İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

kuatroya kış lastiği mi lazım olurmuş?

Çekici lazım olursa ararım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Çekici lazım olursa ararım.

ka varken hazırdık...

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Falken 5 sene kullandım Seydişehir gibi bir yerde her türlü koşulda beni üzmedi.Haberlere konu olan Konya Antalya geçişi olan Alacabel zirvesini bol karlı günlerde defalarca geçtim.Hemen hemen her hafta sonu Antalya ya gittiğim için çok zor koşullara iyi cevap verdi.
Şuan aracıma 245 40 19 petlas taktım 1 hafta olmadı .Cuma günü Alacabel de hafif yağış vardı lastikler resmen sabunlu zeminde gidiyormuş hissi uyandırdı.bazı virajlarda resmen direksiyon boşa döndü .Petlas ı eşimin aracında 16 jant lastiklerle yıllarca kullandık hiç böyle bir sorun olmamıştı.Resmen petlas rezilmiş.Falken de bu gibi bir sorun hiç yaşamamıştım.Gerçi bu boyutta Falken denemedim ama bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum.
Konya Antalya arasında 2016 Ocak ayında gecmisligim var. 40 yıldır Sivas 'ta yaşıyorum böyle kış, fırtına, tipi görmedim. Her tarafa ucan araçlar, tırlar vs. Orda Nokian Wrd3 takılıydı sıkıntı yasamadim.

Sizin seçenekleriniz goodyear ug8 i seçerdim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Saygin Sefa yazdı:

330 ₺ ye veren adami aradim 475 nakite olur dedi :)

haftaya 525 olur mu olur..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Orda Nokian Wrd3 takılıydı sıkıntı yasamadim.

Ama WRD3 müthiş bir lastikti :) Acaip memnun kalmıştım. Hem çok yumuşak hemde zamk gibi yapışırdı karda.
Öğretmenliğe başladığım yıl maaşım 33 gram altın yapıyordu. Şu an 33 gram altın 17000 lira civarı :) Maaşımı söylemeyeyim utanıyorum söylemeye [emoji16] Peynir i takip edemiyorum onu alabiliyoruz :)

Bu arada Osmancık pirinci de sanırım 9 10 lira olmuş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selim Bilgin yazdı:

Bu sene kış lastiği almasam mı diyorum ben de ilk defa, bir yere gittiğimiz yok zaten.

245-40-18 1.000 TL'den başlıyor tanesi.

Kar yağarsa kış lastiği olan bir taksi çevrilebilir 😊 gerçekten çok pahalıymış ya. 

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Çağlar Bayur yazdı:

Olur kesinlikle kur arttığı gibi fiyat artıyor. Önceki sayfalarda bahsetmiştim, nokian eylül ayı civarında 420 ₺ idi(2020) 4 gün önce mi ne 540 oldu su anda an itibariyle 575 ₺( hepsiburada’dan karşılaştırdım. )

N11’de 11 Kasımda sürekli kampanya yapıyor bakalım kaç ₺ bindirim olacak indirim adı altında. Takip edince insan anlıyor indirimlerin bindirimden geldiğini. 

Ben lastiğimi ayırttım  450 ₺ taksitli Bridgestone LM005. Inşallah kazasız belasız kullanırız. Lastikçi İstanbulda ben Ankaradayım, adam kaporaya gerek yok  ayırttık dedi 20 kasıma kadar bekletecek lastikleri aynı fiyattan. Sizce güvenebilir miyim ? İki kere arayıp teyit ettirdim fiyatın sabit kalacağını. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Saygin Sefa yazdı:

nokian eylül ayı civarında 420 ₺ idi(2020) 4 gün önce mi ne 540 oldu su anda an itibariyle 575

470 e bulunuyor H olan üstelik (T olan bir tık ucuz oluyor.)

Hayırlı olsun seçiminiz, ne kadar geç o kadar palalı herşey.. 

https://www.gittigidiyor.com/oto-yedek-parca-aksesuar/lastik-jant-ekipmanlar/lastik/nokian-wr-snowproof-20555-r16-91h_spp_498933?id=574043147&ga_prodid=574043147&scxid=14489-163508-2357-0&utm_source=cimri&utm_medium=ocs&utm_campaign=price-comparison&utm_content=mobil

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Evet benim yaptigim karsilastirma sadece hepsiburadadan yapıldı. Diğer sitelerde de oldukca  ucuzu varmış iyimiş 😀 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Ben lastik araştırırken aynı marka model lastiği genelde en uygun n11 de buluyordum.

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa

Bridgestone LM005 aldım hepsiburada’da kampanya vardı 445 ₺> toplamda 1760’a geldi bir indirim ile birlikte; güzel yanı 9 taksit yapabildim bu fiyattan taksit önemliydi, almak isteyen değerlendirebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Saygin Sefa yazdı:

Bridgestone LM005 aldım hepsiburada’da kampanya vardı 445 ₺> toplamda 1760’a geldi bir indirim ile birlikte; güzel yanı 9 taksit yapabildim bu fiyattan taksit önemliydi, almak isteyen değerlendirebilir. 

Hayırlı olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bende bugün kışlık lastiğe geçiş yaptım.

Lastikçi sağ olsun moralimi epey bozdu.

Yazlıkların son demini yaşadığını biliyordum acaba bir sene daha zorlar mi diye planlıyorsun sadece.

Bugün gördüğüm manzara ilk fotoda görüldüğü şekilde.

Ama asıl büyük sürpriz kisliklarimda. Nokian wrd3 lastiklerimin de değişmesi gerektiğini söyledi. Lastiklerin yalpa yaptığını ama en onemlisininde birinde balon olduğunu belirtti. Balon 2. fotoğrafta görülmekte.
Dis derinlikleride 3. Fotoğrafta mevcut. Extra güçlendirilmiş yabanlı lastikte balon görmeyi ummuyordum.

Bunun üzerine 4. Fotoğrafta görüldüğü üzere 1 bardak soğuk su içiyim diye düşünerek suyun yolunu tuttum.Ama total de en az 8000 tl yi düşününce ancak içimi soğutacak anlaşılan 2a4c1eecf3f99f708e89f264b43ff006.jpg7d1f3f59c1b08ca8c65389122a54cf0f.jpg08f5b0bdfa8a7bd8b51ecb8800fc9498.jpgcd46fd244fa8e8f39cb4119e77b8a309.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yazlıkların son demini yaşadığını biliyordum acaba bir sene daha zorlar mi diye planlıyorsun sadece.

Ama asıl büyük sürpriz kisliklarimda. Nokian wrd3 lastiklerimin de değişmesi gerektiğini söyledi. Lastiklerin yalpa yaptığını ama en onemlisininde birinde balon olduğunu belirtti. Balon 2. fotoğrafta görülmekte.
Dis derinlikleride 3. Fotoğrafta mevcut. Extra güçlendirilmiş yabanlı lastikte balon görmeyi ummuyordum.

Bunun üzerine 4. Fotoğrafta görüldüğü üzere 1 bardak soğuk su içiyim diye düşünerek suyun yolunu tuttum.Ama total de en az 8000 tl yi düşününce ancak içimi soğutacak anlaşılan 2a4c1eecf3f99f708e89f264b43ff006.jpg7d1f3f59c1b08ca8c65389122a54cf0f.jpg08f5b0bdfa8a7bd8b51ecb8800fc9498.jpgcd46fd244fa8e8f39cb4119e77b8a309.jpg
Benim 2 tane 225 45 17 Nokian yazlık lastiğim balon tamirli 2 seneyi geçti :)

Ebat neydi?
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Benim 2 tane 225 45 17 Nokian yazlık lastiğim balon tamirli 2 seneyi geçti default_smile.png

Ebat neydi?
215 60 16

Balon tamiri oluyor mu?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
215 60 16

Balon tamiri oluyor mu?
Valla içten desteklendi. 2 senedir kullanıyorum. Uzun yola da gittim 4 sefer. Hemde az yüklü de değildim :)
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Araştıracağım, bu arada wrd3 kışlık çıkma tek adet bulursam (çok zor şansım biliyorum) daha iyi olur. En kötü seneye önlere bir çift yeni alıp devam edeceğim

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Barış AÇIL yazdı:

diş bile atmamış lastiğin balon yapması üzücü. Geçmiş olsun. benimde dün öğlen 12 verdiğim lastik siparişleri bugün öğlen 12 de 24 saat üzerine elime ulaştı 4 adet sibop ile. Şaşırdım bu hıza doğrusu :) 

Ankarada lastikleri nerede taktırabilirim tavsiye edebilleceğiniz bir yer var mı Keçiörende oturuyorum. Ayrıca bu sibopları illa takmalı mı lastiklere taktırmaya giderken yanımda götürmeli miyim, siboplar insanın ne zaman işine yarar ?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
diş bile atmamış lastiğin balon yapması üzücü. Geçmiş olsun. benimde dün öğlen 12 verdiğim lastik siparişleri bugün öğlen 12 de 24 saat üzerine elime ulaştı 4 adet sibop ile. Şaşırdım bu hıza doğrusu [emoji4] 

Ankarada lastikleri nerede taktırabilirim tavsiye edebilleceğiniz bir yer var mı Keçiörende oturuyorum. Ayrıca bu sibopları illa takmalı mı lastiklere taktırmaya giderken yanımda götürmeli miyim, siboplar insanın ne zaman işine yarar ?
İvedikte lastikleri aldığım ve yıllardır tanıdığım bir esnaf var.
İvedik Muayene istasyonun karşısında melih gökçek bulvarında.
Muayene istasyonunun oradan bulvara giriş yaptığınızda 100 metre ileride sağda yağdıran ticaret var lassa tabelalı. Yavuz usta var orada. İşçilikleri güzel. Sibop yenilemekte fayda var.
Bu arada hayırlı olsun lastikleriniz.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Oğuzkan Erışık yazdı:

İvedikte lastikleri aldığım ve yıllardır tanıdığım bir esnaf var.
İvedik Muayene istasyonun karşısında melih gökçek bulvarında.
Muayene istasyonunun oradan bulvara giriş yaptığınızda 100 metre ileride sağda yağdıran ticaret var lassa tabelalı. Yavuz usta var orada. İşçilikleri güzel. Sibop yenilemekte fayda var.
Bu arada hayırlı olsun lastikleriniz.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ediyorum. Sizce ne zaman takmalı kış lastiklerini ? Ayrıca biraz saçma gelebilir ama bir şey sormak istiyorum; yaz lastiklerimi çöpe atacağım yeni lastik alırken 205/55/R16'dan 195/55/R15'e geçmek istiyorum ama arabada hali hazırda 16 inçlik jantlar olduğundan dolayı her türlü yeni bir jant almam gerekiyor değil mi ? Yani inç değeri değişince her türlü jant değiştirmek zorunda kalınıyor ?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Saygin Sefa yazdı:

Teşekkür ediyorum. Sizce ne zaman takmalı kış lastiklerini ? Ayrıca biraz saçma gelebilir ama bir şey sormak istiyorum; yaz lastiklerimi çöpe atacağım yeni lastik alırken 205/55/R16'dan 195/55/R15'e geçmek istiyorum ama arabada hali hazırda 16 inçlik jantlar olduğundan dolayı her türlü yeni bir jant almam gerekiyor değil mi ? Yani inç değeri değişince her türlü jant değiştirmek zorunda kalınıyor? 

Bu aralar takabilirsiniz veya havalarıj biraz daha soğumasını bekleyebilirsiniz. 

195 55 15e geçmeniz sağlıklı değil yüzde 6dan fazla fark var. Göstergede gördüğünüz hız değeri doğru olmaz. Dolayısıyla yaptığınız yol da doğru olmaz. 195 65 15e geçebilirsiniz en sağlıklı şekilde. Evet dedğiniz gibi jantı da değiştirmeniz gerekecek. 

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bu aralar takabilirsiniz veya havalarıj biraz daha soğumasını bekleyebilirsiniz. 

195 55 15e geçmeniz sağlıklı değil yüzde 6dan fazla fark var. Göstergede gördüğünüz hız değeri doğru olmaz. Dolayısıyla yaptığınız yol da doğru olmaz. 195 65 15e geçebilirsiniz en sağlıklı şekilde. Evet dedğiniz gibi jantı da değiştirmeniz gerekecek. 

Kullanma kılavuzunda yazdığından dolayı o değeri demiştim. 195/55/R16'ya geçilebilir mi ama bu değer kullanma kılavuzunda yazmıyor. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Saygin Sefa yazdı:

Kullanma kılavuzunda yazdığından dolayı o değeri demiştim. 195/55/R16'ya geçilebilir mi ama bu değer kullanma kılavuzunda yazmıyor. 

O şekilde yüzde 1.77 farkeder. Çap küçülüyor. 

55 ibaresi 55 mm değil. Tabanın yüzde 55 kesiti. 

Neden ebat değiştirmek istiyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Oğuzkan Erışık yazdı:

O şekilde yüzde 1.77 farkeder. Çap küçülüyor. 

55 ibaresi 55 mm değil. Tabanın yüzde 55 kesiti. 

Neden ebat değiştirmek istiyorsunuz? 

Evet biliyorum oran olduğunu :) Fiyattan dolayı ama çap küçültürsek jant masrafı çıkıyor, öbür türlü de uymuyor :) Sanırım en iyisi gene aynı ebatlarda (205/55/R16)lastik almak en mantıklısı yaz lastiği için :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...