İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık
Saygin Sefa yazdı:

Evet biliyorum oran olduğunu :) Fiyattan dolayı ama çap küçültürsek jant masrafı çıkıyor, öbür türlü de uymuyor :) Sanırım en iyisi gene aynı ebatlarda (205/55/R16)lastik almak en mantıklısı yaz lastiği için :)

195 55 16 205 55 16dan daha pahalıdır. Ara ebat olduğu için. 

Büyük lastiğin tabanı küçük lastiğin tabanına göre aynı mesafede daha az yuvarlanır. Yani aşınma daha uzun sürer. Bence aynı ebatta devam etmenin daha iyi olacak. 

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Oğuzkan Erışık yazdı:

195 55 16 205 55 16dan daha pahalıdır. Ara ebat olduğu için. 

Büyük lastiğin tabanı küçük lastiğin tabanına göre aynı mesafede daha az yuvarlanır. Yani aşınma daha uzun sürer. Bence aynı ebatta devam etmenin daha iyi olacak. 

Evet bencede öyle yapacağız artık :) çok teşekkürler cevaplarınız için :)

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Saygin Sefa yazdı:

Evet bencede öyle yapacağız artık :) çok teşekkürler cevaplarınız için :)

Rica ederim 😊

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Saygin Sefa yazdı:

Fiyattan dolayı

16" jant için en uygun ölçü zaten kullandığımız 205/55R16. Uygun fiyat için jant küçültmek şart (195/60-65R15 gibi), 16" leri de satınca uyguna gelir ama bence değmez, yol tutuşu düşer ve görüntü kötüleşir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

yeni konu açmak istemedim. 205/55/r16 için. 5 sene içinde kullanılacak yerler, için %75 istanbul şehir içi. %20 şehirler arası. %5 kayak merkezi

michelin 

nokian

conti

kendini ispatlamış bu 3 markadan bana uyan ve aralarında fazla fiyat vermeye gerek yok, bu sana yeter diyecek lastik modeli nedir arkadaşlar? her markanın kendi içinde de modelleri oluyor çünkü. nokian d4'ler 500 en ucuzu bu. michelin alpin de en pahalısı. conti arada sanırım

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Bridgestone Blizzak Lm005 değerlendirlebilir. 2020 Adac kış lastiği test 1.si

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-ADAC-Winter-Tyre-Test---205-55-R16.htm

lastik marka testlerine cidden güven kalmadı artık. o testlere bakım gy eg aldım. lastik rotasyondan sonra çekme yaptı. hem de benim aracım her sene 1 kere rota giren araç. deneyim varsa daha iyi olur aslında. ya da bi fikir. nokian nispeten uygun. sana yeter diyecek biri lazım. ya da conti daha uzun ömürlü. veya lastiğin kralı michelin, üçe beşe bakma diyecek adam :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

benim bir de çekincem var. kış aylarında istanbul genellikle 5-15 derece arası geçiyor. korkum ise 10-15 derecelerde ıslak zeminde tutunamama olayı. bana ıslakta kayma durumunu yaşatmamalı çünkü 15 derecede ıslak zeminde yazlıklarla 50 ile döndüğüm virajda kışlık yepyeni lassa ile kayıp yol kenarı kanala düştüm. o günden beri kışlık takmıyorum bu olay yüzünden

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

lastik marka testlerine cidden güven kalmadı artık. o testlere bakım gy eg aldım. lastik rotasyondan sonra çekme yaptı. hem de benim aracım her sene 1 kere rota giren araç. deneyim varsa daha iyi olur aslında. ya da bi fikir. nokian nispeten uygun. sana yeter diyecek biri lazım. ya da conti daha uzun ömürlü. veya lastiğin kralı michelin, üçe beşe bakma diyecek adam :)

Kullandıklarım arasında (Michelin Alpin A4, Nokian WR D4, Conti TS850, Petlas Snowmaster W651, Hankook Winter İcept Rs2) en memnun kaldığım kış lastiği Conti Winter Contact TS860 olmuştur her kriterde en iyi ve dengeli bir lastik.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

bir de nokian d4'ler için birkaç kişi 100km hızın üstünde jöle üstünde gidiyormuş hissi veriyor dedi. acaba doğruluğu nedir

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bir de nokian d4'ler için birkaç kişi 100km hızın üstünde jöle üstünde gidiyormuş hissi veriyor dedi. acaba doğruluğu nedir

Ben D4’ü Alfa’da 3 ay kullandım (sonra arabayı sattım) sorun yaşamadım hiç. 18” idi lastik bu arada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Ben D4’ü Alfa’da 3 ay kullandım (sonra arabayı sattım) sorun yaşamadım hiç. 18” idi lastik bu arada. 

yanak az olunca jöle problemi (eğer varsa) olmuyordur tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok yumuşak hamurlu olduğu kısmı doğrudur. Ağırlıklı olarak kar ve buz zemin üzerinde kullanım için tasarlanmış sanki (Alpler’de kutup bölgesi testlerinde Dünyanın en yüksek süratine sahip kış lastiği olarak birincilikleri var) 12 derecenin üzerine kuru mucır asfalt kullanımında çabuk parçalanıyor haliyle.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Çok yumuşak hamurlu olduğu kısmı doğrudur. Ağırlıklı olarak kar ve buz zemin üzerinde kullanım için tasarlanmış sanki (Alpler’de kutup bölgesi testlerinde Dünyanın en yüksek süratine sahip kış lastiği olarak birincilikleri var) 12 derecenin üzerine kuru mucır asfalt kullanımında çabuk parçalanıyor haliyle.

tyreview'de puanlara baktım. conti için kuru ıslakta daha çok puan var. kar buz için nokian önde. ben de çoğunlukla kuru ıslak'ta kullanacağım için tercihim conti'ye kaydı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tyreview'de puanlara baktım. conti için kuru ıslakta daha çok puan var. kar buz için nokian önde. ben de çoğunlukla kuru ıslak'ta kullanacağım için tercihim conti'ye kaydı

Ankara’da geçen kış 3+3 gün olmak üzere toplamda 6 gün kar yağdı mevsimler değişiyor maalesef. Dolayısıyla çoğunlukla gidilen yol kuru zemin oluyor. Buz ve ıslak zemin dahil her koşulda dengeli ve iyi bir lastik olduğu yönünde tecrübem. Silme buzda zaten hiçbir kış lastiği doğru düzgün tutunamıyor fizik kuralları gereği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

614' hb'de buldum. 613'e lastikcim.com satıyor. n11 ve gg'da pahalı. world veya bonus kampanyalarından da 50-100 bi bonus alırım. taktırma ile tanesi 600'e gelecek. iyi para :( 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

İyi tarafı aracın değerinin %2 si bile etmiyor ve 5 yıl kullanılacağı dikkate alındığında cüzi bir miktara tekabül ediyor. Geçen yıl 450 TL idi tanesi. Fiyatlar Euro’ya endeksli olunca böyle Gelecek seneye 700 olur tahminim. 😔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

16" jant için en uygun ölçü zaten kullandığımız 205/55R16. Uygun fiyat için jant küçültmek şart (195/60-65R15 gibi), 16" leri de satınca uyguna gelir ama bence değmez, yol tutuşu düşer ve görüntü kötüleşir.

Evet hocam bende vazgeçtim ayni ebatlarda devam :) var mıdır tavsiye edebileceğiniz yaz lastiği bu aylarda alacağım sezonu gelmeden ve fiyatlar daha da artmadan

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

İyi tarafı aracın değerinin %2 si bile etmiyor ve 5 yıl kullanılacağı dikkate alındığında cüzi bir miktara tekabül ediyor. Geçen yıl 450 TL idi tanesi. Fiyatlar Euro’ya endeksli olunca böyle Gelecek seneye 700 olur tahminim. 😔

Seneye kalmaz

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Continental Ts860 için çevre esnaf 650-700 rakamlarını verdi. Hb’de denizli kale lastik’ten (o da continental bayi sanırım fotolardan öyle gözüküyor yorumlar olumlu) 614’e aldım. Bonus kampanyalarından da 130tl hediye geldi. Tanesi 582’ye geldi. Tane başı 15-20tl de takma parası olur artık. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Lastik üretim 32/20 imiş

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Saygin Sefa yazdı:

Ankarada lastikleri nerede taktırabilirim tavsiye edebilleceğiniz bir yer var mı

Cumartesi günü bende kışlıklara geçtim. 

Şaşmazda "Dayı rot balans" var. 3 sezondur oraya gidiyorum.

İnstagram fenomenlerinden görüp gittiğim bir yer. Memnunum. Size biraz uzak tabi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Almışsın gerçi ama yazayım.

Ben 195 65 15 WRD3 almıştım. Tatlı bir sekmesi var 225 45 17 Lassa ya göre daha yumuşaktı. Doğu Karadeniz asfaltında kullandım yağmur çamur bende hiç sorun yaşatmadı. Ucuz olsa düşüneceğim lastik hala.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Alptuğ Özcan yazdı:

Cumartesi günü bende kışlıklara geçtim. 

Şaşmazda "Dayı rot balans" var. 3 sezondur oraya gidiyorum.

İnstagram fenomenlerinden görüp gittiğim bir yer. Memnunum. Size biraz uzak tabi

İvedikte bir tanıdık usta varmış ona taktıracağım hocam. Teşekkür ediyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Almışsın gerçi ama yazayım.

Ben 195 65 15 WRD3 almıştım. Tatlı bir sekmesi var 225 45 17 Lassa ya göre daha yumuşaktı. Doğu Karadeniz asfaltında kullandım yağmur çamur bende hiç sorun yaşatmadı. Ucuz olsa düşüneceğim lastik hala.

Tanede 100tl ucuzdu d4. Birkaç farklı marka lastik macerasından sonra heyacana gerek yok dedim. Bi de çoğu kişi kar buz için nokian daha iyi. Ama çoğunlukla kuru ıslak asfaltta kullanılacaksa contiler daha iyi daha ömürlü denmiş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...