İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Mehmet Akif Güler

2.5 ay oldu gürültü sesi çok azaldı.Tok bir ses ile kapanıyor kapılar . Bir de şu ön davlumbazlara bir çare düşünüyorum sesi azaltacak.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tuncay Erdoğan

Merhabalar aranıza yeni katıldım benim bir sorum olacak  bende 2006 model fiesta var kapı fitillerinden acayip şekilde rüzgar sesi ve ham yolda giderken gıcırtı geliyor bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

En basit yöntemi yenisiyle değiştirmek ama orjinalleri biraz pahalı oluyor.

Fitillerden ses için silikon sprey kullanabilirsiniz. Fitillerinde içerisine yumuşak yine benzer mazemeden yapılmış ortum veya serum lastiği koyarak rüzgar sesinide bir miktar azaltabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan

fiyat nedir bilginiz varmı ben internette baktım bulamadım 2006 model kapı fitillerini bulamadım 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam fitillerin içine serum hortumu yerleştirebilirseniz büyük oradan kesiyor bilginize..

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan

teşekkür edrim  deniycem 

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Eskiden clio fitili yapıp çift fitil olurdu. Eskiden forumda çok yazılmıştı. Kapının üstünde değil kapının bastığı yerdeki fitilsiz fitili değiştirerek yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
20 saat önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

aramiza hosgeldiniz :) 

fitillere 6mm'lik terazi hortumu takip tok kapi sesi ve guzel bi yalitim elde edebilirsiniz..

Fiesta ve Focus icin denenmistir.. 👍

hoş buldum hocam:)Aldığım kişi yazın sıcağın altında bırakmış uzun zaman kalmış öclece bu süreçtede kapı fitlleri kompel birbirine yapışmış mesala ben bu fitili komle yerinden çıkartıp o dediğiniz hortumu geçirsem sonra kapıya tekrar takabilirmiyim 

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
59 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

O biraz da sizin marifetinize kalmis.. biz hortumun rahat ilerlemesi icin uç kismini sivriltip direkt fitil uzerindeyken takmistik. Hatta takildigi yerde wd40 sıkıp ilerletiyoduk. Fitilin yirtilma durumu oluyordu tabi ki.. Eger ben fitili cikarip tek nefeste hortumu icine yerlestirip sonra da yerine takabilirim diyosaniz sorun yoktur :)

teşekkür edrim galiba clio fitili oluyormuş n11 de kullanıcı yorumları var hortumla felan  uğraşmayıp  4 kapıyıda alıp takıcam kesin çözüm diyorlar bakalım hayırlısı inşallah güzel sonuç elde ederim bu arada çok teşekkür ederim ilgi alakanız için 

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan

eyvallah sağolun işlemi gerçekleştirince olumlu veya olumsuz yazarım......

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu
3 saat önce, Tuncay Erdoğan yazdı:

clionun fitilindenmi 

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/renault-clio-kapi-fitili-P103785612

Tam olarak bu. Yorumlarda bahsediliyor zaten. Sizin ki ile aynı model araca da kullanılmış. Tam da 2 yıl önce  bu zamanlar almışım. Fiyat tam 2 katı olmuş. Ayrıca kargo ücreti oluyor. Biraz pahalı bir çözüm yöntemi ama kalıcı ve güzel sonuç veriyor. Ayrıca kapı karşılığında da fitil olmuş oluyor. Takdir sizin...

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
21 saat önce, Alper Tuğlu yazdı:

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/renault-clio-kapi-fitili-P103785612

Tam olarak bu. Yorumlarda bahsediliyor zaten. Sizin ki ile aynı model araca da kullanılmış. Tam da 2 yıl önce  bu zamanlar almışım. Fiyat tam 2 katı olmuş. Ayrıca kargo ücreti oluyor. Biraz pahalı bir çözüm yöntemi ama kalıcı ve güzel sonuç veriyor. Ayrıca kapı karşılığında da fitil olmuş oluyor. Takdir sizin...

nasıl yani fitil hem kapıya hem karşısınamı takıyoruz  tam anlayamadım  kısaca özetlermisiniz  

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

4 parça fitil geliyor pakette. Kapıdakiler aynen kalıyor. Karşılarında bulunan plastik parçalar sökülüyor onların yerine paketten çıkan fitiller takılıyor.

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
5 dakika önce, Alper Tuğlu yazdı:

4 parça fitil geliyor pakette. Kapıdakiler aynen kalıyor. Karşılarında bulunan plastik parçalar sökülüyor onların yerine paketten çıkan fitiller takılıyor.

tamamdır abicim çok teşekkür ederim ilgi alakanız için hayırlı akşamlar.....

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu
1 dakika önce, Tuncay Erdoğan yazdı:

tamamdır abicim çok teşekkür ederim ilgi alakanız için hayırlı akşamlar.....

Rica ederim iyi akşamlar 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
On 20.01.2017 at 20:46, Arif Aykın yazdı:

İnternetten sipariş vermiş olduğum 4 adet kapı fitilleri hayırlısı ile elime ulaştı. Nasip olursa yarın takıp deneyeceğim havalar soğuk ama fitillerde çok sert değil gibi o sebepten fazla sorun yaratacağını düşünmüyorum.

d8r0gD.jpg

Bundan alıp güvenle kullanabilirsin. Yaptıktan sonra sakın kapı ayarlarıyla oynama kendi kendine olacaktır o zamanla oturacak.

Konu orjinali burada.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Celal Aydın

Konuyu hortlatayım. Benim 2007 araca da uygulamayı düşünüyorum, var mı sıkıntı yaşayan?

ya da değer mi bu uygulamaya? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Konuyu hortlatayım. Benim 2007 araca da uygulamayı düşünüyorum, var mı sıkıntı yaşayan?
ya da değer mi bu uygulamaya? 
Dk düşünme o derece diyeyim [emoji3526]
Aracı 4 sene kullandım son sene yapayım dedim, 3 sene boşa kafa şişirmişim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...