İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Boyut nedir? Bütçe uygunsa Nokian derim. 4. kış kullanıyorum, bugün çok iş yaptı 😎

Yorum bağlantısı
Emre Demir

michelin  ++++ alpin 5

lassa       +++  snowways 3

petlas      +++  hatırlayamadım modeli

barum     ++  polaris 5 

benim şimdiye kadar kullandıklarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

2017'de 205-65-16 lassa wintus 2 aldık, ancak asfaltta 70km/s den sonra uğultu yapıyor memnun değilim.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Alpin 5, wrd4 ,ts 860 üçünüde kullandım çok iyi lastikler.Petlas ve ts 850 yi önermiyorum.Falkende fena değildi.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
İbrahim Uysal yazdı:

Merhabalar -arkadaşlar,

Connect için hangi kış lastiğini önerirsiniz?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

İbrahim Uysal yazdı:

yük atıyorsan xl olanlar dan al  sanırım 195 65 15 yaz kıs sürerim dersen bu desen petlas https://www.hepsiburada.com/petlas-195-65r15-91h-snowmaster-w651-kis-lastigi-p-HBV00000GK9XX kışlık olsun dersen https://www.hepsiburada.com/goodyear-195-65-r15-91t-ultragrip-8-oto-kis-lastigi-uretim-2019-p-OTLXGOOD-W-522785

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal
Metin Akbal yazdı:

Bütçe nedir beklenti nedir. Ucuz yollu Petlas, para varsa Nokian, fiyat performans Lassa.

Petlas için ıslak zeminde kayma yapıyormuş. Kullananlardan öyle duydum. aklımda nokian wrd4 veya Goodyear ug8 var

Erkan Işık yazdı:

Yük atmıyoruz hocam şahsi kullanım için. Bnde Goodyear ve nokian arasında kaldim Goodyear biraz daha uygun fiyatlı. Siz hangisini önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İbrahim Uysal yazdı:

Petlas için ıslak zeminde kayma yapıyormuş. Kullananlardan öyle duydum. aklımda nokian wrd4 veya Goodyear ug8 var

Yük atmıyoruz hocam şahsi kullanım için. Bnde Goodyear ve nokian arasında kaldim Goodyear biraz daha uygun fiyatlı. Siz hangisini önerirsiniz?

Petlas kullandım parasına göre iyiydi. Lassa ya geçtim Petlas ta neymiş dedim :D Islakta tutunma az olduğu doğrudur.

Nokian tercih ederim bütçe çok önemli değilse. Daha önce WRD3 kullandım bildiğin kar canavarı idi. Şu an Lassa kullanıyorum evimin önindeki rampada patinajsız kalkıyor desem yeridir. Lassa nın dezavantajı biraz ses yapar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal
Metin Akbal yazdı:

Petlas kullandım parasına göre iyiydi. Lassa ya geçtim Petlas ta neymiş dedim :D Islakta tutunma az olduğu doğrudur.

Nokian tercih ederim bütçe çok önemli değilse. Daha önce WRD3 kullandım bildiğin kar canavarı idi. Şu an Lassa kullanıyorum evimin önindeki rampada patinajsız kalkıyor desem yeridir. Lassa nın dezavantajı biraz ses yapar.

teşekkürler hocam.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

goodyer al yalnız senın araç kamyonet sınıfına gırdıgı ıcın aracın azami yüklü agırlına bak 4 lastıgın yük çekme toplamı azamı yuklu agırlıgı gecsın yoksa muayeneden kalırsın cunku c grbıu almıyorsun

ruhsatının şase motor no isim kısmını kapa ruhsatı bır paylas bırde ebatı söyle yardımcı olalım

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Lassa 5.yıl hala iyi gibi ,biraz ses arttı.

lassa nın otomobil için olan 4. jenerasyonu çok kötü bir lastik. bedava verseler bidaha almam. dokker e taktık pişman oldum. oysaki 3. jenerasyonu iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Son 6 yıldır tüm araçlarımda yaz - kış ayrı setler halinde sadece Nokian kullanıyorum.
Çoğu zaman karlı rampalarda ben ve kar küreyici makine oluyor sadece :D

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
İbrahim Uysal yazdı:

Bnde Goodyear ve nokian arasında kaldim Goodyear biraz daha uygun fiyatlı. Siz hangisini önerirsiniz?

Aradaki farka değmez bence, ug 8 çok eski bir desen, çıkalı çok oldu. Wr d4 gibi kendini ispatlamış bir lastik yada aynı fiyata yeni modeli olan wr snowprof u öneririm test sonuçları geldiyse.

VxFL46.jpg

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Aradaki farka değmez bence, ug 8 çok eski bir desen, çıkalı çok oldu. Wr d4 gibi kendini ispatlamış bir lastik yada aynı fiyata yeni modeli olan wr snowprof u öneririm test sonuçları geldiyse.

VxFL46.jpg

Teşekkür ederim sanırım WR D4 alicaz.

WR Snowproof'da dikkatimi çekti ama kullanıcı yorumu bulamadım pek.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ön tarafı ağır bir araba kullanacaksanız, ve önden çekişli ise, SAVA eskimo 3 iyi bir lastik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Herkese teşekkür ederim. WR D4 alacakken yeni serisi olan WR Snowproof aldim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.

Benim 4. Kış wr d4 ile, hala güvenle ilerliyor, aracın altı kara oturmadıktan sonra :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Saygin Sefa

Merhabalar. Malum kış geldi kış lastiği almam lazım. Aracımı yeni aldığım için tavsiyeye ihtiyacım var, egea hb 1.4 fire. Ankarada yaşıyorum ama istanbula git gel yapıyorum ve bu kıştan sonra tayin durumundan dolayı kışı ağrıda geçireceğim.

Uzun zamandır araştırıyorum; ilk başlarda nokiana yönelmiştim sonra vazgeçtim, çok çabuk ve düzensiz aşınıyor lastik. Ayrıca agustostan beri araştırdığım için kış lastiği fiyatları gözümün önünde arttı, nokian 420 idi şimdi 500’lerde. Dolayisiyla bütçemi de zorlamadan p/f oranı yüksek bir lastik istiyorum, aşağıdakilerden hangisi bu araba ve şehirler için mantıklı olur ? Ayrıca çıkma lastik(2019) 1000 ₺ civarında var ama değer mi sizce ?

Ebatlar 205/55/R16 

Bridgestone Blizzard LM005

Goodyear UG8

Lassa Snoways 4

Hankook i*cept

Dunlop Wintersport 5

Çok fazla var evet ama zaten durumun içinden çıkamadığım için buraya yazdım kusuruma bakmayın :)

adac.de sitesinde;

1. sırada Bridgestone

3. sırada Dunlop

4. sırada Hankook var. Tavsiyelerinizi ilgiyle takip ediyor olacağım. İyi forumlar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Saygin Sefa yazdı:

Ankarada yaşıyorum ama istanbula git gel yapıyorum ve bu kıştan sonra tayin durumundan dolayı kışı ağrıda geçireceğim.

güzel sıfır lastik ister bu rota. goodyear e güvenirim

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Çağlar Bayur yazdı:

güzel sıfır lastik ister bu rota. goodyear e güvenirim

ŞOK KAMPANYA 2019 KIŞLIK GOODYEAR 205/55R16 ULTRAGRİP8 91H 330TL

Evet aklım ona kaymaya başladı benimde.  Bu fiyattan da satan var nasıl oluyor anlamadım sahibinden’de.  400 ₺’ye vade farksiz taksit yapanda var. Bu neden 330 ₺ anlamadım

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Bridgestone ile lassa arasında pek fark yok. Desenler neredeyse aynı. Sadece yakıt tüketimi lassada b bridgestoneda a, bahsettiğiniz ölçüde. Ben yakın tarihte lassa aldım bridgestone teker başına 50 lira daha fazlaydı. Hankook zayıf kalacaktır bence Ağrı'da. 

Goodyear güzel ama o da çok çabuk parçalanıyor gördüğüm kadarı ile. 

Bence bridgestone. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Saygin Sefa yazdı:

ŞOK KAMPANYA 2019 KIŞLIK GOODYEAR 205/55R16 ULTRAGRİP8 91H 330TL

Evet aklım ona kaymaya başladı benimde.  Bu fiyattan da satan var nasıl oluyor anlamadım sahibinden’de.  400 ₺’ye vade farksiz taksit yapanda var. Bu neden 330 ₺ anlamadım

2019 çünkü. Geçen sene kaça aldı da 330a satıyor acaba 😊

Geçen kış şirket aracına aynı ebatta 270 liraya almıştım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...