İçeriğe Yönlendir

Bisikletim ve Motosikletim

Ahmet Kiriş
Çözüme git Yurdaer Elay tarafından,

Recommended Posts

Ahmet Kiriş

Bugün hayvanın elcik ısıtmalarını taktık.

Radyatör koruma panellerimiz eksik kaldı sadece, km 750 oldu. 1000 olsun da rodaj bakımını geçelim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ahmet Kiriş yazdı:

Bugün hayvanın elcik ısıtmalarını taktık.

Radyatör koruma panellerimiz eksik kaldı sadece, km 750 oldu. 1000 olsun da rodaj bakımını geçelim artık.

İstanbul’a getir de asfaltı ağlatayım abi☠️

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Kiriş

2 gündür S1000XR ile uğraşıyordum, kısmet olmadı. 😁

50CDCFE3-8282-483D-AA4B-544728472305.jpeg

Haftasonu dağ taş gezdik rodaj sonrası

3D64AA60-102F-4287-85CF-420EE7FF1329.jpeg

FDC639C4-B31B-4319-85D4-A715DFC2F6A4.jpeg

A827379D-5529-4044-87EE-7B2FFBAC987F.jpeg

Ekipman temizliği şart.

3866DF80-95F5-4A1C-A28F-6C142666AF24.jpeg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ohoo motor eskimiş bile, yenilemek lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Çağlar Bayur yazdı:

balığı kim yaktı? yakmadan önce de kim doğradı :bambam:

Abi alabalık, sosu yedirmek için dilimlemişler, bir de zor pişiyordu, gene de yediğim alabalıkların içinde iyiler listesine girer. 😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakarlar hep bölle balık pişman olmuş tabağa geldiğine

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ahmet Kiriş yazdı:

2 gündür S1000XR ile uğraşıyordum, kısmet olmadı. 😁

50CDCFE3-8282-483D-AA4B-544728472305.jpeg

Çok beğendiğim bir model, platonik tabi :D  4 silindir olmasından mütevellit sıcaklık ne durumda? Uzun yolda sıkıntı olmaz ama dur kalk trafikte hararet yapıyor mu?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fan yok mu bunlarda :)

Yoksa fan takarız. 

Var olmaz mı. Benimki ağustosa kadar açmadı fanı servise götürdüm hatta bozuk mu diye. Sıcağa alışkın bunlar demişti. Ağustosta ş.içi dur kalkta açtı 3 5 kere. 

Ama 4 silindir farklı. O radyatör ve fan düşük hızda yetmiyor hele dur kalklarda.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fan yok mu bunlarda :)

Yoksa fan takarız. 

Yurdaer Elay yazdı:

Çok beğendiğim bir model, platonik tabi :D  4 silindir olmasından mütevellit sıcaklık ne durumda? Uzun yolda sıkıntı olmaz ama dur kalk trafikte hararet yapıyor mu?

Fan yeterli, zaten gazlama ve 4 silindir için sipariş ettim Borusan’dan,

Adventure motosikleti kullanmaya doyamam, muhtemel bunun yanına KTM 890 Adventure R alacağım.

1290 ile seçim sonrası veya S1000 XR geldikten sonra vedalaşırım.

Ölümlü dünya, hevesimizde kalmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ohoo motor eskimiş bile, yenilemek lazım :)

Ali hocam sen almıyorsun nasılsa,

yapıştır nüfusa yazdırmalık motosikletleri. 😂😂😂

buralar hep ova, arkamız boş. 😁😁😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:D alamıyoruz vallahi, az önce komşu bindi CBF 150 Zondasına uzadı, ardından bakakaldım valla,  cbf ye bile ah ülem diyoruz, halimiz duman resmen :D

yarın gideyimde emektar Simson SR80 i çalıştırayım bari, yata yata benzin jelleşmiştir şimdi...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Simson avo sport tan başlar.

:D  valla bunlar 80 cc likten elektronik ateşlemeli marşlıdan başlıyordu, bende marş hariç gerisini yaptım, yarın gidip yeni karbüratörünü takıp bir bakımda yapıp sonrası Akçay tarafına doğru biraz gezeyim diyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D  valla bunlar 80 cc likten elektronik ateşlemeli marşlıdan başlıyordu, bende marş hariç gerisini yaptım, yarın gidip yeni karbüratörünü takıp bir bakımda yapıp sonrası Akçay tarafına doğru biraz gezeyim diyorum :)

Bent deresi miydi? Ya da hasanboğuldu tarafı yolu da güzel. Hava da tam ısınmadan mis gibi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Bent deresi miydi? Ya da hasanboğuldu tarafı yolu da güzel. Hava da tam ısınmadan mis gibi

bent deresi ney arkadaş :D  bu arada ruhsat 35 senelik eski tip ve muayene yok, oralara gidemem, önce ruhsatı yenilemem lazım. motor 89 model DDR malı bu arada :)

Efemera_2019041111175511.jpg

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bent deresi ney arkadaş :D  bu arada ruhsat 35 senelik eski tip ve muayene yok, oralara gidemem, önce ruhsatı yenilemem lazım. motor 89 model DDR malı bu arada :)

Efemera_2019041111175511.jpg

Bi konu açıyoruz 800 bin liralık motoru atıp bunu inceliyorum listede diyorsun. 89 model ruhsatsız motorlasın abi. Bu nedir allah aşkına :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Bi konu açıyoruz 800 bin liralık motoru atıp bunu inceliyorum listede diyorsun. 89 model ruhsatsız motorlasın abi. Bu nedir allah aşkına :D

hiç sorma, dediğim motorlardan birini almayınca babamın yadigarla oyalanayım bari dedim, geçen senede yenileme yapmıştım can sıkıntısından, buralarda turlarım, yalnız şehir içine gelmez vites oranları çok kısa, dur kalk trafikte bayıyor adamı, 4 vites her viteste 10 km artıyor hız, habire vitesle oyna dur :D

şimdi sağlam parayı motora gömmekte işime gelmiyor, biraz daha ertlemek yada hedef küçültmek lazım, ne bileyim işte bir türlü yüklenemedim şu işe...

800 binlik değil yahu, 300-500 arası motor onlar, en basit honda dio olmuş 60 kaat zaten...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

en basit honda dio olmuş 60 kaat zaten...

Bisikletin 20~30k tl olduğu yerde motor ucuzmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bisikletin 20~30k tl olduğu yerde motor ucuzmuş.

işin tadı kaçtı, hele seçimden sonra ne olacak bilemiyorum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işin tadı kaçtı, hele seçimden sonra ne olacak bilemiyorum....

Sen bilirsin sen.....eski söylemlerine bir bak sen neler bilirsin neler @Tansu Kalafatoğlu @Ali Cihangiroğluorucunu açtığı için atış serbest. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şimdi sağlam parayı motora gömmekte işime gelmiyor, biraz daha ertlemek yada hedef küçültmek lazım, ne bileyim işte bir türlü yüklenemedim şu işe...

Ali hocam sen bu kafayı değiş, şu an parayı elde tutacağına kasap kağıdı al, o daha fazla para kazandırır. 

Yakın arkadaşım var, 2019 da mercedes c200 d nin 2018 modelleri 300.000 tl ye satılırken al dedik almadı, piyasa patladı, parası passata yeter oldu, al dedik almadı, mala bağla, parayı tutma dedik dinlemedi, şimdi hala parada duruyor, bana araba lafı edemiyor, lafını açınca laf sokuyorum. Parası 2015 Focus a anca yetiyor şu an.

Sana da tavsiyem, bankalardan ne kredi bulursan kullan al, 125 lik vespa olmuş 140.000 tl, al motoru keyfine bak, dünya bir kerelik.

Öbür tarafta Porsche veya H2 Ninja vereceklerine inanıyorsan bişey diyemem, öyle bişey varsa tarikatını bildir. 😁😁😁

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şimdi sağlam parayı motora gömmekte işime gelmiyor

Al bir tane Dominar 400 UG keyfine bak.. Hem fazla para da gömmemiş olursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...