İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Gökhan Ersen

bu arada 140-150 km/s hız da biraz fazla hocam, dikkatli olmak gerek, ben bir kere 140 km/s hıza çıkmıştım çevre yolunda arkamdan bir bayan astra ile beni taciz ettiği için, 140 km ye çıkınca baktım ki kaybolmuş  :)  ama dikkatli olmak gerek. konudan uzaklaşılacak belki ama aracın vites aralıkları çok hoşuma gidiyor, yani 3.vites en fazla 60km hız yapar gibi birşey yok, son derece esnek devir çeviriyor araç, gayet uzayıp gidiyor. 140km ye de gayet rahat hızlandı yeterki yol olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Candan

1.25 MCA 5-10 dakika 180 km ile gidince benzini resmen yutuyor. 15-20TL'lik benzin 5-10 dakika içinde yok oluyor.  :D

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz

bu arada 140-150 km/s hız da biraz fazla hocam, dikkatli olmak gerek, ben bir kere 140 km/s hıza çıkmıştım çevre yolunda arkamdan bir bayan astra ile beni taciz ettiği için, 140 km ye çıkınca baktım ki kaybolmuş  :)  ama dikkatli olmak gerek. konudan uzaklaşılacak belki ama aracın vites aralıkları çok hoşuma gidiyor, yani 3.vites en fazla 60km hız yapar gibi birşey yok, son derece esnek devir çeviriyor araç, gayet uzayıp gidiyor. 140km ye de gayet rahat hızlandı yeterki yol olsun.

Bizim arabaların son hızı fabrika verisinde 167 ama ben nedense 180-185 gördüm :) chip falan da yok arabada  :D

Yorum bağlantısı
erol güngören

110 ile giderkende 4.4- 4.5 arasi tüketim var , 1.4 tdci motorun gayet iyi

Tuna Bey, anlık yakıt tüketimi 4.5 mu ? , yoksa ortalaması mı ? 2010 Modelinde 110-120 civarında ortalama 5.9 lt gösteriyor ekranda fazla mı yakıyor acaba devrini uygun şekilde kullanıyoruz ama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Tuna Bey, anlık yakıt tüketimi 4.5 mu ? , yoksa ortalaması mı ? 2010 Modelinde 110-120 civarında ortalama 5.9 lt gösteriyor ekranda fazla mı yakıyor acaba devrini uygun şekilde kullanıyoruz ama?

Yol bilgisayari normal gosteriyor problem yok benimkisi de 5.8 gösteriyor ancak depodan depoya ölçümlerde daha düşük degerleri görüyorsunuz yol bilgisayari yaklasik 0.5 - 1 litre fazla gösteriyor
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz

Gösterge hatası, rüzgar, eğim vs. 

Ama o kadar hata olacağını sanmıyorum GPS i açtığımda da 178 görünüyordu galiba

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Duz yol fazla rampa yok , 110 km hizla 4.5 yakiyor benim arac aracta 3 kisi varken ruzgarsiz tam düz yol olsa dahada duser sanirim denemek gerekli , 

Yorum bağlantısı
Emre yağmur

Tuna 1 depo ile şehir içi kaç km gidiyorsun. Ben 1.4 tdci aşağı yukarı 700 gidiyom iimi acaba

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Valla emre cok değişken oluyor , cok kisa mesafe kullaniyorum  1 km git stop et aksam 1 km git stop et full trafik 1.2 vites dur bekle tekrar 1. Vites bu sekil kullaniyorum saglikli olcum yapamadim ama kmde max  25 ile 27 krs arasi yakiyor sanirim 550 km civari gidiyor heralde 40 litre ile , senin baya iyi gidiyormuş kullandığın trafik sartlari ve bolgen nasil ?

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre yağmur

Günde orrtalama 20 km, mersin de kullanıyom, trafik ii fena değil

Yorum bağlantısı
erol güngören

Tuna 1 depo ile şehir içi kaç km gidiyorsun. Ben 1.4 tdci aşağı yukarı 700 gidiyom iimi acaba

Emre Bey, yakıt tüketimi için mükemmel  bence, biz 700 km yi hiç göremedik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen
(düzenlendi)

Valla emre cok değişken oluyor , cok kisa mesafe kullaniyorum  1 km git stop et aksam 1 km git stop et full trafik 1.2 vites dur bekle tekrar 1. Vites bu sekil kullaniyorum saglikli olcum yapamadim ama kmde max  25 ile 27 krs arasi yakiyor sanirim 550 km civari gidiyor heralde 40 litre ile , senin baya iyi gidiyormuş kullandığın trafik sartlari ve bolgen nasil ?

hocam ben de sırf şehiriçi kullanıyorum her fulleyişimde 560km civarı gidebileceğimi gösteriyor yol bilgisayarı, 580-590km gider bence, bu arada 7-8km gidip akşam da aynı mesafe geri geliyorum. 

tarihinde Gökhan Ersen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

2014 1.25 benzinli, 3300 km 'deyim, istanbul şehiriçi son 3 depoda da 560-580km civarı gidebildim. (Haftada 2-3 defa Köprü trafiğine giriyorum) Yakıt tüketimi 7.7lt gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Aracı aldıktan sonraki ilk ölçüm değerlerim:

Yakıt: Dizel

Süre: 2 Hafta

Her hafta 5 defa işe gidiş(4km) işden dönüş(4km)(Yokuşlu yol)

Haftasonu Ataşehir-Başakşehir gidiş geliş

Toplam : 330 km

Depo: Full'den Full'e 80 lira yakıt aldı.(22 litre civarı) 

Kilometrede 0.24 Kuruş, 100Km'de 6.6 litre ortalama.(Araç ekranı 5.5 diyor...)

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural

2012 dizel titanyum 57 bin km de 1.4 fiesta.98.70 krs 532 km.Tamami sehir ici ve cogunlukla tek kisi.Sakin kullanim.(18.4 krs)

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Salı mazot aldım.işe git gel 8.1 görünüyor şuan  :shok:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Havalar soğudu, yüksek devirde kullanmayın,  lastik havaları tam olsun. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen

fiesta dizel kullanıcıları (zorunlu opetçiler hariç) bizim araçlar için en sessiz en kaliteli dizel hangisi, BP, SHELL, TOTAL vb. uzun süre deneyip tecrübe eden var mı? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

fiesta dizel kullanıcıları (zorunlu opetçiler hariç) bizim araçlar için en sessiz en kaliteli dizel hangisi, BP, SHELL, TOTAL vb. uzun süre deneyip tecrübe eden var mı?

Po
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bugün havanin güzelliğinden faydalanmak amaciyla bi silivri yaptim .

Tekirdag silivri arasi git gel 160 km topladi 

110-120 km/h arasi hizda hep gittim ara ara 130 140 a ciktim sollamalarda falan . 2 yetiskin 1 bebis bagajda bebek arabasi ve 2 canta

Yakit ortalamasi 4.4 LT 100kmde.

Yorum bağlantısı

Gecen hafta ankaradan boluya gittim geldim. Yol bilgisayari 8.0lt gosterdi. Gidis gelis 3/4 litreden fazla yakti. Kırmızı cizginin ustundeydi ibre.

Yine gecen hafta ankaradan Kayseri gidis geliste 1 depo yakti. 700km. Yol bilgisayari 5.9lt gosteriyordu.

1.5tdci, 1.4'e gore sanki biraz daha fazla yakiyor gibi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

2012 tdci fiesta depo doldur boşalt ölçüm sonuçlarım, izmir Ş.içi:

578 km oldu ışık yanmamıştı henüz yanmak üzereyken 112,72 tl lik mazot aldım. yol bilgisayarı 5,3 gösteriyordu. Ölçüm değer 5,18 lt. Km de 19 kuruş civarı. 

Yorum bağlantısı
ismial akın

2013 fiesta 1.25 50tl benzin ile 170-200km arası gidiyor sanki oldukça fazla yakıyor !  Lpg şart artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...