İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Alper Tuğlu

Link için Teşekkürler.

Uzun zamandır aklımdaydı. Siparişi verdim ancak hemen uygulayamam. Seydişehir de bu kış çok çetin geçiyor. Kapılar zaten donuyor. Sanırım hemen takmam doğru olmaz. Artık havaların biraz ısınması bekliyeceğim.Artık sesi biraz olsun azaltacağım için mutluyum.

Yorum bağlantısı
Muhammet Bayrak14

ses konusunda gercekten işe yarıyor bende gecen hafta erzurumda -15 derece soğukta taktım.sizde de sorun olacağını sanmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Ses konusunda gercekten farki hissedeceksiniz. Takmakda zor deil

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İkinci fitilden kasıt çoğu arabada kapılarda fitil yoktur. Ses alsada çözüm bulmak zordur fakat bu araçlarda kapıda ve kapı eşliğine takılmakta konu başlığı bu sebepten böyledir sanırım. En kısa zamanda bende alacağım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İnternetten sipariş vermiş olduğum 4 adet kapı fitilleri hayırlısı ile elime ulaştı. Nasip olursa yarın takıp deneyeceğim havalar soğuk ama fitillerde çok sert değil gibi o sebepten fazla sorun yaratacağını düşünmüyorum.

d8r0gD.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Arkadaşlar benim siparişimde geldi.

Bugün taktım. Kapıları biraz daha sert kapatmak gerekiyor.Gayet iyi oldu.Fitilleri yerine tam olarak oturtmak için lastik tokmak iyi olur yada bagajda unutulan  buz tutmuş küçük su şişesi acayip iş görüyor ?

Yorum bağlantısı
Misafir
On 20.01.2017 at 20:46, Arif Aykın yazdı:

İnternetten sipariş vermiş olduğum 4 adet kapı fitilleri hayırlısı ile elime ulaştı. Nasip olursa yarın takıp deneyeceğim havalar soğuk ama fitillerde çok sert değil gibi o sebepten fazla sorun yaratacağını düşünmüyorum.

On 22.01.2017 at 15:29, Alper Tuğlu yazdı:

Arkadaşlar benim siparişimde geldi.

Bugün taktım. Kapıları biraz daha sert kapatmak gerekiyor.Gayet iyi oldu.Fitilleri yerine tam olarak oturtmak için lastik tokmak iyi olur yada bagajda unutulan  buz tutmuş küçük su şişesi acayip iş görüyor ?

Arkadaşlar kargo ücreti ne kadar tuttu acaba? Birde hangi kargo şirketi ile geldi.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Murat Karadağ yazdı:

Arkadaşlar kargo ücreti ne kadar tuttu acaba? Birde hangi kargo şirketi ile geldi.

12 tl tutmuş İstanbul Karabük arası olarak sürat kargo ile gelmiş. Ben daha fırsat bulupta takamadım.

Yorum bağlantısı
Misafir
2 saat önce, Arif Aykın yazdı:

12 tl tutmuş İstanbul Karabük arası olarak sürat kargo ile gelmiş. Ben daha fırsat bulupta takamadım.

Teşekkürler cevap için, sürat kargo ile çalışmasalar iyiymiş. Adresimi her defasında bulamıyorlar.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Şimdi, Murat Karadağ yazdı:

Teşekkürler cevap için, sürat kargo ile çalışmasalar iyiymiş. Adresimi her defasında bulamıyorlar.

Ben şubeden alacağım diye not yazdırdım yine de adrese göndermişler.

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

İstanbul Konya/Seydişehir Kargo ücreti 30 TL tuttu.

Biraz tuzlanarak geldi ancak uzun süredir istiyordum.

Şehir içi neyse ama şehirler arasını daha çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Maalesef çok tuttu.

Bende bu kadar olacağını sanmıyordum.

Alışveriş sırasında da kargo fiyatı çıkmayınca aldım. Kargoyu alana kadarda bilgim olmadı.Teslim alırken duraksadım ama yapacak birşey kalmadı.Neyse umarım değecek.?

Yorum bağlantısı
Misafir

Satıcının sattığı diğer bütün fitiller de ücretsiz kargo var. Sadece bu üründe yok.

Mesaj atıp sordum bu durumu. Clio fitilin de kar payımız çok düşük olduğu için ücretsiz kargo yapamıyoruz dediler.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Aldığımda paylaşımda bulunmuştum ama ancak bugün nasip oldu takmak. 

Eski hali

1VAON1.jpg

Yeni hali

njq0E1.jpg

Eski ve Yeni arasındaki Fark

vXBWZO.jpg

Havaların soğuk olmasından kaynaklı ve yeni olduğundan kapılarda zorlanma mevcut ama alışacaktır. İlk izlenimler mükemmel ses yalıtımı ve kapıyı acıp kapatırken tok ses vermesi insanın hoşuna gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

Hafta sonu fırsat bulup fitilleri uyguladım. Boşlukları tamamen doldurdu.

Fakat kapıları sert kapatmak gerekiyor. Kapı ayarı yaptırmak gerekir mi, yoksa alışmasını mı bekleyeceğiz.

vbzN7v.jpg

Bu da eski ve yeni fitil arasında ki fark.

JaLzMY.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum gayet tok bir ses veriyor havalar ısındığında daha da alışacaktır 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun...

Ayarlarla oynamayın arkadaşlar, o fitiller zamanla alışıyor, ilk etapta arada bir konsol koruyucu sütlerden (kaliteli meguiars gibi mesela) sürün, güzelce şekil aldığında cillop gibi olacaktır :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Benim fitiller oturdu. 12 Aralıkta taktırmışım şimdi baktım. Gayette güzel kapanıyor kapılar şu anda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

İlk zamanlar kapıları biraz daha sert kapatmak gerekiyor ama zamanla alışıyor fitiller. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzhan Laçinkaya
On 20.02.2017 at 15:18, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsun...

Ayarlarla oynamayın arkadaşlar, o fitiller zamanla alışıyor, ilk etapta arada bir konsol koruyucu sütlerden (kaliteli meguiars gibi mesela) sürün, güzelce şekil aldığında cillop gibi olacaktır :)

Ali abi acil tecrübene ihtiyacım var.2016 kasımda 4 kapı fitili değiştirdim, arkalara orta kalınlıkta taktık,daha etli olanlarıda önlere taktık, arkalar cillop gibiler ama önler yaklaşık 5 aydır sürekli sert kapatmak şartıyla kapanıyodu buraya kadar eyvallah tamam,

2-2.5 haftadır malum Mersinde sıcaklık hemen hissedilir, (daha etli fitilli olan) ön kapıları açarken ciyak sesi ve benzer

sesler bi türlü geçmedi, sürekli nemli bezle temizliyorum vs 2 gün sonra yine aynı.arkalarda sıkıntı yok ama önler için silikon spreyler cilalar vs kullanmakta istemiyorum 3-4 hafta sonra yine aynı sesleri yaşarım diye.(önleri hala sertçe ittirmezsem kapanmıyo bi türlü oturmadı,daha kalın diye heralde).

neyse,

her ön iki kapı açıldğında fitillerden kaynaklı gelen bi ciyak sesleri(tahammülümü aştı artık).kapı menteşelerini yağladık spreyledik bant çektik fitilden olduğunu anladık.

şimdi gidipte taktırdığımı söküp atıp arkadakilerin aynı kalınlığında da almak istemiyorum.bu sorun aslında kışın olur dediler ama bir kere bile olmadı -20 gördü yine olmadı, şimdide geçmek bilmiyo.

Baya uzun yazdım kusura bakma abi tavsiyelerine, kesin çözümlerini merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
23 saat önce, Oğuzhan Laçinkaya yazdı:

Ali abi acil tecrübene ihtiyacım var.2016 kasımda 4 kapı fitili değiştirdim, arkalara orta kalınlıkta taktık,daha etli olanlarıda önlere taktık, arkalar cillop gibiler ama önler yaklaşık 5 aydır sürekli sert kapatmak şartıyla kapanıyodu buraya kadar eyvallah tamam,

2-2.5 haftadır malum Mersinde sıcaklık hemen hissedilir, (daha etli fitilli olan) ön kapıları açarken ciyak sesi ve benzer

sesler bi türlü geçmedi, sürekli nemli bezle temizliyorum vs 2 gün sonra yine aynı.arkalarda sıkıntı yok ama önler için silikon spreyler cilalar vs kullanmakta istemiyorum 3-4 hafta sonra yine aynı sesleri yaşarım diye.(önleri hala sertçe ittirmezsem kapanmıyo bi türlü oturmadı,daha kalın diye heralde).

neyse,

her ön iki kapı açıldğında fitillerden kaynaklı gelen bi ciyak sesleri(tahammülümü aştı artık).kapı menteşelerini yağladık spreyledik bant çektik fitilden olduğunu anladık.

şimdi gidipte taktırdığımı söküp atıp arkadakilerin aynı kalınlığında da almak istemiyorum.bu sorun aslında kışın olur dediler ama bir kere bile olmadı -20 gördü yine olmadı, şimdide geçmek bilmiyo.

Baya uzun yazdım kusura bakma abi tavsiyelerine, kesin çözümlerini merakla bekliyorum

Belki pudra sürmen fayda edebilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Laçinkaya

tekrardan değiştireceğim heralde arkalarlarınki gibi daha ince olacak yoksa geçmicek,kapının iç tarafının plastik gövdesiyle temas ediyo çünkü (krem kısmıyla)

pudra geçici bir çözüm olacak kanaatindeyim

23 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Belki pudra sürmen fayda edebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
13 dakika önce, Oğuzhan Laçinkaya yazdı:

tekrardan değiştireceğim heralde arkalarlarınki gibi daha ince olacak yoksa geçmicek,kapının iç tarafının plastik gövdesiyle temas ediyo çünkü (krem kısmıyla)

pudra geçici bir çözüm olacak kanaatindeyim

Öyleyse döşeme kısmına falan değiyorsa ince fitil alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...