İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sezgin Yılmaz
Orası öyle ama yanakta yama güven vermiyor. Tek değişsem biri 6mm diğeri 8/9 mm ve arada 4 sene fark olacak.
Senin yerinde cift olarak degisirim.
Arabada zaten bir kötü şans gidiyor.
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

dün aksam yine bir golf 4 hak ettigi sıcaklıga ulastı.

ankara'da kaloriferi ısıtmayan golf4 bora kalmasın sloganım.
dizel bir borada geldi gündüz yazmıstı bana aksam gelirken 4mlik hortum al demiştim. turbo kesiyormus n75in hortumlarını değiştirdim adam mutlu oldu kesiklik gecti :)

RWwdpA.jpg

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeo mk5 aracımda Havalar soğuyunca kaloriler havasını cama yönlendirdiğimde daha çabuk ve yüksek sıcaklık verdiğini gördüm. Şöyleki sıcaklık 23 dereceye ayarlı fan 1~2 seviyesinde iken yüzüme ılık hava gelirken ısıtmayı cam moduna alınca (cam max' a değil) aniden sıcak yakıcı bir hava camdan yüzüme doğru geliyor. Bu durum normal mi acaba. Mk4 böyle bir durum yaşamamıştım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

dün aksam yine bir golf 4 hak ettigi sıcaklıga ulastı.

ankara'da kaloriferi ısıtmayan golf4 bora kalmasın sloganım.
dizel bir borada geldi gündüz yazmıstı bana aksam gelirken 4mlik hortum al demiştim. turbo kesiyormus n75in hortumlarını değiştirdim adam mutlu oldu kesiklik gecti :)

RWwdpA.jpg

Beni gaza getiriyon. Bende sökmelere takmalara girişiyom. Ufaktan ufaktan ufaktan başladık :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Beni gaza getiriyon. Bende sökmelere takmalara girişiyom. Ufaktan ufaktan ufaktan başladık :) 

sen sökme abi biyeri bu bizim 1998 2003 arası vw audi skoda seatlarda gecerli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

sen sökme abi biyeri bu bizim 1998 2003 arası vw audi skoda seatlarda gecerli

yahu ben ne yapayım Vw yi ben kendi arabalarımı söküyom takıyom. Sen yanlış anladın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Zımparaladım, gressledim. 

Tabi bunları yapınca beyin resetlendi. 

Ufak bir yolculuk yaptım. 

VQjNov.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sezgin Yılmaz yazdı:

Senin yerinde cift olarak degisirim.
Arabada zaten bir kötü şans gidiyor.

O kötü şans 6 sendedir var ama inat ettim 4 sene daha bineceğim nasipse :)

Nokian in yeni serisi çıkmış wr snowmaster, daha test yada kullanıcı yorumu yok, almışken ondan alayım diyorum 2 tane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bir değişiklik oldu mu? Dizel focusda elektrik destekli olduğu için farklı bir yağ kullanılıyor ve motoru sesli. 10 senelik yağı değiştirsem bir azalma olur mu acaba.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bugün vaktim de olunca güzel bi temizlik yapayım dedim.

İçini, dışını, bagajı, motoru her tarafı güzelce temizledim ve kuruttum.

Kapı içleri, koltuk altları, her tarafı sildim. Dışını, jant kollarına varana kadar yıkadım, sildim kuruladım.

stepneyi çıkardım havasını kontrol ettim, eksikti, 50 psi hava bastım. (üzerinde 60 yazıyordu çekindim o kadar basmaya)

N11 den aldığım 4D paspasları taktım, tam oturdu oturmasına ama biraz baskı uygulayıp ayakla itince arkalar biraz kayıyor.

Biraz daha derin olsa süper olacakmış ama bu da idare eder.

Araba cillop gibi oldu. Tam temizlik bitti şehir merkezine alışverişe gidelim dediler.

Yola çıktık, 10 dk gittik yağmur başladı. 😢

Bir süredir de yağmamıştı, çamura benzer birşey yağdı... 2 saat temizlikle uğraştım , hepi topu 15-20 dk. temiz kaldı.

Bendeki de şans.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Bir değişiklik oldu mu? Dizel focusda elektrik destekli olduğu için farklı bir yağ kullanılıyor ve motoru sesli. 10 senelik yağı değiştirsem bir azalma olur mu acaba.
degistirme sebebim soguk havalarda ilk manevrada direksiyon tas gibi oluyordu. eski yagin soguga karsi bi zaafi var diye düşündüm. degistirdikten sonra bu durum ortadan kalkti. su an gayet iyi.

10 yıllık hangi sivi olursa olsun degistirmek isterdim şahsen :)
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

yahu ben ne yapayım Vw yi ben kendi arabalarımı söküyom takıyom. Sen yanlış anladın :) 

ozaman sök abi heryerini cok zevkli iştir

dün yine bir kaloriferi ısıtmayan bora yaptım pazar mesaisi

R8mAkG.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

ozaman sök abi heryerini cok zevkli iştir

dün yine bir kaloriferi ısıtmayan bora yaptım pazar mesaisi

R8mAkG.jpg

Cruze klapesini yağlıyacam. Ne tavsiye edersin. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Coşku Mert yazdı:

10 yıllık hangi sivi olursa olsun degistirmek isterdim şahsen

Sıra gelmiyor ki ekstralardan... Bu gün de torpido kapağı açılmıyor, kaça patlayacak bakalım...

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Cruze klapesini yağlıyacam. Ne tavsiye edersin. 

wd40

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bugün değil ama emmi'den kaskosu yapıldı, kışlık 16 jant lastik takıldı.18'den sonra yumuşacık bir araba oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Turbo yaglama borusunun altı çok yag birikmiş bu hortumun içindede var maf sensörüne kadar gitmiş hava filtresi temizdi oraya gitmemiş ne yapmak gerek sorun turboda mı acaba 45391b9dbb5dcaa1d78fc04c281abb18.jpg8b95a0d68ca0df9b32387c5ffaf80e98.jpg

62936ac6ded6d5e549df47cfb051e705.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

3-4 gün önce okuyup üfledik :D 

İzmire doğru yola çıkacağım, gece saatleri, bir baktım sol kısa yanmıyor. O saatte sanayiye gitsem kimseyi bulamam diye benzincide ampül satılır mı diye girdim, satılıyormuş, değiştirsinler diye dil döktüm, değiştirecekti de ama sol far akünün sökülmesini gerektiriyormuş, o yüzden kaldı. Neyse dedik, cezası neyse ödeyecez, yola çıkmam gerekiyor çünkü, LPG fulledik, ödeme yaptım, geri geldim, bir baktım farlar düzgün yanıyor. Halen de kesmedi. Temassızlık var sanırım. Yakında sanayiye gidecek nasıl olsa, bakacağız mecburen :)

Hazır sökmüşken ampül olarak önerisi olan olursa beklerim 😘

Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Karter buharı o. Turbo yağ verse dağılır 
Servet abi turbo yaglama borusunun altına birikmiş o parcanın ismi aklıma gelmiyor torna vida ile bastırıyom aşagı yukarı oynuyor tam orası yag birikmiş
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

turboda sıkıntı yok yoksa bu alt kısımlara yag akardı ben 3 defa turbo söktüm 2si yag bastı zaten. eksoz kısmı ile emme kısmının salyangozları yag oluyor sonra damlalar olusuyor damlıyor.

motor karter havalandırmadan direk emmeye girdigi için o borunun karsısı sagı solu buhar yagı olusuyor dizellerde cok görülen olay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
turboda sıkıntı yok yoksa bu alt kısımlara yag akardı ben 3 defa turbo söktüm 2si yag bastı zaten. eksoz kısmı ile emme kısmının salyangozları yag oluyor sonra damlalar olusuyor damlıyor.
motor karter havalandırmadan direk emmeye girdigi için o borunun karsısı sagı solu buhar yagı olusuyor dizellerde cok görülen olay.
Wasgete mili oralar yag olmuş önce yoktu ama hava filtresi felan degiştim temizledim hortumları
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Kangal yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:

Wasgete mili oralar yag olmuş önce yoktu ama hava filtresi felan degiştim temizledim hortumları

sizin turbonun motor dizayn görüntüsünü bilmedigim için pekte yorumlamak istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...