İçeriğe Yönlendir

Uzun Yol Stratejileriniz Nelerdir?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
On 06.05.2019 at 15:04, Servet Aydın yazdı:

Servet abi, sen bol bol uzun yola çıkıyorsun. Uzun yolda dikkatin bozulmasın , uykun gelmesin diye yaptıklarını yazsana. saat kaçta yola çıkıyorsun genelde. Gece gündüz hangisi daha güvenli yolculuk sağlıyor. Biraz anlatsana bize. Bende notlarıma ekliyeyim. 

Yediklerini içtiklerini 

Yol güzergahlarını

Tavsiye edeceğin dinlenme tesislerini 

Ben Fethiyeye gideceğim bana bir kaç tüyo tavsiye ver. ( ramazan bayramında) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Güneşi arkama alırım, enerji veren gıdaları mümkün mertebe kullanamam, tuzlu ve tatlı raf ömrü uzun gıdaları mutlaka yanıma alırım, kışın yolculuk yapacak isem hızlı yanan kimyasal eksik etmem, minik şamdan ve gaz yağım eksik olmaz, battaniye vs ha keza. Yazın 10 veya 20 litre damacana, yüzme şortu eksik olmaz. Bildiğim hattı sık sık kullanmayı sevmem, zaten hükümetin başarılı olduğu yol projesi hiç işime gelmedi. Eskiden aksiyon bol olur uykum gelmezdi, şimdi sıkılıyorum. Uykum geldiği an erkeklik edip uygun yerde uyumayı severim. Yanımda direksiyona güvendiğim varsa satarım 

• Beğen 10
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

yüzme şortu eksik olmaz

Bakın burası çok önemli.

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

kışın yolculuk yapacak isem hızlı yanan kimyasal eksik etmem, minik şamdan ve gaz yağım eksik olmaz, battaniye vs ha keza.

patates?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

patates?

Yeni teknikler bulmuştur o... 

Belki de şortu tıkıyor.. ne biliyon :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
10 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bakın burası çok önemli.

28 gün sonra deneyelim 

9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

patates?

Çok pahalı 

Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eksik kal bir yerden de 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

patatesi komşudan istiyor yoksa o da bagajda kilitli kalır :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
24 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Güneşi arkama alırım, enerji veren gıdaları mümkün mertebe kullanamam, tuzlu ve tatlı raf ömrü uzun gıdaları mutlaka yanıma alırım, kışın yolculuk yapacak isem hızlı yanan kimyasal eksik etmem, minik şamdan ve gaz yağım eksik olmaz, battaniye vs ha keza. Yazın 10 veya 20 litre damacana, yüzme şortu eksik olmaz. Bildiğim hattı sık sık kullanmayı sevmem, zaten hükümetin başarılı olduğu yol projesi hiç işime gelmedi. Eskiden aksiyon bol olur uykum gelmezdi, şimdi sıkılıyorum. Uykum geldiği an erkeklik edip uygun yerde uyumayı severim. Yanımda direksiyona güvendiğim varsa satarım 

AKşam 22:00 da İstanbul Çekmeköyden yola çıkmauı planlıyorum. Mühtemelen 04:00 gibi eskişehir burdur arası arabayı park edip kestireceğim. O bölgede uykuya musait güzel dinlenme tesisi önerebilirmisin. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

aklıma da gelmedi değil de, şortsuz makbule geçmez o durumda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

AKşam 22:00 da İstanbul Çekmeköyden yola çıkmauı planlıyorum. Mühtemelen 04:00 gibi eskişehir burdur arası arabayı park edip kestireceğim. O bölgede uykuya musait güzel dinlenme tesisi önerebilirmisin. 

Hiçbir noktam yok mola için. Ancak otobüslerin yoğun ziyaret ettiği yerleri tercih ediyorum 

2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

aklıma da gelmedi değil de, şortsuz makbule geçmez o durumda

Kim geçer beni o halde görünce 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hiçbir noktam yok mola için. Ancak otobüslerin yoğun ziyaret ettiği yerleri tercih ediyorum 

Kim geçer beni o halde görünce 

Ramazan Bayramında Hangi yol daha tenha olur, İzmir üzerindemi gideyim, eskişehir üzerindenmi. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

O kabin zaten litre hesabı ile yapılı. Marangoz dur la şöyle bi şekil yapayım demez 

Ankarada olsan o iş kolayda abi mesafe olunca zorlaşıyor :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
36 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ramazan Bayramında Hangi yol daha tenha olur, İzmir üzerindemi gideyim, eskişehir üzerindenmi. 

İzmir otoyolu pahalı ancak rahat, bursa Susurluk arası dert olacak. Eskişehir daha tenha olur sanki. 

16 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Ankarada olsan o iş kolayda abi mesafe olunca zorlaşıyor :)

Eskilerden beni tanıyan yok burada çok şükür. Bu zımbırtıyı görseler arabayla birlikte yakarlar. Hangi arabada hangi hoparlör nereye konur, kaç db almak için hangi litrede kabin bagajda nasıl monte edilir vs hesaplardım geçmişte 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
2 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

AKşam 22:00 da İstanbul Çekmeköyden yola çıkmauı planlıyorum. Mühtemelen 04:00

Çok mecbur kalmadıkça bu şekilde geceden sabaha yolculuk yapmamak lazım bence. Vücudun bir alışkanlığı var, uyku saati gelince dengesi bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gece yolculugunu sevmiyorum ama gunduz yolculugundan daha rahat yol aliyorum.Cocukla gunduz yolculugu eziyete donusuyor.Her il ve ilcenin bilumum salincak ve kaydiraklarindan faydalanmadan bir sonraki ilce sinirlarina gecemiyoruz 😁

• Beğen 3
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Virajı bol yer için gece iyidir. Düz yolda tehlikeli 

8 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Gece yolculugunu sevmiyorum ama gunduz yolculugundan daha rahat yol aliyorum.Cocukla gunduz yolculugu eziyete donusuyor.Her il ve ilcenin bilumum salincak ve kaydiraklarindan faydalanmadan bir sonraki ilce sinirlarina gecemiyoruz 😁

Gebze kapısuyu köyü 4.5 saat. Kızlar bebe iken 7 8 saati geçerdi bizde 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Gece yolcuğu gibisi yok, uykuda gelmese güneş doğana kadar gaz kesmeden devam. 

Bizimkisi de artık gaza bas, kornaya bas, frene bas, hadi yarışalım hepsini geçelim moduna girdi. 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Gece yolcuğu gibisi yok, uykuda gelmese güneş doğana kadar gaz kesmeden devam. 
Bizimkisi de artık gaza bas, kornaya bas, frene bas, hadi yarışalım hepsini geçelim moduna girdi. [emoji1]

Yetişiyor şimdiden Maşallah [emoji1]
Düz yolda işkence oluyor gece yolculuğu.
Ankara Gölbaşıdan-Niğdeye kendimi zor atmıştım, git git bitmiyor.
Araba 90’ı geçmiyor, sanki gaz pedalının altında tuğla var (uykudan ayakta derman yok)
Sabaha karşı Pozantı’ya vardım.
Toprağı öpecektim.
Ama virajlı yollar candır geceleri, hele de uyku yoksa, iyice ayıltıyor adamı, yol çabuk bitiyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yolculuğun en tehlikeli zamanı benim için hava aydınlanmaya başladığı andan güneş tam olarak kendini gösterinceye kadar oluyor. Ne kadar uykum olmasa da bahsettiğim aralıkta yorgunluk çöküyor üstüme. Bu da istemsizce uyumayı tetikliyor. Bir de sağda solda birşeyler yemek için durursam yanında kesinlikle yoğurt veya ayran tüketmiyorum. Doğal uyku ilacı bunlarda. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
3 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yolculuğun en tehlikeli zamanı benim için hava aydınlanmaya başladığı andan güneş tam olarak kendini gösterinceye kadar oluyor. Ne kadar uykum olmasa da bahsettiğim aralıkta yorgunluk çöküyor üstüme. Bu da istemsizce uyumayı tetikliyor. Bir de sağda solda birşeyler yemek için durursam yanında kesinlikle yoğurt veya ayran tüketmiyorum. Doğal uyku ilacı bunlarda. 

Gece 2'den sabah 7'ye kadar ben de kullanmamayı seçiyorum. Bu aralıkta uykum geliyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben memlekete(Giresun) gideceğim zaman sabah 4-5 gibi kalkıp yola çıkarım, güneş doğmaya yakın Bolu ya gelmiş olurum, araçtakiler uyumaya devam eder. Akşam mecbur kalmadıkça yola çıkmam. Yolda zorlanıp koltukta iki büklüm uyumaktansa evde yatağımda uyurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben memlekete(Giresun) gideceğim zaman sabah 4-5 gibi kalkıp yola çıkarım, güneş doğmaya yakın Bolu ya gelmiş olurum, araçtakiler uyumaya devam eder. Akşam mecbur kalmadıkça yola çıkmam. Yolda zorlanıp koltukta iki büklüm uyumaktansa evde yatağımda uyurum.

Bu şekilde yola çıkınca uykudan da oluyorum arabadakilerinde uykusu şaşıyor. Akşamdan güzel uyurum, yatma saati yola çıkarım daha rahat geliyor. Arabanın far aydınlatması güzelse gece yolculuk daha rahat. Yolda az araba var, güneşe doğru sürmüyorsun vs daha rahat ediyorum sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bu şekilde yola çıkınca uykudan da oluyorum arabadakilerinde uykusu şaşıyor. Akşamdan güzel uyurum, yatma saati yola çıkarım daha rahat geliyor. Arabanın far aydınlatması güzelse gece yolculuk daha rahat. Yolda az araba var, güneşe doğru sürmüyorsun vs daha rahat ediyorum sanki.

Yaklaşık 8-12 saatleri arası güneş karşıdan geliyor ama çok da etkilemiyor beni. Sonrasında daha canlı olduğu zaman arkada kalıyor. İstanbula dönüşte farkı hissettiriyor ama. Gece far kadar görüşüm olduğundan sevmiyorum gece gitmeyi(aydınlatmam iyi bile olsa) gündüz gözü çevre daha rahat görünüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

ben tarsusluyum sıcağa güneşe alışığım güneş gözümün içine de vursa, kar fırtına yol gözükmese bile  şimşek gibi giderim. yeterki tatile memlekete gidiyor olayım :kutlama::nargile:

ama dönüş yolunda aman trafik olmasın, aman güneş vurmasın , aman hava kararmasın hertürlü şey rahatsız eder...

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...