İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Osman Polat

neden artıyor bilmiyorum ama bende de artıyor eğer bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız yok. :) bi kaç arabada daha test ettim hepsinde aynıydı

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Evren Bey açıklamış aslında. Siz durmaya yakın da olsanız araç hareket halinde olduğu için 100 km de şu kadar litre cinsinden gösteriyor. Tamamen durunca ise saatte şu kadar litre cinsinden ' e geçiyor birim. Kısacası araçlarınızda bir sıkıntı yok tamamen normal. Yaptığınız birim olarak elma ile armutu kıyaslamak gibi olur o değerleri kıyaslayıp artıyor olarak düşünürseniz :) Kazasız sürüşler

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

neden artıyor bilmiyorum ama bende de artıyor eğer bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız yok. :) bi kaç arabada daha test ettim hepsinde aynıydı

Bende de ayni ancak 40-50km hizlarda bosa alirsaniz 10kmlere dusene kadar 0.2-0.3yakiyor ne zaman 10km hizdan asagi dusmeye basladiniz o zaman anlik tuketim 10-15lere kadar yukseliyor.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Yığılı
(düzenlendi)

Bende de ayni ancak 40-50km hizlarda bosa alirsaniz 10kmlere dusene kadar 0.2-0.3yakiyor ne zaman 10km hizdan asagi dusmeye basladiniz o zaman anlik tuketim 10-15lere kadar yukseliyor.

Boşta giderken benzin zaten tüketiliyor diye okumuştum. Ama dediğiniz durum enteresan sonradan artması (belki de yol bilgisayarı anlık tepki vermediğindendir, 2-3 saniye gecikmeli veriyor sonuçta tüketim bilgisini)

İnternette şöyle bir soru cevap buldum:

-Enjeksiyonlu araçlarda yokuş aşağı giderken vites boşa alınırsa benzin tüketiminde bir artış olur mu?

-Rölanti seviyesine gelene kadar benzin tüketiminde artış olmuyor.

tarihinde Mehmet Yığılı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Bugun gösterge 50km kaldı derken yakıtı fulledim.Daha önce de fullemiştim.730 km yol gitmişim.151 tl ye doldu. Kilometrede 0.20krş ortalama tuttumuşum.100km de 5.3litre oluyor ortalama.gösterge 4.8 diyor :p

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş
(düzenlendi)

Bugün Pozantı-Simav arası yolculuk yaptım. Konya Ereğlide depoyu fulledim sonuç olarak ortalama tüketim 3f4e64b19ae70b8c88536cc50fa6963a.jpg

yapılan kilometre 88ff2490a25f385faedf60898ea9f0f7.jpg

kalan menzil 013d680063a3697bcee31dbe3b0f8c1f.jpg

Bagaj ve arka koltuklar eşya ile dolu, 2 kişi,klima açık,hızımız 100-120 km/h arasındaydı.Yakıt Lukoil Ecto Eurodizel.

tarihinde Yusuf TAŞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak İşci

İstanbul-Ankara arasını araç 5 kişi ve bagaj full dolu iken ortalama 110km/s ile 5,2 ortalama ile aldım, dönüş yolunda ise biraz gaza yüklendim, ortalama 140km/s ile 6,4 ortalama ile geldim :)

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt
(düzenlendi)

Bu da kariyer rekoru olsun  :koskos:

Ataşehir-Silivri : Köprü trafiği, Büyükçekmeceye kadar 50-60 km arası yoğun trafik.Vaktim boldu sadece ne kadar az yakar diye aşırı sakin kullandım.Normal şartlarda 4.5 ortalama ile gezerim hep.

Ql2yNr.jpg

tarihinde Burak Beykurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Bu ortalama ile gidebilsem 1000 km barajını aşarım da istanbulda hep böyle gitmek imkansız :D işe git gel zaten 4.0'a çekti 2 günde ortalamayı :D

Yorum bağlantısı
Fırat İzgi

Şu an benim de ortalama 4.9 5.0 arası şehir içi acilen mazot filtresini yağ falan değiştirmek lazım önceden daha kıvamlıydı 4.3 falan.

Yorum bağlantısı
Emre yağmur

En son servis bakımından sonra ecomode ye baktım hepsi 5/5 ti. İlk defa bi yazı gördüm.

Çok iyii

Eco şampiyonu

Yazıyordu. Resim yükleyecektim nasıl yükleniyo bulamadım.

Birde bakımdan önce depoda mazot az kalınca araba sürüş esnasında tekleme yapıyordu, bakımdan sonra bi sorun kalmadı, şimdi şehiriçi 4,7 gösteriyo

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat ipeksoy

arabalarımız aynı yıl üretimi ama bende eco şampiyonu falan yazmıyor, kitaba bakın diyor. enteresan.

2013 aralık sonunda sıfır alındı 11.200 kilometre (%85 şehir içi) boyunca hiç sıfırlanmadı, depodan depoya opetten dolduruldu, sürekli hız sabitlemeli sakin kullanıldı, arada sırada klima açıldı, günde 10 km 2 kişi boş bagaj yol yapıldı, böyle böyle kullanıldı, 5 te 5 yapıldı ama gel gör ki 8 litre tüketimi düşüremedik bir türlü.

oZR6vb.jpg

--------------

kgyXVD.jpg

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

antalya şehir içi dümdüz yol, genelde akıcı trafik. sabah 5 km, akşam 5 km  :(

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

araç 6 ileri powershift otomatik. şehir içi 75, şehir dışı 105 i geçmem (hoş en uzak şehir dışı yolculuk iki kere 120km sürdü ama). 75 te bile 6. viteste araba. sanırım sürekli kısa mesafe gittiğim için bu değer. bi adam akıllı uzun yol yapsa hem motor açılacak hem tüketim düşecek bence.

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Sadece sehir ici (istanbul) 4.8 lt ortalama. Klimayi hic kapatmadim araci aldigimdan beri. Arac 1400 km de. Insallah daha da duser zamanla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yıldız

Sadece şehir içi (istanbul) 5.4 den aşağı inemedim. Biraz kullanımımla alakalı sanırım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Karasu

2012 1.4 benzinli fiestam var 38000 km de en son yakıt durumu şehir içi 8.5... daha önce bu kadar yakmıyordu ama şimdi kısa mesafede kullanıyorum 2 km gibi bu nedenle artmış olabilir mi

Yorum bağlantısı
Emre Candan

1.25 Fiesta 22.000 civarına geldi 2013 model, 2 bakım gördü, 3. bakıma 5 ay var. 

Araç Ankara şehir içinde son 4 aydır 7/7.5 arası yakıyor ama gece sürersem veya genel olarak 65km hızın altına düşmezsem 5-6 litrelere geriliyor. Şehir dışı da, bagaj full dolu hatta arka koltuk zemininde de 2 valiz vardı ve 2 kişi, klima açık 1000km yaptım 5.1 litre yaktı. 

2500 deviri geçmediğin sürece bu araba az yakıyor onu fark ettim artık. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sürekli klima açık yüklü 120 130 km ile ortalama 6.5 civarı yaktım. 100 120 km ortalama 5.6 yaklaşık. Hız çok etkiliyor. Biraz yavaş gitmek lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...