İçeriğe Yönlendir

Paralı Poşet

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Nihat Palolu

Toplu alışveriş yapanlar ne yapacak. 20-30 tane poşet parası mı verecek, yoksa bagaja 5-10 tane çuval mı koyacak 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marketlerde poşetler boy boy oluyor... 

Her boyun fiyatı aynı mı olacak ?

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

25 kuruş açıklanan taban fiyat, ama kimse üstüne çıkmaz, çıkamaz. Hepsi aynı fiyat olur.

Gerçi ben bir şekilde marketlerde ücretsiz olacağını düşünüyorum. Market dışı kalan poşetler ücretli olur.
Decathlon misal ücretli satıyor. Ona benzer yerler ya kağıta geçecek ya ücretli poşet ile devam edecek.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Manav bölümünden kasaya meyve sebzeleri cebimizdemi getirecegiz. Nasıl olacak poşet uygulaması acaba ? 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Önce manav reyonuna gittim, domates, biber, patlıcan aldım. Adam tarttı etiketledi. Kasaya geçince o poşetlere de mi para vereceğim. Biz en iyisi evde yemek pişirmekten vazgeçelim, alışveriş, bulaşık, tüp, yemek yapmadan kurtulmuş oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kipa önceden büyük poşeti parayla satıyordu.
Ha ben çemkirip parasız alıyordum.

beyler emmi kestane almis [emoji16]

Hee. [emoji28]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
22 dakika önce, Serkan Maden yazdı:

Manav bölümünden kasaya meyve sebzeleri cebimizdemi getirecegiz. Nasıl olacak poşet uygulaması acaba ? 🤔

Herbirinden bir adet alıp elimizde kasaya geleceğiz, ödemesini yapıp poşet almamak için orada yiyeceğiz 🤣

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
29 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Önce manav reyonuna gittim, domates, biber, patlıcan aldım. Adam tarttı etiketledi. Kasaya geçince o poşetlere de mi para vereceğim. Biz en iyisi evde yemek pişirmekten vazgeçelim, alışveriş, bulaşık, tüp, yemek yapmadan kurtulmuş oluruz.

o ince poşet :) sayılmaz :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Türk milleti buna bir arka kapı bulur. Poşet parasını tahsil eder, her beş liralık alışverişe 25 kuruş indirim der poşet yine bedavaya gelir. Halk ses çıkarmazsa esnaf da çözüm üretmez. Çatlak sesler çıkarsa ikinci bir emre kadar yürürlükten bile kaldırılabilir. Tıpkı cam filmi gibi. Kullanmak yasak ama ceza yazmak da yasak 😆

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

7000 marketi olan bir zincirin günlük her markette 200 müşteri geldiğini düşünün. Ve 0.25 kuruş poşet parası aldığını düşünün. Hesap yapın kasaya ne kadar para giriyor günlük. [emoji6]

Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu

Bunu yapmak sadece birilerinin cebine para sokacak. Bir mağaza günde (iyi düşünelim) 500 poşet satsa 125 TL yapar*30 ile aylık 3750 TL yapar ki bu mağazanın 6000 şubesi olsun 22.500.000 TL para yaptı mı sana :) Kazanan çok güzel kazandı. Neden tüketicinin sırtına binmek yerine kağıt poşet kullanımını zorunlu hale getirmiyorlar? Alt taban çok mu güzel para kazanıyor da onun parasına göz dikiyorlar? 1 ayda 1 insan kaç yerden kaç tane poşetlik ürün alıyor. Aylık 30-50 TL arası poşete para mı vereceksin yoksa cüzdanına mini boy katlanabilir poşet mi koyacaksın? Sağ cepte cüzdan, sol cepte poşet ;) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Marketlerde poşetler boy boy oluyor... 
Her boyun fiyatı aynı mı olacak ?
Şuan net olmamakla birlikte. Sanırım tek tip poşete geçilecek markette. Yani bir adet ürün alana da aynı poşeti verecem 200 liralık alışveriş yapana da [emoji23]
7000 marketi olan bir zincirin günlük her markette 200 müşteri geldiğini düşünün. Ve 0.25 kuruş poşet parası aldığını düşünün. Hesap yapın kasaya ne kadar para giriyor günlük. [emoji6]
Günlük 200 müşteri çok az. 500-600 min. Müşteri gelse. Yarısı birer ikişer poşet alsa , x 25 kuruş. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
14 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Şuan net olmamakla birlikte. Sanırım tek tip poşete geçilecek markette. Yani bir adet ürün alana da aynı poşeti verecem 200 liralık alışveriş yapana da emoji23.pngGünlük 200 müşteri çok az. 500-600 min. Müşteri gelse. Yarısı birer ikişer poşet alsa , x 25 kuruş. emoji23.png

Ben sayıları bilerek küçülttüm. Sonra adımız muhalife çıkıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Göktaş

Alan her türlü gene alacak. 25 kuruş nasılsa ver diyecek. Bir şey değişeceğini sanmıyorum. Bakalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu

Bugün evimizin oradaki bim şeffaf poşet ile ürünleri veriyordu. Depodan bunu göndermişler dediler. Denk gelen oldu mu bizim buraya özel mi acaba?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
10 saat önce, Furkan Emre Kuzu yazdı:

Bugün evimizin oradaki bim şeffaf poşet ile ürünleri veriyordu. Depodan bunu göndermişler dediler. Denk gelen oldu mu bizim buraya özel mi acaba?

Geçen şokta da şeffaf poşet veriyorlardı. Sanırım daha ince ama ücretsiz verecekleri poşet getirecekler. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Alinan bedeller Mağaza sahibine kalmayip cevre ile ilgili bir organizasyona harcanmazsa amacina ulasmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Sonuç olarak poşetler ücretsiz verilmek için incelecek ve doğada çözülmesi daha kolay olacak gibi görünüyor (Para ile satan pek olmayacak) diyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Herhangi bir plastik ambalaj getirene 10 kuruş para verseler daha çok temizlik yapılır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Sonuç olarak poşetler ücretsiz verilmek için incelecek ve doğada çözülmesi daha kolay olacak gibi görünüyor (Para ile satan pek olmayacak) diyebilir miyiz?

Bim'de kasiyere sordum 25 Aralık'tan sonra başlayacağız dedi.
Bugün alışveriş yaptım normal poşet verdiler
Yorum bağlantısı

bana dün kitlediler decathlonda 25 kuruş. dedim yasa başladımı uygulanmaya yok hep paralıydı bizde dedi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
59 dakika önce, Ali Gök yazdı:

bana dün kitlediler decathlonda 25 kuruş. dedim yasa başladımı uygulanmaya yok hep paralıydı bizde dedi 

Metro'da da hep paralıydı.. Millet koliyle gidiyor alışverişe. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...