İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

Petlas yağmurda pişmanlık ötesi. 

naylonu bol herhalde.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

naylonu bol herhalde.

Malzemeyi bol kullanmış ama seçim yanlış olmuş demekki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gülkokan yazdı:

2019 üretim lassa snoway 4 kullanan birisi olarak 

Yol tutuş iyi ama felaket uğultu yapıyor bugün yol yapınca iyice anladım arkadaşta lassa kışlıkta normal dedi petlasın gözünü seveyim

Kullanıcılar snoways 3 ün 4’ten daha iyi olduğunu söylüyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Koray Demir yazdı:

Kullanıcılar snoways 3 ün 4’ten daha iyi olduğunu söylüyor.

Snoways 4 kullanmadım ama Snoways 3 karda Conti den daha gibi geldi 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Pekiiii kış lastiğinde ölçü karda iyi gitmesi midir yoksa soğuk havada asfalt performansı mıdır?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pekiiii kış lastiğinde ölçü karda iyi gitmesi midir yoksa soğuk havada asfalt performansı mıdır?

Çok spesifik bir soru :mamba:

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kış lastiği olduğu için bence ölçü karda iyi gitmesidir, soğuk havada ralli yapacak halimiz yok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Soğuk havada asfalt performansı benim için daha önemli çünkü kullandığım ortam bu. Ama daha çok karda gezen biri olsam kar performansı önemli olurdu. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kış lastiği olduğu için bence ölçü karda iyi gitmesidir, soğuk havada ralli yapacak halimiz yok.

Ama soğuk havada 110 km hız ile sık sık süreriz. Kış lastikleri içindeki maddelerden dolayı daha çabuk ısınır. Ani bir direksiyon ve fren hareketinde bu lazım olabilir. Karda genellikle yolda kalırız veya maddi hasarla kurtarırız. Bence soğuk havada asfalt performansı daha önemli gibi

Yoldaki buzlanmayı bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama soğuk havada 110 km hız ile sık sık süreriz. Kış lastikleri içindeki maddelerden dolayı daha çabuk ısınır. Ani bir direksiyon ve fren hareketinde bu lazım olabilir. Karda genellikle yolda kalırız veya maddi hasarla kurtarırız. Bence soğuk havada asfalt performansı daha önemli gibi

Yoldaki buzlanmayı bilemedim. 

kış lastiğine güvenip yaz aylarındaki gibi araç kullanmak sıkıntıya mahal verir, benden demesi.

Metin Uzunoğlu yazdı:

kış lastiğine güvenip yaz aylarındaki gibi araç kullanmak sıkıntıya mahal verir, benden demesi.

Erzurum da araç kullanırken ilk amaç yolda kalmadan 20-30 cm kar olsa bile gideceğin yere zincir takmadan varmaktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

fordçu olarak virajda kopabildiğimiz tek mevsim kış, az eğeleneğük

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Erzurum da araç kullanırken ilk amaç yolda kalmadan 20-30 cm kar olsa bile gideceğin yere zincir takmadan varmaktı. 

erzurum farklı tabi. Hocam kışın 110 ile sürmüyor muyuz? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Benim için öncelik şehir içinde küçük tepeleri rahat inip çıkmak ve öndeki aracın sert frenine sert fren yapınca kızaklamaması. Uzun yolda zaten sakin giderim karda buzda. Ki geçen sene Aralık'ta yazlık ile 200km sürmek zorunda kaldım. Yavaş gidene harbiden bişey olmuyor. :yes:

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çeşitli kriterler arasında en optimum olanı sunması beklenir.

4006A0BE-C14E-403E-A00D-7EABB8740C24.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

değişir, şehre göre de kulanıcıya göre de, istanbulda isek ıslak zemin fren değeriöne çıkar mesela, uludağ da taksici isek buz da fren

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

erzurum farklı tabi. Hocam kışın 110 ile sürmüyor muyuz? 

Karda 120+ üstü sürmüşlüğüm var ama yanlış  hemde çok yanlış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Frenlemedir bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

fordçu olarak virajda kopabildiğimiz tek mevsim kış, az eğeleneğük

Kışın eğlenmek denince bildirim geldi. 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Kışın eğlenmek denince bildirim geldi. 

kartepe candır

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

kartepe candır

Geçen sene gidemedik bu sene gidelim.

Doğan Arşiray yazdı:

Frenlemedir bence.

Kesinlikle

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kış lastiğinde benim için kar ve buz performansı önemli . Diğer türlü Don lastiği de iş yapıyor kışın İzmit'te 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Üçüncü Nokian setim ama diğerlerini ikinci sezon kullanma fırsatı olmamıştı. Bu hafta takayım ben de artık bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...