İçeriğe Yönlendir

Vw Passat B8

Servet Aydın

Recommended Posts

Hakan Tarım
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hakan, watı voltu emin ol senden iyi bilirim. Yarın hemen 1 khz 1 volt genlik ile ölçüm yaparım. Distorsiyon %1'i bulmadan 40wattı dans ederek verir sistem. TDA 7850 süs diye konmamış cihaza. 

Hadi ozaman buyur abi. Dyno cihazı varsa daha iyi olur. Lazımsa SMD amcamızda var imal edip satıyor :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapatalım bu ses olayını. Unuttklarım ile konuşacak değilim artık 

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Servet abi hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah. Fakat bir düzeltme yapalım, araç seni güçsüz olduğu için dizginleyecek 😀😀😀

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Süha Demirtaş yazdı:

Servet abi hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah. Fakat bir düzeltme yapalım, araç seni güçsüz olduğu için dizginleyecek 😀😀😀

Haklısın Süha başkan. 0-100 10 saniye ve üzeri araçlar çok pasif. Eski kangoo bile 9 saniye idi 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Turbo fortumu siparişi verelim ilk önce..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Haklısın Süha başkan. 0-100 10 saniye ve üzeri araçlar çok pasif. Eski kangoo bile 9 saniye idi 

Gps olarak 8 sn ve üstü de yavaş :) tırt çöp gereksiz :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Yazılım kokusu geliyor burnuma..emoji41.png

Dsg yanığıdır o 

3 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Turbo fortumu siparişi verelim ilk önce..

Vir vir 

3 saat önce, Süha Demirtaş yazdı:

Gps olarak 8 sn ve üstü de yavaş :) tırt çöp gereksiz :)

He ya. Göktürk yolları ne ağlardı be geceleri 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
3 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bagaj kapağı kendi kendine kapanmıyor tırt yani :)

Kendi kapanınca tok sesi duyulmuyormuş 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Servet abi, kar yağıp evde mahsur kalınca kim kurtaracak bizi 🙈

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 saat önce, Süha Demirtaş yazdı:

Servet abi, kar yağıp evde mahsur kalınca kim kurtaracak bizi 🙈

Freelander1, tek telefon ile kapında 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İki özellik detay olarak ve teknik olarak çok harika. 

Km kadran ışığı. Fotosel (ldr)  ile aktif oluyor. Gün ışığı arttıkça kadran ışığı artıyor. Gün ışığı azaldığı anda kararıyor. Yolda hepimiz görüyoruz gündüz farı ile gezenleri gece vakti. Tek suçlusu kadran ışığının daima yanıyor olması. Kadran aktif, yaklaşık 30watt led veya akkor ampül ile yola ışık vuruyor. Acemi kişi bunu far sanıp yollara düşüyor. 

Dikkatimi çekti zaten. Farları açmayı unutan vw sürücüsü yok ya da bana hiç denk gelmedi. Diğer tüm markalarda ise onlarca defa gördüm. Vw bu konuda çok ileri görüşlü. 

Ve kalorifer sistemi. Mazda Cx3, kabin ısısı altına düşer ise araç, start stop devreden çıkıyor. Vw bunu yapmıyor. Bekledim ne olacak diye. Start stop aktif halde iken kalorifer fanını tam güçte çalıştırdım. Mutlaka sıcak havanın yüksek hava akışı ve harici ısınının düşük olması (+4°) nedeniyle ya motoru çalıştırması ya da kalorifer üfleme ısısının düşmesi gerekirdi. Ancak bunda ısı kaybı yok ve motor çalışmıyor. 

Geçen gün bahsi geçen ve vw t4 minibüsümden bildiğim elektrikli devirdaim akla geliyor. Araç stop halinde iken su dolanıyor kalorifer hattı boyunca. Bu da kabin içinde ısıyı muhafaza etme adına harika bir olay. 

Dışarıdan görülmeyen ancak araçlarda olmazsa olmaz sistemi adamlar yapıyor. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Geçen gün bahsi geçen ve vw t4 minibüsümden bildiğim elektrikli devirdaim akla geliyor. Araç stop halinde iken su dolanıyor kalorifer hattı boyunca. Bu da kabin içinde ısıyı muhafaza etme adına harika bir olay. 

Sen kalk, PTC'si olmayan Ford'ları 1.5kw'lik ptc'li kangoo ile ez, döv, şimdi de kalk, Alman mühendisliğini öv. Aaaah ah, nerede kaldı o eski nayloncular...

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yok al. Ciddiyim, passat yerine 110luk kangoyu tercih ederdim. Naylon sevdam gitmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu akşam tatlısını yedik sahibinin kesesine bereket

bc2f6a81bd666a7b2b24efd49bafa7c6.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kesesine bereket, Allah güle güle binmeyi nasip etsin. Katmer güzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Katmer çok güzeldi kesene bereket abim.

passat ın tekerleri hep düz bassın, tekerine taş değmesin, Bagajından takım sandığı eksilmesin rabbim güzel günlerde kullanmak nasip etsin inşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yemeyenler var. Bak egzoz eğri, far lambası patlamış düzeltilmesi gerek. Yazın Ege Bursa İstanbul turum var. Gelince datlımı yerim haberin olsun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Gelince datlımı yerim haberin olsun.

Başımla beraber :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Şu multimedya cihazın yüzünü göremeyecek miyiz bayım? Bir kaç foto, kısa bilgiler vs?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Şu multimedya cihazın yüzünü göremeyecek miyiz bayım? Bir kaç foto, kısa bilgiler vs?

Ocakbaşında baksaydın. Bana ne 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ocakbaşında baksaydın. Bana ne 
Sen de haklisin. Neyse tatlisini yerken bol bol bakariz insallah. [emoji1]
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Zamanin vaktinde toros alayim dedim tatli, yemek Bizide gorursun diyenleri hesapladim.baktimki toros butcemi aşıyor; Vazgecmistim 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...