İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

enver volkan bayrakcı

Bnm aracun yakıtı yukseldı fazla devırlı kullanmıyom suanda 5,1lt/100 km yazıyo bakından once 4,7-4,8 cıvarıydı

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Aracım "12 tdci fiesta. Alalı 5bin km oldu. Yakıt ortalamam 5.2.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

12 dizel fiesta bu sabah ki verim (Mazot litre 3,61)  depoyu doldur boşalt doldur ile yapılan ölçüm; 105 tl mazot aldı tık etti tabanca, yapılan yol 537 km. Ort yakıt 19 krş civarı yani 5,4 lt. Tüm veriler izmir şehir içi trafiği özellikle sabahları trafik birazcık sıkışık. . . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Sabahattin Körlü

İyi Forumlar,

Ford Fiesta 1.25 Benzinli 2009 Yakıt tüketimi şehir içi 8 lt (yol bilgisayarında) görüyor 59 bine yaklaştı araç 60 bakımı henüz yapılmadı bence fazla gibi geldi sanki tüketim sizce nasıldır? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıkışık trafik için normal. Bakımı Yılda bir yapmak lazım

Yorum bağlantısı
Alper Arnabat

1.5 tdci ile ortalama 4 lt civari yakiyorum sehir ici kisa mesafe genelde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
hamdi Karaca

aracım suan 800km de ve yakıt göstergesinde 100 km de 10.5 lt gozukuor. bu yakıt ne zaman düzene oturur ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

o kadar yakmaması lazım, çok kısa mesafe değilse. Devirli kullanmayın , lastik havaları tam olsun. Ben hafif trafikte 6.5 civarı yakıyorum. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

aracım suan 800km de ve yakıt göstergesinde 100 km de 10.5 lt gozukuor. bu yakıt ne zaman düzene oturur ?

Benzinliyse kisa mesafe falan kullanirsan normal yakmasi.. 6-7 litre yakmasi hayal olur

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Ozan Yurtsever

İzmir şehir içi güncel veri opet ultraforce 3,78 lt. 96 tl lik mazot ile 500 km yol. . . 

Yorum bağlantısı
serhat öztürk

Benim araçta 1.25 benzinli 2014 model. 680km de şuan. 10.5 lt ye çıkmıştı biraralar. Uzun yol gidince 9.2lt ye kadar düştü. Son 3 haftadır sehiricindeyim. benzine zam gelecek korkusuyla depoyu fulledim. Zaten az kalmıştı benzinde. Hesapadim biraz önce 11.82lt yakmisim. :D

Yol bilgisayarindada 11.2 lt gösteriyor:D

Depoda delik mi var acaba :)

2013 model cruze da kullanıyorum. 1.6 125bg benzinli araba. Çok benzin yakmasiyla meşhur Cruze la hemen hemen aynı yakıyor.

Normal mi sizce şehiriçi nde bu kadar yakması?

Arabayı kullanirkende çok dikkat ediyorum son zamanlarda gözüm hep anlık tüketimdeydi.

Artık bakmayacam anlık tüketime ortalama yakıt giderinede... moralim bozuluyor baktıkça. En son 4.22 den almıştım benzinin listesini de 1 ay önce şimdi olmuş litresi 4.52tl...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre yağmur

Bende aranızz yeni katıldım, 12 fiesta tdci 1 depo ile ortalama şehirçi 650 gidiyom, nasıl iyimi acaba tüketimim

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz

Aracı alalı 2500 km oldu. Şehirler arası 4.2 litre şehir içi 5.1 litre ortalamam var. Aşırı sakin kullanan birisi değilim arada gazlarım :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen

2011 1.4 tdci aracım var, 29 bin km de şuan, alalı 5 ay kadar oldu, birkaç depo bitirdim ve ortalamam 6.5 - 6.7 arası geziyor 6 lt idi aldığımda, tamamen şehir içi ve günlük 8-10 km gidip 8-10 km dönüyorum, 2500/3000 civarında vites değiştiriyorum, her fullediğimde 560 km gidebileceğimi gösteriyor, 5/5.5 lt şehir içi benim için hayal sanırım ama çokta takılmıyorum çünkü zevkle biniyorum arabama :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Hangi istasyondan yakit aliyorsunuz?

2011 1.4 tdci aracım var, 29 bin km de şuan, alalı 5 ay kadar oldu, birkaç depo bitirdim ve ortalamam 6.5 - 6.7 arası geziyor 6 lt idi aldığımda, tamamen şehir içi ve günlük 8-10 km gidip 8-10 km dönüyorum, 2500/3000 civarında vites değiştiriyorum, her fullediğimde 560 km gidebileceğimi gösteriyor, 5/5.5 lt şehir içi benim için hayal sanırım ama çokta takılmıyorum çünkü zevkle biniyorum arabama :)

hangi yakiti kullaniyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen

Hangi istasyondan yakit aliyorsunuz?

hangi yakiti kullaniyorsunuz?

İstasyon adı verebiliyor muyum bilmiyorum ama shell den alıyorum shell v power nitro +, aracın çekişi falan son derece güzel, arabayı alalı 5 ay oldu 2-3 defa oradan fulledim depoyu, opet denemek istiyorum bu aralar aslında 

Yorum bağlantısı
serhat öztürk

1.25 benzinli motor, hız sabitlemede en az yakıt tüketimi kaç km/s hızda gerçekleşiyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1.25 benzinli motor, hız sabitlemede en az yakıt tüketimi kaç km/s hızda gerçekleşiyor?

5.vites ile 60-70 km ile çok az yakar. Fakat uzun yolda böyle gitmek mümkün değil. Şehiriçinde fırsat buldukça 5. vitese takılırsa az yakar. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz

5. viteste 80-90 Gibi bana göre :)

Yorum bağlantısı
Soner İsrafiloğlu

Istanbul-Ankara-Istanbul 2013 1.25 fiesta ile 0.24 Tl/km tuketim. 3 yetiskin vardi aracta

Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen

ilk defa uzun yol yapabildim aracımda, 200 km lik bir yolculuktu, giderken 3 dönüşte ise 4 kişiydik toplamda, 90km ye sabitledim ve çoğu yolda yokuş çıkarken devir düşmesin diyerek 110km ile çıktım yokuşları yol bilgisayarım 4.1 lt yi gösteriyordu arabamı garaja soktuğumda, evim çevre yolunda sayılır şehir içi değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

110 ile giderkende 4.4- 4.5 arasi tüketim var , 1.4 tdci motorun gayet iyi

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz
(düzenlendi)

ilk defa uzun yol yapabildim aracımda, 200 km lik bir yolculuktu, giderken 3 dönüşte ise 4 kişiydik toplamda, 90km ye sabitledim ve çoğu yolda yokuş çıkarken devir düşmesin diyerek 110km ile çıktım yokuşları yol bilgisayarım 4.1 lt yi gösteriyordu arabamı garaja soktuğumda, evim çevre yolunda sayılır şehir içi değil. 

Sürekli Ankara-Niğde gider gelirim ama siz 90 km/s iyi gitmişsiniz :D ben o hızda en fazla 5 dakika durabiliyorum sonra canım sıkılıyor akşam saatleriyse 140-150 sabah olduğunda polis olur diye 120 sabitliyorum :D

Not: Uzun yolda minimum 4.2 gördüm :)

tarihinde Oğuzhan Tokgöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen

Sürekli Ankara-Niğde gider gelirim ama siz 90 km/s iyi gitmişsiniz :D ben o hızda en fazla 5 dakika durabiliyorum sonra canım sıkılıyor akşam saatleriyse 140-150 sabah olduğunda polis olur diye 120 sabitliyorum :D

Not: Uzun yolda minimum 4.2 gördüm :)

Ben de Eskişehir- Kütahya arası gittim geldim, çoğu zaman 90 km ye sabitlemiştim hızımı ama 5. vites çok dik yokuşlara girerken devir 2000 nin altına inmesin diye o dik yokuşları 3 yetişkinle 110km hıza sabitleyerek çıktım, 1-2 yetişkin ve yolun tamamı 90km ile sabitlenebilse yani sabrederek 4lt altına düşer çok rahat. ben denemek istedim sadece yakıt olayını yoksa araç gerçekten az yakıyor ve çok memnunum, alınan birşeyin içinize sinmesi çok önemli o yüzden doğru karar verdiğime mutluyum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...