İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Üçüncü Nokian setim ama diğerlerini ikinci sezon kullanma fırsatı olmamıştı. Bu hafta takayım ben de artık bakalım.

Haftaya hava 16 derece. Ama kar da yağmadı dağlara :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Haftaya hava 16 derece. Ama kar da yağmadı dağlara :) 

Hadi ya, bugün soğuk gibi olunca daha soğur diye düşündüm.

Aralık ortası olacak, bir şey olsa yola çıkmak gerekse filan diye düşünüp takacağım herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Hadi ya, bugün soğuk gibi olunca daha soğur diye düşündüm.

Aralık ortası olacak, bir şey olsa yola çıkmak gerekse filan diye düşünüp takacağım herhalde.

Kış lastiğinde bi madde varmış. Lastik kolay ve çok ısınıyormuş bu sayede. Sıcak havada hızlı giderken tedirgin ediyor beni çok sıcak lastik

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Çoğu kış lastiği dişleri sayesinde karda yeteri kadar çekiş sunuyor. Bence de önemli olan ıslak zemin ve soğuk asfalt performansıdır. Zaten ıslak ve soğuk asfalt performansı iyi olup da kar-buz performansı rezil durumda olan lastik de yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kış lastiğinde bi madde varmış. Lastik kolay ve çok ısınıyormuş bu sayede. Sıcak havada hızlı giderken tedirgin ediyor beni çok sıcak lastik

14-15 deeecede sorun olmaz bence. 20 civarı güneşli olursa tutuş bitiyor gerçekten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Snowways 4'leri taktım. Aslında aklımda farklı şeyler vardı ama fiyatlar uçmuş :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

14-15 deeecede sorun olmaz bence. 20 civarı güneşli olursa tutuş bitiyor gerçekten. 

Gereginden yumusak oldugu icin oyle oluyor bence. Esnemeler artiyor, yere basan anlik kesitteki desen kapaniyor gibi. Yoksa kaliteli lastikte soguk yada sicak islak yuzeyde tutunma sorunu olmamasi gerekir. Birde kislik lastige ben daha fazla hava basiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

Gereginden yumusak oldugu icin oyle oluyor bence. Esnemeler artiyor, yere basan anlik kesitteki desen kapaniyor gibi. Yoksa kaliteli lastikte soguk yada sicak islak yuzeyde tutunma sorunu olmamasi gerekir. Birde kislik lastige ben daha fazla hava basiyorum.

Arabanın kitapçığında da kış lastiği için farklı hava veriyor galiba. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Arabanın kitapçığında da kış lastiği için farklı hava veriyor galiba. 

Ford kitapçığında böyle bir fark yok, sadece aşırı soğukta lastik basıncı 0.2~0.3 bar kadar fark oluşabilir yazıyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastik etiketinde şöyle bir ifade var fiestada   <160 KM/H

Yani lastik basınçları bu ama 160 Km den yüksek hızda gideceksen basıncı daha da arttır diye anlıyorum ben. 

Ford-Fiesta-Tyre-Pressure-Placard-600x39

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Hizlaninca ozellikle yanlari ince olan dusuk hiz kodlu lastikler simit gibi ovallesiyorlar.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Ford neden böyle oluyor?

o aracın f150 olduğu kesin mi? Bence pek benzemiyor ama. Aslında soru yanlış. Volvo neden bu kadar sağlam diye sorulmalı :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Ford neden böyle oluyor?

ayva ile  adana kebap yapma videosu gibi olmuş bu :rofl: su topu ile basketball oynanamak gibi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Azalma

225/50/18R Ara ebat olduğundan mütevellit , fiyatı pahallı idi. bu 20 30 40 50 gibi ebatlar ara ebat olması sebebiyle pahallı oluyormuş.

35 45 55 gibi ebatlar daha çok üretilip daha çok araçta kullanıldığı için daha uygun fiyatlarda.

aşağıdaki tabloda sapma yüzdesi var. araç yüksek ( çakma cip) olduğu ,için bir sorun yaşanmayacak düşüncesiyle, 225 55 18 aldık. 

bridgestone lm005 225 50 18r jastik 4bin TL seviyelerinde iken , 225 55 18r olan 3bin TL fiyatlar ile alınabiliyor. hatta trendyolda 2838 TL fiyat ile aldık.

487620527_LASTK.JPG.c94a41db5ed7f02de20e9461f80e178a.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bende conti ts 860 var. Bu kış 3.sezonu olacak. Toplasak 7-8 bin km yapmıştır. Lastikleri söktüğümde suyla durulayıp sakladım. Yani iyi baktım yani

bu sabah hava 10 dereceyken 15-20 km hızla giderken birden frene basmak zorunda kaldım. Önüme polis kırdı. Yer nenliydi. Abs çalıştı. Kızakladı. 15-20 ile giderken durmak ne kader sürebilir ki. Durması için resmen bekledim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yazlıkla frene oturmamışsın iyi ki daha da uzar polisin bagajına girerdin , vesile ile manuel şanzıman candır fren mesafesini de kısaltır

vesile ile kipritlerde vakum pompası nasıl bir şey?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Yerde çamur toz vs vardır, fen pedalına tam kuvvet basmak lazım. 

bu sabah görüş mesafesi 10 cm olan yerler vardı, sis is pus çökmüştü yerde asfaltan başka herşey vardı İstanbul da

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Pazar günü Tem den İstanbul'a giderken İzmit tünel girişinde otobüsün yarısına kadar sollamışken otobüs önündeki aracı sollamaya çıktı hızım 130 bariyerler ile otobüs arasında sıkışacağım. Bir fren bir korna abs devreye girdi ama direksiyonu öyle sıkmışım ki bileklerim ağırdı. Dedimki lastiklerim iyi nokian mış. Araç şeritten milim kaymadı .

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu sabah hava 10 dereceyken 15-20 km hızla giderken birden frene basmak zorunda kaldım. Önüme polis kırdı. Yer nenliydi. Abs çalıştı. Kızakladı. 15-20 ile giderken durmak ne kader sürebilir ki. Durması için resmen bekledim. 

Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile manuel şanzıman candır fren mesafesini de kısaltır 

Evren Erakçora yazdı:

Yerde çamur toz vs vardır, fen pedalına tam kuvvet basmak lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...