İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Evren Erakçora

Evet ,genelde yapılan hata tam kuvvetle pedala basmamaktır,.Pedal titreyince bir çok kişi tam kuvvet uygulamaz, bu da fren mesafesini arttırır. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Düz yolda buz zemin üzerinde 60 km’yle ABS mevcut araçla fren denemesi yapmıştık klasik sedan otomobil 30 metreden fazla kaydıktan sonra anca durabildi. 

60 yavaş mı mübârek? 10 20 km gibi hızda dene gör
Evet ,genelde yapılan hata tam kuvvetle pedala basmamaktır,.Pedal titreyince bir çok kişi tam kuvvet uygulamaz, bu da fren mesafesini arttırır. 

İleri sürüş eğitimi. Hız 40 km. Kendi alışılmış fren dozajım ve eğitim sonrası. Duruş mesafem 2 metre cüvarı kısaldı. Sebebi ise absli araçlara alışık olmamam imiş
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Günümüzde BAS, iBrake EBA gibi frenlemeye yardımcı üç harfli sistemler bu görevi insan yerine üstleniyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Servet Aydın yazdı:

60 yavaş mı mübârek? 10 20 km gibi hızda dene gör
İleri sürüş eğitimi. Hız 40 km. Kendi alışılmış fren dozajım ve eğitim sonrası. Duruş mesafem 2 metre cüvarı kısaldı. Sebebi ise absli araçlara alışık olmamam imiş

Eskiden ABS yokken kendimiz dozlardık tabii, o zamanlar ayak alışıktı. Panik frende  kilitlemeden durmaya alıştırmıştık kendimizi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Eskiden ABS yokken kendimiz dozlardık tabii, o zamanlar ayak alışıktı. Panik frende  kilitlemeden durmaya alıştırmıştık kendimizi. 

o zaman kasa da hafifti, lastik kauçukları da gerçekti o mekanik avantajlar da artık yok

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

İşte bu sebele arabamda ekranları kaldırdım. Ayda bir obd kaydı hariç. Navigasyonuda uzun süredir bıraktım. 

Orta ekranlar çok dikkatimi dağıtıyor. Burdada gözüm bir anlık LTFT değerlerine takılmıştı :( 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Konu esnaf gibi etkilendi Corona dan. Benim kameranın fişi bile çekili, yatıyor araba diye.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bizim şirket aracı pert, ölü yaralı yok [emoji1374]
[emoji1370][emoji1370][emoji1370]

Dede sürüyor çalışanımız, burnu kanamadı 9 Canlı kedi :)

Dalmış gitmiş öyle, oruç başına vurmuş :)

1 ton yük varmış araçta. Kaldırıma doğru uyumuş resmen çarpınca lastik patlamış ve hakimiyet sıfır.

Video sonunda aracın son hali var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, yazıyı okumadan kazayı anlayamadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Videolarınızı Yüklerken, KVKK dolayısıyla Plaka ve Yüz ile alakalı çekinceniz varsa buzlayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Olgu Erhan yazdı:

Dalmış gitmiş öyle, oruç başına vurmuş :)

Noolmuş orda.. dalıp kaldırıma vuruyor, lastik yarılıyor, sonra duvara vuruyor. doğru mu ?

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Vaktinde yazmıştık riskli diye.

Abi oruç tutamıyorsa direksiyon başına geçmesinler. Bizim burda ana caddede iftar saatine yaklaştıkca çok tehlikeli şeyler yapıyorlar. En korktuğum şey benim iftar saatinde yolda olmak. Orucum, iftara yetişecem bahanesi ile milletin yol hakkına saldırıp müslümanım  diye geçinen adamlar var.  Bu Connect kazasında olduğu gibi, duvara çarpmak yerine kaldırımda yürüyen insanlara çarpsaydı günahı kime yazılacaktı. Kader deyip geçeçekmiydik. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sonuçta araç içinde kamera. Baba oluyor sanırım. En son frene bas haykırışına hala gülüyorum 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Abi oruç tutamıyorsa direksiyon başına geçmesinler. Bizim burda ana caddede iftar saatine yaklaştıkca çok tehlikeli şeyler yapıyorlar. En korktuğum şey benim iftar saatinde yolda olmak. Orucum, iftara yetişecem bahanesi ile milletin yol hakkına saldırıp müslümanım  diye geçinen adamlar var.  Bu Connect kazasında olduğu gibi, duvara çarpmak yerine kaldırımda yürüyen insanlara çarpsaydı günahı kime yazılacaktı. Kader deyip geçeçekmiydik. 

Oruç tümden yasaklanmalı aslında. 1 aydır nedir bu çektiğimiz, yolda güvenle yürüyemiyoruz. Tüm kazalar oruç yüzünden oluyor.(di mi)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haklısın. Çevremde benzerini çok gördüm.. Yok açım sinirim ondan filan. Oruç açlık değil sabır ve hoşgörüdür. Saygıdır. Işıkta beklerken önüme geçiyor. Diyorum neden yaptın eve iftara yetişecem. Bende zaten oruç ağız pavyona gidiyorum sanki
  • Beğen 11
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kendi pisliğine kılıf arayanlar onlar. Oruç değilken de aynı .ok

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Oruçluyken sinirlenen yok mu abi? Tabii ki normalde de düzgün insan değildir ama, orucun da kazaya sebebiyet verebileceğini (maddi ve manevi) herkes illa ki hem fikirdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Önder Özcan yazdı:

Abi, bu görüş bana ait değil. Birisi beni uyardı, dikkati ol iftar saatine yakın yola çıkma dedi. Adam haklı olduğunu defalarca gözlemledim. Bu günden örnek, Caddeye in millet korna çalan çalana. İftar saatinde radyatör değişim videosu çektim, kornaları duymuş olmanız lazım :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yıllar önce BORA aracıma iftara yetişmeye çalışan bir tır girmişti. Polis de gelmeyince biz yemeğe gidiyoruz diye polise söyleyip adama iftar ısmarladım neyse sonra geldi polis iftar sonrası. Fena sabırsız dikkatsiz bir trafik oluyor. 

Aslında her zaman sabırsız ve küstah. İftar zamanı iyice fena.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben tek kazamı iftara eve giderken yapmıştım.
Susuzluk açlık tansiyon düşüklüğü dikkat dağınıklığı yapar.
Bende sinir yapmaz. Ama sinirli olanları da görüyorum.
Mümkün mertebe, sukunet içinde olunmalı, sabırlı olunmalı, saygılı olunmalı. Oruçlu olmak bunu gerektirir.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu söylenenleri ben de biliyorum. Fiziksel bir durum ve normal. Ama bu hepimizde olur. Direksiyon başına geçmesin dersek hiç birimizin geçmemesi gerekir. Ayrıca sabah 05,00 e kadar netflix izleyenlerin de geçmemesi gerekir, eşiyle tartışanların da geçmemesi gerekir, patrondan fırça yiyenlerin de ... Kimin kafa %100 yerinde? Arabadan seyir anında balta sallayan arkadaş 3 ayları mı tutuyordu acaba?

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Oruç kulun ibadetidir,  oruçluyum diye yaptığı hataya kılıf uydurmak "insan evladının " yapabileceği savunma olmaz, olmamalıdır.  Ona denecek tek şey var dayanamıyorsun tutma kardeşim. Erzurum Esadaş firmasının bir çok şöförü ramazanda oruç tutar hamde otobüsünü kullanırdı, dayanamayan ramazanda otobüs kullanmaz yada oruç tutmazdı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Aynen, bizde zaten bi daha araç vermeme kararı aldık.

Ama hiç bişi söylemedi yani, orucum vs. gibi default_smile.png

Savunması şuydu aslında, karşı şeritten bir araç sıkıştırdı ve yolda kaldırım taşı vardı diyordu. Tabi kameradan bi haber default_smile.png

Bende görüntüleri izletirken bilgisayarda, hangi araç / hangi kaldırım diye sorunca bişi diyemedi. Hani ona birşey ödetmeyeceğiz öyle bir durum yok maaş kesme vs. gibi sever sayarız. Ama aynı şekilde otobüs durağına dalsa kaç kişi ölürdü kimbilir....

Bu arada kamera şu model, şirket aracı için ayna altında baya iyi gizleyor işini iyi yapıyor. Tak unut tarzı denebilir.

https://bit.ly/3b7KDy7

2 senedir teklemeden işini iyi yapmış, açıkçası 32 gb kart takıp öyle bırakmıştım şirket aracına. Düzeni hiç bozmadan döngüsel kayda devam etmiş. Bakım gerektirmeyen kuru akü gibi. default_smile.png tabi bunda kapasitörlü olmasının büyük faydası var.

Aliexpresste şu an verdiğim linkte gps li modeli var. ceza gerektiren kelime Gearbest’ten uzun süredir alışveriş yapmıyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...