İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Erdoğan Temur
Cihat Küçükay yazdı:

O yüzden selfi çekerken bile dikkatli olun.

Eskiden buralar böyle değildi. KVKK yüzünden oluyor bunlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

KVKK kanunu bizim yüklediğimiz videoları bağlamaz bence. Öncelikle bu kanun kişisel verileri kaydeden ve işleyen kurumları ilgilendiriyor. Diğer taraftan;

e) Kişisel verilerin işlenmesi: Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi,

Biz bir kayıt ya da bu kayıtları işleyerek bir kimlik belirleme işi yapmıyoruz. 

@Cem Işık hocam bizi daha iyi aydınlatır belki. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bence de burada bir şeyler yanlış anlaşılıyor. Şu kanunu bir vatandaş olarak okumam lazım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Denemek kolay. Olduğum bir video çeksin birisi. Ve yutuba yüklesin. Bende savcılığa suç duyurusunda bulunayım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kişisel veri çooook detaylı bir kavram. Gebze bölgesinde görülen duman ve patlama sesinin videosu, Servet abinin kişisel verisidir örneğin.

Yada sürekli kırmızı çorap giyen biri için kırmızı çorap fotoğrafı kişisel veri olabilir. Veri ile kişi arasında rahatça irtibat kurulabilecekse kişisel veri olarak yorumlanıyor.

Çok uzun hikaye ama ucu da açık epeyce.. kişisel veriyi ne amaçla kaydettiğiniz de önem arz eder, duman görüp haber mahiyetinde video çekmekse amaç kişisel veri ihlali değil ama o veriyi kullanıp "Servet abi gene patlatmışsın bişeyleri " demek veri ihlali oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Işık yazdı:

ama o veriyi kullanıp "Servet abi gene patlatmışsın bişeyleri " demek veri ihlali oluyor.

O patlatmıştır kesin.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Servet abi gene patlatmışsın bişeyleri " demek veri ihlali oluyor.

kamuya mal olmuş şeylerde ihlal olmaz, rutin olmuştur artık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Far Patlatma videosu çekeceğim

düşünüyorum.. bu işlem sırasında ne patlayabilir ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Öyle olsa idi Youtube şimdiye kadar çoktan kapatılırdı heralde. Bence bizim paylaştığım videolarda hakaret vs içermediği sürece problem olmaz gibi. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bence kişilerin yüzleri ve araç plakalarına sansür yapılırsa hiç bir şey olmaz.

Aynı gogıl street view gibi..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Maden

https://youtu.be/ilrSx_YrO1s

Yaklaşık bir ay önce buzda duramadım ve öndeki araca çarptım. Takip mesafesini korumayınca kış lastiği abs pek işe yaramadı tabiki kayarak vurdum resmen. Vurduğum araçta bizim işyerinin oto tamircisi çıktı. Benim plakalığın köşesi kırıldı ustanın aracında birşey yoktu neyseki.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Takip mesafesi başta normal gibi, ya frene geç bastınız yada lastiklerde iş yok. Model nedir? Kaç senedir kullanılıyor lastikler? Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Acele edip mesafeyi düşürmüşsünüz, frene sonuna kadar bastınız mı peki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaklaşık bir ay önce buzda duramadım ve öndeki araca çarptım. Takip mesafesini korumayınca kış lastiği abs pek işe yaramadı tabiki kayarak vurdum resmen. Vurduğum araçta bizim işyerinin oto tamircisi çıktı. Benim plakalığın köşesi kırıldı ustanın aracında birşey yoktu neyseki.

Buzda bu hareket normal.
Bazen asfaltta bile duramadığımız oluyor
Bununla geçmiş olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Hizlanma sirasinda olan ivme ve birden duran ondeki arac normal yani. Takip mesafesi normal iken sagda duran servis once frene basiyor sonra duruyor palionun takip mesafesi az olunca ani duruyor sizde o sirada hizlanmak icin gaza bastiginiz ana denk gelmesiyle tiklama dogal :)

Gecmis olsun beterinden saklasin

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Takip mesafesi başta normal gibi, ya frene geç bastınız yada lastiklerde iş yok. Model nedir? Kaç senedir kullanılıyor lastikler? Geçmiş olsun.

Michellin alpin 4 lastikler. Ama zemin buz ayakta zor duruluyordu Kars birbaşka soğuk.

Evren Erakçora yazdı:

Acele edip mesafeyi düşürmüşsünüz, frene sonuna kadar bastınız mı peki?

Bastım abs sesi duyuluyor kayıtta. Mesafeyi kaçırmışım doğru. Sürücülük hayatımda ilk defa kusurlu olarak birine çarptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Geçmiş olsun bir de palionun fren lambaları çalışmıyor sanırım veya geç frenleme yapmış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kaygan yüzeyde yavaş hızda duruş mesafesi ciddi uzuyor abs nedeniyle. Abs olmasa daha erken durulur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile kaygan zemin ve abs: kısa sürede durmak için değil kaçma manevrası içindir. kayarken frene tüm gücünüz ile basın (75kg) bile olbailir korkmayın pedala birşey olmaz, ve yavaş ama devamlı direksiyon hareketi ile kaçacak yer varsa oraya kaçın. etraf ön arka yan sağ sola bakarak. hepsi 1 saniye içinde olacak, daha önce boş alanda antreman yapmak faydalıdır 40 km/h kafi antreman için.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

Kaygan yüzeyde yavaş hızda duruş mesafesi ciddi uzuyor abs nedeniyle. Abs olmasa daha erken durulur

Düz yolda buz zemin üzerinde 60 km’yle ABS mevcut araçla fren denemesi yapmıştık klasik sedan otomobil 30 metreden fazla kaydıktan sonra anca durabildi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...