İçeriğe Yönlendir

Vw Passat B8

Servet Aydın

Recommended Posts

Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam buraya uygun bir karikatür var ama.. yasak işte :)

whatssapp tan yolla 🤪

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Barış AÇIL

adb67a65e0c153e35656f10c01ad98e7.jpg

Hatırlar iseniz yukarıdaki foto paylaşımı ile geçtiğimiz ay navigasyon cihazı nedeniyle sürekli sigorta patlattigimi yazmıştım.

Sizlerin tespitleri ile şarj cihazinin içindeki hatayı tamir etmiştim.

Sonuç bu hafta Balıkesir git gel yaptım sigorta patlamadı :) Tesekkurler

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Servet Aydın

Ha denedim deniycem bir türlü denk gelmemişti. Cumartesi günü acilen Antalya servis programı çıktı.. Dedim tamam deneyeceğim. Depoyu organize sanayide bp'de doldurdum. Ağzına kadar. Saat 13 civarı marşa bastım. Araçta 150 kg civarı malzeme var. Hız sınırlayıcı aktif klima aktif yolculuk başladı. 100km sınır reelde 96km/h hıza denk geliyor. Saat 22'de antalya 1. Organize sanayiye vardım. Dönüş dün akşam 20de başladı. Yine aynı 100km sınırla. Yanlız hem gidiş hem de geliş yolunda yol pc daima anlık açıktı. Ne zaman ki 0 lt oluyor vitesi N konumuna alıp yolun eğimini kullandım.

1260km yolu 55 litre ile tamamladım. Araçta diğer hız sınırlayıcı olan araçlarımda olmayan bir şeyi de keşfettim. Araç 100km üstüne çıkınca eğimli yolda vitesi boşa aldığımda ayağım pedala basılı olduğu halde motor deviri rölanti devirinde kalıyor. Ayarlı hıza yaklaşınca devir artmaya başlıyor. Denişik birşey. Yol pc 4.2 lt iken hesaplama 4.3 lt çıkıyor. Sapma yok denecek kadar az. Yazılım ile yol pc sapıtmıyor. Araçta yazılım olmasa aynı sürüş ile 3.5-3.8 lt yakabilirim sanırım. Yazılımı iptal edip yine deneyeceğim.

32030626eff931b300c4edb99f1ca1cc.jpg

a422fe4491104c2d05a8e85c0e70c295.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı

sabırlı olunca çok ekonomik  bende 1 defa 1000 km üstü yol geldim lamba yanmamıştı . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Servet abi yol durumu nasıldı ve ne kadar otoban kullandın, rampa ile ne kadar karşılaştın? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
sabırlı olunca çok ekonomik  bende 1 defa 1000 km üstü yol geldim lamba yanmamıştı . 

105 dci ile 3.2 yaktım 90km ile. Bununla 3 yakmalıyım 90la
Servet abi yol durumu nasıldı ve ne kadar otoban kullandın, rampa ile ne kadar karşılaştın? 

Gebze Adapazarı otoyol gidiş. Dönüş te aynı. Yollar açık ve mal çok
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın yazdı:

3 yakmalıyım 90la

arada ağırlık farkı vardır önemli ölçüde.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın yazdı:

Reno ile aynı ağırlıkları

hafif sanardım kango tarzı araçları onlarda 1.5 tonmuş yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Isparta burdur civarı 2 geçit var. Rampalar hafif ve az. Ankara dönüşü gibi değil o yol. 

Servet Aydın yazdı:

Ha denedim deniycem bir türlü denk gelmemişti. Cumartesi günü acilen Antalya servis programı çıktı.. Dedim tamam deneyeceğim. Depoyu organize sanayide bp'de doldurdum. Ağzına kadar. Saat 13 civarı marşa bastım. Araçta 150 kg civarı malzeme var. Hız sınırlayıcı aktif klima aktif yolculuk başladı. 100km sınır reelde 96km/h hıza denk geliyor. Saat 22'de antalya 1. Organize sanayiye vardım. Dönüş dün akşam 20de başladı. Yine aynı 100km sınırla. Yanlız hem gidiş hem de geliş yolunda yol pc daima anlık açıktı. Ne zaman ki 0 lt oluyor vitesi N konumuna alıp yolun eğimini kullandım.

1260km yolu 55 litre ile tamamladım. Araçta diğer hız sınırlayıcı olan araçlarımda olmayan bir şeyi de keşfettim. Araç 100km üstüne çıkınca eğimli yolda vitesi boşa aldığımda ayağım pedala basılı olduğu halde motor deviri rölanti devirinde kalıyor. Ayarlı hıza yaklaşınca devir artmaya başlıyor. Denişik birşey. Yol pc 4.2 lt iken hesaplama 4.3 lt çıkıyor. Sapma yok denecek kadar az. Yazılım ile yol pc sapıtmıyor. Araçta yazılım olmasa aynı sürüş ile 3.5-3.8 lt yakabilirim sanırım. Yazılımı iptal edip yine deneyeceğim.

32030626eff931b300c4edb99f1ca1cc.jpg

a422fe4491104c2d05a8e85c0e70c295.jpg

Kapışalım 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de hafta sonunda ne kadar çok yakabileceğimi test ettim.. Sonuçlar henüz çıkmadı. 

Senin hız sınırlayıcı vitesi boşa aldığını anlamıyor bence. Beni bunu deneyemedim. Şartlar oluşmadı. Ancak vitesi boşa alırken debriyaja basarsam anlar diye düşünüyorum.. Gerçi basmasam da anlar, vites konumunu da biliyor C5, deneyeceğim. 

Eskişehire giderken iki araba gidelim.. deneyelim.   

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Boşa alma değil de viteste olsa da zaten gaz vermiyor motor sınırın üstünde olduğu için

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
boşa neden aldın . hani boşta daha fazla yakardı

Rampa aşağı viteste 100 ile inecek yolda 140 çıkıp daha fazla menzil sunuyor yol şartları. Cuttoff ile seyirin her zaman ekonomik olduğu söylenemez
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Rampa aşağı viteste 100 ile inecek yolda 140 çıkıp daha fazla menzil sunuyor yol şartları. Cuttoff ile seyirin her zaman ekonomik olduğu söylenemez

Toplam kaç km yol yaptın. Ortalama hız ne çıktı. depo kaça doldu. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

boşa neden aldın . hani boşta daha fazla yakardı

Viteste araba çok yavaşlıyor. 

birkaç güne video atarım. Hybrid’de 120’ye kadar motor stop ediyor rampa aşağı. Daha yüksek hızlarda da stop şeklinde gider ama güvenlik için kapatmıyor sanırım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Viteste araba çok yavaşlıyor. 

birkaç güne video atarım. Hybrid’de 120’ye kadar motor stop ediyor rampa aşağı. Daha yüksek hızlarda da stop şeklinde gider ama güvenlik için kapatmıyor sanırım

araba stop etse benim elim ayağıma dolaşır :D 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Servet Aydın yazdı:

Reno ile aynı ağırlıkları

servet abi bazı passatlarda serbest sürüş modu (yelken Modu) var seninkinde yokmu ayagını gazdan çekınce direk boşa atıyor bir bak bakalım menüye

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
servet abi bazı passatlarda serbest sürüş modu (yelken Modu) var seninkinde yokmu ayagını gazdan çekınce direk boşa atıyor bir bak bakalım menüye

Blue olanlarda var bunda yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...