İçeriğe Yönlendir

Vw Passat B8

Servet Aydın

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Sailing denilen bildiğimiz peygamber vitesi mi yani?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jatcoda da gazdan çekince ayağını direk boşa alıyor? Yanlış mı hatırlıyorum. Şehir içi kullandım gazdan çekince rölanti devrine düşüyordu direk.

Birde bu Passatta hız sınırlama var mı? Rampa aşağı birde hız sınırlayıcı ile denesene abi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimle inatlaş ama.. arabanla inatlaşma :) 

Emin ol o da vardır bi yerlerde :)

Yok, çıktığım vitesle inmeyi bilmiyor araç. Güvenliği sıfır 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Jatcoda da gazdan çekince ayağını direk boşa alıyor? Yanlış mı hatırlıyorum. Şehir içi kullandım gazdan çekince rölanti devrine düşüyordu direk.

Mondeodaki jatco, motor soğukken 80 km hıza kadar ayağını gazdan çekince boşa alır.. Sıcakken 50 nin üstünde isen boşa almaz.. 

İnişlerde eğimi ölçer, frene basıp basmadığına bakar.. Durma göre ya mevcut vitesini korur büyütmez.. Yada vites küçültür.. Eğim az ise büyütür de.. 

Mondeodaki jatco tam olması gerektiği gibi çalışır.. 

Qashqaideki jatco, çok dik olmadıkça vites küçültmez,  dik olmadıkça vites korumaz ve her fırsatta büyütür. Qashqaideki de Yelken modu tarzında çalışır ama Dsg gibi boşlamaz.. Sadece kompresörü az yapmak için vitesi büyütür.. 

4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yok, çıktığım vitesle inmeyi bilmiyor araç. Güvenliği sıfır 

Manuele al :) Qashqaide inişlerde genelde manueldeyim ben.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Birde bu Passatta hız sınırlama var mı? Rampa aşağı birde hız sınırlayıcı ile denesene abi?

Frene dokun vitesi ufaltma yok, 10binde bir balata değişecek. Sınırlama geçince uyarı veriyor. Diğer araçlarım gibi. Bu 100 ile çıktığım yeri 160 ile iniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi nerde denedinde hız sabitleyicinin hızını bastıracak bir yer oldu? Aklıma gelen Bolu dağı inişi, Kemikli Horhor İsmetpaşa geçitleri, Çakallı, Trabzon-Akçaabat başkada aklıma gelen yer olmadı valla. İzmitten Rize ye kadar rampa aşağı inişlerde hiç kompresyona düşmüyor benim araç belirttiğim yerler haricinde.

Demek istediğim sürekli cc ile giderken aşma olayı olmaz herhalde :)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Eskiden hız sınırlandırıcı yoktu hız sabitleyiciler ona göre ayarlıydı belki. Mondeo 1,6 tdci de hız sınırlandırıcı ile Bolu dağından inerken motor devrini kontrol ettiği için gaz vererek iniyor ve ayarladığım hızda iniyor. sınırlandırıcı açık olmadığında yakıt yakmadan iniyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Abi nerde denedinde hız sabitleyicinin hızını bastıracak bir yer oldu?

2000 km yolda ancak 5 yerde 2 km boyunca gerek olmuştur.. Al manuele küçült vitesi demi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Manuele al :) Qashqaide inişlerde genelde manueldeyim ben.. 

Yazdıklarımı okumadın galiba 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Abi kapatinmi modu. Hatta nasil kapatiliyor videosunu cek. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Manuele alınca hız sabitleyiciden mi çıkıyor.. Tekrar devreye al :) 

Şimdi, Ali Darbaz yazdı:

Abi kapatinmi modu. 

Yok kapatmaz ısrarla muhalif tutum sergiliyor passatına.. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun kodlaması vardır bakmak gerek. Manuele alınca cc iptal olmasın diye.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2000 km yolda ancak 5 yerde 2 km boyunca gerek olmuştur.. Al manuele küçült vitesi demi :)

Aynen onu demeye dilim varmadı benim :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
35 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok kapatmaz ısrarla muhalif tutum sergiliyor passatına.. :D

Anlamadığım bir nokta. bu passat , rampa aşaği yükte değilken motor kapatıyor alternatörü dönmüyor ise,  Akü nasıl şarj ediyor

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alternatör motora bağlı niye dönmesin 

Adam becerememiş demek dilinize varmıyor. Maldan anlamayan biri olsam neyse. Yok kodu aç yok onu kapa. Yapacağı şey basit. Vitesi çek aşağı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Adam becerememiş demek dilinize varmıyor.

Araba senin biz neden dilimizi frenleyelim. 

Ancak, Ben de diyorum ki.. Becerememek değil bu.. Bu araç böyle tasarlanmış, bilerek ve isteyerek yapılmış ve böyle olduğu da bir özellik olarak anlatılmış.. Beğenmiyorsan bu sürüş tarzını, gir menüye kapat.. Ali'nin dediğine göre kapatmak mümkünmüş..

Sen neden bunu kabul etmiyorsun. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sailing denilen bildiğimiz peygamber vitesi mi yani?

Arabayı manuel yapmadan frende motor yardımcı olmuyor. Dsg patlamasın ekonomi yapsın derken her bakımda 1200 tl balata parasını ödemeni istiyor 

1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araba senin biz neden dilimizi frenleyelim. 

Ancak, Ben de diyorum ki.. Becerememek değil bu.. Bu araç böyle tasarlanmış, bilerek ve isteyerek yapılmış ve böyle olduğu da bir özellik olarak anlatılmış.. Beğenmiyorsan bu sürüş tarzını, gir menüye kapat.. Ali'nin dediğine göre kapatmak mümkünmüş..

Sen neden bunu kabul etmiyorsun. 

Anasını sevdiğimin menüsünde yok. Neyini kapatayım. Cruise varsa onu da yapar adam. Vitesle oynayacak isem niye otomatik alayım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Alternatör motora bağlı niye dönmesin 

Adam becerememiş demek dilinize varmıyor. Maldan anlamayan biri olsam neyse. Yok kodu aç yok onu kapa. Yapacağı şey basit. Vitesi çek aşağı 

Güzel abim, arabanın bak burda videosu var. Adam Freilauf kapatmış, Tempomat açmış. 70kmh km bağlamış. Rampa çıkarken vites düşüyor, rampa inerken vites yükseltiyor. 70km  çakılı kalmış. Keşke benim olsa . 

7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Arabayı manuel yapmadan frende motor yardımcı olmuyor. Dsg patlamasın ekonomi yapsın derken her bakımda 1200 tl balata parasını ödemeni istiyor 

Anasını sevdiğimin menüsünde yok. Neyini kapatayım. Cruise varsa onu da yapar adam. Vitesle oynayacak isem niye otomatik alayım. 

Abi ozaman sürüş modunu eco moddan çıkarıp bir üste ne varsa ona geçicen. adam öyle yazmış. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dsg patlamasın ekonomi yapsın derken her bakımda 1200 tl balata parasını ödemeni istiyor 

Bakım yaptıranlara soralım.. Her bakımda 1200 liralık balata mı değişiyorlarmış :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Abi ozaman sürüş modunu eco moddan çıkarıp bir üste ne varsa ona geçicen. adam öyle yazmış. 

Ali boşa çabalama.. şu an kendiyle savaşıyor :)

Şimdiye kadar laf etti.. Bir anda kabullenmek iyi demek kolay değil. 

Biraz savaşsın kendisiyle :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

1200 mü vay maşşallah. koca cherokeye 150 liraya alıyoruz balatayı yahu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ali boşa çabalama.. şu an kendiyle savaşıyor :)

Şimdiye kadar laf etti.. Bir anda kabullenmek iyi demek kolay değil. 

Biraz savaşsın kendisiyle :)

Mühtemel , gizli özelik açtırdığı yerde bunun menuyu allak bullak ettiler. :(  Özelik kapatıp özelik açıyorlar sanırım :( 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayır. Becerme şekli farklı.. 
Senin dediğin gibi becerseydi, senin saydıkların kadar yakması gerekirdi.

Kangoyla passatı kıyaslıyan adama ne anlatmaya çalışıyorsun ki Mehmet abi. Evet yapamamış de çık işin içinden. Servet ağa inat ettiyse kabul ettiremen. İnat işte. Batum’dan Mersin’e gelirmi ki bu dediklerimden sonra. Nevşehir’de yatacak yer varmı emmi. [emoji85]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Frene dokun vitesi ufaltma yok, 10binde bir balata değişecek. Sınırlama geçince uyarı veriyor. Diğer araçlarım gibi. Bu 100 ile çıktığım yeri 160 ile iniyor. 

49 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

10 binde balata değişeceksem ben niye sıfır araç aldım :) Aha ben 4.5 senedir kullanıyom 69 bin km ye geldim yavaş yavaş balata değişimi istiyor. Önceki aracımda da 75 bin km de balatalar değişti.

Ha bu arada VW yetkili servisine gitsen onlar bile der 10 binde balata mı bitermiş diye :D Garantiden değişirler merak etme.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...