. Görün bakın.

Evet, alfa romeoyu seven bir kitle vardır, evet seksidir, güzel tasarımdır.. Ama herkese hitap etmez. satış sınırlıdır. 

Bu aynı lançia gibi olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...