İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Kangal
15bin'e kadar yolu var yağın. Senesi dolarsa tabi işler değişir [emoji4]
Daha var senesine 6ay oldu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Uğur Çınar yazdı:
Sani Gerşon yazdı:
40bin idealdir.

Aslinda her bakimda degismesi iyidir mazot filtresi fazla pahali birsey degil

Focus 3 ucuz ama maalesef focus 2 pahalı. Kitapçık 2 sene 30 bin diyor. Yani iki periyodik bakımda bir değişmesi gerekiyor ama seneye bende değişmesem mi dkye düşünmüyor değilim :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

ama seneye bende değişmesem mi dkye düşünmüyor değilim :)

Filtre orijinalse bir şey olmaz 2 bakımda bir olacak şekilde işini yapar.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Öyle yapıyorum zaten 7 bakımda 4 defa mazot filtresi değişti. 6 ay 10 bin km önce son bakımda değişti, bahara zaten değişmeyecek ama ondan sonraki bakım bile değişmesem mi diyorum, 2 sene dolmamış olacak, yakıtı hep Shell ve OPET den alıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Öyle yapıyorum zaten 7 bakımda 4 defa mazot filtresi değişti. 6 ay 10 bin km önce son bakımda değişti, bahara zaten değişmeyecek ama ondan sonraki bakım bile değişmesem mi diyorum, 2 sene dolmamış olacak, yakıtı hep Shell ve OPET den alıyorum [emoji4]
Yag önemli bence 12.500km iyi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Kangal yazdı:

Fazla uzun yol yapmıyorum çok degilmi 40bin

Servis iki bakımda bir yanı 30 binde değişiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Okay Kaygusuz yazdı:

yine bir mk4 bora hak ettigi sıcaklıga kavustu aksama 2 müsterim birde radyotör değişimim var bugun ve yarın yogunum

Ne kadar çok bozuluyor bunlar [emoji16]

Kolay gelsin bereketli olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Coşkun Basan yazdı:

Ne kadar çok bozuluyor bunlar emoji16.png

Kolay gelsin bereketli olsun

her golf4 bora audi a3 seat hepsi elden gecmesi gerekiyor süngerler bitiyor zamanla.

saolsın

dün aksam yine bir golf 4 kalorifer işi yaptım

ardından bora radyotör değişimi yaptım günü kapattım

R9GlNQ.jpg
R9G8Es.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Okay Kaygusuz yazdı:
her golf4 bora audi a3 seat hepsi elden gecmesi gerekiyor süngerler bitiyor zamanla.
saolsın

Benim Seat da havalandırma dan sünger atıyor idi [emoji1]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bunların ön panel ayrılabilir , fiberglasdan üretilmiş bir malzeme , civatalarinda mühür, boya vs yok tampon gibi sökülüp takılabiliyor , anlayamazlar söküldüğünü

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Okay Kaygusuz yazdı:

saolsın

Okay, Caravelle'nin ısıtmasından pek memnun değilim. Devirlendikçe ısıtma kuvvetleniyor ancak trafiğe girdin mi ılık veriyor havayı. Motor ısısı da düşüyor göstergeyi izlediğimde.

Termostat mı sorunlu, yoksa sünger sorunu bunlarda da olur mu? Fusion'un ısıtması yüzümü yakıyor en sıcağa alamıyorum bile. Ama geçen kış adam akıllı ısıtmadı Caravelle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Motor sıcaklığı düşüyorsa termostat açık kalıyordur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Sanırım sorunu buldum resimdeki baglantı yeri açılmış elle oynatıyorum arası açılıyor sıvı conta açılmış vidasıda gevşek ne yapmalı oraya.24d4b00a00f1e8e8409239eadfd6278e.jpg

Bu vidada gevşek boşta dönüyor0a6192f1a1253defd5c9e5125956a37b.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yalama olmuş. Dolgu loctice ile sabitlenecek. 

Diğer plastik aksam için sökülecek, arada O ring olabilir veya keçe. Değişecek 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Yalama olmuş. Dolgu loctice ile sabitlenecek. 
Diğer plastik aksam için sökülecek, arada O ring olabilir veya keçe. Değişecek 
turboya etkisi olur degilmi çekişe veya yag atmasına alta ve üste servet abi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her hava kaçağı basınç kaybı demek. Turbo kayıbı tolare edebilmek için daha fazla mesai harcar. Yağa gelince, tahminim manifold yağı gördüklerin ki normal. Dışarı sızmayacak, yanma odasında yanacak 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Her hava kaçağı basınç kaybı demek. Turbo kayıbı tolare edebilmek için daha fazla mesai harcar. Yağa gelince, tahminim manifold yağı gördüklerin ki normal. Dışarı sızmayacak, yanma odasında yanacak 
Tamam abi yarın baktırayım hayırlısı olsun sagol
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İmzamdaki konuda var yeni değiştirdim o plastik boruyu. Servet abinin dediği gibi basınç düştüğü için çekiş de düşüyor kaçak olunca. Plastik boruda oring var, okla gösterdiğiniz yer sıkı sıkı bağlı değil zaten, içeri giren kısmımda var oring.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
İmzamdaki konuda var yeni değiştirdim o plastik boruyu. Servet abinin dediği gibi basınç düştüğü için çekiş de düşüyor kaçak olunca. Plastik boruda oring var, okla gösterdiğiniz yer sıkı sıkı bağlı değil zaten, içeri giren kısmımda var oring.
Elle oynattım sallanıyor arası açılıyor imzamdaki konu yenimi yaptırdın sen ahmet bey
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bu mesajdaki son fotoğrafta belli oluyor, yeşil oring var, onda sıkıntı varsa hava kaçıyordur oradan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bu mesajdaki son fotoğrafta belli oluyor, yeşil oring var, onda sıkıntı varsa hava kaçıyordur oradan.

Hepsini okudum ahmet bey yalnız orada motor sıcaklıgı 135c yazmışsın okadar degil en fazla 122c gördüm ben gauge menüde

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Yusuf Berke yazdı:

Okay, Caravelle'nin ısıtmasından pek memnun değilim. Devirlendikçe ısıtma kuvvetleniyor ancak trafiğe girdin mi ılık veriyor havayı. Motor ısısı da düşüyor göstergeyi izlediğimde.

Termostat mı sorunlu, yoksa sünger sorunu bunlarda da olur mu? Fusion'un ısıtması yüzümü yakıyor en sıcağa alamıyorum bile. Ama geçen kış adam akıllı ısıtmadı Caravelle.

hararet 90dn düşüyorsa termostat arızalı caravella kac model di 2004 üstünde bu sistem yok t4lerin hepsi gögüs sökülüp bu işlem yapılacak

babamın arabada istiyorda zaman yok ona

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

dün aksam yine bir golf4 kalorifer işi yaptım bu haftayı kapattım bakalım yeni haftaya baslayalım persembe konya'dayım

RfUnIj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...