İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Hasan Tahsin Şipit

Bence scan gauge bizim fiestalardaki yol bilgisayarı eksiğini fazlası ile tamamlar. Birde fiyatı biraz daha uygun olsa bomba olacak.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim içinde anlık tüketim ve ortalama tüketim değerlerini görmek çok önemli. Keşke arabamda olsaydı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

şu anda ortalama yakıt tüğketimi 5.6 da normalmi 15 bin km

Yorum bağlantısı
Mert Metin

15 binde benim aracim 2011 titanium dizel ve bir depo ile 760-780 arası yapıyorum 140-145 tl gibi doluyo depom yani 18-19 kuruş gibi yakari var

Yorum bağlantısı
Mert Metin

Pardon ıstanbul bolgem ( bu arada bir başlık açtım lastik ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz)

Yorum bağlantısı
Onur Efe
15 binde benim aracim 2011 titanium dizel ve bir depo ile 760-780 arası yapıyorum 140-145 tl gibi doluyo depom yani 18-19 kuruş gibi yakari var

İmkan yok... hayatta inanmam. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Metin

ümraniye-kartal-mecidiyeköy bu arada gidip geliyorum peki sizce nasıl bu durum

Yorum bağlantısı
Mert Metin

farklı saatler trafiğin yoğun olduğu saatler de oluyor boş saatler de

Yorum bağlantısı
Yaşar Özleyen

2009 trend 54000km şehiriçi klimasız 7.1litre gösteriyor

depoyu en son fullediğimden 510km kullandım , kalan mazotla 60 km gider gözteriyordu.az diyemicem OHA dicem bu forda.

Yorum bağlantısı
Yaşar Özleyen

hiç otoban çıkmadı bu kilometre arasında sadece şehiriçi, durkalk yok denecek kadar az , sert kullanmak yok

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

32.000 km deyim fakat hala 30.000km bakımını yaptırmadım. İstanbul şehir içinde 13.33 lt ile 220 km yaptım. Bu kullanımda arabayı zorlamadım 1800-2500 devir arasında vites değişimleri ve bol bol duran trafikte ilerleme. 6.05 lt / 100km yapıyor.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Tüketilen yakıt miktarı : 39litre Katedilen yol:760km

1 kilometrede:20 kuruş 100 kilometrede:5.13 litre

Yüzde 20-25 i şehir içi.Yüzde 80-75 i şehir dışı. Çoğunlukla 110-120 km arası ama zaman zaman 150-160 km.

Yorum bağlantısı
Sinan Deli

yakıt ile ilgili tüm forum odalaımızda bu mesajımı yayınlıyorum

lpg ile 1500-2200 d/d kullanımda 80 km/h hızı neredeyse geçmemek kaydıyla;

8,5 lt lpg / 100 km şehir içi..

ama bayağı ağır kullanıyorum.. sağdan sağdan efendi efendi...

tırların kamyonların rakibiyim.. sağ şeridin hakimiyim :)

aracı böyle yavaş ağır kullanacam ahd ettim

istedikleri kadar; yok motoru boğarsın ! yok motoru bitirirsin ! yok debriyajı sıyırırsın ! desinler

bitireyim de debriyajı ,motoru..

ford foruma ibret olayım

ben de denedim böyle oldu dostlar diyeyim :)

• ( YAKITLA İLGİLİ TÜM FORUM ODALARINDA YAZIYORUM BU NOTUMU :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Deli
(düzenlendi)

lpg ile 1500-2200 d/d kullanımda 80 km/h hızı neredeyse geçmemek kaydıyla;

8,5 lt lpg / 100 km şehir içi..

ama bayağı ağır kullanıyorum.. sağdan sağdan efendi efendi...

tırların kamyonların rakibiyim.. sağ şeridin hakimiyim

aracı böyle yavaş ağır kullanacam ahd ettim

istedikleri kadar; yok motoru boğarsın ! yok motoru bitirirsin ! yok debriyajı sıyırırsın ! desinler

bitireyim de debriyajı ,motoru..

ford foruma ibret olayım

ben de denedim böyle oldu dostlar diyeyim

•( YAKITLA İLGİLİ TÜM FORUM ODALARINDA YAZIYORUM BU NOTUMU

tarihinde Sinan Deli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

2012 dizel aracımla şaun 6900 km'de yim. 2 gün önce sakaryadan istanbula gittim. araç ben dahil 5 kişi ve dolu bagaj. klima sürekli açık.ortalama hız 110-120 arası.5.5 ortalama yakıt göstergesi.yani opetten 3,77 tl lik yeni mazottan aldığımı düşünürsek 20,7 kuruş.ben başarılı buldum.birde sakarya istanbul arası sacma sapan bir yol...sizce nasıl tüketim ?

tarihinde Erhan Ay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Uzun yolda 90 km hizla 4.2~4.5 arasinda yakarken 105~110 civari 3.5~3.8 arasi yakiyor bazen 100 de 2.8~3.1 de oluyor uzun sure . (Yol. bilg.verisi) yol bilg. cok yanilmiyor defalarca denedim. 90 ve alti hizlarda sanzimanve devir verimli degil yeterli verim olmadigindan fazla yakiyoren azindan benim fiestamda boyle kesinlikle uzun yolda 100 un altina dusulmemesigerektigini anladimherkesede tavsiye. ediyorum. Tabi bu dediklerim 1.25 icin gecerli dizelde verimli olabilir yuksek torkyan dolayi. Aracim 2012 1.25. Fiesta ort. Yakitim sehirici~disi ort. 5 km 1750 amacim inanin sansasyon degil. Bu konuda degerli tecrubeli arkadaslarin goruslerini bekliyorum. Bu arada sakin ama devir~vites oranina dikkat ederek kullaniyorum. mobil cihazla yazdigimdan imladan dolayiozurdiliyoru

bu rakamlara nasıl erişeceğimizi çözemedim bir turlu. mesela siz aracınızla tek başınızamı seyahat ediyorsunuz.bana şuan 4 küsür ortalamalar cok uzak geliyor.acaba biz mi yalnış yapıyoruz bir yerlerde yoksa bu digital göstergeler araçtan araca değişkenlikmi gösteriyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Uzun yolda 90 km hizla 4.2~4.5 arasinda yakarken 105~110 civari 3.5~3.8 arasi yakiyor bazen 100 de 2.8~3.1 de oluyor uzun sure . (Yol. bilg.verisi) yol bilg. cok yanilmiyor defalarca denedim. 90 ve alti hizlarda sanzimanve devir verimli degil yeterli verim olmadigindan fazla yakiyoren azindan benim fiestamda boyle kesinlikle uzun yolda 100 un altina dusulmemesigerektigini anladimherkesede tavsiye. ediyorum. Tabi bu dediklerim 1.25 icin gecerli dizelde verimli olabilir yuksek torkyan dolayi. Aracim 2012 1.25. Fiesta ort. Yakitim sehirici~disi ort. 5 km 1750 amacim inanin sansasyon degil. Bu konuda degerli tecrubeli arkadaslarin goruslerini bekliyorum. Bu arada sakin ama devir~vites oranina dikkat ederek kullaniyorum. mobil cihazla yazdigimdan imladan dolayiozurdiliyoru

Katıyorum, benim dizel fiesta 90 la giderken daha fazla yakıyor, 100-110 gibi gidince sarfiyat azalıyor, dizelde uygun devir 2100-2250 devir bandında gitmektir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yol tutuşunda düşüyor tabii, ama yavaş sürüyorsan sorun olmaz, bende 1 psi yükseltirim, genelde tek olurum araçta.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...