İçeriğe Yönlendir

Vw Passat B8

Servet Aydın

Recommended Posts

Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Yazmıştım yukarıda. Okudun mu

Ben karpuzu görünce dikkatimden şey olmuş :D

8 litre yakıyorum şu an. Sen bana 3,8 yapardım diyon... :D Benzin döküp yaktırcan bana :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Darbaz yazdı:

Ben karpuzu görünce dikkatimden şey olmuş :D

8 litre yakıyorum şu an. Sen bana 3,8 yapardım diyon... :D Benzin döküp yaktırcan bana :D

Ali arıza vs vermesinde 8 yaksın yakıta takılıyorsan alcan  1,2 tdi polo veya 1,5  fiesta 3  lt ile gezecen 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

araba stop etse benim elim ayağıma dolaşır :D 

E-tsi da stop ediyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

E-tsi da stop ediyor. 

120 ile giderken stop mu edio tsi 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

120 ile giderken stop mu edio tsi 

Almanların alayında Freilauf var . Blumotionlar büyük kısmı 140 km hıza kadar stop ediyor. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Almanların alayında Freilauf var . Blumotionlar büyük kısmı 140 km hıza kadar stop ediyor. 

çek sağa yak. yemişim 140 la giderken sönerek yapacağı tasarrufu canımdan dahamı kıymetli 2 litre benzin

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Emin misin? 48v olmayan araba nasıl stop ederek gidecek? Boşa atıyordur

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

çek sağa yak. yemişim 140 la giderken sönerek yapacağı tasarrufu canımdan dahamı kıymetli 2 litre benzin

Allah Allah, Yahu arabanın hız sabitleyici kuruyorsun, hızı aştımı şanzıman devreye girip motor freni yapıpyor. Serbest inişten neden bu kadar korkuyon anlamadım. Abs esp tcs var arabalarda, 4 disk frende cabası. 140 km hızla rahat rahat durur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Allah Allah, Yahu arabanın hız sabitleyici kuruyorsun, hızı aştımı şanzıman devreye girip motor freni yapıpyor. Serbest inişten neden bu kadar korkuyon anlamadım. Abs esp tcs var arabalarda, 4 disk frende cabası. 140 km hızla rahat rahat durur. 

motor stop ediyor diyonuz motor stop etmesin arkadaş ben o hırıltıyı duyim huzurla 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Emin misin? 48v olmayan araba nasıl stop ederek gidecek? Boşa atıyordur

Serbest iniş yani freilauf,  alternatörün regenerasyon yapmasından daha fazla menzil kazandırıyor. Tabi bu jeneratörün boyu yarattığı negatif torka göre değişir.  Teslalarda süzülmek , rampadan regen yapmaktan daha fazla menzil kazandırdığı test edilmişti. 

Regen ile 18 kw yakan araba, süzülme modunda 16,5 kw yakmıştı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Serbest iniş yani freilauf,  alternatörün regenerasyon yapmasından daha fazla menzil kazandırıyor. Tabi bu jeneratörün boyu yarattığı negatif torka göre değişir.  Teslalarda süzülmek , rampadan regen yapmaktan daha fazla menzil kazandırdığı test edilmişti. 

Regen ile 18 kw yakan araba, süzülme modunda 16,5 kw yakmıştı. 

Motor stop ediyor mu? Ben etmiyor diye biliyorum. E-tsi motoru stop ettiriyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motor stop ediyor mu? Ben etmiyor diye biliyorum. E-tsi motoru stop ettiriyor

ABi video var atayımmı :D

Bu freilauf 

https://youtu.be/-M5eisUNtqQ

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

ABi video var atayımmı :D

Bu freilauf 

Rölanti oluyor. Stop etmiyor daa

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hafta sonu ücretli yoldan 380 KM civarı ayvalığa gidip döndük. Yol bitmiyor bas bas nidaları eşliğinde genelde 170-180 km sürat civarı gittik. 1 depo gidiş, 1 depo dönüş. edepli edepli 100 km ile gitememe bıraksalar 4,5 - 5 litre /100 km giderdim ama ne mümkün..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Başka video attım. 

Yav ali yok öyle bir sistem. E-tsi harici araba stop edemez. Sistemi müsait değil. Olay sadece yakıt değil. Fren sistemi, klima sistemi, direksiyon sistemi vs var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yav ali yok öyle bir sistem. E-tsi harici araba stop edemez. Sistemi müsait değil. Olay sadece yakıt değil. Fren sistemi, klima sistemi, direksiyon sistemi vs var. 

yahu var , bir iki videoda denk geldim gördüm. Beni işte uğraştırma . Sadece benzinli modellerde gördüm, Dizellerde denek gelmedim. 

Al sana başka bir video e-tsi da değil.  

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

yahu var , bir iki videoda denk geldim gördüm. Beni işte uğraştırma . Sadece benzinli modellerde gördüm, Dizellerde denek gelmedim. 

Al sana başka bir video e-tsi da değil.  

Mikro hibrit denilen özel bir versiyonmuş. Büyük ihtimalle e-tsi altyapısı var bunda

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Gök yazdı:

motor stop ediyor diyonuz motor stop etmesin arkadaş ben o hırıltıyı duyim huzurla 

Motor stop etmiyor sadece peygamber vitesine atıyor  gaza veya frene dokundugunda tekrar devreye giriyo

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mikro hibrit denilen özel bir versiyonmuş. Büyük ihtimalle e-tsi altyapısı var bunda

yahu vag funboy muyum. Ne biliyim. Yakıt tüketimi videolarından denk gelenlerden gördüklerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Özcan

Alındığı günden beri, ama bizim paramız yetmiyordu.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Satılık mıydı?

Yukarıda mesaj yazan deli. He satıldı de geç
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Yukarıda mesaj yazan deli. He satıldı de geç

Delideki para değil mi kardeşim, aracın fiyatını söyle sen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...