İçeriğe Yönlendir

Paralı Poşet

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Atık ayrıştırma işi Kayseri'de çok iyi işliyor. 

Kayseri belediyeciliği çok iyi yapıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Atık ayrıştırma işi Kayseri'de çok iyi işliyor. Binalarda geri dönüşüm için ayrı poşet veriliyor ve ayrı toplanıyor. Evsel atık dışındakileri geri dönüşüm poşetine atıyoruz.

20 yıl kadar önce Ankara Sincan'da başlamıştı. İlk başta bütün evlere 3 renk poşet dağıtmışlardı. Ayrım evde yapılıyordu. Hatta dönüşümlü olanları kendin götürürsen belediye para ile satın alıyorlardı. Sonra temizlik işleri müdürü gitti, uygulama da kayboldu gitti.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Uygulanamayan bir kanun olur bence. Poşet almışım da çevre kirlenenecekmiş de, şu aralar tüm derdimiz bu milletçe.

Market poşetini çöp poşeti olarak kullanıyorum, bir rahatsızlık da duymuyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bence paralı olması doğru karar, hatta pahalıya satsınlar.
Neden diye sorarsanız ?
Ben ara sıra mangala yada balık tutmaya gidiyorum. Her yer çöp poşey dolu. Ben tek kişi toplasamda 100 kişi attığı için yetişemiyorum. Paralı olduğunda piyasadaki poşet miktarı azalacak ve ihtiyac olduğu için kimse atmayacak. Bol ve beleş olduğu için herkes her yere atıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Özcan

Paralı poşet kuralına uymayan markete ceza kesilecekmiş. Bir kaç gün önce tv de gördüm. Yani "bende poşet ücretsiz" yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Paralı poşet kuralına uymayan markete ceza kesilecekmiş. Bir kaç gün önce tv de gördüm. Yani "bende poşet ücretsiz" yok.
Her 25₺ lik alışverişe 0,25₺ indirim şeklinde olabilir mi peki
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bir çok şey yazasım var ama neyse...

Bakanlık dahil kimse için çevresel etkiler, paradan daha ön planda değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Poşet önemli ama devede kulak. Geri dönüşüm olmadan bir anlamı yok bence. 

Poşetten önce bebek bezleri, pet şişeler ve sigara izmaritlerine bir çözüm bulsalar daha anlamlı olurdu

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Avrupada senelerdir yapılan bir şey bu poşetin paralı olma olayı. En iyisi bez alışveriş tobaları ya da pazar arabası ile gitmek. Avrupa'da çoğu markette insanlar aldıklarını kendi getirdikleri çantalara koyuyorlar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Avrupada senelerdir yapılan bir şey bu poşetin paralı olma olayı. En iyisi bez alışveriş tobaları ya da pazar arabası ile gitmek. Avrupa'da çoğu markette insanlar aldıklarını kendi getirdikleri çantalara koyuyorlar.

Çileği neye koyacağiz, üzümü?  :)  Kesekağıdı vermeleri gerek, o da poşetten 5 misli masraflı olur marketi batırır veremezler.

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Çileği neye koyacağiz, üzümü?  :)  Kesekağıdı vermeleri gerek, o da poşetten 5 misli masraflı olur marketi batırır veremezler.

Hazır ambalajlanmış olarak satılabilir.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Hazır ambalaj acaba en ucuz neyden üretilebilir?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Önce satıp sonra kartıma puan yüklese.. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Edirne de calisirken bakkalin biri 1 ekmek alana 1 yumurta veriyordu. Poset yerine yumurta versinler olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Zeki Yelboğa yazdı:

Evet plastik köpük tabağa koyup, plastik streç film ile sarıp paketlerler.. Poşede koymadan verirler..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Önce satıp sonra kartıma puan yüklese.. ?

Manav ne yapsın, k.kartı kullanmayan. Küçük esnaf?

Gerçi sen yapabilirsin dediğini 😈 Benim poliçeLERİ bundan sonra poşete koyma, puvan yükle karta :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bizim kaybettiğimiz olay bu işte. Arka planda ne dönüyor bilmem ancak gelecek için önemli bir adım, torunlarım için faydalı bir hareket. torun mu dedim ben? Ne diyorum la ben. Kız mız yok bende everecek. Başka kapıya kışt

• Beğen 5
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bizim kaybettiğimiz olay bu işte. Arka planda ne dönüyor bilmem ancak gelecek için önemli bir adım, torunlarım için faydalı bir hareket. torun mu dedim ben? Ne diyorum la ben. Kız mız yok bende everecek. Başka kapıya kışt

yaşlandın sen artık torunları düşünmeye başladığına göre.

baston hediye ederler yakında sana da :) 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

marketten 365tl lik alışveriş yaptım. Kasada kasiyere 1 araba dolusu malzemeye poşet parası alacakmısın diye kız yüzüme baktı baktı yok efendim almayacaz dedi. 9 poşetler çıktım oradan.

Poşet parası alsaydı bırakırdım kasada. Yerlestirsinler raflara. :)

Doğada çözülecek poşetlerden kullansinlar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Arka planda ne dönüyor bilmem

İşte sorun bu. arka planda hep bişeyler dönüyor :)

1 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Poşet parası alsaydı bırakırdım kasada. Yerlestirsinler raflara. :)
Doğada çözülecek poşetlerden kullansinlar.

En zoru da tek tek iptal etmek satışı :)

Aynı görüşteyim.. Yapan yapıyor.. bir yılda çözülsün doğada.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

merak ettiğim poşetçi tanesini 25 kuruşa satamazken marken poşeti 25 kuruşa satarak çılgın karmı edecek ?

poşetçi kilosunu 3 5 lira bişeye satıyordur onun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Dün dükkana toplu baskılı poşet alımı için bir üretici geldi, konuyu sordum dedim ki.

Halk merak içinde poşetlerin paralı hale gelmesi kamoyunda bir galeyana sebep olur mu ?

"Paralı poşet alımında milletin unuttuğu bişi var kanun 15 mikrondan kalın poşetleri paralı hale getiriyor, zaten bizim ürettiğimiz piyasada en çok kullanılan poşetler maksimum 10 mikron bu yüzden çok sıkıntı olmaz" dedi...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

merak ettiğim poşetçi tanesini 25 kuruşa satamazken marken poşeti 25 kuruşa satarak çılgın karmı edecek ?

poşetçi kilosunu 3 5 lira bişeye satıyordur onun

:) poşetin kilosunu 12tl'ye alıyorum dün pazarcı bir arkadaşla konuştum o 15 tl'ye alıyormuş,poşetten para almak mesele olacak bende bir esnaf olarak bu işten gelecek parayı bir kumbarada toplayıp Temaya yardım olarak göndermeyi düşünüyorum,Türkiye’de 18 milyon dolayında hane var. Her hanenin haftada 5 adet plastik torba kullandığı varsayılsa tüm ülkede haftada 90 milyon adet, yılda 5 milyar adede yakın plastik torba kullanıldığı ortaya çıkar. Bu kadar plastik torba ne oluyor? Bir bölümü çöpe gidiyor.Büyük bir bölümü de sağda solda doğaya terk ediliyor. işletmelerde  düşünün poşete verilen paraları şuan bu fiyatlarla gerçek bir gider kalemi oldu....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...