İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2012 1.4TDCI Gazdan Ayağını Çekince Yığılıyor

Onur Tanrıverdi

Recommended Posts

Onur Tanrıverdi
Müsait bi zamanda denerim hocam teşekkür ederim 
Rica ederim sorunlarımız çözülsün çok masraf çıkartmadan da
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Onur bey, turbo selonoid valfini biz değiştirebiliyor muyuz? 
ve parça fiyatını biliyor musunuz
Fiyatı 200 250tl aralarında bişey sökebilirainiz ama dikkatli olmanız lazım üzerinde 3 adet hava giriş çıkış ve tahliye borusu var onları sökeeken bence boruya ve sökülen kısma numara verin bu işlemi yaptıktan sonra elinizdeki eski parçayı parçacıya göstererek bire bir aynısını alın yoksa uyum sağlamadığından sorun yaşarsınız istanbuldamısınız ?
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Ankara
Parça için dediğim gibi yapın ürünü söküp bire bir aynısını alın bence ist olsaydınız size yardımcı olmaya çalışırdım
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Onur bey bugun aracı uzun deneme fırsatım oldu, araç daha konforlu bi hale gelmiş ancak gaza hızlı basar veya hızlı çekilirse araç 1 sn sonra tepki veriyor ve silkeleme oluyor bana sanki şanzıman aracı silkeletiyor gibi geliyor. Şanzıman takozu orjinal ve 6aylık. 
Temizlik işlemini yaptınız değilmi sanzıman dan yapıyosa bilemedim yanlış bişeyde söylemek istemiyorum oyüzden
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
yani motorun yaptıgı silkeleme düzelmiş ama şanzıman silketiyor gibi geldi. Temizliği yaptım. Cok teşekkürler
Rica ederim yardımcı olabilmeme sevindim umarım şanzımandan dediğiniz olayıda çözersiniz araç dahada sürüş bakımından iyi olur ben temizliği yaptıktan sonra gittim birde bugün bilerek hava filitresi aldım bakımı 2 3 ay önce yapılmıştı ama kafama taktım busefer mann filtre aldım 80tl ye onu taktım bugün bakalım dahada fark edicekmi bizim araçların orjinal otosn filitreleri 40 tl bu mann filtre daha kalitali sağlam duruyor ürün ben burdayım diyor resmen
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
şanzımanı nasıl çözerim bilmiyorum ancak gaz pedalının sert tepkilerinde 1sn geç cevap verme sorunu çözülürse şanzıman da vurmaz gibi

bu bakımda bende mann filitre seti kullancam. çok güzel bi site buldum. Mann resmi distribütorü

https://www.filtremarketim.com/kategori/1-4-tdci-51kw-70hp

Evet en iyisini yaparsınız mann filtre kullnarak bende komple çeviricem. Birdahaki bakıma umarımmsorununuz çözülür en kısa sürede
Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
Metin Taşcı yazdı:

Onur bey bugun aracı uzun deneme fırsatım oldu, araç daha konforlu bi hale gelmiş ancak gaza hızlı basar veya hızlı çekilirse araç 1 sn sonra tepki veriyor ve silkeleme oluyor bana sanki şanzıman aracı silkeletiyor gibi geliyor. Şanzıman takozu orjinal ve 6aylık. 

Yanlış hatırlamıyorsam yine bu forumdan 2-3 kişi bu sorun için şanzıman takozunu değiştirmişlerdi ama pek bir etkisini göremediler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağatay Kılınç

Bugün denilen sensörleri temizledim. Özellikle arkadaki sensörü çıkardım içindeki tel kısmı biraz yağlı kirli gibiydi güzelce temizledim. Sarsılmada azalma var gibi ama tam anlamıyla geçmedi. Belki şanzıman takozu da değişmeli bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Tanrıverdi

Herkese merhaba tekrardan konuyu gündeme getiriyorum ben sensör temizliği yaptıktan sonra arıza tekrardan başladı ve bir işe yaramadı bunun üzerine araştırmalarımı devam ettirdim ve busefer sorun kesin çözüldü gibi 2 gündür sürüyorum arabayı bir arıza cıkartmadı umarım bundan sonrada bu sorun tamamen ortadan kalkmıştır
2012 1.4 tdci euro5 motor için söylüyorum Mazot Pompa Basınç Müşürü bu parçayı orjinali ile değişimi yapın sorun gidiyo Parça kodu : 0928 400 788
Bana sormak istediğiniz birşey olursada elimden geldiğince yardımcı olurum

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Onur Tanrıverdi
Onur bey sorun düzeldi mi acaba
Kusura bakmayın telde sorun vardı giremedim yeni görüyorum sorunum evet düzeldi
Bende 1 haftadır bunu bekliyorum ancak onur bey yok [emoji4]

sanırım şu parça: 

https://www.onlineyedekparca.com/urun/ford-fiesta-2011-2012-1-4-1-6-tdci-mazot-pompa-musuru-orjinal

Abi kusura bakma yeni gördüm yazıları evet sorunum düzeldi link paylaştığınız ürün, en garanti yöntem aracın üstündekini söküp bire bir aynısını almak benim aracın müşür kodunu paylaşmıştım mesela ruro5 motor için o parça
Yorum bağlantısı
Halil Uçar
Onur Tanrıverdi yazdı:

Kusura bakmayın telde sorun vardı giremedim yeni görüyorum sorunum evet düzeldiAbi kusura bakma yeni gördüm yazıları evet sorunum düzeldi link paylaştığınız ürün, en garanti yöntem aracın üstündekini söküp bire bir aynısını almak benim aracın müşür kodunu paylaşmıştım mesela ruro5 motor için o parça

Teşekkürler Onur bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
geçmiş olsun onur bey, siz parçaya ne kadara aldınız ?

birde şöyle bi parça var, bu değil sanırsam: 

https://www.onlineyedekparca.com/urun/ford-fiesta-2008-2012-1-4-1-6-tdci-mazot-pompa-musuru-tombul-orjinal
Sanırım 250 tl idi yanında başka bişeyde aldığım için. Sizin bu paylaştığınız linkteki ürün euro4 motor için onlarda bu sensörden hariç bi sensör daha var yani euro4 motorlarda mazot pompa başınç müşürü 2 adet euro5 motorda ise bir adet
Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
Metin Taşcı yazdı:

onur beyin yardımıyla bende bugün sorunu çözmüş bulunmaktayım.

öncelikle tanıdığım enjektör-pompacıya gittim, durumu anlattım. bosch bölge bayinden fiyat istediler, 80euro fiyat verdi. sonra ford parcacılarına sorarak 210 liraya alttaki sensörü buldum.

aldığım yerde sensörün 2 çeşiti vardı, aynı ürün bosch kutulu olan 750 lira, benim aldığım poşette olan 210 lira. parçacıyı satan kişide hangisinin pahalı/ucuz olduğunu anlamadı. büyük ihtimalle ucuz olan sahte bosch marka.

Ustama götürdüm, 10dk gibi kısa bir sürede taktı ve gazdan ayağı çekince ve basınca olan silkeleme cok ciddi oranda düzeldi. 1.viteste bile ayağı gazdan çekince silkeleme yapmıyor diyebilirim ve aracın çekiş gücü arttı.

ekleme: ankarada olan varsa parça ve usta konusunda yardımcı olabilirim.

c5F3l3.jpg

Metin abi, tam olarak değişmesi gereken parça nedir ? Ankara dışında bulunabilecek bir parça mı acaba ? 0 928 400 788 bu parça kodu mu oluyor ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kaan Karakaya

Onur Bey ve Metin Bey'in bahsettiği parça, Renault ve PSA dizel araçlarında da kullanılmakta ve bu markaların parçalarını satan yerlerden de alınabilir.

Parça kodları aşağıdaki gibi:

CITROEN/PEUGEOT: 9806448980

FORD: 1810413 veya AV6Q 9358 BA

RENAULT/DACIA: 167001056R

BOSCH: 1 462 C00 997 veya 0928400788

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)

Poşette olanlar Türkiye üretimi, kutulu olanlar Almanya üretimi.

Poşetli olan: https://motor-avto.net/p1019039420-datchik-davleniya-topliva.html (Poşet üzerinde ve Chrome'dan siteyi çevirirseniz aşağı kısımda üretim yeri Türkiye yazıyor)

Kutulu olan: https://www.ebay.co.uk/p/1745981197

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sercan Öztulum
Onur Tanrıverdi yazdı:

Herkese merhaba tekrardan konuyu gündeme getiriyorum ben sensör temizliği yaptıktan sonra arıza tekrardan başladı ve bir işe yaramadı bunun üzerine araştırmalarımı devam ettirdim ve busefer sorun kesin çözüldü gibi 2 gündür sürüyorum arabayı bir arıza cıkartmadı umarım bundan sonrada bu sorun tamamen ortadan kalkmıştır
2012 1.4 tdci euro5 motor için söylüyorum Mazot Pompa Basınç Müşürü bu parçayı orjinali ile değişimi yapın sorun gidiyo Parça kodu : 0928 400 788
Bana sormak istediğiniz birşey olursada elimden geldiğince yardımcı olurum

Onur bey merhaba. Aynı sorundan uzun süre bende çekiyorum. Hatta aynı soruna ek olarak Gaza hafif dokunduğumda hatta gaz verip vermemek arasında bir noktada kaldığımda araç resmen ileri geri hopluyor. En son mazot pompa müşürüyle sorunu çözdüğünüzü belirtmişsiniz. Sorununuz tamamen çözüldümü acaba? 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Aynı sorun benim aracımda da var. Bilgisayara bağlatıp baktırdım, ısıtma bujisi ve pedal konum sensörü haricinde hata vermedi. Bu yığılma sorunun başka bir çözümü eskiyen şanzıman alt takozunu değiştirmek. 

Yorum bağlantısı
Sercan Öztulum
Süleyman Can yazdı:

Aynı sorun benim aracımda da var. Bilgisayara bağlatıp baktırdım, ısıtma bujisi ve pedal konum sensörü haricinde hata vermedi. Bu yığılma sorunun başka bir çözümü eskiyen şanzıman alt takozunu değiştirmek. 

Mazot pompa müşürünü ben de değiştirdim ancak faydası olmadı sorun hala devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Sercan Öztulum yazdı:

Mazot pompa müşürünü ben de değiştirdim ancak faydası olmadı sorun hala devam ediyor. 

Yakin zamanda sanziman alt takozunu degistirecegim. Eger sorun cozulurse buradan yazarim. Arac sadece 1-2-3. viteste dusuk devirde cok hafif bastigin gazdan ayagimi cekince kutur kutur yigiliyor. Musurden olsa ust devirlerde be tum viteslerde yapardi diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
Süleyman Can yazdı:

Yakin zamanda sanziman alt takozunu degistirecegim. Eger sorun cozulurse buradan yazarim. Arac sadece 1-2-3. viteste dusuk devirde cok hafif bastigin gazdan ayagimi cekince kutur kutur yigiliyor. Musurden olsa ust devirlerde be tum viteslerde yapardi diye dusunuyorum.

Şanzıman üst takozu denenmişti diye hatırlıyorum. Ama başarılı olmadı. Bugün ustama sordum enjektörden yapar dedi ki kendisine gerçekten güvenirim.

Yorum bağlantısı
Sercan Öztulum
Süleyman Can yazdı:

Özellikle 1-2-3. viteslerde gazdan çekince araba küt küt sallanıyor aynı şekilde gaza basınca da iki defa sert silkeleyip hızlanıyor. Ancak bunlar 4 ve 5 te de hissediliyor. Motor ve şanzıman takozlarını da kontrol ettirdim onlar da sorun yok dedi ustalar. Çok can sıkıcı olmaya başladı iyice.

Furkan Kökoğlu yazdı:

Şanzıman üst takozu denenmişti diye hatırlıyorum. Ama başarılı olmadı. Bugün ustama sordum enjektörden yapar dedi ki kendisine gerçekten güvenirim.

Ben enjektröleri de kontrol ettirdim sorun yok dedi usta. Takozlarda da sorun yokmuş ama ortada bir sorun var fakat çözüm bulamıyor ustalar.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Furkan Kökoğlu yazdı:

Ben şanzıman alt takozunu yenileyeceğim. Çözmesi gerektiği yönünde güçlü hislerim var. Bakalım düzelecek mi?

Sercan Öztulum yazdı:

Özellikle 1-2-3. viteslerde gazdan çekince araba küt küt sallanıyor aynı şekilde gaza basınca da iki defa sert silkeleyip hızlanıyor. Ancak bunlar 4 ve 5 te de hissediliyor. Motor ve şanzıman takozlarını da kontrol ettirdim onlar da sorun yok dedi ustalar. Çok can sıkıcı olmaya başladı iyice.

Ben enjektröleri de kontrol ettirdim sorun yok dedi usta. Takozlarda da sorun yokmuş ama ortada bir sorun var fakat çözüm bulamıyor ustalar.

Benim araçta da herhangi bir problem yok hatta 1 gram siyah dumanım bile yok gaza oturduğumda. Bilgisayar hata kodu da vermiyor. Alt takoz çözecek gibi sorunu, bakalım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...