İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2012 1.4TDCI Gazdan Ayağını Çekince Yığılıyor

Onur Tanrıverdi

Recommended Posts

Onur Tanrıverdi

2012 Model Fiesta 1.4TDCİ seyir halinde iken gazdan ayağını çekince birden yığılıyor.

1. 2.. 3. viteslerde ayağımı gazdan birden çekince araba cok rahatsız edici bir şekilde yığılıyor ardından gaza bastığımda ise birden öne doğru şahlanıyor forumda bu sorunla karşılaşan insanları gördüm okudum ama bir care bulamadım sizden ricam bir önerisi bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi arabayı alalı daha 3 ay olmadı bu durum beni rahatsız ediyor oto expertiz'e de göstermistim alırken aracı bir sorun yoktu mekanik olarak ama şimdi bu olay beni çok rahatsız ediyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maf sensörünüzü temizleyip deneyiniz. Muhtemelen sorununuz maf ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Benzer bir konu forumda olacaktı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
8 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Maf sensörünüzü temizleyip deneyiniz. Muhtemelen sorununuz maf ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Benzer bir konu forumda olacaktı.

Sizce bu temizlik işini kendim yapabilirmiyim temizlik için ne gereklidir acaba ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yapabilirsiniz, balata spreyi veya elektronik devre temizleyici işinizi görür. Temizlerken akunuzu sökmek iyi olur yalnız teyp şifresi felan varsa akuyu sökün yoksa oda ayrı bir dert olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

gerek yok canım akü sökmeye, kontak kapalı olsun yeter, fişi çıkar mafı sök 30 cm. den bolca yağsız kontak sprey sık, iyice kurusun geri tak, bittiiii :)

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
28 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Yapabilirsiniz, balata spreyi veya elektronik devre temizleyici işinizi görür. Temizlerken akunuzu sökmek iyi olur yalnız teyp şifresi felan varsa akuyu sökün yoksa oda ayrı bir dert olur.

14 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gerek yok canım akü sökmeye, kontak kapalı olsun yeter, fişi çıkar mafı sök 30 cm. den bolca yağsız kontak sprey sık, iyice kurusun geri tak, bittiiii :)

Yarın ilk işim dediğiniz gibi işlemleri uygulucam iniallah bu sorunum ortadan kalkarda kurtulurum bu durumdan fikirleriniz için çok teşekkür ederim saolun

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

maf sensörünü dediğiniz şekilde söküp temizledim deneme turu attım malesef yine aynı şekilde sorunla karşılaştım sizce ne yapmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Map sensörü var mı 1.4 TDCI’lerde? Varsa onu da temizleyin.

15 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok :)

Map sensörü nedir acaba bide cidden bu problemi nasıl halledebilirim sizde neden kaynaklanıyordur resmen arabamdan soğumaya başladım biri bana yardımcı olaun lütfen

Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

maf ı değiştirin.

Kesin maf tan mı kaynaklanıyodur çağlar bey

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

maf olmayan tasarımda map olur, sizin aracınız ile ilgili değil, tasarım farkı

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bazı araçlarda hem maf hem map var o yüzden sormuştum.

Yoksa zaten maf’e odaklanın.

İmkan varsa başka araçla maf’ler değiştirin. Yada riske girip yenisini alacaksınız.

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

maf olmayan tasarımda map olur, sizin aracınız ile ilgili değil, tasarım farkı

Peki ben avcılarda ikamet ediyorum sizlerden yakınıöda olan abilerime rica ediyorum sizin yanınıza getirsem bi sürüp deneseniz bana bi fikir verseniz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sürüp denemesi basit te, zaten bu derece rahatsız edici yığılma mevcut orası kesin, kesin teşhis yöntemi: ford ids cihazına bağlanıp yol sürüşünde maf ın çalışmasına bakolacksa

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
28 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sürüp denemesi basit te, zaten bu derece rahatsız edici yığılma mevcut orası kesin, kesin teşhis yöntemi: ford ids cihazına bağlanıp yol sürüşünde maf ın çalışmasına bakolacksa

Çağlar bey bu konuyla ilgili sizin bir yardımınız dokunabilirmi acaba bana yeriniz varmı acaba sizin yanınıza aracı getirip gösterim ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Tanrıverdi 24

Bu soruna çözüm bulabilicek veya bir önerisi olucak biri var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Tekerlek bilyası yapmıştı focusta, hafif rampa bir yerde boş viteste deneyebilir misiniz ? Araba akacak mı aşağı doğru ? Bizim bilya komple kilitlenmişti birisi tutuyor gibi oluyordu araba..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
(düzenlendi)
15 saat önce, Metin Taşcı yazdı:

Aynı sorun bendede vardı, gazdan cekince yığılma+ vuruntu, gaza basınca arkadan biri cekip bırakıyomus gibi yığılma+ silkenlenme maf sensorunu yağsız kontak spreyi ile temizledim, 1 hafta düzelir gibi oldu sonra aynı durum başladı daha sonra aliexpressden maf sensoru aldım (kargo dahil 70 lira) araç düzeldi ancak motor arıza ışığını yaktı, bugunde orjinal parcasını fordtoptancısından sipariş verdim (200 lira)

Umarım bu son aldığınızla sorununuz düzelir , eğer sorununıuz geçer ise banada bilgi verebilirmisiniz. Bide sipariş etmiş olduğunuz ürün linkini bana yazabilirmisiniz teşekkür ederim şimdiden

tarihinde Onur Tanrıverdi tarafından düzenlendi
Ek bilgi
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
aldıgım ürün bu, motor arazısa yakınca dispute ( türkçesi aklıma gelmedi ) açtım ve tüm parayı geri aldım, ürün 1 ayda geliyor, deneyebilirsiniz

http://s.aliexpress.com/eyIrmMR3

Ekleme: 1.4tdci-1.5tdci euro5 motorlarda bıcaklı tip var, euro 4 lerde hortum şeklinde
Orjinalini fordtoptancısından alıcaksanız eğer ordaki linkide atabilirmisiniz

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
(düzenlendi)
Bir saat önce, Metin Taşcı yazdı:

Ürün henüz elime ulaşmadı, 

gelince size kesin olarak yazarım

gaza basınca küt diye birden vurma oluyormuydu? 

euro 4 motorda ki görseldekinden mi

s_l1600.jpg

tarihinde Deniz Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Benim araç euro5 seninki kaç model fiesta maf sensörü (hava akışmetresi) olarakta aratabilirsin

gaza basınca küt diye birden vurma oluyormuydu? 
euro 4 motorda ki görseldekinden mi
s_l1600.jpg
Ürün henüz elime ulaşmadı, 
gelince size kesin olarak yazarım
Teşekkür ederim metin bey
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
2012 Model Fiesta 1.4TDCİ seyir halinde iken gazdan ayağını çekince birden yığılıyor.
1. 2.. 3. viteslerde ayağımı gazdan birden çekince araba cok rahatsız edici bir şekilde yığılıyor ardından gaza bastığımda ise birden öne doğru şahlanıyor forumda bu sorunla karşılaşan insanları gördüm okudum ama bir care bulamadım sizden ricam bir önerisi bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi arabayı alalı daha 3 ay olmadı bu durum beni rahatsız ediyor oto expertiz'e de göstermistim alırken aracı bir sorun yoktu mekanik olarak ama şimdi bu olay beni çok rahatsız ediyor.

SıZin aracda sanzıman takozu bozulmus olmasın aracı lıfte alıp levye ıle ılerı gerı oynatıp sanzıman takazuna bakın bozuksa yan sanıyeler 60 lıra motokar marka olan 120 lıra alıp degısin sorun 2 ile gıderken onune arac veya sehır ıcı gobek donerken ayagı gazdan cekınce boşluk yapıp vuruyorsa ve gaza basıp cekınce yıne boslukm varsa once sanzıman takoZu ve dıger motor takoZlarına baktırman gerkeıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

SıZin aracda sanzıman takozu bozulmus olmasın aracı lıfte alıp levye ıle ılerı gerı oynatıp sanzıman takazuna bakın bozuksa yan sanıyeler 60 lıra motokar marka olan 120 lıra alıp degısin sorun 2 ile gıderken onune arac veya sehır ıcı gobek donerken ayagı gazdan cekınce boşluk yapıp vuruyorsa ve gaza basıp cekınce yıne boslukm varsa once sanzıman takoZu ve dıger motor takoZlarına baktırman gerkeıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Erkan bey aracı alalı 3 veya 4 ay olucak kent ford servis çalışanından aldım tüm ağır bakımları yapılı bir şekilde dediklerinizden olabiliceğini zannetmiyorum ama maf ı değiştrip denicem eğer olmaz ise sizin dediğiniz gibi baktırıp çözüm bulmaya çalışıcam ilginiz için teşekkürler
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...