İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Öncelikle aracınız hayırlı olsun düzcede yaşıyorum ama heran Erzuruma veya antalya ya gitmem gerekebilir.  Bu durumda yaşayan biri olarak eskiden nokian çivili lastik alırdım, şimdilerde nokian wrd4 ve wrd5 kullanıyorum. Tavsiye ederim. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bridgestone ile lassa arasında pek fark yok. Desenler neredeyse aynı. Sadece yakıt tüketimi lassada b bridgestoneda a, bahsettiğiniz ölçüde. Ben yakın tarihte lassa aldım bridgestone teker başına 50 lira daha fazlaydı. Hankook zayıf kalacaktır bence Ağrı'da. 

Goodyear güzel ama o da çok çabuk parçalanıyor gördüğüm kadarı ile. 

Bence bridgestone. 

Hmm goodyearda diğer lastiklere kıyasla dayanıksız demekki. Bridgestone en ucuz 420’tl su anda . Lassa yakit tüketimi b degilde e olmasi lazım. Dunlop yerine tabiki bridgestone değil mi 

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Oğuzkan Erışık yazdı:

2019 çünkü. Geçen sene kaça aldı da 330a satıyor acaba 😊

Geçen kış şirket aracına aynı ebatta 270 liraya almıştım. 

Gene iyi satıyor bence şu zamanda; eğer fiyat doğruysa direkt ondan alacağım, ortalama 400 ₺ kar etmis olacağım, 1300’e gelecek 4 lastik ki bence iyi bir fiyat. Ayrıca 2019 etiket değerleri nedense 2020’den daha iyi 

Mustafa Yanar yazdı:

Dunlop en mantıklısı gibi duruyor bence. 

Evette en ucuzu  425 ₺. Onu alacağıma da gider bridgestone alınır :) bakin fiyati nasıl artmis 375 olsa neyse:

https://hizliresim.com/wOqHKy

https://hizliresim.com/hIC3Ln

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Metin Uzunoğlu yazdı:

Öncelikle aracınız hayırlı olsun düzcede yaşıyorum ama heran Erzuruma veya antalya ya gitmem gerekebilir.  Bu durumda yaşayan biri olarak eskiden nokian çivili lastik alırdım, şimdilerde nokian wrd4 ve wrd5 kullanıyorum. Tavsiye ederim. 

Teşekkür ediyorum ama dediğim gibi dayanıksız olması hoşuma gitmiyor. Çok çabuk diş kaybediyor, coğu kullanıcı bundan şikayetçi onun dışında oldukça iyi lastik deniyor hatta en iyisi. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Nokian wr D4, 4 sezon 18 bin km kullandım, bu kış da takacağım, memnunum.  Aşınma var ama kayın pederin yazlık Lassa da öyleydi, soğuk asfalt çok burada maalesef koparıyor dişleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Bir önceki lastiklerim nokian idi. Nokian 2019 veya 2018 sıfır lastiğini bulursanız uygun fiyatlara alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Nokian wr D4, 4 sezon 18 bin km kullandım, bu kış da takacağım, memnunum.  Aşınma var ama kayın pederin yazlık Lassa da öyleydi, soğuk asfalt çok burada maalesef koparıyor dişleri.

Valla çok iyi dayanmış şaşırdım açıkçası ama fiyatları çok uçtu 500’den aşağı nokian yok. Biliyorum 😕

Murat Karahan yazdı:

Bir önceki lastiklerim nokian idi. Nokian 2019 veya 2018 sıfır lastiğini bulursanız uygun fiyatlara alabilirsiniz. 

2019 en ucuz 460 ₺ 

Mehmet Göktürk yazdı:

Piyasada çok adı bilinen bir marka olmadığı için gözüm kesmiyor falken’i 😕

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Goodyear yumusak lastik suan aracimda kullaniyorum.önceki kullandigim lastik lassa cok gurultulu lastik ve yakit etiket degeri e.
Falken yada goodyear tavsiye ederim.maddiyat iyiyse nokian derim.

Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Emre Usta yazdı:

Goodyear yumusak lastik suan aracimda kullaniyorum.önceki kullandigim lastik lassa cok gurultulu lastik ve yakit etiket degeri e.
Falken yada goodyear tavsiye ederim.maddiyat iyiyse nokian derim.

Goodyear fena değil gibi duruyor. Lassa kimse al demedi şaşırdım 😀 falkene bakıyorum o da kötü değil gibi testlerde üstelik 420 ₺ iyi bir fiyat. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Saygin Sefa yazdı:

Evet yanlış yazmışım gürültü sınıfı diyecektim. 

Yumuşak lastik çabuk aşınır ama yumuşak olmazsa kış şartlarında istediğimiz tutunmayı ve performansı bize sağlamaz. 

Lassa snoways 4 gerçekten çok başarılı. Ha 3 olsaydı kesinlikle yanaşmayın derdim. 

Falkeni babam kullanıyor bu sene 5.sezonu olacak bir şikayeti olmadı çok ama kara da girmedi hiç. İlk senesinde bi yokuşu çıkamamıştı karda onu hatırlıyorum sadece. 

Bence hala bridgestone 😊

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Falken 5 sene kullandım Seydişehir gibi bir yerde her türlü koşulda beni üzmedi.Haberlere konu olan Konya Antalya geçişi olan Alacabel zirvesini bol karlı günlerde defalarca geçtim.Hemen hemen her hafta sonu Antalya ya gittiğim için çok zor koşullara iyi cevap verdi.

Şuan aracıma 245 40 19 petlas taktım 1 hafta olmadı .Cuma günü Alacabel de hafif yağış vardı lastikler resmen sabunlu zeminde gidiyormuş hissi uyandırdı.bazı virajlarda resmen direksiyon boşa döndü .Petlas ı eşimin aracında 16 jant lastiklerle yıllarca kullandık hiç böyle bir sorun olmamıştı.Resmen petlas rezilmiş.Falken de bu gibi bir sorun hiç yaşamamıştım.Gerçi bu boyutta Falken denemedim ama bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Ahmet Türedi yazdı:

Falken 5 sene kullandım Seydişehir gibi bir yerde her türlü koşulda beni üzmedi.Haberlere konu olan Konya Antalya geçişi olan Alacabel zirvesini bol karlı günlerde defalarca geçtim.Hemen hemen her hafta sonu Antalya ya gittiğim için çok zor koşullara iyi cevap verdi.

Şuan aracıma 245 40 19 petlas taktım 1 hafta olmadı .Cuma günü Alacabel de hafif yağış vardı lastikler resmen sabunlu zeminde gidiyormuş hissi uyandırdı.bazı virajlarda resmen direksiyon boşa döndü .Petlas ı eşimin aracında 16 jant lastiklerle yıllarca kullandık hiç böyle bir sorun olmamıştı.Resmen petlas rezilmiş.Falken de bu gibi bir sorun hiç yaşamamıştım.Gerçi bu boyutta Falken denemedim ama bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum.

Bir çok kisi zaten petlastan memnun değil, o bakımdan hiç bulaşmayı düşünmüyorum :)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

bu ebat da nokian al arkana dönüp bakma , çoğu markadan da çok daha iyi performans vereceğine emin olun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

2 hafta önce Bridgestone aldım ben. tanesi 400 TL. gittigidiyor'da kampanyası vardı. 

Henüz taktırmadım. Önümüzdeki hafta taktırmayı düşünüyorum. Test sonuçlarına güvenerek aldım bakacağız. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lassa Snoways 4 Good Year bunları eleyin ama Snoways 3 denk gelirse gözü kapalı alın. Doğuda genelde Lassa kullanılır. Lassa Snoways 3 kullaniyorum geçen sene Şubatta Gerede de çektiğim fotoğraf. Istanbul a gidiyordum bildiğiniz kar küredim:

5dbedec8d688214c949f5ce18998c242.jpg

Haricen Nokian da kullandım eski aracımda kar canavarı mübarek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Metin Akbal yazdı:

Lassa Snoways 4 Good Year bunları eleyin ama Snoways 3 denk gelirse gözü kapalı alın. Doğuda genelde Lassa kullanılır. Lassa Snoways 3 kullaniyorum geçen sene Şubatta Gerede de çektiğim fotoğraf. Istanbul a gidiyordum bildiğiniz kar küredim:

5dbedec8d688214c949f5ce18998c242.jpg

Haricen Nokian da kullandım eski aracımda kar canavarı mübarek.

Snoways 4’e iyi diyorlardı hocam 3’e göre. 

Harun Kocaçalışkan yazdı:

2 hafta önce Bridgestone aldım ben. tanesi 400 TL. gittigidiyor'da kampanyası vardı. 

Henüz taktırmadım. Önümüzdeki hafta taktırmayı düşünüyorum. Test sonuçlarına güvenerek aldım bakacağız. 

Test sonuçlarında ilk sirada bridgestone 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla benim sağda solda denk geldiğim Snoways 3 ün daha iyi olduğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
(düzenlendi)

Alptuğ Özcan yazdı:

Snoways 3 snoways 4 den daha mı iyi?

Metin Akbal yazdı:

Valla benim sağda solda denk geldiğim Snoways 3 ün daha iyi olduğu.

Bir önceki sayfada arkadaşın belirttiği gibi bende öyle okumuştum bir kaç yerde. Belkide ebat ve arabaya göre de değişiyordur hocam

tarihinde Saygin Sefa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygin Sefa
Çağlar Bayur yazdı:

güzel sıfır lastik ister bu rota. goodyear e güvenirim

330 ₺ ye veren adami aradim 475 nakite olur dedi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tiguanda falken takılı. kar performansını tam detay bilemem ama yağmur ses vs iyi gibi. adı biraz çin işi gibi dursa da japon firması ve dunlop ile beraber yerli üretim.

İsteyen rus malı nokian alabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...