İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

İstanbuldaki kural ihlallerini birebir takip etseler cari açık kapanır :)

@Servet Aydın videoları sana mı atıyoruz abi?

istanbuldaki ihlaller için istanbul155@egm.gov.tr mail adresini kullanabilirsiniz. Gebze için @Servet Aydına mail atabilirsiniz 😉

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Muhittin Kaplan yazdı:

Doğru soru bakin neler yapıyor.

C5 "aşıkları" kulübümüz var face de. Adamlar arabalarina onem atfediyorlar .ben oyle degilim. Ayni zamanda bu adamlari takdir ediyorum.

Bunlar bir çıkarma takıyorlar. Buraya kadar herşey güzel. Yaptıkları birşey daha var(di).Sobelemek.

C5 gördüğün yerde fotosunu çek.Ac bir konu yemek de cay de.

ilk basta çıkartma li olandı, sonra tüm c5 oldu. Manyakça.

Birkaç uyarıdan, sonra artık yapmamaya başladılar.

Yahu kesime giden var göreve giden var ne bileyim var oğlu var.

Sonuç olarak video ve foto paylaşımlarına kvkk dan dolayı azami dikkat. 

Engelli park yerine park edenleri ve  hatalı park edenleride o şekilde çekip çekip paylaşıyorlardı bir sayfada.

Günün öküzü diye :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlk üye olduğum yıllar. Ford görünce öyle mülayim araç kullanıyordum ki. Tanıdık filan çıkar diye. Sonra Ford görünce üstüne üstüne kırmaya başladım. Yine tanıdık çıkar diye 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdoğan Temur yazdı:

Engelli park yerine park edenleri ve  hatalı park edenleride o şekilde çekip çekip paylaşıyorlardı bir sayfada.

Günün öküzü diye :) 

Engelli plakası zorunlu olmadığı için, hatta artık hiç kalmadı galiba. Bu engelli yeri işi sakat.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Servet Aydın yazdı:

Sonra Ford görünce üstüne üstüne kırmaya başladım. Yine tanıdık çıkar diye 😁

Ben de kim bu diyordum.🙂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bu ihbar sayfasına video yükleyemiyor muyuz peki? Sayfada dosya boyutu en fazla 10mb olabilir diye yazıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu ihbar sayfasına video yükleyemiyor muyuz peki? Sayfada dosya boyutu en fazla 10mb olabilir diye yazıyor.

En güzeli youtube’a yükleyip oranın linkini buraya koymak. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İhbarlara baktıklarından emin değilim. Bunun için birim olmalı. Herkes görüntü gönderse emniyet kilitlenir. Ben birkaç kere gönderdim. Geri dönen olmalı. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Link kabul etmeyebilir
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

Link vahiyle mi yükleniyor 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Evren Erakçora yazdı:
Emre Şimşek yazdı:

Link kabul etmeyebilir

Servet Aydın yazdı:

Link vahiyle mi yükleniyor 

Kusuruma bakmayın işteyken tam okumadan ezbere yazmışım. Yanlış anlamışım. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Bu uygulama trf cezası için değil. Gelecek ihbarlar başka alanlar için değerlendiriliyor olabilir. O yüzden böyle bir sistem açmışlardır.
Konu ile ilgili egm yazısının metni aşağıda. (Bunun resmi başlıklı kağıtta olanı da var ama bilgisayarda.)
9aecfb62b8012615eae8504f80473d0f.jpg

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Ahmet Serin yazdı:

Bu uygulama trf cezası için değil. Gelecek ihbarlar başka alanlar için değerlendiriliyor olabilir. O yüzden böyle bir sistem açmışlardır.
Konu ile ilgili egm yazısının metni aşağıda. (Bunun resmi başlıklı kağıtta olanı da var ama bilgisayarda.)

Büyük eksiklik bence.

Keşke olsa. Memur nereden gelecek de sokağı kapatan vatandaşı tespit edecek.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Park olayı sıkıntı, en azından fotoğrafla beyan sıkıntı. Araç geçerken çek, park etmiş de ceza yesin... Video ile ispatlaninca yazılmalı ama bencede, polis her yeri gezip göremez.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Cerci
Metin Akbal yazdı:

Doner kavsakta yol hakki kimde ogrenemezsek (yol tikandigi icin kural ihlali yapmak zorunda kaldim emoji4.png):

ben bu videoda kimin hatali oldugunu cozemedim normalde doner kavsakta gecis ustunlugu kavsak icersindeki araca aittir 

ama videodaki aracin yununde kavsaga girmeden anayol isareti var burda gecis ustunlugu kimde 

bu soruyu bilse bilse emmi bilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bulgar komyoncusu turk kamyoncusunu sıkıştırıyor

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben bu videoda kimin hatali oldugunu cozemedim normalde doner kavsakta gecis ustunlugu kavsak icersindeki araca aittir 
ama videodaki aracin yununde kavsaga girmeden anayol isareti var burda gecis ustunlugu kimde 

Bence geçiş önceliği kavşağın içindeki aracın.
Çünkü temel prensip şu.
Kavşağın içine araç birikmemeli. Kavşağın içindeki araçlar sağdan geliyor diye her sağdan gelenin kavşak içine girmesi için durup yol verirse kısa sürede kavşağa tüm giriş ve çıkışlar tıkanır.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bence geçiş önceliği kavşağın içindeki aracın.
Çünkü temel prensip şu.
Kavşağın içine araç birikmemeli. Kavşağın içindeki araçlar sağdan geliyor diye her sağdan gelenin kavşak içine girmesi için durup yol verirse kısa sürede kavşağa tüm giriş ve çıkışlar tıkanır.
Aksine isaret olmazsa diye ekleyelim. Kontrolsuz kavsaklarda da normalde yol hakki sagdakinin ama dur yolver tabelasi olunca isaretleme baz alinir. Videodaki kavsakta sol tarafta da yuvarlak bir tabela var muhtemelen dur tabelasidir. Merak ettim bende bakacagim uygun vakit [emoji16]
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Akbal yazdı:

Aksine isaret olmazsa diye ekleyelim. Kontrolsuz kavsaklarda da normalde yol hakki sagdakinin ama dur yolver tabelasi olunca isaretleme baz alinir. Videodaki kavsakta sol tarafta da yuvarlak bir tabela var muhtemelen dur tabelasidir. Merak ettim bende bakacagim uygun vakit emoji16.png

dur tabelası  yuvarlak olmaz. 8 köşeli olur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bakalim orda bir tabela var o neyin nesidir.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Aksine isaret olmazsa diye ekleyelim.

ve Döner kavşaklarda diye de ekleme yapalım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Denizli forum çamlığın orada kavşak içinde tali yol tabelası gördüm. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Metin Akbal yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:

Bakalim orda bir tabela var o neyin nesidir.

o tabela ana yol tabelasi normalde orda olmamasi gereken bir tabela onun yerine orda yolver tabelasi olmaliydi bence

ayrica cok nadirde olsa gecis ustunlugunun kavsak icersindeki araca ait olmayan doner kavsaklarda gordum cok nadir olsada bir kac tane var bir yerlerde

https://www.google.fr/search?q=ana+yol+levhası&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=lyHGl_TC6RBNZM%3A%2C--xtbyEY_TtLoM%2C_&vet=1&usg=AI4_-kSgsQCSys0dsP3aR4ltf9XF3H9ctQ&sa=X&ved=2ahUKEwjmqZ2W6ZfnAhVfAWMBHQ6KAKIQ9QEwAXoECAoQBg#imgrc=lyHGl_TC6RBNZM:&vet=1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anayol levhası diye bir levha olmayacak aslında.. 

Yol ver levhası yoksa anayoldasın demektir işte.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...